Recenzijas

“Batman: Return of the Caped Crusaders” (2016)

Visus Betmena fanus pārņems nostalģija, skatoties jauno animācijas filmu “Batman: Return of the Caped Crusaders”. Ādams Vests, Bērts Vards un Džūlija Ņūmāra ir atgriezušies savās slavenajās lomās kā Betmens, Robins un Kaķsieviete, lai ar šo animācijas filmu, kas ir balstīta uz 60. gadu "Batman" TV seriāla, nosvinētu seriāla 50 gadu jubileju.

07.12.2016

Visus Betmena fanus pārņems nostalģija, skatoties “DC Entertainment” un “Warner Bros Animation” jauno animācijas filmu “Batman: Return of the Caped Crusaders”. Ādams Vests, Bērts Vards un Džūlija Ņūmāra ir atgriezušies savās slavenajās lomās kā Betmens, Robins un Kaķsieviete, lai ar šo animācijas filmu, kas ir balstīta uz 60. gadu “Batman” TV seriāla, nosvinētu seriāla 50 gadu jubileju.

Mūsu laikos Betmens vienmēr tiek demonstrēts kā tumšs, drūms un nopietns tēls, bet “Batman: Return of the Caped Crusaders” būs tā animācijas filma, kas iepazīstinās bērnus un pat vecākus ar 60. gadu Betmena pasauli – tā ir daudzreiz gaišāka un noteikti jautrāka nekā mūsdienu Tumšā bruņinieka pasaule. Ādama Vesta Betmena versijas fani izbaudīs visus parodijas elementus šajā animācijā, kas ļoti atgādinās veco TV seriālu, – kāpelēšana pa sienām, lielie “POW” burti uz ekrāna un vēl daudz kas cits, kas būs kā liels nostalģijas ceļojums, kurš liks parādīties smaidam uz sejas.

Batman: Return of the Caped Crusaders

Kā visās DC/WB animētajās filmās, arī šīs filmiņas animācijas stils ir tāds pats un nav mainījies – tā izskatās kā klasiska “Warner Bros.” multiplikācijas filma. Bet, kā jau iepriekš teicu, neceriet, ka šī filma būs tik nopietna kā citas “DC Universe Animated Original Movies”, piemēram, “Batman: The Killing Joke”, kura, ja godīgi, man ne visai patika. “Batman: Return of the Caped Crusaders” patiešām ir “multene” bērniem un cilvēkiem, kuri grib atcerēties savu bērnību. Ja esi fanojis tikai par tumšo un nopietno Betmena versiju, kas sāka parādīties pēc 80. gadiem, šī animācijas filmas būs liels pārsteigums, kas iemetīs pilnīgi citā Betmena pasaulē, kuru neesi pieredzējis (neņemot vērā “Lego Movie”). “Return of the Caped Crusaders” viss ir gaišs un priecīgs. Bagātīgie dialogi, spriedzes ainas un viss pārējais filmiņā parāda to, cik īstenība smieklīgs var būt Betmens un Robins, kā arī slavenie DC ļaundari. Lai gan humora bija daudz, to varētu vēlēties pat vēl vairāk.

Batman: Return of the Caped Crusaders

Es esmu ļoti liels Betmena fans, un es esmu vairāk vai mazāk, bet izbaudījis visas Betmena versijas, kas mums līdz šim ir piedāvātas. Nu, labi… Varbūt ne visas, jo “Batman & Robin” bija drausmīga filma. Ne visi man ticētu, ja es teiktu, ka, būdams 24 gadus vecs, esmu redzējis un izbaudījis vecās sērijas no 60. gadu seriāla. Šo seriālu bija ļoti jautri skatīties, īpaši tad, ja to neuztver nopietni. “Return of the Caped Crusaders” atgādināja tos trakos piedzīvojumus, kas atgadījās ar Ādama Vesta Betmenu un Bērta Varda Robinu, piemēram, izmantojot haizivs aerosolu, lai aizbiedētu prom haizivis, vai arī brīdi, kad Betmenam vajadzēja tikt vaļā no bumbas. Jaunajā “multenē” bija lieliski dzirdēt visas balsis, kas bija saistītas ar 60. gadu Betmenu. Izmantojot dialogus no citām Betmena filmām, piemēram, “You wanna get nuts? Come on, let’s get nuts!”, jaunā animācijas filma lieliski izrādīja cieņu pārējām Betmena filmām.

Šī multfilma ir liels nostalģijas ceļojums. Pat ja arī filmai pietrūka humora, stāsts joprojām bija intriģējošs. Domāju, ka šis ir pareizais solis Ādamam Vestam un Bērtam Vardam, lai atkal iepazīstinātu mūsdienu jaunatni ar viņu versiju par šiem tēliem. Mēs nespēsim aizmirst šo Tumšā bruņinieka interpretāciju, tāpat kā visas pārējās mūsdienu lielā ekrāna Betmena versijas.

Vērtējums: B+