Recenzijas

“Star Trek Beyond” (2016)

Klāt jaunākais pienesums otrai franšīzei par piedzīvojumiem tāltālā galaktikā – “Zvaigžņu ceļš: Bezgalība”. Vasaras grāvējs ar treknu punktu uz “i”. Krāšņi efekti, vizuāli pievilcīga bilde un skaļa mūzika šeit neizpaliek, bet ir kāda pievienotā vērtība – filma ir taisīta ar mīlestību.

22.07.2016

Klāt jaunākais pienesums otrai franšīzei par piedzīvojumiem tāltālā galaktikā – “Zvaigžņu ceļš: Bezgalība”. Vasaras grāvējs ar treknu punktu uz “i”. Krāšņi efekti, vizuāli pievilcīga bilde un skaļa mūzika šeit neizpaliek, bet ir kāda pievienotā vērtība – filma ir taisīta ar mīlestību.

Tieši tas “Zvaigžņu ceļu” atšķir teju no visiem citiem šīsvasaras blokbāsteriem. Ir pievērsta liela uzmanība tēliem, spēcīgai dramaturģijai un labi nostrādātam scenārijam. Šis noteikti nav tas gadījums, kad vienam sprādzienam seko otrs, jo veidotāji ir parūpējušies par to, lai filmā būtu daudz kā vairāk. Dabiskā veidā ir panākts, ka skatītājiem tiešām interesē galvenie varoņi un neviltoti rūp, kas ar viņiem notiks tālāk. Par godu franšīzes piecdesmit gadu jubilejai ir vairākas atsauces uz oriģinālu, bet tajā pašā laikā pievienots daudz kas jauns un svaigs.

Star Trek Beyond, Zvaigžņu ceļš: Bezgalība

Tas viss – pateicoties radošās komandas nomaiņai trešajā daļā. Netalantīgie scenāristi Alekss Kurcmans un Bobs Orci, kas sabojāja “Tumsā: Zvaigžņu ceļš”, nu ir prom. Viņus nomainījis lieliskais Saimons Pegs (ar palīgu Dagu Jungu (Doug Jung)), kas parūpējās, lai šī filma būtu virs “prasts fantastikas gabals” līmeņa. Iepriekšējo daļu režisors Dž. Dž. Abramss arī devies uz citu tāltālo galaktiku, un viņa vietā nācis “Ātrs un bez žēlastības” veterāns Džastins Lins. Jaunais režisors ir spējis veiksmīgi sabalansēt jēgpilnu kino ar elpu aizraujošu izklaidi.

“Zvaigžņu ceļš: Bezgalība” spēs uzrunāt plašas auditorijas. Filmai vajag laiku, lai ieskrietos, bet, līdzko tā nonāk uz pareizā ceļa, skatītājiem ir garantēts neaizmirstams ceļojums. Pats labākais, ka filmā viss iet tikai uz augšu, bez jebkādiem misēkļiem vai garām pauzēm. Kad apkārt nav sprādzienu un kautiņu, ir sirsnīgi momenti, kas akcentē vairākus varoņus, to stāstus un emocijas. Pēc dialogiem var noprast, ka to izveidē nopietni iesaistījies Saimons Pegs un tādējādi skatītājiem sagādājis īstu tekstuālo baudu. Pat ja tapšanas procesā neaicināti ir iejaukušies vairāki producenti, radošās komandas uzburto maģiju viņi nav spējuši izdzēst.

Star Trek Beyond

Ja vēl kādā brīdī jūs māc šaubas, ko skatīties pēc grūtas darba dienas, tagad atbildei vajadzētu būt skaidrai. “Zvaigžņu ceļš: Bezgalība” jau ir paspējusi izkausēt neskaitāmu fanu sirdis, un tā spēja aizkustināt arī vienu nīgru kinoblogeri. Atbrīvojiet savu grafiku, iepērciet popkornu, aukstu alu un ļaujieties šim brīnišķīgajam piedzīvojumam. “Zvaigžņu ceļš: Bezgalība” kinoteātros no šodienas!

P.S Filmā ir labākais pielietojums “Beastie Boys” dziesmai “Sabotage”. Paturiet to prātā.

Filmas vērtējums: 4/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv