Dižraksti

Terminatoru gaidot: interesantākie fakti par “Terminator 2: Judgement Day”

"Terminatora" nedēļa Kinoblogeri.lv, un šajā rakstā apskatīsim vienu no visu laiku leģendārākajiem turpinājumiem, "Terminator 2: Judgement Day", kurš atklāja jaunu ēru Holivudā, specefektos, budžetos un aktieru honorāros!

08.07.2015

Viens no visu laiku leģendārākajiem turpinājumiem, “Terminator 2: Judgement Day” atklāja jaunu ēru Holivudā, specefektos, budžetos un aktieru honorāros. Te būs interesantākie un, iespējams, mazāk zināmākie fakti par filmas veidošanu:

1) “Oskarotais” sīkvels.
Vienīgais turpinājums, kurš ieguvis “Oscar” balvu, kamēr iepriekšējā filma nav pat nominēta – kā arī vienkārši vienīgā “Terminator” filma, kura ieguvusi vai nominēta šai balvai. Kopumā filmas kontā 4 zelta vīriņi un vēl 2 nominācijas – pārsvarā tehniskās, jo, par spīti Džeimsa Kamerona vērienīgajai un personīgajai (viņš lobēja savu sievu, kā-nekā) publicitātes kampaņai, ASV kinoakadēmija ignorēja Lindas Hamiltones bez pārspīlējumiem episko sniegumu :/

Terminator 2: Judgement Day

2) Specefektu revolūcija.
“Terminator 2: Judgement Day” pieņemts uzskatīt par filmu, kura veica specefektu apvērsumu Holivudā, un tieši tā arī notika – vecās tehnoloģijas (un, diemžēl, arī māksliniekus) nomainīja datorspeciālisti, bet arī viņiem neklājās saldi. Tā leģendārās specefektu studijas Industrial Light & Magic iekšēji nicinātā “datorefektu” nodaļa filmas laikā izauga no 6 līdz 36 cilvēkiem, strādāja 8 mēnešus un iztērēja 5,5 milj. USD lai radītu kopsummā trīs ar pusi minūtes T-1000 CGI ekrānlaika. Bet šīs minūtes neaizmirsīs neviens!

Terminator 2: Judgement Day

3) Mūziķi-aktieri.
Ja pirmajā daļā Kaila Rīza lomai Kamerons vēlējās Stingu, tad T-1000 lomai viņš sākotnēji izskatīja un gandrīz apstiprināja Billiju Aidolu, kuru no lomas “paglāba” motocikla avārija. Pēc šāda pavērsiena nomierinājās arī Kamerons, un vairāk mūziķus savās filmās neaicināja.

Terminator 2: Judgement Day

4) Par naudām.
Kad veidotāji pirmoreiz aizdomājās par turpinājuma veidošanu – un tas bija 1984. gadā – filmas prognozētais budžets bija 12 milj. USD. Filmas faktiskais budžets bija 102 milj. USD, un tas bija uz to laiku lielākais apstiprinātais filmas budžets kino vēsturē. Krita arī citi rekordi – filma turēja buru kategorijā “labākā vīkenda debija ASV kinoteātros” (52 milj. USD) ļoooti ilgu laiku, līdz pat “The Matrix Reloaded” iznākšanai 11 gadus vēlāk, kā arī kļuva par pirmo filmu, kura visā pasaulē nopelnīja vairāk, kā 300 milj. USD. Ja vien te varētu iekļaut visus seansus ex-PSRS teritorijā, būtu skaidrs, ka ne jau “Avatars” ir Kamerona (vai pasaules) skatītākā filma…

Terminator 2: Judgement Day

5) Kodolsprādzienu etalons.
Specefektu guru Stens Vinstons un viņa komanda izpētīja desmitus stundu ASV valdības videoierakstu, kuros bija attēloti kodolsprādzieni un to izmēģinājumi, lai radītu autentiskas Sāras Konores murgu ainas. Komanda tik ļoti centās, ka ASV kodolprogrammas dalībnieki neoficiāli apbalvoja filmu kā “realistiskākās kodolsprādzienu ainas kino vēsturē”. Perfekcionists Kamerons ne uz ko citu arī necerēja.

James Cameron

6) Par naudām, 2. daļa.
Džeimss Kamerons par saviem darbiem saņēma 5 milj. USD – jūtama atšķirība pret 1 dolāru, kuru viņš saņēma par filmas pirmo daļu. Bet Arnolds, kā ierasts, gāja uz rekordiem – 15 milj. USD honorārs saņemts par 700 vārdiem, jeb 21 429 USD par katru Terminatora pateikto vārdu. Sanāk, ka frāze “Hasta la vista, baby” izmaksāja 85 716 dolārus – inčīgs fakts, ar ko bārā palielīties!

Bez 15 miljoniem Švarcenegers “dāvanā” no filmas producentiem saņēma arī “lietotu, bet ejošu” (kā rakstītu SS.lv) Gulfstream III lidmašīnu, kuras aptuvenā tirgus cena uz to brīdi bija 14 milj. USD. Lūk tas ir dāvināšanas prieks!

Terminator 2: Judgement Day

7) Bez asarām.
Šī ir 2. filma un otrā aina (attēlā) kino vēsturē, kuras laikā vīriešiem ir oficiāli atļauts (by Kino Kults) nobirdināt kādu asaru. Pirmā ir filmas “Armagedons” beigu aina (gan jau uzminēsiet, kura).

Terminator 2: Judgement Day

8) Labākais kaceklis kino vēsturē!
Džeimss Kamerons personīgi palūdza specefektu guru Stenam Vinstonam režisēt filmas tīzertreileri – Kamerons nevēlējās, lai tā ir vienkārša filmas kadru montāža, bet gan kaut kas īpašāks, tapēc piešķīra Vinstonam 150 000 USD un brīvas rokas radīt to, ko vēlas. Rezultātā mums ir viens no efektīvākajiem tīzeriem kino vēsturē – neviena kadra no filmas, bet fantastisks papildinājums “Terminatora” pasaulei: