Recenzijas

“Legend” (2015)

"Legend" ir ambiciozs projekts, kura lielākais trumpis ir divi Tomi Hārdiji. Studija šo faktu izmanto godam, izmisīgi cenzdamies skatītājiem iesmērēt vēl vienu parastu gangsteru filmu. Paliek tikai viens jautājums - kāpēc mums to vajag?

14.10.2015

Mūsdienās, runājot par gangsteru filmām, vairs negribas teikt “dodiet tik šurp”, bet gan drīzāk vaicāt – “priekš kam vēl?” Tieši tāds jautājums radās, izdzirdot par ambiciozo projektu “Legend”, kura vienīgais trumpis ir nevis viens, bet veseli divi Tomi Hārdiji. Fakts, kuru studija izmanto godam, izmisīgi cenzdamies skatītājiem iesmērēt pavisam parastu drāmu, uz kuru noteikti nevar attiecināt vārdus “pārsteidzoši” un “inovatīvi”.

Es melotu, ja teiktu, ka nebiju kaut nedaudz ieintriģēts redzēt, kā Toms Hārdijs tiks galā ar izaicinājumu atveidot divus pilnīgi atšķirīgus varoņus – bēdīgi slavenos Kreju brāļus. Kamēr viens no viņiem ir glauns un ar labām manierēm, otrs ir pilnīgi ķerts un pagalam pretīgs. Katram ir savs veids, kā panākt lietas – kādam tā ir parasta iebiedēšana, kādam brutāla apšaude, tomēr abiem ir kas kopīgs – viņi ir absolūti kretīni. Brāļu dinamiskās attiecības ir labi nostrādātas un spraigas, tikai tās filmā paliek otrajā vai pat trešajā plānā. Veidotāji ir izvēlējušies neiet to ceļu, kad filmā lielāks akcents tiek vērsts uz gangsteru ikdienas dzīves atspoguļojumu, bet tā vietā nolēmuši uzburt pavisam nevajadzīgu melodrāmu. Tā arī ir lielākā kļūda no veidotāju puses.

Legend

“Legend” ir pārlieku ilgi stiepts stāsts galvenokārt tikai par vienu Kreju brāli un viņa mīlas dzīvi. Tiek parādīts, kā ar savu nevērīgo un vienaldzīgo attieksmi vīrietis panāk, ka viņa otrā pusīte ir uz nervu sabrukuma robežas. Kārtējo reizi mums bāž sejā to, “cik pretīgi tie vīrieši ir pret sievietēm”, “darbs svarīgāks par ģimeni” un tādā garā, simts reizes izstāstītu sviestu, ko esam atskatījušies līdz vēmienam. Mēģinājums no Kreju brāļu biogrāfijas izspiest mīlas stāstu ir gaužām neizdevies un šķiet pilnīgi lieks. Kā arī – pa vidu ir iestarpināts arī otrs Kreju brālis, kurš dažbrīd parādās, izdara ko pretīgu, pazūd uz kādām padsmits minūtēm un tad atkal ir atpakaļ. Tagad esmu pārliecināts, ka, izdzirdot par nākamo “lielo gangsteru filmu”, joprojām gribēšu vaicāt – kam tieši tas ir vajadzīgs…?

“The Sopranos” jau sen kā ir beidzies, Skorsēze no gangsteru filmu režisora krēsla pagaidām ir izkāpis, jo viss jau tur ir pateikts un neko pielikt klāt nevajag. Arī “Legend”, kas cenšas iztikt bez tradicionālo gangsteru filmu iezīmju atgremošanas, bet tā vietā piedāvā prastu drāmu, kas beigās atstās ar neitrālām emocijām. Toma Hārdija sniegums ir atzinības vērts, tomēr uz nākamo reizi viņam derētu izvēlēties labāk konstruētu scenāriju un prasmīgāku režisoru. Tad arī šādas viduvējības neatkārtosies.

Filmas vērtējums: 2/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv