Recenzijas

“10 Cloverfield lane” (2016)

Treileris uzradās ne no kurienes, un sākotnēji ziņoja, ka filma gaidāma tikai novembrī. Kā izrādījās vēlāk – ieturot filmas "plota" pagriezienu tradīcijas, pēkšņi tās pirmizrāde tomēr notika martā. Bet tagad vairāk par pašu filmu.

23.04.2016

Es esmu BIG MONSTER movie fans, tāpēc man ļoti patika filmas prīkvels “Cloverfield”. Tāpat arī es reizēm mēdzu atkārtoti noskatīties “Scott Pilgrim vs. the World” – tu noteikti vari tikai iedomāties, cik patīkami pārsteigts es biju, kad uzzināju, ka šai filmai būs sīkvels un galvenajā lomā būs Mērija Elizabete Vinsteda. Treileris uzradās ne no kurienes, un sākotnēji ziņoja, ka filma gaidāma tikai novembrī. Kā vēlāk izrādījās – ieturot filmas plota pagriezienu tradīcijas, pēkšņi tās pirmizrāde tomēr notika martā. Bet tagad vairāk par pašu filmu.

Galveno varoni Mišelu, kuru tēlo M.E.V., varētu pieteikt tāpat, kā tiek pieteikts Berijs Alens seriālā “The Flash”, – “to the outside world, I’m an ordinary forensic scientist”. Viņa ir viena no tām sievietēm, ar kuru tu labprāt kopā mēģinātu pārdzīvot apokalipsi (nepārprotiet, tas ir tīri tā dēļ, cik ļoti viņa šajā filmā atgādina vēl kādu seriālu varoni). Tā kā recenziju ieteicams lasīt pēc filmas noskatīšanās, nedaudz vairāk pastāstīšu par situāciju. Mišela aizbēg no sava līgavaiņa, un pa ceļam viņu notriec auto. Viņa pamostas telpā bez logiem, un ātri vien Freds Flinstons (Džons Gudmens) viņu nostāda fakta priekšā – viņa ir izglābta no “uzbrukuma”, kas noticis Štatos, un šobrīd atrodas pazemes bunkurā. Nepietiek ar to, ka “glābējs” izskatās un uzvedas kā sazvērestību teoriju role model, izrādās, ka viņam ir arī taisnība. Or is he? Šis jautājums tiek apspēlēts visas filmas garumā.

Filma vārda vistiešākajā nozīmē ir trilleris un tikai otrā plānā sci-fi. Šādu spriedzi nevarēja just nevienā no pagājušā gada spiegu filmām. Lielu daļu filmas nākas pavadīt at the edge of your seat. Tā ļoti labi strādā arī kā stand-alone filma, bet, ņemot vērā lielo laika atstarpi starp abām filmām, tas ir tikai apsveicami – patiesībā šīs filmas mierīgi var skatīties arī ačgārnā secībā.

10 cloverfield lane, Kloverfīlda iela 10

Kāpēc būtu jāapmeklē kāds no šīs filmas seansiem? Ja tu uz kino ej kopā ar kādu, kam nepatīk sci-fi, viņam tāpat lielu daļu filmas būs interesanti. Ja tev patīk, ka visas filmas garumā tu īsti nezini, ar ko tā beigsies, aiziet! Arī humora tajā ir gana daudz. Tā ir gana laba filma tiem, kuri vienkārši nezina, uz ko ir nopirkuši biļetes, bet “ir piektdiena, ejam uz kino?”. Tā ir gana laba filma tiem, kuri kino apmeklē biežāk un novērtē arī aktierspēli. Kopumā es īsti nevaru atrast nevienu iemeslu, kāpēc es kādam varētu ieteikt šo filmu neapmeklēt.

Es teiktu, ka filma ir kā ļauns murgs, tikai ne jau sliktā nozīmē. Viss sižets tiešām ir kā tie sapņi, kuros tu nemitīgi mēģini rīkoties, cik gudri vien iespējams, bet regulāri notiek kaut kas tāds, kas situāciju arvien sarežģī.

Filmai dodu visas 5 balles no 5, jo man tā bija gana svaiga un nebūt ne klišejām pilna. Par spīti tam, ka galveno lomu spēlē sieviete un tā daļēji ir šausmu filma, es sevi nevienā brīdī nepieķēru ar vēlmi kliegt: “Kusties ātrāk, neej taču tur, ko tu, pie velna, dari?”