Recenzijas

Čimičangu atgriešanās („Dedpūls”)

Pēc Dedpūla kino debijas filmā „X-cilvēki: sākums. Vilknadzis” neviens vairs necerēja ieraudzīt Veidu uz lielā ekrāna, ņemot vērā to, cik ļoti filma izmainīja pašu tēlu. Kur nu vēl solo filmā un ar to pašu aktieri. Tomēr te nu mēs esam gandrīz septiņus (!) gadus vēlāk un ar Dedpūla solo filmu pie horizonta. Bet vai bija vērts gaidīt, vai arī tā ir kārtējā „FOX” izgāšanās?

10.02.2016

Pēc Dedpūla kino debijas filmā „X-cilvēki: sākums. Vilknadzis” neviens vairs necerēja ieraudzīt Veidu uz lielā ekrāna, ņemot vērā to, cik ļoti filma izmainīja pašu tēlu. Kur nu vēl solo filmā un ar to pašu aktieri. Tomēr te nu mēs esam – gandrīz septiņus (!) gadus vēlāk un ar Dedpūla solo filmu pie horizonta. Vai bija vērts gaidīt, vai arī tā ir kārtējā „FOX” izgāšanās?

Filmas darbība seko bijušajam īpašo spēku kaujiniekam Veidam Vilsonam, kuram tiek diagnosticēts vēzis. Lai to izārstētu, Veidam nākas pieteikties eksperimentam, kura rezultātā viņš iegūst spējas, kas izārstē vēzi, bet viņa ķermenis tiek neatgriezeniski sakropļots. Apbruņojies ar jaunajām spējām un samaitātu humora izjūtu, Veids uzsāk meklējumus pēc vīra, kurš viņu izkropļoja…

Deadpool, Dedpūls

Kolīdz sākas filma un uz ekrāna parādās uzraksti, ka filmā piedalās „britu ļaundaris”, „bezmaksas cameo” u. tml., nākas saprast, ka šī ir Dedpūla filma, kuru mums apsolīja gan filmas režisors Tims Millers, gan pats galvenās lomas atveidotājs Raiens Renoldss, kurš, starp citu, pierāda, ka var uz saviem pleciem noturēt lielbudžeta supervaroņu filmu, ja vien viņam tiek dots labs scenārijs, ar kuru strādāt. Arī filmas otrā plāna tēli neliek vilties – T. Dž. Millers kā Dedpūla sabiedrotais, kurš ne pārāk labi pilda savus drauga pienākumus, un X-cilvēks Koloss, kas cenšas Veidu pierunāt pievienoties X-cilvēku komandai.

Bet cik labi uz lielā ekrāna ir pārcelti visi Veida „ceturtās sienas” joki (ja tos tā var nosaukt)? Galvenokārt tie nostrādā vairāk vai mazāk labi, jo tās ir atsauces uz iepriekšējām X-cilvēku filmām, tostarp uz „X-cilvēki: sākums. Vilknadzis”, uz pašu „Fox” studiju un vienu konkrētu aktieri, kura vārdu gan neminēšu. Tomēr skatītājiem, kuriem šī ir pirmā filma X-cilvēku filmu sērijā, daļa no iepriekšminētajiem jokiem varētu nešķist smieklīga (neskatoties uz to, ka filmas nosaukumā nav iekļauts vārds „X-cilvēki”, atsauču uz iepriekšējām daļām ir daudz).

Deadpool, Dedpūls

Filmas vājākais punkts ir tās sižeta līnija – tā nepiedāvā neko jaunu vai oriģinālu un domāta tikai tam, lai filmai būtu kaut kāda struktūra, kas saistītu Dedpūla jokus un spriedzes ainas. Arī galvenais ļaundaris Eidžekss nav uzslavas vērts, jo viņa plāns, kā iznīcināt Dedpūlu, ir saskaldīt viņu tik sīkos gabaliņos, lai viņš vairs nespētu sevi „salikt” kopā. Manuprāt, šis ir vienīgais aspekts, kurā „X-cilvēki: sākums. Vilknadzis” ir mazliet labāka, lai gan es ar to negribu teikt, ka filmai bija izcils ļaundaris.

Kopumā filma ir tas, ko no tās varēja sagaidīt – „Fox” studija ir centusies īstenot fanu vēlmes, bet tajā pašā laikā izveidot kompetentu filmu, kas arī lielākoties ir izdevies. Domājams, ka gan „Dedpūla” fani, gan komiksu filmu cienītāji šajā tēla interpretācijā nebūs vīlušies. Labākais salīdzinājums, kādu filmai varu dot: tā ir šīgada „Kingsman: Slepenais dienests” – komiksu filma ar humora un asins devu.

Vērtējums: 8/10