Recenzijas

“Trainwreck” (2015)

Džads Apatovs ir multimākslinieks, kurš ir mainījis neskaitāmiem kinomīļiem priekšstatu par žanru “komēdija”, un var izraisīt karstasinīgas diskusijas starp kinomīļiem, bet visas no tām ir panākušas savu mērķi – izprovocējušas skatītāju. Šajā kolorītajā sarakstā īpaši neatpaliek arī Apatow Productions jaunākais veikums – “Trainwreck”.

13.08.2015

Ikviens, kurš ikdienā skatās komēdijas, sliktākajā gadījumā ir vismaz titros manījis Džada Apatova vārdu. Šis cilvēks ir multimākslinieks, kurš neskaitāmiem kinomīļiem ir mainījis priekšstatu par žanru “komēdija” un uztaisījis revolūciju ar tādām filmām kā “The 40 Year Old Virgin”, “Anchorman” un “Pineapple Express”. Šīs komēdijas var izraisīt karstasinīgas diskusijas starp kinomīļiem, bet visas no tām ir panākušas savu mērķi – izprovocējušas skatītāju. Šajā kolorītajā sarakstā īpaši neatpaliek arī Apatow Productions jaunākais veikums – “Trainwreck”.

Filma, kas lieliski der kā atgādinājums, ka tuvākajā laikā mūs gaida jauna “South Park” sezona. “Trainwreck” ir ļoti trāpīgs, rupjš uzbrauciens homofobiem, rasistiem un dzimumus nosodošiem cilvēkiem. Tai skaitā arī sūdīgām romantiskajām komēdijām, par kurām tiek iesmiets ar īpaši skarbiem meta jokiem. Starp neskaitāmiem cameo un dažiem skumīgiem stāsta pavērsieniem ir iekļauti vairāki neganti joki, kas ļauj smieties bez apstājas. Un, manuprāt, skatoties komēdiju, tas ir svarīgākais.

Kaut vai galveno lomu atveidotāji Eimija Šūmere un Bils Heders ir kā uzbrauciens tiem, kas dzīvo ar stereotipisko pārliecību, ka “romantiskajās komēdijās visiem vajag būt slaidiem un tikko kā no modeļu žurnāla iznākušiem”. Attiecībās starp galvenajiem varoņiem jūtamā ķīmija ir tik laba, ka, zinot, kas notiks tālāk, tu tiešām negribi, lai tas notiek. Tā ir sajūta, kas man atgādina par laiku, kad biju mazs un iegrimis LNT sūdmelodrāmās, jo vecmāmiņa laicīgi bija atteikusies pārslēgt kanālu.

Trainwreck

Tomēr pati “Trainwreck” nav arī pavisam perfekta filma. Pusceļā režisors ir pieļāvis milzīgu kļūdu, pagriežoties nepareizajā virzienā un, būtībā, pazaudējot manu interesi. Filmā ir vismaz 20 minūtes, kad tev galvenie varoņi ir galīgi vienaldzīgi un tu gribi, lai filma ātrāk beigtos. Visu gan saglābj sirsnīgais nobeigums, kas atgādina, ka lielākā daļa no filmas tiešām ir brīnišķīga.

Džads Apatovs ir paveicis lielisku darbu, jo kārtējais viņa veikums ir pilns ar varoņiem, kuriem tu no sirds vari just līdzi un vēl meklēt analoģijas ar savu dzīvi. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc es vispār eju uz kinoteātri – lai redzētu kaut ko tādu, kas spētu mani aizkustināt un arī uzsistu pa emocijām. Ne katra filma to spēj, bet “Trainwreck” tas (lielākoties) izdodas.

Filmas vērtējums: 4/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv