Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2023. gadā

Laiks gada tradicionālajam dižsarakstam – 101 filma, ko, iespējams, sagaidīsim 2023. gadā (iespējams, jo ar Holivudu ir kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt, viss vienmēr var pārcelties).

07.01.2023

Kā ierasts – visas filmas sakārtotas alfabētiskā secībā, kā arī klāt pievienoti pagaidām oficiāli zināmie iznākšanas datumi mūsu platuma grādos. Savukārt TJR – tad jau redzēs.

Tā kā saraksts megagarš, tad ar to arī ievadvārdus noslēgsim un ļausim jums mesties iekšā šī gada piedāvājumā no Holivudas, ko tādu vai citādu iemeslu dēļ gaidām ar interesi.

P.S. Savām ērtībām varat arī pieglabāt sarakstu “Letterboxd” vietnē!

1. 65

Režisori: Skots Beks, Braiens Vudss
Lomās: Ādams Draivers, Ariana Grīnblata, Hloja Koulmane, Nika Kinga
Uz ekrāniem: 31.03.2022.

Pēdējoreiz, kad Ādams Draivers lēkāja pa zvaigžņotajām debesīm filmā “Star Wars: The Rise of Skywalker”, rezultāti bija… nu, tādi, kādi nu tie bija. Tamdēļ cerēsim, ka viņa nākamais raunds ar zinātnisko fantastiku, trilleris “65”, izdosies mazāk pretrunīgs. Šeit Draiveru redzēsim atveidojam kosmosa kuģa pilotu, kurš avarē uz kādas planētas, kas, oriģinālās “Pērtiķu planētas” tvistu paņemot kā uzstādijumu šīs filmas stāstam, izrādās Zeme, tikai 65 miljonus gadus iepriekš – ar visām no tā izrietošajām dinozauriskajām sekām. Filmas režisori un scenārija autori – Skots Beks un Braiens Vudss, kuri abi kopā ar Džonu Krasinski sarakstīja pirmās “A Quiet Place” filmas scenāriju, tā ka pieredzes interesantu konceptu izvēršanā kino auditorijām viņiem netrūkst.


2. The Actor

Režisors: Djūks Džonsons
Lomās: Andrē Holands, Džemma Čana, Tobijs Džonss
Uz ekrāniem: tad jau redzēs (TJR)

Režisors Djūks Džonsons līdz šim ir galvenokārt specializējies stop motion animācijas jomā, kuras cienītājiem viņa vārds varētu nebūt svešs – Džonsons kopā ar Čārliju Kaufmenu režisēja neparasti lielisko animācijas filmu pieaugušajiem “Anomalisa”. Nu viņš ir nolēmis izmēģināt spēkus live action režijā un tam ir izvēlējies ļoti intriģējošu stāstu. “The Actor”, kas ir balstīta uz 1963. gadā sarakstītas, bet tikai 2010. gadā izdotas grāmatas “Memory”, stāsta par kādu aktieri, kurš pēc tam, kad tiek piekauts, attopas Ohaio mazpilsētā, zaudējis atmiņu. Galvenajā lomā sākotnēji bija paredzēts Raiens Goslings, kurš gan vēlāk no projekta izstājās, bet par viņa aizvietotāju Andrē Holandu nu nekādi nevaram žēloties, tieši pretēji.


3. Air Jordan

Režisors: Bens Afleks
Lomās: Mets Deimons, Džeisons Beitmens, Bens Afleks, Viola Deivisa, Gustavs Skarsgārds, Kriss Takers, Kriss Mesīna
Uz ekrāniem: TJR

Pirms pāris mēnešiem BFFs Bens Afleks un Mets Deimons paziņoja, ka ir nodibinājuši jaunu neatkarīgo producentu kompāniju, un pirmā filma, kas tiks izlaista zem šī “karoga”, būs sporta mārketinga drāma (pieņemsim, ka tas ir žanrs) “Air Jordan”. Bet nepārprotiet, šis nebūs stāsts par pašu Maiklu Džordanu – Afleka filma, kuras scenāriju viņš sarakstīja kopā ar Deimonu un Aleksu Konveriju, stāstīs par to, kā “Nike” vajadzēja nopūlēties, lai Džordanu, vienu no visu laiku slavenākajiem sportistiem, pārliecinātu parakstīt līgumu tieši ar viņu sporta preču uzņēmumu. Afleks papildus jau minētajiem pienākumiem vēl ir arī pats nostājies kameras priekšā – viņš atveidos nevienu citu kā pašu “Nike” lielšefu Filu Naitu.


4. And-Man and the Wasp: Quantumania

Režisors: Peitons Rīds
Lomās: Pols Rads, Evandželīna Lilija, Maikls Duglass, Mišela Faifere, Ketrīna Ņūtone, Džonatans Meidžorss, Bils Marejs
Uz ekrāniem: 17.02.2023.

Pagājušogad līdz ar “Black Panther: Wakanda Forever” iznākšanu tika pielikts punkts “Marvel Cinematic Universe” (MCU) 4. fāzei. Par to, cik veiksmīga/neveiksmīga tā izdevās, varam diskutēt savā starpā, bet Kevinam Faigi nav laika – jādod starts jau 5. fāzei! To atklāt būs tas gods Skudrcilvēkam ar savu trešo filmu “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” (paceliet rokas visi, kuri jau bija paspējuši aizmirst, ka Skudrcilvēkam bija arī sava otrā filma), kur, kā jau nosaukums saka priekšā, daudz laika pavadīsim kvantu valstībā, kas savukārt sola dažādas iespējas dīvainākiem un neparastākiem vizuālajiem elementiem. Šai filmai ir uzticēts arī svarīgs uzdevums – mūs visus tā kārtīgi iepazīstināt ar Džonatana Meidžorsa Iekarotāju Kangu, kas, kā runā, būšot šī MCU perioda galvengalvenais ļaundaris.


5. Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

Režisors: Džeimss Vans
Lomās: Džeisons Momoa, Ambera Hērda, Patriks Vilsons, Dolfs Lundgrēns, Jaja Abduls-Matīns II, Temuera Morisons, Nikola Kidmena, Vilems Defo
Uz ekrāniem: 25.12.2023.

Par to, kāds ārprāts un haoss darījās “Warner Bros.” un līdz ar to arī DC filmu apcirkņos pagājušajā gadā, varētu sarakstīt veselas grāmatas (gan jau kādā brīdī tas tiks darīts, un mēs gribēsim izlasīt tās visas). Un nav gluži arī tā, ka nu visas vētras ir pārdzīvotas un var tālāk skatīties nākotnē tikai ar cerīgu skatu – vēl joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu par to, kāda izskatīsies DC kino pasaules turpmākā ikdiena un ko tajā ieviesīs Džeimss Gans. Bet, kamēr jaunā pasaules kārtība vēl nav sākusies, mums ir palikuši šādi tādi parādi no pagājušā gada (vai pat senāk), ko gribēsim iekasēt šogad. Viens no tiem – ilgi gaidītais “Aquaman” sīkvels, kurš gan būs vēl jāpagaida visu gadu, jo tā iznākšana paredzēta vien Ziemassvētkos. Bet galvenais, lai iznāk vispār – par visām DC filmām pēc “The Batgirl” incidenta nu jau jāsāk baiļoties.


6. Are You There, God? It’s Me, Margaret

Režisore: Kellija Fremona Krega
Lomās: Ebija Raidere Fortsona, Reičela Makadamsa, Benijs Safdi, Ketija Beitsa
Uz ekrāniem: TJR

Amerikāņu autore Džūdija Blūma pie mums nav gluži tādā popularitātes statusā, kādu viņa ir piedzīvojusi ASV, tāpēc viņas slavenākais, bet pie mums neizdotais pusaudžu auditorijai domātais romāns “Are You There, God? It’s Me, Margaret” mums lielākoties būs zināms pēc nosaukuma vien, kas bieži vien tiek parodēts (tostarp “Deadpool” filmā). Taču tā ekranizācija varētu būt labs iegansts ar stāstu iepazīties – Blūmas veikums, kas izdots 1970. gadā, ilgu laiku baudīja milzu popularitāti un nebaidījās ar tīņiem runāt par tēmām, kas daudziem šeit vēl šodien liks šausmās krustus mest (sekss, reliģija, menstruācijas, dievs pasarg’!). Īpašu interesi par filmu raisa arī tas, ka tās režisore un scenārija autore ir Kellija Fremona Krega, kura mūs pirms dažiem gadiem jau reiz iepriecināja ar patiešām lielisku tīņu pieaugšanas stāstu filmā “The Edge of Seventeen”.


7. Argylle

Argylle

Režisors: Metjū Vons
Lomās: Henrijs Kavils, Sems Rokvels, Braisa Dallasa Hovarde, Braiens Krenstons, Ketrīna O’Hara, Džons Sīna, Semjuels L. Džeksons, Dua Lipa, Ariana DeBose, Robs Dileinijs
Uz ekrāniem: TJR

No pagājušā gada saraksta uz šo ir pārceļojusi arī Metjū Vona spiegu filma “Argylle”, kurā Henrijs Kavils atveidos superspiegu, kurš iedzīvojas amnēzijā un manipulāciju rezultātā sāk domāt, ka viņš patiesībā ir pasaulslavens spiegu grāmatu autors. “Argylle” ir iecerēta kā viena no vismaz trīs filmām, un filma ir balstīta uz grāmatas, kuras iznākšana arī ir paredzēta vien šajā gadā. Bet, kamēr gaidām “Argylle” parādīšanos vismaz kādā no formātiem, varam pakavēt laiku, mēģinot atšķetināt topošās grāmatas autores identitātes mistēriju – “The Hollywood Reporter” visa šī štelle liekas maķenīt aizdomīga.


8. Asteroid City

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Tilda Svintone, Adrians Brodijs, Toms Henkss, Margo Robija, Ruperts Frends, Džeisons Švarcmens, Skārleta Johansone, Braiens Krenstons, Džefs Goldblūms, Houpa Deivisa, Džefrijs Raits, Līvs Šraibers, Tonijs Revolori, Mets Dilons, Sofija Lilisa, Maija Hoka, Fišers Stīvenss
Uz ekrāniem: 09.06.2023.

Kopš pagājušā gada, kad naivi optimistiski “Asteroid City” bija iekļauts 2022. gada gaidītāko filmu sarakstā, Vesa Andersona jaunais veikums ir piedzīvojis dažus apdeitus. Pirmkārt, izrādās, ka Bils Marejs filmā beigu beigās neparādīsies – viņš esot noķēris COVID-19, tieši pirms grasījās filmēt savas ainas, kā rezultātā no filmas izkritis. Bet, kas ir krietni svarīgāk, mēs beidzot zinām, par ko tad filma īsti būs! Tās darbība norisināsies 1955. gadā kādā izdomātā, tuksnešainā pilsētiņā ASV, kur sapulcēsies skolēni un viņu vecāki, lai piedalītos jauno zvaigžņu vērotāju sacensībās. Citiem vārdiem sakot, perfekti vesandersonīgs koncepts Vesa Andersona filmai!


9. Bad Behaviour

Bad Behaviour

Režisore: Alise Englerta
Lomās: Dženifera Konelija, Bens Višovs, Alise Englerta
Uz ekrāniem: TJR

2022. gada nogalē visa izklaides industrija pamatīgi samutuļoja par “NY Mag” rakstu, kas pievērsās īpašai Holivudā sastopamai darboņu klasei – nepo babies jeb aktieriem un citām slavenībām, kuri ir slavenu vecāku atvases un līdz ar to kaut kādā mērā noteikti ir tikuši pie tām iespējām, kādas viņiem ir piešķirtas, pateicoties šīm nepotisma saitēm. Tad nu, lūk, šeit varēsim novērtēt vēl kāda nepo baby sasniegumus – aktrise un nu arī režisore Alise Englerta, kura ir režisores Džeinas Kempiones meita, pēc pāris nedēļām Sandēnsā izrādīs savu režijas debiju “Bad Behaviour”. Filma stāstīs par kādu sievieti, kura bērnībā bija slavena aktrise, bet nu ir ieradusies uz garīgo nometni, kuru vada Bena Višova harizmātiskas līderis, lai atrastu dvēselisko piepildījumu un sakārtotu attiecības ar savu meitu.


10. Barbie

Režisore: Grēta Gerviga
Lomās: Margo Robija, Raiens Goslings, Vils Ferels, Amerika Ferrera, Keita Makinona, Emma Makija, Maikls Sera, Simu Liu, Kingslijs Bens-Adirs, Isa Reja
Uz ekrāniem: 21.07.2023.

