Recenzijas

“Ted 2” (2015)

“Ted 2” lielākie trumpji ir apmēram divi joki, kas sasmīdināja līdz asarām un nenoliedzami teicamā saspēle starp Marku Vālbergu, Amandu Seifrīdu un Setu Makfārleinu. Gana skatāma vasaras komēdija – jā vai nē, to seciniet paši.

03.07.2015

Ap to laiku, kad iznāca pirmā “Ted” daļa, tās režisors Sets Makfārleins noteikti bija lielākos karjeras augstumos, kā tagad. Tolaik viņa humors cilvēkiem vēl likās smieklīgs, nebija uztaisījis “A Million Ways to Die in the West” un līdz mums vēl nebija atnākušas pašas nesmieklīgākās “Family Guy” sezonas. Bet viens ir skaidrs – šis cilvēks joprojām uzskata, ka ir ģēnijs, un, ja kādu neuzrunā viņa humors, tad tā noteikti ir viņa paša problēma. Vismaz to var noprast pēc visiem viņa darbiem, un “Ted 2” nav izņēmums.

Ignorējot faktus, ka viņa pēdējās filmas vairs neienes tādus miljonus un kritiķus neatstāj stāvā sajūsmā, viņš nenokārdams galvu turpina iet uz priekšu. Viņš droši vien turpinās taisīt filmas, kamēr būs tāda iespēja, bet, kad tās vairs nebūs, iespējams, ies prasīt finansējumu Mikam Ozoliņam. Pārliecība par savām spējām ir tik stipri jūtama, ka dažbrīd pat atstāj pozitīvu iespaidu, krietni sasmīdinot pat mani. Tomēr ir jāpaiet kādām trīsdesmit minūtēm, lai filmas laikā pārstātu sev vaicāt, kāda jēga to vispār bija taisīt.

Stāsts par lācīti Tedu bija lielisks priekš vienas filmas, un mēģinājumi to stiept tālāk šķiet lielā mērā bezjēdzīgi. Veidotāji to cenšas aizēnot, filmā iekļaujot vairāku slavenību cameo, kā arī brutāli mēģinot pārkāpt robežas ar īpaši melniem jokiem. Ticiet vai nē, bet filmā viņi paspēj vienas ainas laikā pasmieties par “Charlie Hebdo” redakciju, Fērgusonu, Robinu Viljamsu un Bilu Kosbiju.

Provokatīvi, bet kurš to skatīsies? Treilerī filma tiek pozicionēta kā stāsts par lāci, kurš cīnās par cilvēktiesībām un vienlīdzību. Ironiski, ka filmas pirmizrāde bija vienā dienā ar viendzimuma partnerattiecību legalizāciju ASV, bet ne par to stāsts. Skatoties “Ted 2”, es konstatēju, ka tajā patiesībā ir tik daudz dažādi stāsti savīti kopā, kas kopumā veido vienu lielu jucekli. Turklāt ar filmas trešo aktu man bija pilnībā skaidrs, ka lielā mērā ir paņemti notikumi no pirmās daļas, tiem iedots nedaudz cits tonis, bet kopumā mēs vēlreiz skatāmies to pašu filmu. Lielākais mīnuss – tas neatstāj nekādas emocijas.

Tas arī noved pie secinājuma, ka “Ted 2” lielākie trumpji ir apmēram divi joki, kas sasmīdināja līdz asarām un nenoliedzami teicamā saspēle starp Marku Vālbergu, Amandu Seifrīdu un Setu Makfārleinu. Gana skatāma vasaras komēdija – jā vai nē, seciniet paši. Filma jau kinoteātros.

Filmas vērtējums – 2/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv