Recenzijas

“Suns viņu zina” (“Once Upon a Time in Venice”, 2017)

Kur pēdējā laikā palicis Brūss Viliss? Suns viņu zina... Burtiski, jo jaunākā filma ar aktiera piedalīšanos, kriminālā komēdija "Suns viņu zina" (oriģinālā "Once Upon a Time in Venice"), jau šonedēļ skatāma... Latvijas kinoteātros? Tieši tā - kinoteātros filma ar Brūsu Vilisu, yay!

12.06.2017

Kur pēdējā laikā palicis Brūss Viliss? Suns viņu zina… Burtiski, jo jaunākā filma ar aktiera piedalīšanos, kriminālā komēdija “Suns viņu zina” (oriģinālā “Once Upon a Time in Venice”), jau šonedēļ skatāma… Latvijas kinoteātros? Tieši tā – kinoteātros filma ar Brūsu Vilisu, yay! Yay… or nay?

Vilisa haltūru līmenis vairs nepārsteidz, taču kino gan tās var sastapt reti. Un, līdzīgi kā ar Sandlera filmām, šad tad ir vērts tās noskatīties tīri sportiskas intereses dēļ – kas tur tagad notiek, cik zemu ir kritis mūsu varonis utt., un kādam ir jāpaņem viena (filma) komandai. Oriģinālvalodā filmu sauc “Once Upon a Time in Venice”, un prāts jau iztēlojas Vilisu sniegbaltā uzvalkā un hūtē, sūcot aperolšpricu Venēcijas kanālu ielenkumā – bet, lai tā būtu realitāte, Vilisam nevajadzēja sava slinkuma dēļ izlidot no Vudija Alena filmas.

Once Upon a Time in Venice

“Venice” šajā gadījumā ir Losandželosas piepilsēta “Venice Beach”, un, redzot to, cik ļoti kamera smeķē visus tās stūrus, apmales un grafiti, tā vien liekas, ka filmu daļēji subsidēja vietējais Nils. Arī Vilisa piedalīšanos filmā var saprast un pat atbalstīt, jo nepaiet ne pāris minūtes no tās sakuma, kā Brūss jau mīlējas ar skaistu, par sevi vismaz trīsreiz jaunāku sievieti. Vēl padsmit minūtes Viliss (nu jau viņa dublieris) ar pliku dibenu vizinās pa “Venice Beach” ar skrituļdēli (tā ir pakaļdzīšanās aina), close-up ainās nomainoties pret nu jau pavisam droši īstu Vilisu, lai mēs vēl labāk saprastu, ka kādreiz cietais rieksts nu jau ir labākajā gadījumā kastanis. Drīz vien stāstā iesaistās citi aktieri, kuru piedalīšanās filmā kā minimums izbrīna, – Džeisons Momoa kā ūsains bandīts ar iesauku “Zirneklis” un Džons Gudmens, kuram netiek tik daudz jautrības kā Villisam, bet ir iespēja pasērfot un atslābt no lomām brāļu Koenu un citās filmās.

Filmas centrālā intriga, ja tā to var nosaukt, grozās ap netīriem darījumiem, koferi ar kokaīnu un nolaupītu suni. Nolaupīto suni, protams, sauc “Badijs”, līdz ar ko pusi filmas sanāk palaist garām, jo daudz aizraujošāk liekas iedomāties visus alternatīvos filmas nosaukumus, kas varētu saistīt to ar sāgu par visu protošo suni Badiju (mana labākā versija bija “Badijs nelaimē”). Tikmēr filmā viss rit savu gaitu, tuvojoties paredzamajam finālam. “What time it is?” jautā kārtējais nelietis. “Time to f*ck you up!” atbild mūsu varonis, kurš filmas laikā salauž vismaz trīs degunus. Filmas laikā Brūss ne tikai lauž degunus, bet arī pāris reizes sirsnīgi aizsnaužas – tikai nav skaidrs, vai tas bija paredzēts scenārija vai vienkārši tā sanāca, bet kameru nolēma ārā neslēgt – galu galā, Brūss Viliss pat snauž varonīgi…

Once Upon a Time in Venice

Un jā, tā kā šī ir filma, kura izliekas par ironisku kriminālo komēdiju (autora mājās goda vietā stāv Šeina Bleka filmu box-set), arī te ir “smieklīga” aizkadra balss, kura visu ironiski paskaidro, un tā pat nepieder Vilisam. Un arī nolaupītajam sunim ne. Bet kam? To uzzināsiet jau no 9. jūnija, kad filma būs redzama Latvijas kinoteātros!

Vai to ir vērts skatīties? Suns viņu zina…