Ja nu ir kaut kas, ko mums no tādiem piemēriem kā “The Socal Network” vai “The Lego Movie” laika gaitā būtu bijis jāiemācās, tad tas ir nenorakstīt vīru (filmu) pēc cepures vien (stāsta idejas). Jo, lai gan “Barbie” koncepts (filma par Bārbijām) uz papīra izklausās pēc klasiska “$$$ gribas” gadījuma, “feisbuka filma” un “lego filma” mums jau parādīja, ka aiz šiem divvārdu aprakstiem var paslēpt ļoti lieliskus stāstus. Ko tieši mums būs sagādājusi Grēta Gerviga, vēl, protams, nezinām, bet “Barbie” pirmais tīzeris ar savu ironisko humoru pārsteidza pat visskeptiskākos kino gājējus. Starp citu, Bārbija, kuru redzam treilerī kā pirmo Bārbiju, tik tiešām ir precīzs pašas pirmās Bārbijas atdarīnājums – tā ka Gerviga būs padomājusi arī par detaļām.


11. Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

Režisors: Ari Asters
Lomās: Vakīns Fīnikss, Neitans Leins, Petija Lupone, Eimija Raiena, Pārkere Pouzija, Maikls Gandolfīni
Uz ekrāniem: TJR

Fakts, ka joprojām nav īsti skaidrs, ko sagaidīt no Ari Astera (“Hereditary”, “Midsommar”) nākamā darba “Beau Is Afraid”, padara filmu vēl jo intriģējošāku. Ilgu laiku bijusi zināma kā “Disappointment Blvd.”, filma nu ir tikusi pie galīgā nosaukuma “Beau Is Afraid”, tajā minētajam Bo attiecoties uz Vakīna Fīniksa atveidoto varoni. Nu arī zinām precīzāku filmas sižetu – Fīnikss atvedos kādu vīru, kuram ir saspīlētas attiecības ar māti un kurš pēc mātes nāves dodas uz dzimtajām mājām, kur uzglūnot kādi pārdabiski draudi. Ja ar iepriekšējām filmām Asters mācēja mūs nobiedēt līdz matu galiņiem, tad šeit viņš grasās ne tikai biedēt, bet arī sasmīdināt, jo “Beau Is Afraid” būšot sirreāla šausmu komēdija.


12. Beverly Hills Cop: Axel Foley

Režisors: Marks Molojs
Lomās: Edijs Mērfijs, Džadžs Reinholds, Pols Raizers, Džons Eštons, Džozefs Gordons-Levits, Teilūra Peidža, Kevins Beikons
Uz ekrāniem: TJR

Reti kurai franšīzei Holivudā ir ļauts pēc sākotnējiem panākumiem atpūsties bezgalīgi ilgi, un šogad šai reanimēto personāžu plejādei pievienosies arī vecais labais Beverlihilsas policists Aksels Folijs. Pēdējoreiz ar šo censoni tikāmies tālajā 1994. gadā, kad iznāca “Beverly Hills Cop III”, un nu Edijs Mērfijs vēlreiz atgriezīsies Beverlihilsā, lai ķertu ļaundarus. Franšīzes ceturtā filma ir bijusi plānota vēl 90. gados, bet līdz šim mēģinājumi to nofilmēt nebija veiksmīgi, līdz pie lietas ķērās “Netflix”, un rezultātus varēsim novērtēt drīzumā. Mērfija iepriekšējā atgriešanās pie iemīļotas klasikas ar “Coming 2 America” tika uzņemta neviennozīmīgi, tāpēc cerēsim, ka Akselam veiksies labāk.


13. The Bikeriders

Režisors: Džefs Nikolss
Lomās: Džodija Komere, Ostins Batlers, Toms Hārdijs, Maikls Šenons, Boids Holbruks, Deimons Herimans, Normans Rīduss
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan būtu bijis ļoti interesanti redzēt, ko Džefs Nikolss būtu sadarījis “A Quiet Place” pasaulē (viņš bija izziņots kā franšīzes spinofa režisors), tas, ka beigu beigās šis projekts viņam paputēja, nav tās skumjākās ziņas, jo tā vietā viņš varēja ķerties pie sava ilggadējā sapņa īstenošanas. 2018. gadā Nikolss pastāstīja, ka ideja par filmu par motociklistu bandu 60. gados viņam esot radusies vēl piecus gadus agrāk, tā ka kopsummā pēc 10 gadiem (un Maikla Šenona ķircināšanas, ka Nikolss šo filmu nekad neuztaisīšot, jo tikai tērgājot par to vien) tā beidzot nonāks uz ekrāniem. Filmā, protams, redzēsim Nikolsa talismanu un mūžīgo cīņu biedru Šenonu, un arī pārējā aktieru kompānija ar šobrīd superaktuālajiem Džodiju Komeri un Ostinu Batleru un mūsu visu mīluli Tomu Hārdiju priekšgalā piešķir papildu intereses punktus.


14. Blitz

Režisors: Stīvs Makvīns
Lomās: Sērša Ronana, Hariss Dikinsons, Ērina Kelimana, Stīvens Greiems, Ketija Bērka
Uz ekrāniem: TJR

Mēs esam vienkārši cilvēki – mēs ieraugām Stīva Makvīna vārdu pie kādas filmas nosaukuma un automātiski liekam to sarakstā. Viņa jaunā filma “Blitz” būs vēsturiska drāma, kas stāstīs par to, kā Londonas iedzīvotāji Otrā pasaules kara laikā pārdzīvoja bombardēšanas reidus. Makvīns ar vēsturiskiem notikumiem ir strādājis jau iepriekš (“Hunger”, “12 Years a Slave”), tāpēc pēc iepriekšējās pieredzes varam būt droši, ka no viņa nekādu pūkainu un romantizētu skatījumu uz kara notikumiem varam negaidīt – tieši pretēji. “Blitz” savam arvien ambiciozākajam katalogam ir paķēris “Apple TV+”, kam šis solās būt varens gads – bet par to vēl parunāsim vēlāk.


15. Blue Beetle

Blue Beetle

Režisors: Anhels Manuels Soto
Lomās: Čolo Mariduenja, Bruna Markezine, Džordžs Lopezs, Sūzena Sarandona
Uz ekrāniem: 18.08.2023.

Haosu DC filmu pasaulē jau pieminējām, un uz to nākas atsaukties arī “Blue Beetle” gadījumā. Šī filma mus iepazīstinās ar līdz šim uz ekrāniem vēl nesastaptu personāžu – Zilo Vaboli jeb tīni Haimi Reiesu, kurš tiek pie superspējām pēc tam, kad sastopas ar citplanētiešu vaboli (un, jā, protams, tas izklausās pēc variācijas par Zirnekļcilvēku, līdz kuram arī vēl tiksim). Tas, kas varētu ļaut šim stāstam izcelties citu starpā, ir tā vide – šī stāsta centrā būs Latīņamerikāņu varoņi, kas līdz šim supervaroņu filmās nav tikuši izcelti pārāk bieži. Sākotnēji šai filmai bija paredzēts pa taisno nonākt “HBO Max” straumēšanas platformā, bet lielie bosi nu ir pārdomājuši, un tā tomēr būs skatāma kinoteātros (īpaši labas ziņas, ja atceramies, kas notika ar citu “HBO Max” domāto filmu “The Batgirl”).


16. Challengers

Režisors: Luka Gvadanino
Lomās: Zendeja, Maiks Feists, Džošs O’Konors
Uz ekrāniem: 11.08.2023.

Lukas Gvadanino pagājušā gada nogales filmu “Bones and All” pie mums uz lielajiem ekrāniem, pēc visa spriežot, diemžēl tomēr beigu beigās nesagaidīsim, bet 2023. gads mums sola šo pāridarījumu kompensēt ar citu Gvadanino filmu – šoreiz gan bez Timotija Šalamē. Filmā “Challengers” Gvadanino pievērsīsies tenisa pasaulei, bet ne gluži tās elitei – filmas darbība norisināsies zemāka ranga sacensībās, kur personīgās likmes būs svarīgākas par sportiskajām. Filma stāstīs par kādu precētu pāri, kurā sieva vīru, profesionālu tenisistu, kurš piedzīvojis vairāku zaudējumu sēriju, piesaka “Challenger” līmeņa turnīram, kur viņam nāksies stāties pretī sievas bijušajam mīļotajam.


17. Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

Režisors: Sems Fells
Lomās: Deivids Bredlijs, Bella Remsija, Zaharijs Līvajs, Imelda Stontone, Tandive Ņūtone
Uz ekrāniem: 11.08.2023.

“Chicken Run: Dawn of the Nugget” ir vēl viens sīkvels, kura gaidīšanas laiks nu jau ir iestiepies trešajā desmitgadē (oriģinālā filma iznāca 2000. gadā). Bet animācijas žanram, tostarp studijas “Aardman Animations” iemīļotajam stop-motion piegājienam, priekšrocība ir tāda, ka vismaz nav jāsatraucas, ka galvenie varoņi vizuāli būs pārāk novecojuši. Bet balsu ierunātājiem aizvietotājus atrast ir vieglāk. Zināmu iemeslu dēļ galvenais varonis, gailis Rokijs vairs nerunās Mela Gibsona toņos (viņa vietā dzirdēsim Zakariju Līvaju), kā arī neliels skandāls izcēlās, kad ar Tandivi Ņūtoni tika aizvietota oriģinālā Džindžeras lomas ierunātāja Džūlija Savalha (viņas balss izklausoties pārāk veca – šis arguments globāli netika uzņemts ar sajūsmu). Jaunā “Chicken Run” filma būs skatāma “Netflix” platformā, ar kuru “Aardman” sāk veidoties laba draudzība pēc īsfilmas “Robin Robin” iznākšanas 2021. gadā.


18. Civil War

Režisors: Alekss Gārlands
Lomās: Kirstena Dansta, Vāgners Moura, Stīvens Makinlijs Hendersons, Keilija Speinija, Karls Glusmans, Sonoja Mizuno
Uz ekrāniem: TJR

Alekss Gārlands mūs jau iepriecināja un/vai pamatīgi nošokēja pagājušogad ar filmu “Men”, bet, kamēr mēģinām tikt skaidrībā, kas tad tur īsti vispār notika, viņš mums būs sagādājis jau nākamo stāstu. “Civil War” sižeta detaļas pagaidām vēl tiek turētas pamatīgā noslēpumā, un Gārlands ir atklājis tikai tik, ka filmas darbība norisināsies kādā nenoteiktā brīdī nākotnē un ka tā būšot zinātniski fantastiska alegorija mūslaiku polarizētajai situācijai. Starp citu, Gārlands arī ir izteicies, ka šī, iespējams, būšot viņa pēdējā režisētā filma – viņš režijas procesu neizbaudot nu nekādi, tā vietā dodot priekšroku scenāriju rakstīšanai. Tāpēc baudām mēs, kamēr vēl varam.


19. Cocaine Bear

Režisore: Elizabete Benksa
Lomās: Kerija Rasela, O’Šea Džeksons juniors, Aldens Ērenraihs, Margo Martindeila, Rejs Liota
Uz ekrāniem: 24.02.2023.

Lai cik neticami tas izklausītos, filma “Cocaine Bear” ir balstīta uz patiesa stāsta – 1985. gadā kāds lācis Džordžijas štatā tik tiešām aprija pamatīgu daudzumu kokaīna, ko no lidmašīnas izmeta narkotiku kontrabandists, jo lidmašīnas krava esot bijusi pārāk smaga. Stāstam īstajā dzīvē nekādas labās beigas, protams, nebija, bet redzēsim, ko sadarīs filma, jo koncepts kā tāds ir ar daudzsološu komisko potenciālu. Lai gan pirmais treileris ārkārtīgi pārliecinoši neizskatījās, papildu iedrošinājumu sniedz fakts, ka starp filmas producentiem redzami Fila Lorda un Kristofera Millera vārdi, kuri savu labo gaumi ir veiksmīgi pierādījuši nu jau daudzu smieklīgu gadu garumā.


20. The Covenant

Režisors: Gajs Ričijs
Lomās: Džeiks Džilenhols, Dars Salims, Aleksandrs Ludvigs, Entonijs Stārs, Emīlija Bīčema
Uz ekrāniem: 21.04.2023.

Pārliecība par to, ka mēs pāris mēnešu laikā tik tiešām uz lielajiem ekrāniem redzēsim divas Gaja Ričija filmas, nav nekāda lielā, bet, kamēr kino relīžu kalendārs to apgalvo, tikmēr tam arī ticēsim. Pie pirmās Ričijfilmas, kuru šogad redzēsim noteikti, vēl tiksim šajā sarakstā, bet par otro “The Covenant” (iepriekš zināmu kā “The Interpreter”) ļoti daudz pagaidām vēl nezinām un neesam no tās redzējuši ne kadru (kas arī liek apšaubīt, cik reālistisks ir filmas iznākšanas datums). “The Covenant” mums sola Ričiju citādā formā, nekā pēdējā laikā esam pieraduši viņu redzēt, – šī būs nopietns, nesmīkņājošs kara trilleris, kas stāstīs par kādu seržantu (Džeiks Džilenhols), kurš savā pēdējā tūrē Afganistānā iepazīstas ar vietējo tulku, kurš ir gatavs riskēt ar savu dzīvību, lai ievainoto kareivi nogādātu drošībā.


