Recenzijas

“Fast & Furious 7” (2015)

“Fast & Furious” franšīze ir tik apbrīnojama, ka cilvēki brīnās, kā var būt jau septiņas tādas filmas. Tomēr šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad pat tam ir gaišā puse, jo līdz ar trešo daļu viņiem beidzot izdevās nonākt uz pareizā ceļa. Par laimi, viņi joprojām turas uz tā.

02.04.2015

“Fast & Furious” franšīze ir tik apbrīnojama, ka cilvēki brīnās, kā var būt jau septiņas tādas filmas. Kaut ko tādu būtu bijis grūti iedomāties pēc pirmajām četrām daļām, no kuru skatīšanās joprojām cenšos atgūties. Tomēr šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad pat tam ir gaišā puse, jo līdz ar trešo daļu režisors Justin Lin sāka mēģināt stūrēt citā virzienā un ar “Fast Five” viņiem beidzot izdevās nonākt uz pareizā ceļa. Par laimi, viņi joprojām turas uz tā.

Patiesībā pat sāk palikt smieklīgi, ka Vins Dīzels trešo reizi pēc kārtas šajās filmās saka “One last ride” un droši vien turpinās to teikt, kamēr vecums to atļaus. Fakts, ka tas drīzāk iepriecina, ne kaitina, reizē pierāda, ka šīs sērijas joprojām nostrādā uz skatītāju. Nav pazudis tas apzinātais stulbums, kas īpaši izcēlās iepriekšējā daļā – garais skrejceļš noslēguma ainā, Vins Dīzels māk lidot un izcili stulbi dialogi. Ja jūs no domām izsita tas, cik absurda tolaik bija sestā daļa, septītā iet daudz tālāk. Ir arī iemesls, kāpēc tas tik labi strādā – varoņi joprojām tiek parādīti kā ievainojami, tai skaitā viņu lielās ģimenes vērtības, tāpēc arī action ainās skatītājs jūt viņiem līdzi un pēc tam visdrīzāk pasmejas par to, cik stulbi tas bija. Tiešām – treilerī redzētais lidojums ar 3 miljonu vērtu mašīnu no viena debesskrāpja uz otru nebija pats trakākais.

Tomēr nelieciet arī pārlieku augstas cerības, jo ir arī garlaicīgas, tukšas ainas un tā vien liekas, ka filma varēja būt par 10 minūtēm īsāka. Dažkārt bija jādomā: “pārstājiet runāt un uzspridziniet kaut ko!”. Kopumā gan režisors gādā par to, lai action būtu tikpat kā bez apstājas un savu darbu izdara diezgan labi – slikti nofilmēt action ainu ar The Rock pret Džeisonu Stethemu būtu grēks. Tie, kuriem interesē, kā Paul Walker tiek aizsūtīts prom no sērijām, var justies mierīgi. Neko nesakot priekšā par paša varoņa likteni, veidotāji atrada ļoti gudru un loģisku veidu, kā Paul Walker tēlu, rupji sakot, “izņemt no franšīzes”. Noteikti nebūs kaut kāda stulba autoavārija vai kaut kas cits primitīvs.

Pēc noskatīšanās arī saprotu Vina Dīzela apgalvojumu, ka šī filma ir galvenais kandidāts uz nākamā gada “Best Picture”. Tas, lai paliek fantāzijas līmenī, bet “Furious 7” rada daudz lielākas emocijas, nekā liela daļa no šogad Oskaram nominētajām filmām. Mums ne vienmēr vajag kvalitatīvu kino, galvenais, lai tas ir aizraujošs.

Filmas vērtējums – 4/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv