Dižraksti

Empire presents BIG SCREEN: Otrā diena

Otrā diena sākās ar to, ka pirms pamatprezentācijas mums atņēma jebkādu ierakstīt spējošo aparatūru – mob. telefonus, fotoaparātus, kameras, portatīvos datorus utml. Es, protams, saprotu bažas, bet citās prezentācijās arī rādīja ekskluzīvus materiālus, un iztika bez šādām lietām. Bet ne par to ir stāsts:

16.08.2011

Otrā diena sākās ar to, ka pirms pamatprezentācijas mums atņēma jebkādu ierakstīt spējošo aparatūru – mob. telefonus, fotoaparātus, kameras, portatīvos datorus utml. Es, protams, saprotu bažas, jo pats regulāri izmantoju caurumus pasākumu drošībā, internetā skatoties materiālu ierakstus no līdzīgiem pasākumiem, bet citās prezentācijās arī rādīja ekskluzīvus materiālus, un iztika bez šādām lietām (mana nepatika gan ir tiešā mērā saistīta ar to, ka, prezentācijai beidzoties, ilgi nevarēja atrast manu mob. telefonu, dēļ kā es nokavēju vienu citu pasākumu). Bet ne par to ir stāsts:

Warner Bros. prezentācija
Tā sākās ar video-sveicienu no kinogīku “mīluļa” Pola W.S. Andersona (dauzi “Boo!” zālē), kurš prezentēja ekskluzīvu “The Three Musketeers 3D” fragmentu. Kā klips – 3D ļoti labs (bet to varēja redzēt jau pēc “Resident Evil: Afterlife”), saturs ir tāds pats, kā treilerī (šeit).

Tam sekoja Krēslas jeb “The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1″ prezentācija, kuru prezentē filmas aktrise MyAnna Buring, parādīja treileri (anormāli aplausi brīdī, kur Džeikobs norauj kreklu, citādi klusums), un ar to arī viss beidzās, jo atkal nevarēja atrast kodekus, lai parādītu mums fragmentus no gaidāmās filmas. Līdz ar to lielākā daļa devās kafijas pauzē, bet Krēslas fani – uz izeju.

Atsāka enerģiski, ar “Ghost Rider: Spirit of Vengeance” treileri (šeit), no kura gan maz ko varēja saprast, izņemot to, ka būs Nikolass Keidžs “ārprāta” režīmā, un darbība norisinās Eiropas klosteros. Bet zāle to visu sagaidīja ar ovācijām, tātad kaut kas tur ir!

Guy Richie(Tā izskatās dzīvs Gajs Ričijs)

Bet prezentēt “Sherlock Holmes: A Game of Shadows” uz skatuves iznāca dzīvs (un nedaudz saguris) Gajs Ričijs, kurš dzīvē izskatās tieši tāpat, kā bildēs! Viņš prezentēja treileri (šeit) un īpašu sizzle-reel, kas ir tas pats treileris, tikai garāks un ar aktieru komentāriem par uzņemšanas procesu. Domāju, ka šī filma ir viena no garlaicīgi-paredzamākajām – lielāks, skaļāks un, cerams, labāks sīkvels, bet tonāli tieši tāds pats, kā oriģināls.

“Contagion” prezentācija sastāvēja no treilera (šeit) un viena, bet visai pagara (~10min) klipa, kurš, pats par sevi būdams izrauts no konteksta, labi ilustrēja to, ka filmas autoriem ir izdevies atrast svaigu piegājienu vīrusa izplatības vizuālajam atrādījumam. Gaidam, būs baisi un ļoti nekomfortabli pēc filmas braukt mājās sabiedriskajā transportā.

Tālāk sekoja “Happy Feet Two” 3D treileris, kuru es nekomentēšu, un pēdējā “The Hobbit” videoblog-izode, ļoti smieklīga, noteikti iesaku noskatīties, ja vēl neesat. Vispār Hobita videoblogi ir pilnīgi kā atsevišķs projekts, nebrīnīšos, ja pēc tam iznāks uz DVD/Bluray. Tad ekrāns satumsa, un parādījās “The Dark Knight Rises” treileris (šeit) – 100 un 1 reizi redzēts, bet vienalga iespaidīgs. Un norāva lielākas ovācijas, nekā ekskluzīvie materiāli.