21. Creed III

Režisors: Maikls B. Džordans
Lomās: Maikls B. Džordans, Tesa Tompsone, Džonatans Meidžorss, Filiša Rašada
Uz ekrāniem: 03.03.2023.

Būsim godīgi – liela daļa no mums jau, visticamāk, sen ir aizmirsusi “Creed II” eksistenci, kas pēc atmiņā paliekošā spinoffranšīzes aizsācēja “Creed” nemācēja atstāt tikpat spēcīgu pēcgaršu. Bet, neskatoties uz to, ir gana daudz iemeslu, lai uz “Creed III” skatītos ar zināmu labvēlību un interesi. Pirmkārt, tā būs Maikla B. Džordana debija režisora krēslā (tā teikt, ja neviens cits nemāk izdarīt pareizi, tad jādara pašam). Otrkārt, šajā filmā neredzēsim Silvestru Stalloni, tā ka varēsim uzzināt, kā Adonisam Krīdam sanāk stāvēt pašam uz savām kājām. Un treškārt – lūkosim, ko Krīda bērnības drauga lomā iespēs Džonatans Meidžorss (ja jāsit savam labākajam draugam, tad sitieni, protams, sāp vēl jo sāpīgāk).


22. Damsel

Režisors: Huans Karloss Fresnadiljo
Lomās: Millija Bobija Brauna, Niks Robinsons, Andžela Baseta, Robina Raita, Rejs Vinstons
Uz ekrāniem: 13.10.2023.

Ja nu Holivudai kaut ko vajag, tad tā ir izdoma nosaukumu ziņā – nejauciet, “Damsel” nav tā pati savādā komēdija ar Miju Vašikovsku un Robertu Patinsonu lomās, ko redzējām pirms dažiem gadiem. Šī “Damsel” ir pilnīgi cita jaunkundze – šī filma stāstīs par kādu princesi, kura uzzina, ka pēc tam, kad apprecēs savu skaisto un apburošo princi, tiks upurēta pūķim. Tradicionāli viņu no šādas nepatīkamas situācijas pasakās glābtu kāds drosmīgs skaistulis, bet šoreiz neviens palīgā nenāks, tāpēc ar visu būs vien jātiek galā pašai. Galvenajā lomā šajā “Netflix” paredzētajā filmā redzēsim Milliju Bobiju Braunu, kura kopā ar straumētāju jau ir veiksmīgi izveidojusi vienu franšīzi (“Enola Holmes” – viedokļi par filmu kvalitāti dalās, bet to popularitāti neapstrīdēs neviens), un šeit nenoliedzami ir potenciāls vēl vienai, ierastos dzimumu lomu stereotipus lauzošai sāgai.


23. Dune: Part Two

Režisors: Denī Vilnēvs
Lomās: Timotijs Šalamē, Rebeka Fērgusone, Džošs Brolins, Stellans Skarsgārds, Deivs Bautista, Stīvens Makinlijs Hendersons, Zendeja, Šarlote Remplinga, Havjers Bardems, Florence Pjū, Ostins Batlers, Kristofers Volkens, Lea Seidū
Uz ekrāniem: 03.11.2023.

Filma, kas īpašus papildu komentārus neprasa. Denī Vilnēvs profesionāla kāršu spēlmaņa cienīgā manevrā uzņēmās pamatīgu risku, veidojot pirmo “Dune” kā tikai pusi no stāsta bez 100% un absolūtām garantijām, ka varēs to pabeigt ar otro filmu. Bet risks beigu beigās atmaksājās, jo “Dune” vērienu novērtējām mēs visi, sniedzot iespēju Denī & co. atgriezties tuksnešainās Arakisas kāpās, šoreiz līdzi paķerot vēl virkni jaunu, iepriekš neiepazītu personāžu. Starp citu, Frenka Herberta romāns beidzot ir iztulkots arī latviski, tā ka nu visiem ir iespēja mesties šīs pasaules piedzīvojumos arī grāmatas lappušu formātā un sagatavoties filmas turpinājumam ar pilnu jaudu.


24. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Režisori: Džonatans Goldstīns, Džons Frānsiss Deilijs
Lomās: Kriss Pains, Mišela Rodrigesa, Redžijs Žans-Peidžs, Džastiss Smits, Sofija Lilisa, Hjū Grānts
Uz ekrāniem: 31.03.2023.

Rūgtā, gadu gaitā uzkrātā pieredze ar videospēļu, galda spēļu un visādu citādu spēļu ekranizācijām kino formātā uz gaidāmo “Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves” liek skatīties ar zināmu skepsi un piesardzību. Taču ir arī iemesli, kāpēc filmas virzienā ausis tomēr spicējam. Viens no tiem nešaubīgi ir Krisa Paina klātbūtne filmā, atveidojot galveno varoni lomā, kas ļaus spīdēt Paina šarmam un spējai pasmieties pašam par sevi (treilera pēdējais kadrs vien ir atbildīgs par 85% intereses par šo filmu). Kā arī zināmu optimismu sniedz režisoru Džonatana Goldstīna un Džona Frānsisa Deilija duets – viņu iepriekšējā režisētā filma “Game Night” patīkami pārsteidza ar savu ironizēšanu par to, kā cilvēki aizraujas ar galda spēļu kaislībām.


25. Eileen

Eileen

Režisors: Viljams Oldroids
Lomās: Tomasīna Makenzija, Anna Hataveja, Šea Vigams, Ouens Tīgs
Uz ekrāniem: TJR

Režisors Viljams Oldroids pasauli savulaik tā patiešām iepazīstināja ar Florences Pjū fantastisko talantu 2016. gada filmā “Lady Macbeth”, bet kopš tā laika viņš neko citu nebija sadarījis. Bet šogad viņam beidzot ir gatavs jauns darbs, ko mums visiem atrādīt, – noslēpumainais trilleris “Eileen”, kas stāstīs par kādu ar dzīvi neapmierinātu, nelaimīgu jaunu sievieti, kura strādā cietumā un tur iepazīstas ar savu jauno kolēģi, taču šai draudzībai sekas ir neparedzamas. Bet izzināmas gan – ja jūs māc ziņkārība, kas tad tur īsti notiks, varat izlasīt tāda paša nosaukuma grāmatu, kas 2016. gadā iekļuva prestižās Bukera balvas galīgajā kandidātu sarakstā. Filmas pirmizrāde gaidāma Sandēnsas kinofestivālā jau pēc pāris nedēļām, tā ka jau pavisam drīz uzzināsim, kas tad Oldroidam sanācis.


