Recenzijas

Mani draugi – nenopietni policisti jeb “War on Everyone” (2016)

Šogad jau redzējām vienu lielisku un stilīgu "buddy cop" žanra pārstāvi filmas “The Nice Guys” veidolā. Izskatās, ka arī šajā aukstajā laikā tomēr prasās pēc vēl viena, un Džons Makdona mums tieši to ir sagatavojis!

08.10.2016

Šogad jau redzējām vienu lielisku un stilīgu buddy cop žanra pārstāvi filmas “The Nice Guys” veidolā. Lieki teikt, ka tas bija visai negaidīti jauks un patīkams atspirdzinājums no Holivudas puses, lai arī cik reti tādi negadītos. Izskatās, ka arī šajā aukstajā laikā tomēr prasās pēc vēl viena, un Džons Makdona mums to tieši ir sagatavojis! Bet vai šī filma spēs turēt līdzi?

Kā jau žanra vislabākajās tradīcijās, abi galvenie varoņi ir izmeklētāji un labākie draugi – Terijs (Aleksandrs Skārsgārds) un Bobs (Maikls Penja jeb tas smieklīgais čalis no “Ant-Man”!). No visu pārējo neskaitāmo veco zēnu pulka abus izceļ neiedomājamā visatļautība un korupcijas līmenis, kas pārsteigtu pat dažu labu ierēdni. Kā jau ierasts, iecirkņa vadītājs vecos zēnus apžēlo ar pēdējo iespēju laboties, un kā gan citādi to izdarīt, ja ne apturot miljons dolāru vērtu laupīšanu, naudu paturot sev? Ir tikai neliela ķibele, ka viss nav tik vienkārši, kā no malas izskatās, un, iespējams, abi džeki ir iekūlušies pamatīgās nepatikšanās, paši to vēl nenojaušot.

War on Everyone

Jāpiekrīt, ka stāsts ir vecs kā sēta, tomēr kādēļ gan lai tas atrunātu no filmas skatīšanās? Ja reiz izpildījums ir lielisks (kā tas šajā gadījumā arī ir), tad visus zināmos sižetus ir pat vēlams izmantot vēlreiz, jo kas zin’, vai tomēr neizdosies atklāt kaut ko līdz šim neredzētu. Šajā gadījumā gan nevarētu teikt, ka ir redzami būtiski žanra jauninājumi, tomēr šādu tādu zelta gabaliņu filmā netrūkst. Kā vienu no piemēriem var minēt satriecošo režiju un operatora darbu, kas sevī iekļauj visu, – sākot ar īpatnējiem kameras leņķiem līdz pat plūstošajām ainu mijām. Varētu teikt, ka tie tādi sīkumi vien ir, ja vien režijas spēcīgā ietekme nebūtu jūtama viscaur filmas spridzīgajā humorā un stilīgajās spriedzes ainās.

Parasti šāda veida komēdijām lielākais klupšanas akmens ir tieši personāži, jo šķiet, ka līdz šim visu krutāko varoņu un riebīgāko ļaundaru krājumi ir jau izsmelti. Par laimi, izrādās, ka arī šajā lauciņā filmai ir izdevies radīt kaut ko jaunu. Pārsteidza pat vismazākie blakus personāži, bet tieši Terijs bija filmas odziņa, pateicoties gan savām darbībām, gan arī iekšējai izaugsmei. Mēdz teikt, ka varonis ir tieši tik labs, cik ļaundaris, un tā šajā filmā izrādās taisnība. Lai ko arī nevarētu teikt par Teo Džeimsa līdzšinējo aktiera karjeru, šoreiz viņš kārtīgi izmanto lielisko iespēju atrādīt savas prasmes, spēlējot visai neaizmirstamu ļaundari.

War on Everyone

Beigu beigās nākas tomēr atzīt, ka lai arī cik pārdomāts nebūtu stāsts (un es patiešām iesaku pievērst uzmanību visiem filmas sīkumiem), kopumā tas ir pārāk nevienmērīgs, un visvairāk no tā cieš tieši filmas garums. Bet nevajadzētu arī uz to pārāk daudz iespringt, jo šī tomēr ir komēdija, un tā savus galvenos pienākumus izpilda lieliski. Joki ir smieklīgi, labo policistu cīņa pret sliktajiem bandītiem ir līmenī un personāži negarlaiko – proti, viss, kas nepieciešams kārtīgai žanra filmai, ir tepat, vienuviet. Ja jums jau labu laiku (t.i., ja palaidāt garām “The Nice Guys”) bija pietrūkušas gudras komēdijas, tad šī filma būs tieši laikā! 8/10

War on Everyone” īpašajā “Kinoblogeri un Cēsu alus piedāvā” seansā jau trešdien, 12. oktobrī! Biļetes vēl pieejamas: http://ej.uz/karspretvisiem