Recenzijas

“Kingsman: The Secret Service” (2015)

Filmas pamatā intriga: kas tik ļoti īpašs bija “The Secret Service” komiksā, ka iespējas to ekranizēt dēļ režisors Metjū Vons (“Kick-Ass”, “X-Men: First Class”) izdarīja neiedomājamo (vismaz Holivudai) – brīvprātīgi atteicās no komiksfilmu svētā grāla “X-Men: Days of Future Past” režijas? Kā izrādās, tad vienkāršas, cilvēcīgas vērtības!

18.02.2015

Filmas pamatā intriga: kas tik ļoti īpašs bija “The Secret Service” komiksā, ka iespējas to ekranizēt dēļ režisors Metjū Vons (“Kick-Ass”, “X-Men: First Class”) izdarīja neiedomājamo (vismaz Holivudai) – brīvprātīgi atteicās no komiksfilmu Svētā Grāla “X-Men: Days of Future Past” režijas? Kā izrādās, tad vienkāršas, cilvēcīgas vērtības – “Kick-Ass” uzņemšanas starplaikos malkojot alu kopā ar komiksa autoru Marku Millaru, abi pie glāzes esot vienojušies, ka pasaulei jau sen pietrūkst dzirkstošas, avantūriskas, vienkārši “fun” spiegu filmas, īpaši laikā, kad pat Džeimss Bonds nu jau ir Džeisons Borns. Kur jautrība, spiegu gadžeti un megalomaniakāli ļaundari, kas vēlas pārņemt pasauli? Turpat krogā arī tapa “Kingsman” ideja un vienošanās – Millars sarakstīs komiksu, bet Vons to paralēli ekranizēs! Būtībā tieši tā arī sanāca!

Mobilizējis visus savus spēkus, Vons pasauca filmā visu britu kino ziedu (Maikls Keins, Marks Strongs) un izveidoja no britu džentlmeņa un mājsaimnieču mīluļa Kolina Fērta īstu Džeimsu Bondu – ne Danielu “blunt instrument” Kregu, bet gan harizmātiski nāvējošo Rodžeru Mūru, kas arī bija nepieciešams! Filma ir pilna pārsteigumu, jo pat Semjuels Džeksons te tāds pats kā “The Spirit”, tikai ar plusa zīmi un jaunais puika (Tarons Edžertons) nav ģēnijs, bet arī nekaitina – paldies par to pašu!

Visbeidzot pilnīgi neiedomājamā veidā filma (ar lietussarga palīdzību) balansē uz nopietnības un parodijas robežas, kur veselīgs neprāts, neierobežota fantāzija, popkultūras citāti un sulīgs R reitings neganti sajaucas kopā, bet eksplodē filmas autoru precīzi noteiktajā virzienā (t.i., skatītājam tieši sejā). Sen, tik sen spiegu filmas nebija tik ļoti “fun” – uzvelciet ancukus un nopulējiet kurpes, jo kino svētki ir klāt un gada jautrākā, spraigākā un arī nostalģiskākā britu spiegu filma kinoteātros jau no piektdienas!

P.S. Ja likās, ka “The Interview” bija skandalozas beigas… pagaidiet šo!