26. Elemental

Režisors: Pīters Sons
Lomās: Lea Lūisa, Mamudu Atijs
Uz ekrāniem: 16.06.2023.

2023. gadā “Pixar” animācijas studija visas likmes liek tikai uz vienu filmu – “Elemental” –, bet izskatās, ka riskam ir visas iespējas attaisnoties. “Elemental” turpinās “Pixar” tradīciju iedzīvināt neparastus un laikam jau tikai animācijai pa spēkam īstenojamus konceptus – filmas darbība norisināsies pilsētā, kurā draudzīgi sadzīvo četru pamatelementu (uguns, ūdens, zemes un gaisa) pārstāvji. Stāsta centrā būs divi šķietami pretēji jaunieši – ugunīga dāma un ūdenīgs puisis –, kuri noskaidros, ka patiesībā viņiem ir daudz kā kopīga. Līdzīgi kā daudzās citās “Pixar” filmās, arī šeit stāstā būs ievīts daudz no režisora personīgās pieredzes – Pīters Sons izauga Ņujorkā 70. gados kā imigrantu bērns un ar “Elemental” vēlas atsaukt atmiņā savas bērnības krāšņo un kulturāli dažādo atmosfēru.


27. Evil Dead Rise

Režisors: Lī Kronins
Lomās: Alisa Saderlenda, Lilija Salivana, Morgans Deiviss
Uz ekrāniem: TJR

Kā jau tas franšīzei par atdzimstošām, ne īsti dzīvām, ne īsti beigtām mošķībām pienākas, “Evil Dead” netaisās padoties, un šogad ir gaidāma piektā filma šajā šausmu sāgā. Pēc 2013. gadā iznākušās “Evil Dead” ilgu laiku bija ņemšanās par to, vai nākamo filmu taisīs tās režisors Fede Alvarezs, līdz beigās tika tomēr nonākts līdz atbildei, ka netaisīs vis (jo ir aizņemts ar citām lietām). Bet “Evil Dead” nešķīstības šādas ziņas nesatrieca, beigu beigās atrodot citu censoni Lī Kronina veidolā, kurš savulaik sevi pieteica šausmu žanrā ar visnotaļ atzīto “The Hole in the Ground”. Arī šī filma sākotnēji bija paredzēta “HBO Max” straumēšanas platformai, bet masīvās restrukturizācijas rezultātā arī “Evil Dead Rise” tomēr būs skatāma kinoteātros.


28. The Exorcist (pagaidu nosaukums)

Režisors: Deivids Gordons Grīns
Lomās: Leslijs Odoms juniors, Elēna Bērstina, Anna Dauda, Nedims Jahičs
Uz ekrāniem: 13.10.2023.

Lai gan ar “Halloween Kills” un “Halloween Ends” Deivids Gordons Grīns un Denijs Makbraids beigu beigās sapinās meistarībā, viņu pieeja šīs franšīzes atdzīvināšanai ar 2018. gada “Halloween”, kas bija tiešs turpinājums Džona Kārpentera oriģinālajai filmai, ignorējot visu pārējo, bija teicama. Ja tas vienreiz jau nostrādāja, kāpēc šādu pašu paņēmienu neizmantot vēlreiz? Tieši to arī abi kungi grasās darīt, bet šoreiz ar “The Exorcist” franšīzi. Grīna gaidāmā filma, kuras nosaukums, visticamāk, vēl mainīsies, būs tiešs Viljama Frīdkina 1973. gada filmas turpinājums, un tās centrā būs kāda paša nelabā apsēsta bērna izmisušais tēvs, kurš meklē palīdzību no kāda, kam ir bijusi līdzīga pieredze, vēršoties pēc padoma pie Krisas Maknīlas, kuras lomā redzēsim atgriežamis Elēnu Bērstinu.


29. Extraction 2

Režisors: Sems Hārgreivs
Lomās: Kriss Hemsvorts, Golšifteha Farahani, Ādams Bessa
Uz ekrāniem: 16.06.2023.

Grūti pateikt, vai pie “Extraction” trakoti lielajiem skatītāju skaitļiem pie vainas bija tas, ka tā iznāca pirmajos pandēmijas mēnešos, kad visi meklējām glābiņu jebkāda veida jaunā saturā, vai arī tas, ka cilvēkus tiešām interesēja Krisa Hemsvorta centieni piemočīt visu Bangladešu. Lai nu kā, ja jau filma izrādījās tik populāra, tad tai, protams, būs sīkvels, kurā režisors Sems Hārgreivs un pats Hemsvorts piesola vēl pārgalvīgākus un atjautīgākus trikus. Visiem Hemsvorta faniem jāskatās būs obligāti, nav nekādas izvēles, jo aktieris ir paziņojis, ka uz kādu laiku ņem pauzi karjerā, lai vairāk laika pavadītu kopā ar ģimeni, tāpēc viņu uz ekrāniem redzēsim retāk.


30. F*cking Identical Twins

Režisors: Lerijs Čārlzs
Lomās: Megana Mullalija, Neitans Leins, Bouens Jangs, Megan Thee Stallion
Uz ekrāniem: TJR

Divu Lotiņu ideja filmās ir apspēlēta vairākkārt, tāpēc, ja kāds grasās izmantot šo konceptu, tad ir jābūt vēl kādam papildu āķim, lai nodrošinātu skatītāju interesi. Un Lerija Čārlza (“Borat”, “Bruno”) filmai “F*cking Identical Twins” tāds noteikti ir – tajā vietām samainīsies pieaugušie, turklāt filma būs uz R reitingu tēmējošs (tātad – galīgi ne bērniem domāts) mūzikls, kurā tostarp redzēsim nesen Rīgā pabijušo reperi Megan Thee Stallion. Filma stāstīs par diviem biznesa konkurentiem, kuri saprot, ka ir identiskie dvīņi, un, kā jau “Divu Lotiņu” iedvesmotam stāstam pienākas, nolemj samainīties vietām, lai savus šķirtos vecākus piedabūtu atkal saiet kopā.


