Recenzijas

“Ant-Man” (2015)

Holivudā ir viena lieliska studija, uz kuras filmām ejot, tu jau iepriekš zini, ka ļoti labi pavadīsi laiku. Šī studija ir tik fenomenāla, ka viņiem ir iekšas pieņemt režisēt komiksfilmu cilvēku, kurš režisēja "Bring It On", "Down with Love" un “Yes Man”, un beigās tāpat uztaisīt labu filmu. Šo studiju sauc Marvel.

31.07.2015

Holivudā ir viena lieliska studija, uz kuras filmām ejot, tu jau iepriekš zini, ka ļoti labi pavadīsi laiku. Šī studija ir tik fenomenāla, ka viņiem ir iekšas atlaist manu mīļāko režisoru Edgaru Raitu, pieņemt viņa vietā cilvēku, kurš režisēja “Yes Man”, un beigās tāpat uztaisīt labu filmu. Šo studiju sauc Marvel.

Man ir neizmērojams prieks ikreiz, kad redzu kādu izklaides filmu, kas spēj atstāt skatītājus stāvā sajūsmā, būdama inovatīva un oriģināla. Tā vietā, lai atgremotu kaut ko, kas strādāja citās supervaroņu filmās, Marvel ir spēruši soļus daudzos citos virzienos un izveidojuši vēl vienu lielisku origin story kādam mazāk pazīstamam varonim – Skudrcilvēkam. Šoreiz tieši vēlos izcelt “vēl vienu lielisku origin story”, jo tagad gandrīz vai katrs varonis, kas nonāk Marvel rokās, tiek pārnests uz lielo ekrānu ar lielu mīlestību un cieņu pret skatītājiem, ka beigās droši vien gan studijai, gan skatītājiem to ir prieks skatīties.

Protams, joprojām ir sāpīgi, ka Edgars Raits “aizgāja” no šī projekta, bet šoreiz arī tam ir sava gaišā puse. Proti, veidotāji apzinājās, ka pēc šī incidenta fani uz filmu skatīsies pilnīgi citādāk un būs gatavi to nolīdzināt ar zemi, ja kaut kas nebūs labi. Tādēļ gan producenti, gan aktieri un īpaši režisors Peitons Rīds ir strādājuši līdz pēdējam, lai “Ant-Man” būtu pēc iespējas kvalitatīvāka. Un viņi pavisam noteikti nav izgāzušies, jo rezultātā mēs esam tikuši pie laba kino no cilvēkiem, kas tiešām mīl labu kino.

Ir tik daudz lietas, kas šajā filmā varētu nepatikt tikai cilvēkiem, kas ir iekšēji miruši. Kaut vai Maikls Pena, kuram pietiek tikai atvērt muti un skatītājs jau smejas līdz asarām. Dažbrīd nepameta doma, ka viņa varonim vajadzētu atsevišķu filmu, jo viss, ko viņš pateica, bija komēdiju zelts. Katram arī var būt savs viedoklis par filmas scenāristiem – Polu Radu un Ādamu Makkeju, bet noteikti nevar noliegt, ka šiem cilvēkiem ar humoru viss ir vislabākajā kārtībā. Tieši viņu joki un teicami režisētās spriedzes ainas savijas kopā tā, ka “Ant-Man” ir reizē lieliska komēdija un sasodīti labs action gabals. Šoreiz cīņu ainas nostrādā tik labi, jo tajās vienkārši ir kaut kas tāds, ko neviens no mums iepriekš nav redzējis. Ir patīkami varoņi, kuriem var just līdzi un ļoti kvalitatīvs CGI, ko ir prieks vērot pat ar neērtajām 3D brillēm.

Vienīgais vājais posms ir filmas otrā daļa, kurā tiek spiests uz ko vairāk emocionālu, bet tas galīgi neiederas, jo filma pēc būtības ir komēdija un zinātniskā fantastika. Visādi citādi – Marvel kārtējo reizi ir pierādījuši, ka nepareizos lēmumus viņi nemēdz pieņemt un “Ant-Man” pavisam noteikti ir gan jūsu naudas, gan laika vērta.

Filmas vērtējums: 4/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv