Dižraksti

Iepazīsimies – Star Wars jaunie censoņi

Nepacietības pilnais gaidīšanas laiks teju, teju būs beidzies - jau rīt mēs varēsim iepazīties ar jaunāko "Zvaigžņu karu" sāgas papildinājumu - "The Force Awakens" ("Spēks mostas"). Lai līdz priecīgajam brīdim vēl nedaudz paīsinātu laiku, ir vērts iepazīties ar jaunajiem "Star Wars" aktieriem, kurus redzēsim šajā un, visticamāk, arī nākamajās filmās!

16.12.2015

Nepacietības pilnais gaidīšanas laiks teju, teju būs beidzies – jau rīt mēs varēsim iepazīties ar jaunāko “Zvaigžņu karu” sāgas papildinājumu – “The Force Awakens” (“Spēks mostas”). Lai līdz priecīgajam brīdim vēl nedaudz paīsinātu laiku, ir vērts iepazīties ar jaunajiem “Star Wars” aktieriem, kurus redzēsim šajā un, visticamāk, arī nākamajās filmās līdzās jau iemīļotajiem un tik labi pazīstamajiem Markam Hamilam, Harisonam Fordam un Kerijai Fišerei.

Deizija Ridlija 

ridley

Plašākai publikai pirmā īstā iepazīšanās ar jauno aktrisi Deiziju Ridliju notiks tieši brīdī, kad uz ekrāniem nonāks “The Force Awakens”, jo šī ir pirmā nopietnā filma un loma 23 gadus vecās aktrises karjerā. Viņai ir bijušas pāris lomiņas dažos seriālos, bet Holivudā viņa ieradīsies ar pamatīgu blīkšķi. Dž.Dž. Abramsa izvēle piešķirt vienu no galvenajām lomām filmā jaunai un nezināmai aktrisei atgādina Džordža Lūkasa darīto, kad arī viņš pirmajai “Zvaigžņu karu” filmai izvēlējās salīdzinoši nepazīstamas sejas.

Džons Bojega

boyega

Atšķirībā no Deizijas Ridlijas ar Džonu Bojegu skatītājiem jau ir bijusi iespēja nedaudz iepazīties. Par viņa lielā ekrāna debiju 2011. gadā kļuva neparastā britu zinātniskās fantastikas komēdija “Attack the Block”, ko režisēja Džo Kornišs. Filma par tīņu bariņu, kuriem nākas aizstāvēties no citplanētiešu iebrucējiem, kā arī tieši Bojegas sniegums tajā izpelnījās slavas vārdus gan no kritiķiem, gan skatītājiem. Bojega bija redzams arī vienā no seriāla “24” sezonām (“Live Another Day”), kurā darbība un Džeka Bauera neprāts šoreiz bija pārcelti uz Londonu. Papildus tam Bojega ir bijis redzams arī pāris mazāk zināmās filmiņās.

Oskars Īzaks

isaac

No galvenās trijotnes skatītājiem vislabāk zināmais pilnīgi noteikti ir Oskars Īzaks, kurš savas interesantās un daudzveidīgās karjeras laikā ir pamanījies nofilmēties ļoti dažādās lomās. 2008. gadā Oskars bija redzams Ridlija Skota trillerī “Body of Lies” kopā ar Leonardo di Kaprio, bet vairāk uzmanības viņam izdevās piesaistīt 2010. gadā, vēlreiz filmējoties pie sera Ridlija filmā “Robins Huds”. Lai gan pati filma ne visiem bija pa prātam, Īzaka dekadentais un neizturamais princis ne vienam vienam palika vairāk atmiņā par pašu Robinu. Ar līdzīgu “ainu zagšanas” talantu Īzaks izcēlās arī kulta filmā “Drive”, bet par līdz tam lielāko triumfa brīdi Īzaka karjerā kļuva 2013. gadā iznākusī brāļu Koenu filma “Inside Llewyn Davis”, par ko viņš izpelnījās arī Zelta globusa nomināciju. Par pagājušā gada centrālo notikumu Īzaka cienītājiem noteikti kļuva Dž. C. Čandora “A Most Violent Year”. Visbeidzot – pat ja decembrī mūs negaidītu “Zvaigžņu karu” filma, Oskaram par gadu sūdzēties nevajadzētu, jo viņš šogad jau paspēja izcelties Aleksa Gārlanda lieliskajā apcerējumā par mākslīgo intelektu “Ex Machina”, kur Īzaks turklāt varēja parādīt savas dejošanas prasmes. Arī par nākotni Oskaram sūdzēties nevajadzētu, jo jau nākamgad mēs viņu redzēsim vēl kādā populārā franšīzē – viņš atveidos galveno ļaundari daudzsološajā “X-Men: Apocalypse” (tieši Īzaks būs tā solītā apokalipse).

Ādams Draivers

driver

Ar Ādamu Draiveru vislabāk pazīstami būs seriāla “Girls” cienītāji – Draivers šajā Līnas Danemas komēdijā filmējas jau kopš 2012. gada. Paralēli tam viņš ir pamanījies parādīties arī vairākās filmās, tai skaitā jau pieminētajā brāļu Koenu “Inside Llewyn Davis”, kur Draivers tika pie nelielas, bet neaizmirstamas lomas. Draivers ir arī redzams divās Noas Baumbaha filmās – savdabīgajā “Frances Ha” kopā ar Baumbaha mūzu Grētu Gervigu, kā arī nesenajā “While We’re Young”. Arī nākotne šim aktierim solās būt gana spoža, pat ja tiek ignorēta viņa potenciālā iesaiste turpmākās “Zvaigžņu karu” filmās – jau nākamgad vien skatītājiem būs iespēja redzēt Draiveru vismaz divās intriģējošās filmās: “Midnight Special”, kas ir vēl jaunā, bet ļoti talantīgā Džefa Nikolsa jaunākais veikums (tiem, kas ar Nikolsu vēl nav pazīstami, ir vērts steidzami izskriet cauri viņa iepriekšējiem veikumiem – “Shotgun Stories”, “Take Shelter” un “Mud”; pateikties varēsiet vēlāk), kā arī lielmeistara Mārtina Skorsēzes filmā “Silence”.

Gvendolīna Kristija

christie

Ne mirkli nešauboties, var teikt, ka par Kristijas zvaigžņu stundu kļuva viņas dalība neprātīgi populārajā HBO veidotajā seriālā “Game of Thrones”, kur viņa ir iejutusies Briennas no Tārtas lomā. “Troņu spēles” noteikti ir šai aktrisei (un ne vienam vien citam) pavērušas durvis turpmākai karjeras attīstībai. “Zvaigžņu kari” būs jau otrā lielā franšīze, kurā Kristijai būs bijusi iespēja šogad piedalīties – nupat aktrise bija redzama arī noslēdzošajā (pagaidām) “The Hunger Games” filmā “Mockingjay – Part 2”. Interesanti, ka Kristijas atveidotā varone “The Force Awakens” – Captain Phasma – sākotnēji bija uzrakstīta vīrietim.

Domhnall “man ir bail viņa vārdu latviskot” Glīsons

gleeson

Aktiera Brendana Glīsona dēls, kuru ērtības labad sauksim vienkārši par D. (šeit gan viņš stāsta, kā pareizi būtu izrunājams viņa vārds, tāpēc latviski tas droši vien būtu jāraksta kā Donols), arī ir iekarojis zināmu atpazīstamību salīdzinoši nesen. Uz īsu brīdi parādījies gan Harija Potera franšīzē (kā Bils Vīzlijs), gan brāļu Koenu 2010. gada filmā “True Grit”, Glīsons juniors tā pa īstam uzmanību piesaistīja Džo Raita 2012. gada “Annas Kareņinas” ekranizācijā, kur viņš atveidoja vienu no simpātiskākajiem tēliem Konstantīnu Levinu. Pēdējo pāris gadu laikā Glīsona karjera uz uzņēmusi jaunus apgriezienus – viņš bija redzams galvenajā lomā sirsnīgajā Ričarda Kērtisa filmā par ceļošanu laikā “About Time”, kam sekoja savdabīgā Lenija Eibrahamsona filma “Frank” un neliela sadarbība ar tēvu filmā “Calvary”. Līdzīgi kā Īzakam, arī Glīsonam 2015. gads būtu uzskatāms par veiksmīgu pat bez “Zvaigžņu kariem” – jāatzīmē, ka līdzība ir pamatīga, jo arī Glīsons bija redzams iepriekš pieminētajā “Ex Machina”. Turklāt gada nogalē Glīsons var savā kontā ierakstīt vēl pāris veiksmes, jo filma “Brooklyn” ar viņa līdzdalību ir izpelnījusies daudz atzinības un kritiķu mīlestības un panākumi neizpaliks (pareizāk sakot, jau neizpaliek) arī Alehandro Injaritu jaunākajam veikumam “The Revenant”, kurā arī Glīsons ir ticis pie lomas.

Lupita Njongo

nyongo

Lupitas Njongo karjera līdz šim ir bijusi īsa, bet iespaidīga – par savu pirmo lomu pilnmetrāžas filmā jaunā aktrise uzreiz tika pie Oskara balvas par labāko sniegumu otrā plāna lomā. Šo apbalvojumu viņai sagādāja viņas neaizmirstas sniegums Stīva Makvīna skarbi nežēlīgajā drāmā “12 Years a Slave” (kas tika apbalvota ar ne vienu vien godalgu). Pēc šādiem galvu reibinošiem panākumiem aktrise ir bijusi ļoti uzmanīga ar lomu izvēli – kopš “12 Years a Slave” viņa ir uz lielā ekrāna bijusi redzama tikai vienu reizi – kārtējā Līema Nīsona trillerī “Non-Stop”. Pagaidām arī nākotnes projektu aktrisei nav pārāk daudz – neskaitot viņas iesaisti “Zvaigžņu karos”, Lupitas fani var lūkoties tikai “The Jungle Book” (tās, kas Džona Favro) un “The Queen of Katwe” virzienā.