Recenzijas

“The Witch” (2015)

Tā sajūta, kad ir filma, kuru tu ļoti gaidi – uzmundrina. Es nerunāju par kārtējo sīkvelu vai rimeiku, bet par mūsdienās nepopulāru žanru – oriģinālkino, kurš kaut nedaudz, bet tomēr vieš cerību, ka viss nav tik slikti.

12.05.2016

Filma “Ragana” ierobežotā seansu skaitā ir skatāma k/t “Kino Citadele”: http://www.forumcinemas.lv/Event/301872/

Tā sajūta, kad ir filma, kuru tu ļoti gaidi – uzmundrina. Es nerunāju par kārtējo sīkvelu vai rimeiku, bet par mūsdienās nepopulāru žanru – oriģinālkino, kurš kaut nedaudz, bet tomēr vieš cerību, ka viss nav tik slikti. Vel jau arī gribētos, lai tikpat neslikti viss izdotos. Pēc pirmā reklāmas video no filmas, par īpaši gaidāmu kļuva „The VVitch: A New-England Folktale”, gan mīļotā žanra, gan arī ļoti veiksmīgā treilera dēļ.

Pēc noskatīšanās, divējādas emocijas mani moka. Nevaru saprast, vai esmu vīlies, vai tomēr nē. No vienas puses – galīgi nav tas, ko es biju gaidījis, un es nezinu, vai tas ir labi vai slikti, jo vīlies es it kā tomēr neesmu – filma pati par sevi ir lieliski veidota, ar ļoti izturētu noskaņu, spriedzes kāpinājumu un vizuālo pusi. No otras puses – esmu nedaudz vīlies, jo tomēr nav tas, ko es gaidīju satura ziņā. Gaidīju – mistisku šausmeni, saņēmu – drīzāk drāmu ar šausmu/trillera elementiem.

The Witch, Ragana

Sajūsmināja notiekošā ļoti autentiskā bilde/tēli/vide – bija sajūta, ka skaties atdzīvojušos kaut kādu 17 gs. gleznu. Varbūt gribējās pat vēl lielāku bezkrāsainību. Abi mazākie bērni-dvņi bija biedējoši lieliski, saimes māte tāpat. Ļoti patika melnais āzis, kurš izskatījās appīpēts un viegli relaksēts visu laiku – spēja iedvest draudīgu sajūtu par ar puspievērtajām acīm un viegli muļķīgo smaidu. Un neprāts, kurā pamazām visi notikumi ievilkās, likās ļoti labi uzbūvēts. Un tāpēc nezinu, vai ja filma būtu mistiska šausmene par raganu, kura dzīvo mežā un, esot par iemeslu visām ķibelēm, čakarē prātu nabaga ģimenei, tad pārdomas par redzēto būtu savādākas.

Vienaldzīgs noteikti nepaliku, lai gan filma man ielikās tajā kategorijā, kad tu saproti, ka viss redzētais ir ļoti OK, bet tevi personīgi tas viss tik ļoti necepī un tu diez vai to filmu kādreiz skatīsies otrreiz. Un arī pats messidžs likās pietiekoši skaidrs, jo, kā man liekas, tas šeit ir filmā galvenais, nevis cik ļoti tu tiki nobiedēts skatoties šo filmu.

Jebkurā gadījumā – filma ir noteikti jāredz, jo tā ir pietiekoši interesanta, arī diskusijām pēc tās noskatīšanās!