Recenzijas

“War on Everyone” (2016)

Stāsts par korumpētiem policistiem, kuri izmanto likumu ļaunprātīgi, idejas ziņā ir tikpat kā perfekts izklaides gabals. Pusotra stunda pilna ar prieku un smiekliem līdz asarām, melnais humors visā tā krāšņumā. Diemžēl “Karš pret visiem” nav tas gadījums.

16.10.2016

Stāsts par korumpētiem policistiem, kuri izmanto likumu ļaunprātīgi, idejas ziņā ir tikpat kā perfekts izklaides gabals. Pusotra stunda pilna ar prieku un smiekliem līdz asarām, melnais humors visā tā krāšņumā. Pat neskatoties uz to, ka tēma lielā mērā izsmelta, ir pietiekami daudz jaunu lietu, ar ko šāda tipa komēdijas vēl varētu pārsteigt. Diemžēl “Karš pret visiem” nav tas gadījums.

Šedevra “Reiz Brigē” režisora Mārtina Makdonas brāļa Džona Maikla Makdonas veikums paspīd ar harizmātisku aktieru duetu – Aleksandru Skarsgārdu un Maiklu Penju. Viņu saspēle ir dabiska, līdz ar to raisās interese, kādos piedzīvojumos šie varoņi nonāks. Bet ar to prieks arī beidzas, un neveikla humora, viduvējas režijas paraugstunda var sākties. Viss izriet no slikta scenārija, kas drīzāk atgādina kino studenta bakalaura darbu, nevis vērtīgu, daudzslāņainu materiālu.

War On Everyone, Karš pret visiem

Samētāti gudri, filozofiski domu graudi, atsauces uz literatūras klasiku, ko teju vai katram nācies lasīt pamatskolas laikā. Režisors izmisīgi mēģina sabalansēt humoru ar tumšām, prātam neaptveramām tēmām. Centība, protams, novērtējama, tomēr rezultāts velk uz pilnīgu izgāšanos. Viss, kas varēja sanākt labi, ir pazudis tapšanas procesā vai arī nav bijis tajā jau no paša sākuma.

Nereti rodas iespaids, ka filma taisīta pirms desmit gadiem un visu šo laiku stāvējusi kāda producenta pagrabā. Mūzika, popkultūras atsauces un galvenokārt joki šķiet izvilkti no “9gag” arhīviem. Neviens pat nav mēģinājis tos pielāgot mūsdienām. Tādēļ arī skatīties un klausīties to ir pat ļoti neveikli, jo viss, kas skatītājiem tiek piedāvāts, ir apspēlēts citās, daudz veiksmīgākās komēdijās.

War on Everyone

Īpaši nav jēgas domāt, kā būtu, ja būtu. Diezgan acīmredzami, ka beigās sanācis visai vājš eksperiments, kas knapi sasniedz viduvējības līmeni. Silti ieteiktu netērēt laiku šim gabalam, jo zaudētāji noteikti nebūsiet. Šo titulu godpilni nopelnījuši filmas veidotāji.

Filmas vērtējums: 2/5

Augusts Barkovskis, Kinoapskati.lv