Runājot par ekskluzivitāti – prezentācija noslēdzās ar ekskluzīvu “Final Destination 3D”pilnu sākuma ainu, kura, kā zināms, šīs sērijas filmās ir pats smeķis! Kas attiecas uz 3D, kuru filmas autori pielieto meistarīgi un “tieši sejā”, tad tur man nav, ko teikt – Bravo, bet pats saturs ir tāāāds siers, ka nekādu parodiju vairs nevajag, un nav brīnums, ka neviens arī neparodē. Iespējams vēlāk, zem grāda vai līzīgi, taču ne pie pilna prāta.

Tālāk sekoja īsa kafijas pauze, un brīnums – solītie “Breaking Dawn” klipi, kur beidzot lieti noderēja tas, ka esmu redzējis iepriekšējās “Twilight” filmas. Varu svinīgi paziņot, ka jaunā filma(s) no iepriekšējām pilnīgi ne ar ko neatšķirsies!

Kill List(Filmas “Kill List” komanda)

Pēc krēslas mošķiem sekoja šoreiz jau patiešām creepy filmas “Kill List” prezentācija, piedaloties režisoram un galveno lomu atveidotājiem. Mums parādīja 3 fragmentus no filmas un treileri, un šī nu ir tā reize, kad negribu neko spoilot, jo filma izskatās ļoti, ļoti intriģējoši. Divos vārdos – tā ir tāda britu černuha par killeriem, ar melnā humora pazīmēm, bet ļoti neparedzama.

Tam sekoja nu jau oficiāli šausmenes “Don’t Be Afraid of the Dark” treileris un divi fragmenti, kurus prezentēja video-sveiciens no Giljermo Del Toro, kurš atvainojās, ka nevar atbraukt, jo jāfilmē “Pacific Rim”. Nekas, kam negadās.

Sony Pictures prezentācija
Sāka ar man līdz šim nezināmu animācijas filmu “Arthur Christmas”, kuru gan, visdrīzāk, būs jāskatās, jo tā ir no Aardman Animation, ar kuriem ir kā ar Pixar – gribas vai negribas, bet jāskatās. Cik saprotu, tad Aardman beidzot ir atraduši sev “lielās mājas” Sony Pictures paspārnē, un jūtas droši – tas labi. No “Arthur Christmas” parādīja treileri un vienu fragmentu, izskatās sirsnīgi, bet ne vairāk. Internetā atrodams Tīzeris.

Peter Lord(Aardman Animation dibinātājs Peter Lord)

Bet tad uz skatuves iznāca Aardman dibinātājs un Wallace & Gromit autors Peter Lord, kurš prezentēja studijas pēdējo plastelīna šedevru, “The Pirates! In an Adventure with Scientists” (ASV tirgum “The Pirates! The Band of Misfits”). Personīgi man tas bija viens no lielākajiem pārsteigumiem, jo kad Depa “Pirāti” vairs neiepriecina, ir uzradusies alternatīva – zemāk burvīgs Tīzeris, šeit arī Treileris, bet mums klātienē vēl parādīja visus varoņus un to aktierus (Hjū Grants! Selma Haijeka! Džeremijs Pivens!), kā arī skices ar topošās filmas ainām. Šī būs arī pirmā plastelīna filma, ko skatīšos 3D – pagaidām nevaru iedomāties, kā būs.

Tālāk sekoja treileru parāde – “Friends With Benefits” (šeit), “Straw Dogs”, kuru režisē ex-Empire darbinieks Rods Lurjē (šeit), “Moneyball” (šeit) un “The Girl With Dragon Tattoo” (šeit). To noslēdza “30 Minutes or Less” treileris (šeit), kuru prezentēja video-sveiciens no filmas autoriem, un tad arī pilna bankas aplaupīšanas aina – visai smieklīga, jāpiebilst.

Total Recall(Aina no “Total Recall” rīmeika, kuru redzējām)

Smagā artilērija bija klāt – ar videosveicienu no uzņemšanas laukuma Kanādā mūs sveica Kolins Farels un Lens Vaizmens, piedāvājot fragmentu no “Total Recall” rīmeika. Fragments, kas interesanti, praktiski 1:1 dublēja Ārnija filmā redzamo ainu, kur Daglass Kveids ierodas Recall korporācijā, lai iegūtu atmiņas par spiega dzīvi. Tikai šeit Recall ir stilizēta par japāņu dojo (ar pārgrimētu Džonu Čo no “Harold & Kumar” komplektā), bet vēlāk, kad Dagam-Kolinam no implantācijas paliek “slikti”, tas brutāli izrēķinās ar Recall sargiem un bēg pa futuristisku pilsētu “Piektā Elementa” stilā – šī ainas daļa gan praktiski pilnībā sastāvēja no pre-viz animācijām. Tam sekoja ātra montāža no citām filmas ainām, bet skaidrs ir viens – par spīti filmas autoru apgalvojumiem, šis ir Švarcīša filmas gandrīz precīzs rīmeiks, nevis noveles ekranizācija.

Roland Emmerich(Ar sevi apmierināts Rolands Emmerihs)

“Anonymous” prezentēt ieradās vēl viens saviesīgs viesis, Rolands Emmerihs, kurš dzīvē izrādījās garāks, nekā bildēs. Emmerihs nedaudz izstāstīja par filmu (kuras pamatā ir viņa personīgā vēlme saprast, “bija vai nebija Šekspīrs?”), prezentēja treileri un, bez jokiem, minūtes 20 no gatavās filmas. Nespoilošu par to, kas tur bija, bet, ja esam pavisam godīgi, labāk Emmerihs būtu kārtējo reizi kaut ko uzspēris gaisā, tas viņam sanāk krietni labāk.

Sony prezentāciju noslēdza studijas galvenais trumpis, jeb “The Amazing Spider-Man” – iesildījās ar treileri 3D formātā, kam sekoja sizzle-reel uz pāris minūtēm, kurš sastāvēja praktiski tikai no neredzētām ainām. Ļoti iespaidīgi un mūsdienīgi – tas ir precīzākais, ko par filmu var pateikt, jo, ja Sema Reimi/Tobija Magvaira versija tomēr šāva pa Marvel Golden Age, tad šī verija burtiski kliedz 2011 (drīzāk 2012) – labi tas vai slikti, to rādīs laiks. Un nobeigumā Sony parādīja Comic-Con jau rādīto fragmentu ar praktiski pabeigto filmas galveno ļaundari, The Lizard – ainā, kurā 100% CGI monstrs (cilvēka tēlā Rīss Aifanss) burtiski izlien no poda sieviešu toletē. Pretēji “Spider-Man” multenēs redzētajam, šeit The Lizard ir vairāk humanoīds ar reptīļa vaibstiem, kas padarīja to līdzīgu Svešā un Cilvēka hibrīdam no “Alien: Resurrection” (ne tas labākais salīdzinājums). Nešaubos, ka dizains izraisīs karstas diskusijas gan fanu, gan arī parasto kino skatītāju vidū.

Pēc visa šī mums atdeva atpakaļ fotovideo tehniku, bet jau sākās nākamais pasākums – ekskluzīvu “Real Steel” materiālu prezentācija, piedaloties režisoram Šonam Levijam. Bet par to ir vesels atsevišķs raksts.

Kad tas viss bija galā, devos nedaudz uzkost, un tad jau uz “Attack the Block” skati, piedaloties filmas komandai. Filma ir lieliska – saliek “Cowboys and Aliens” vienos vārtos, par ko es pārliecinājos, beidzot noskatoties pēdējo līdz galam. Ar to arī BIG SCREEN otrās dienas prieki bija galā – bija vēl iespēja pa starplaiku noskatīties pirmo stundu no “30 Minutes or Less”, bet, atceroties savu pieredzi ar “Cowboys and Aliens”, izlēmu to nedarīt, filma tāpat ir īsa, nav ko raustīties.

Joe Cornish(“Attack the Block” režisors Joe Cornish)

Cik sapratu no kolēģiem preses nostūrī, tad abu dienu *secret screenings* bija filmas“Warrior” (šeit) un “Drive” (šeit), bet to apmeklēšana (precīzāk – tikšana zālē) esot bijis piedzīvojums, salīdzināms ar Londonas nemieriem. Sapratu, ka šoreiz vēl gīku vardarbībai neesmu gatavs, un par netikšanu gandrīz nebēdāju – visu redzēt tāpat nebija iespējams.

Atlika vēl trešā diena, ar Disney/Pixar/Marvel prezentācijām.