Recenzijas

“Karš pret visiem” (“War on Everyone”, 2016)

Lai gan sižets par pārīti korumpētu mentu un viņu dzīves problēmām ir nodriskāts kā veca tupele un redzēts visās iespējamās rasu, dzimumu un žanru kombinācijās, esiet gatavi kvalitatīvai melnajai komēdijai ar dažiem neparastiem sižeta pavērsieniem!

09.10.2016

Pirmoreiz dzirdot šīs filmas nosaukumu un ideju, mani tā sevišķi neuzrunāja, jo sižets par pārīti korumpētu mentu un viņu dzīves problēmām ir nodriskāts kā veca tupele un redzēts visās iespējamās rasu, dzimumu un žanru kombinācijās. Kas tad šoreiz ir citādi? Vispirms jau filmas režisors un scenārists ir Džons Maikls Makdona (“Calvary”, “The Guard”), kurš nav kautrējies rakstīt gudri (te galveno varoņu sarunās dzirdēsiet kaudzēm atsauču uz kultūru un filozofiju), rādīt brutālu vardarbību (ja skatāties “Troņu spēli”, tad, protams, neko sevišķi jaunu neieraudzīsiet) un jokot par pilnīgi da jebko.

War On Everyone, Karš pret visiem

Filmas galvenā končiņa, protams, ir duets Terijs Monro (Aleksandrs Skārsgārds) un Bobs Bolanjo (Maikls Penja), kurus es labprāt šādā kombinācijā redzētu vēl. Ļoti izveicīgi un glauni tērpti puiši, kuri nekautrējas izmantot neordināras darba metodes, jo būsim atklāti – kurš var izdzīvot no policista algas? Ne tur māju uzcelt, ne bērnus pabarot. Pat nezinu, kuru no dueta lielīt vairāk. Maiklam Penja komēdiju žanrs nav svešs, un arī šī ir lieliska loma, kurā turklāt var atļauties piesmiet rasu stereotipus, bērnu audzināšanu un ne to vien. Un viņa brilles šoreiz nav tikai stila elements. Savukārt Skārsgārds te parāda citu sava talanta šķautni, jo viņš acīmredzami izklaidējas, ticis pie lomas komēdijā. Tomēr nav arī viss tikai smiekli vien, par ko liecina kaut vai viņa varoņa žūpošana no rīta līdz vakaram. Vai arī no vakara līdz rītam. Kā sanāk. Jo, lai gan dzīve ir skaista un māja – glauna, tā stāv tukša. Un kaut arī Skārsgārda varonis ir nenoliedzami izskatīgs, smuki ģērbts un nekautrējas izrādīt savus labumus pa visu ekrānu, Skārsgārds viņam ir uzdāvinājis kūkumu, kāds ir raksturīgs dažiem garajiem puišiem. Nu, jūs jau zināt – čalis pusaudža gados ir strauji izstiepies, tad kāds skaudīgs karļiks ir sācis viņu apsaukāt par Maiksti vai Garo. Un tad čalis izdomāja, ka varbūt izskatīsies īsāks, ja galvu ieraus plecos. Tāds nu ir Terijs – bezkaunīgs, bezatbildīgs un brutāls, bet tajā pašā laikā labs, jauks un viegli ievainojams. Varu saderēt, ka turpinājumā (ja tāds būs) viņš pieņems kaķi no ielas.

War on Everyone

Katram varonim (lai cik nepareizam) ir vajadzīgs savs pretinieks. Tam te ir smalkais un, protams, izvirtīgais angļu lords Džeimss Mangans, kuru atveido Teo Džeimss, kurš vairākumam droši vien ir pazīstams no distopiju sērijas “Citādie” (“Divergent”) kā labais zēns “Four”. Šeit viņš var izvērsties pretējā frontē. Viņam, protams, ir arī savs side-kick jeb izkalpiņš, kuru, pirmoreiz ieraugot, kādu brīdi jāapdomā – tas ir vīrietis? Vai sieviete? Un tieši šo uz robežas balansējošo personu ar apskaužami atbrīvotu eleganci attēlo Keilebs Landrī Džounss.

Kas notiek, kad saduras galīgi psihas augstdzimtības, kas ir pieradusi pie visatļautības, un divu gandrīz tikpat amorālu policistu finansiālās intereses? Esiet gatavi dažiem negaidītiem pavērsieniem! Es, protams, iesaku jums aiziet uz šo filmu un izbaudīt kvalitatīvu melno komēdiju, tomēr ir cilvēki, kas spēj aizmigt arī šādā gabalā un nogulēt pašu asiņaināko vietu… True story!

War on Everyone” īpašajā “Kinoblogeri un Cēsu alus piedāvā” seansā jau trešdien, 12. oktobrī! Biļetes vēl pieejamas: http://ej.uz/karspretvisiem