Recenzijas

“Focus” (2015)

Neizskaidrojamu iemeslu dēļ tieši Latvijā ir neprātīgi populāras filmas par visu veidu blēžiem un krāpniekiem, no “Oušena bandas” līdz aizpagājušā gada komerciālajam superhītam (tieši tā) “Krāpšanas ilūzija”.

03.03.2015

Uz ekrāniem atgriežas sen neredzētais Vils Smits, kura slava pēdējos gados ir krietni paplukusi (mazāk radu būšanas, Vil!), tandēmā ar uzlecošo zvaigzni Margo Robiju, kurai šis zvaigznes statuss vēl ir ui, kā jāpierāda. Abi mēģina apmuļķot skatītāju – visās nozīmēs un par visu – svaigākajā blēžu filmā “Fokuss”, par kuru arī šis stāsts.

Neizskaidrojamu (t.i. izskaidrojamu – zemāk) iemeslu dēļ tieši Latvijā ir neprātīgi populāras filmas par visu veidu blēžiem un krāpniekiem, no “Oušena bandas” līdz aizpagājušā gada komerciālajam superhītam (tieši tā) “Krāpšanas ilūzija” (“Now You See Me”). Nekādas ilūzijas – tautai, kuru ik pēc diviem gadiem kapitāli apmuļķo tā saucamie “tautas kalpi”, kurus tā turpina akli ievēlēt atkal un atkal un atkal, vienkārši patīk, kad to apmuļķo, dzīvē vai kino. Skarbi, bet patiesi – ja kādam ir labāks skaidrojums, droši komentāros.

Šajā ziņā filma ir diezgan nekaitīgs nieks, kurā pievilcīgi aktieri izspēlē kārtējo krāpšanas ilūziju, uz filmas vidu pārāk aizraujoties viens ar otru, kā rezultātā filma pārvēršas romantiskā melodrāmā ar afēras elementiem (nu, vai arī romantiskā afērā), bet nekādi ne otrādi, lai pēc dažiem (ne)gaidītiem sižeta pavērsieniem noslēgtos ar happy end un pazustu no jūsu galvām un dzīves uz visiem laikiem – savā būtībā esot tipisks žanra “es uz kino neeju, lai domātu” pārstāvis. Ja vienīgā uzslava, ko var veltīt filmai, ir “paldies, ka vismaz šoreiz nelaupījāt kazino” – kaut kas nav labi šajā karalistē.

Un te, iespējams, slēpjas filmas lielākais triks – tā absolūti necenšas izlikties kaut kas vairāk, kā reklamēts (skaisti, harizmātiski aktieri, glamūrīga bilde, paredzama laupīšana), bet tik un tā beigās pamanīsies iegūt jūsu naudu. Neuzķeraties uz krāpnieku viltībām!