Recenzijas

“The Lady in the Van” (2015)

Divu "Oskaru" ieguvēja Megija Smita šoreiz attēlo šerpu kundzīti, kura iedzīvojas kāda vīra pagalmā. Jaucoties pagātnes notikumiem ar tagadnes kurioziem, filma, kā klasiska britu humora paraugs, iekļūs cilvēku sirdīs un to vēl ilgi būs grūti aizmirst.

28.12.2016

Aktrise Megija Smita smagus dzīves sitienus saņēmušās Mis Šepardas tēlā ir iejutusies jau otro reizi – pirmoreiz tas notika 1999. gadā “Queen’s” teātrī Londonā, kur Alana Beneta uzvedums tika nominēts 2000. gada labākās lugas balvai. 2014. gadā BBC, epizodiskai lomai piesaistot arī pašu Benetu, ķērās klāt filmēšanai, kura notika vēsturisko notikumu vietā – Londonas Kamdenas rajonā, Beneta vecās mājas rajonā, kur īstā Mis Šeparda, mūkot no iedomātām dzīves problēmām, kā bezpajumtniece dažu nedēļu vietā nodzīvoja 15 gadus.

Skatītājs filmas sākumā, iepazīstoties ar Mis Šepardu jeb “sievieti busiņā”, uzzina, ka galveno varoni vajā atmiņas un vainas sajūta par jaunībā piedzīvotu autoavāriju. Tālākā filmas darbība jau pārceļas uz vēlāku laiku Londonas priekšpilsētā, kur Mis Šeparda, mukdama pati no sevis, ir kļuvusi par sociāli atstumtu personu. Vienīgais, kurš izrāda zināmu līdzcietību ir jaunais rakstnieks Alans Benets, kura divas pretrunīgās personības filmā attēlo aktieris Alekss Dženingss.

The lady in the Van, Lēdija Busiņā

Megija Smita ir apbrīnojama. Viņas balss spēj atainot visplašāko emociju gammu – no klaja riebuma līdz vāji slēptai sajūsmai -, kā arī jāatzīmē aktrises fenomenālā spēle, kas ir tikusi novērtēta ar nominācijām “Golden Globe” un BAFTA balvām labākās aktrises kategorijā.

Šī pavisam noteikti nebūs gada labākā komēdija vai drāma, bet, kā klasiska britu humora paraugs, tā iekļūs cilvēku sirdīs un to vēl ilgi būs grūti aizmirst.