Dižraksti

Gaidot “Kubo un divas stīgas”: Interesantākie fakti par filmu!

Gaidot brīnišķīgo studijas Laika animācijas filmu "Kubo un divas stīgas", aicinām ielūkoties filmas tapšanas aizkulisēs - Laika ir jaunais Pixar, un katra animācijas filma ir unikāls roku darbs. Šobrīd studija nav anonsējusi nevienu sīkvelu kādai no savām filmām, un sola, ka tuvākajā laikā tā tas arī paliks. Vai nav brīnums?

17.10.2016

Gaidot brīnišķīgo studijas Laika (“The Boxtrolls”, “Coraline”, “ParaNorman”) animācijas filmu “Kubo un divas stīgas”, aicinām ielūkoties filmas tapšanas aizkulisēs – Laika ir jaunais Pixar, un katra animācijas filma ir unikāls roku darbs, šajā gadījumā – burtiski. Šobrīd studija nav anonsējusi nevienu sīkvelu kādai no savām filmām, un sola, ka tuvākajā laikā tā tas arī paliks. Vai nav brīnums?

Biļetes uz seansu oriģinālvalodā jau pieejamas: http://ej.uz/kubokb

1) Stundu un 41 minūti gara, “Kubo un divas stīgas” ir garākā animācijas filma, ko Laika Studios jebkad veidojusi – par minūti pārspējot “Coraline”. Šī ir Laika Studios ceturtā filma.

Kubo un divas stīgas

2) Filma “Kubo un divas stīgas var lepoties ar daudziem tehniskajiem rekordiem – tā kuģa ainas filmēšanai bija nepieciešami 19 (!) mēneši, bet pašam Kubo bija izveidotas 23 187 sejas izteiksmes, kuras kopā varēja radīt 48 miljonus dažādu kombināciju!

Kubo un divas stīgas

3) Dēmons-skelets, kurš balstīts uz Japānas tradicionālās folkoras personāžu Gashadokuro, ir lielākā leļļu animācijas filmai radītā figūra kino vēsturē – tās kopējais augstums ir sešpadsmit pēdas jeb gandrīz 5 metri!

Kubo un divas stīgas

4) Filmas “Kubo un divas stīgas” režisors ir animācijas studijas Laika dibinātājs un ģenerāldirektors Treviss Naits. Kādreiz Treviss paralēli aizrāvās ar mūziku un pat plānoja būt hip-hop mākslinieks. Ar filmu šim ir visai attāla saistība, bet tāpat ļoti interesanti, bet vairāk uzjautrinoši: https://www.youtube.com/watch?v=Y14dDzGPFbs

Kubo un divas stīgas

5) Šī ir aktiera Metjū Makonaheja pirmā animācijas filma – grūti noticēt, bet šis superpopulārais aktieris iepriekš ne reizi nebija ierunājis nevienu varoni nevienā animācijas filmā! Bet vienmēr ir pirmā reize, un kur nu vēl labāka, kā “Kubo un divas stīgas”!

Kubo un divas stīgas

7) Filmas “Kubo un divas stīgas” izskatu, tekstūras un citus elementus (pievērsiet uzmanību pat lietus lāsēm negaisa ainā!) spēcīgi iedvesmoja japāņu makslinieks Kiyoshi Saito, kura daiļrade kalpoja par iedvesmas avotu filmas veidotājiem!

Kubo un divas stīgas

8) Kubo galvenais ienaidnieks, The Moon Beast, ir Laika Studios pirmais pilnībā uz 3D printera drukātais personāžs – lai to izveidotu, tika pasūtīts pilnīgi jaunas sistēmas 3D printeris no izgatavotāja Stratasys.

Kubo un divas stīgas

9) Laika Studios nekad neiznīcina savu filmu dekorācijas, lelles un citus elementus, bet gan pārdod tos izsolē, ieguvumus nereti novirzot cēliem mērķiem –  tā galvenās varones lelle no filmas “Coraline” aizgāja par 50 000 dolāru! Pārējos rekvizītus studija rūpīgi uzglabā – un, kas zin, varbūt nākotnē atvērs izstādi vai pat muzeju, kurš būs pieejams studijas faniem un citiem interesentiem!

“Kubo un divas stīgas” Latvijas kinoteātros jau no 21. oktobra, bet īpašajā seansā oriģinālvalodā – jau 19. oktobrī! Biļetes vēl pieejamas: http://ej.uz/kubokb