Recenzijas

“Guardians of the Galaxy Vol. 2” – mīļākie kretīni galaktikā

Viņus var mīlēt un nīst, bet aizmirst – nekad. Kolorītie "Galaktikas sargi" ar spilgtu uznācienu atgriežas uz lielajiem ekrāniem. Ir skaidrs, ka šī ir tā supervaroņu komanda, kuru gribas cieši samīļot un nelaist vaļā. Jau pēc pirmās daļas palika svarīgs jautājums – vai var vēl? Tādu pašu jautājumu nāksies uzdot arī pēc šīs filmas.

28.04.2017

Viņus var mīlēt un nīst, bet aizmirst – nekad. Kolorītie “Galaktikas sargi” ar spilgtu uznācienu atgriezušies uz lielajiem ekrāniem. Vīlies būs tikai retais – vizuālo efektu pārsātināta, ar labu humora sajūtu piepildīta izklaide vairāk nekā divu stundu garumā. Jau pēc pirmās daļas palika svarīgs jautājums – vai var vēl? Tādu pašu jautājumu nāksies uzdot arī pēc šīs filmas.

15. pienesums “Marvel” lielajā pasaulē velk līdzi daudz pienākumu, kas veiksmīgi jāizpilda. Pēc tik daudzām filmām grūtākais ir atrast jaunus veidus, kā pārsteigt skatītājus. Šoreiz uzdevums sanācis īpaši sarežģīts, jo šī ir otrā daļa sērijās. Kā pārspēt pirmās daļas veiksmi, un vai tas vispār ir vajadzīgs? Cerības šoreiz ir īpaši augstas, jo varoņi ir iemīļoti un aizvest tos nepareizajā virzienā būtu liela stulbība.

GotG Vol 2

Par laimi, režisors Džeimss Gans ir paplašinājis galaktikas sargu pasauli, reizē saglabājot tās galvenās iezīmes. Šķiet, ka tapšanas procesā cītīgi lasītas fanu atsauksmes, kā rezultātā daudzi “Marvel” filmu grēki tikuši laboti. Pēc šiem “Galaktikas sargiem” nebūtu prāta darbs sūdzēties, ka komiksu filmās trūkst atmiņā paliekošu ļaundaru un oriģinālas notikumu attīstības gaitas. Veidotāji ir uzņēmušies daudzus riskus, bet laimīgā kārtā gandrīz visi no tiem ir attaisnojušies.

Galvenie varoņi joprojām ir tikpat dzēlīgi, bet ļoti patīkami. Visiem tiek gana ekrāna laika, līdz ar to ir vērojama izaugsme katra stāstā. Skatītāju patiku šis “kretīnu bars” ir jau paspējis iemantot, bet, viņu piedzīvojumiem turpinoties, mīlestība pret tiem kļūst tikai lielāka. Līdz sīkākajai detaļai nostrādāts stāsts nolikts otrajā plānā. Tā vietā liela uzmanība vērsta uz varoņiem un to savstarpējām attiecībām. Ir viegli rast līdzības ar tiem. Galaktika, kurā tie dzīvo, mums ir pavisam sveša. Tomēr pārdzīvojumi, kuriem viņi iet cauri, ir vienādi ar to, ko katrs no mums jūt ikdienā. Lai cik liels dīvaiņu bars šie galaktikas iekarotāji arī nebūtu, viņus var viegli saprast.

Jūtama arī liela paļāvība uz vizuālajiem efektiem, kas gan nenogurdina acis nevienā brīdī. Filma nav “reāla”, un to visi apzinās. Tādēļ tās pasaule tiek uzburta ar visiem iespējamajiem moderno tehnoloģiju palīglīdzekļiem. Rezultāts ir sanācis ļoti krāšņs un apbrīnas vērts. Daudzās stundas, ko vizuālo efektu meistari pavadījuši, pagrabos zīmējot šo traci, noteikti ir atspēlējušās. Ir radītas paliekošas vērtības, kas izceļ “Marvel” darbus uz citu kases grāvēju fona.

vol 2

Otrā daļā savu priekšteci apsteidz daudzos veidos. Atpaliek vienīgi skaņu celiņš, kas iepriekšējā reizē pārsteidza nesagatavotu, līdz ar to atmiņā iesēdās dziļāk. Šoreiz joprojām ticis ieturēts 70. un 80. gadu mūzikas stils. Diemžēl gan tikai dažas dziesmas var uzskatīt par pievienoto vērtību, nevis vienkārši labu pavadījumu fonā. Mūzika simbolizē vienu no galvenajām sēriju iezīmēm – to, cik ķerti melomāni ir šie varoņi. Tas, ko klausās viņi, tagad arī skanēs daudzu fanu ausīs diendienā.

Notikumiem vajag garu ieskrējiena ceļu, lai tie iegūtu asumu un sagādātu krāšņu emociju spektru. Beigās viss aiziet gludi – ir skaidrs, ka šī ir tā supervaroņu komanda, kuru gribas cieši samīļot un nelaist vaļā. Tuvojoties izskaņai, nomāc skumjas. Saproti, ka esi pavadījis divas stundas īstajā vietā – biļetes cena noteikti ir attaisnota ar uzviju. Rūgtums gan paliek, jo beigas nozīmē arī ilgas gaidīšanas sākumu. Galaktikas sargi, protams, atgriezīsies. Pēc tik spilgta uznāciena gribas, kaut tas notiktu pēc iespējas ātrāk. “Galaktikas sargi: 2. daļa” kinoteātros no šodienas!

Filmas vērtējums: 4/5