31. Fast X

Režisors: Luī Leterjē
Lomās: Vins Dīzels, Džeisons Stethems, Mišela Rodrigesa, Džeisons Momoa, Džons Sīna, Brī Larsone, Tairīss Gibsons, Ludacris, Džordana Brūstere, Natālija Emanuela, Sungs Kangs, Skots Īstvuds, Maikls Rukers, Cardi B, Helēna Mirena, Rita Moreno, Šarlīze Terona
Uz ekrāniem: 19.05.2023.

Ar ģimenēm tā nu tas ir, ka tās cenšas turēties kopā, lai tur vai kas, tāpēc, lai cik noguruši mēs arī būtu no visa ātruma un žēlastības trūkuma, ko esam deviņu filmu garumā izbaudījuši, mēs tāpat visi knaši, knaši tipināsim uz kinoteātri, lai arī desmitajā franšīzes laidienā atbalstītu Vina Dīzela “fambly”. It sevišķi tāpēc, ka viņš tai ir pieaicinājis klāt vēl veseru jūru Holivudas zvaigžņu (izņemot, protams, Dveinu Džonsonu). Režisora krēslā sākotnēji bija paredzēts sēsties Džastinam Linam (3., 4., 5., 6. un 9. filmas režisoram), bet viņš projektu atstāja radošu domstarpību dēļ (tātad neklausīja Vinam Dīzelam), tāpēc viņa krēslā sēdās Luī Leterjē. Bet vispār nav svarīgi, jo mēs visi labi zinām, kurš tur ir galvenais.


32. Ferrari

Ferrari

Režisors: Maikls Manns
Lomās: Ādams Draivers, Penelope Krusa, Šeilīna Vudlija, Gabriels Leone, Sāra Gadona, Džeks O’Konels, Patriks Dempsijs
Uz ekrāniem: TJR

Maikls Manns, kurš no ekrāniem būs bijis prom astoņus gadus (viņa pēdējā filma bija “Blackhat”), ideju par filmu, kas stāstītu par “Ferrari” dibinātāju Enzo Ferrari, ir lolojis jau kopš 2000. gada. Laika gaitā viņš pie tās ik pa brīdim ir atgriezies, un mūs varēja sagaidīt dažādas tās versijas – galvenajā lomā vienubrīd bija paredzēts Kristians Beils (kurš vēlāk parādījās citā ar Ferrari saistītā filmā “Ford v Ferrari”, tikai otrā nometnes pusē), pēcāk Ferrari loma bija uzticēta Hjū Džekmenam, bet beigu beigās pie tās tomēr ir ticis Ādams Draivers, kurš pēc “House of Gucci”, šķiet, ir nolēmis specializēties ekscentrisku itāļu atveidojumā. Filma būs nevis tradicionāls biopiks, bet gan īpaši pievērsīsies 1957. gadam, kad “Ferrari” gatavojās tā gada “Mille Miglia” sacensībām.


33. Firebrand

Režisors: Karims Ainuzs
Lomās: Alīsija Vikandere, Džūda Lovs, Sems Railijs, Edijs Mārsans, Saimons Rasels Bīls
Uz ekrāniem: TJR

Stāstus par Anglijas karaļa Henrija VIII dzīvi un izdarībām mēs esam neskaitāmas reizes redzējuši gan uz lielajiem, gan mazajiem ekrāniem, visbiežāk stāstiem pievēršoties viņa otrās sievas Annas Boleinas liktenim. Bet Henrijs bija aizņemts vīrs, un viņam dzīves laikā bija sešas dažādas sievas, tā ka materiāla, ko rakņāt filmu veidotājiem, ir vēl atliku likām. Tā nu 2023. gadā kostīmdrāmu žanra nišu aizpildīs stāsts par Henrija VIII sesto (un pēdējo) sievu Katrīnu Parru, kura bija tikai viena no divām Henrija laulātajām draudzenēm, kurai (spoiler alert) nodzīvot ilgāk par viņu. Katrīnas Parras lomā redzēsim Alīsiju Vikanderi, bet pašu haosa aģentu Henriju atveidos Džūda Lovs.


34. The Flash

The Flash

Režisors: Endijs Mušeti
Lomās: Ezra Millers, Rons Livingstons, Maikls Kītons, Kīrsija Klemonsa, Maikls Šenons, Antje Traue, Bens Afleks
Uz ekrāniem: 16.06.2023.

“The Flash” atrašanās šajā sarakstā pats par sevi jau ir joks, jo nu jau mūs vairāk interesē nevis pati filma kā tāda, bet gan tas, vai tā vispār iznāks (oficiālajiem datumiem šīs filmas sakarā jau sen vairs neticam) un ko “Warner Bros.” un DC iesāks ar masīvo Ezras Millera problēmu. Pēc visiem tiem skandāliem, kas Milleru pavadīja pagājušajā gadā (un “skandāli” ir vismaigākais veids, kā viņa izdarības raksturot), jābrīnās, ka Millers šobrīd nesēž cietumā. Bet lūkosim, vai šajā gadījumā tiešām pietiks ar tradicionālajiem “ak, piedodiet, man bija smags posms dzīvē, bet tagad es esmu apzinājies savas kļūdas un labojos” attaisnojumiem, lai filmu tiešām izlaistu tādu, kāda tā bija iecerēta.


35. A Good Person

Režisors: Zeks Brefs
Lomās: Florence Pjū, Morgans Frīmens, Mollija Šenona, Činaza Uče
Uz ekrāniem: TJR

Florencei Pjū pagājušais gads izdevās visnotaļ atmiņā paliekošs ne to lieliskāko iemeslu dēļ – par “Don’t Worry Darling” preses tūres un pašas filmas skandāliem mutes esam dzesējuši tik daudz, ka pārstāstīt to vairs nav spēka. Labās ziņas Pjū gan bija tādas, ka viņa bija viens no retajiem filmas veidošanā iesaistītajiem, kas no visām tām peripetijām varēja izsoļot ar augsti paceltu galvu un kritiķu atzinību par sniegumu filmā. Atliek vien cerēt, ka šogad drāmas neatkārtosies, kad iznāks Zeka Brefa a.k.a. Pjū bijušā drauga veidotā filma “A Good Person”, kurā tieši viņai bija uzticēta galvenā loma. Šī emocionālā drāma par kādu sievieti, kura mēģina turpināt dzīvot tālāk pēc traģiska negadījuma, būs Brefa (“Garden State”) trešā režisētā filma, ar kuru viņš cerēs atgūt skatītāju labvēlību pēc visnotaļ vēsi uzņemtās “Wish I Was Here”.


36. The Gorge

Režisors: Skots Deriksons
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Mailzs Tellers
Uz ekrāniem: TJR

Pagaidām pieejamais filmas “The Gorge” apraksts ir ārkārtīgi skops – mums ir pateikts tikai tik, ka filma stāstīs par diviem ārkārtīgi bīstamiem cilvēkiem, kuri darbojas korumpētā un nāvejošu draudu pilnā pasaulē, bet tad viens otrā atrod īstus dvēseles radiniekus. Galvenais iemesls, kas liek uz projektu skatīties ar interesi, ir fakts, ka šī būs Skota Deriksona nākamā filma – viņam 2022. gads bija visnotaļ izdevies ar gan no skatītāju, gan kritiķu puses pozitīvi uzņemto “The Black Phone”, un Deriksons šo veiksmes gājienu noteikti cerēs turpināt. Par ļaunu nenāk arī abi aktieri, kas paņemti galvenajām lomām, – gan Anjai Teilorei-Džojai, gan Mailzam Telleram pagājušais gads bija patīkams katram savu iemeslu dēļ (“The Menu”, “The Northman” Teilorei-Džojai, “Top Gun: Maverick” Telleram), tā ka redzēsim, ko abi sastrādās kopā.


37. The Governesses

Režisors: Džo Talbots
Lomās: Lilija-Roza Depa, Hojeona, Renāte Reinsve
Uz ekrāniem: TJR

Režisors Džo Talbots pirms dažiem gadiem patīkami pārsteidza kino industriju ar savu debijas filmu “The Last Black Man in San Francisco”, kurai kā iedvesmu viņš bija aizņēmies sava bērnības labākā drauga dzīvi un pieredzi. Viņa jaunā filma, cik zināms (un, ja kļūdāmies, lai Talbots mūs labo), nav šādu personīgu detaļu piepildīta, bet tamdēļ ne mazāk interesanta – “The Governesses” stāstīs par trīs kādas ģimenes auklēm, kuras sadumpojas pret saviem darba devējiem. Filma ir balstīta uz Annas Serres romāna ar tādu pašu nosaukumu, un galvenajā lomā redzēsim vienu no jau minētā nepo baby raksta objektiem Liliju Rozu-Depu, vienu no “Squid Game” zvaigznēm Hojeonu, kā arī “The Worst Person in the World” sevi spoži pieteikušo Renāti Reinsvi.


38. Gran Turismo

Režisors: Nīls Blomkamps
Lomās: Ārčijs Madekve, Deivids Hārbors, Orlando Blūms, Džimons Honsu, Džerija Halivela
Uz ekrāniem: 11.08.2023.

Pirms jūs automātiski norakstāt filmu kino mēslainē pēc nosaukuma vien (ko bijām gatavi darīt arī mēs, nemelosim), dodiet “Gran Turismo” pāris mirkļus, lai tomēr pamēģinātu jūs pārliecināt, ka šī varbūt tomēr nebūs tipiski briesmīgā autobraukšanas videospēļu ekranizācija (“Need for Speed” tikmēr raud stūrī, raudam arī mēs, kas to noskatījās). Tā kā “Gran Turismo” ir braukšanas simulators, tad par tipisku ekranizāciju vispār runāt būtu grūti, tāpēc filma, kā izrādās, būs balstīta uz patiesa stāsta, kurā spēle figurē kā viens no elementiem. Tā stāstīs par kādu jaunieti, kurš savas “Gran Turismo” uztrenētās braukšanas prasmes lika lietā reālajā dzīvē, kļūstot par sacīkšu braucēju. Kā arī Nīls Blomkamps vēl nav iztērējis pilnīgi visu viņam savulaik piešķirto uzticības kredītu – gribas, lai viņam atkal kaut kas tiešām izdodas.


39. Guardians of the Galaxy Vol. 3

Režisors: Džeimss Gans
Lomās: Kriss Prats, Zoja Saldana, Deivs Bautista, Kārena Gilana, Poma Klementjefa, Vins Dīzels, Bredlijs Kūpers, Vils Polters, Elizabete Debiki, Silvestrs Stallone, Šons Gans, Marija Bakalova
Uz ekrāniem: 05.05.2023.

Pēdējos gados esam piedzīvojuši tik daudz visa kā, ka gandrīz jau bija aizmirsies fakts, ka savulaik “Disney” atlaida režisoru Džeimsu Ganu, kā rezultātā trešās “Galaktikas sargu” filmas liktenis kādu laiku karājās gaisā. Beigās gan visi atkal salaba, un Ganam tika dota iespēja atgriezties pie saviem iemīļotajiem varoņiem, lai noslēgtu šo sāgu (vismaz uz kādu laiku, jo, nu, mēs labi zinām, kā darbojas lietas Holivudā). Kā jau minējām iepriekš, Gans tālāk dosies ieviest kārtību DC pasaules apcirkņos, tā ka viņam darba būs pilnas rokas, bet pašus Sargus gan jau vēl manīsim citās MCU filmās – tas ir, ja viņi tiks galā ar šīs filmas lielo draudu, pārdabīgo un mākslīgi radīto superbūtni Ādamu Vorloku.


40. A Haunting in Venice

Režisors: Kenets Brana
Lomās: Kenets Brana, Kails Alens, Kamilla Kotēna, Džeimijs Dornans, Tīna Feja, Džūda Hils, Kellija Railija, Mišela Jeo
Uz ekrāniem: 15.09.2023.

Vēl joprojām dzīvojam saulainajos “Glass Onion” iespaidos, bet, kamēr Raiens Džonsons raksta Benuā Blanka trešos piedzīvojumus, šogad pie darba ķersies kāds cits mums visiem labi pazīstams detektīvs – Erkils Puaro. Kenets Brana trešoreiz ķersies gan pie režijas darba, gan arī uzņemsies Erkila ūsu smaguma nešanu, lai šoreiz sapulcētu dažādas Holivudas zvaigznes šķetināt vienu no mazāk zināmajām Agatas Kristi detektīvmistērijām “Hallowe’en Party”. FIlmas vajadzībām stāsts ir pārdēvēts par “A Haunting in Venice” (visticamāk, lai saglabātu iepriekšējo divu filmu nosaukuma formātu), un, kā jau jaunais nosaukums saka priekšā, šoreiz jandāliņš notiks Venēcijas ieliņās un kanālos.


41. Havoc

Režisors: Garets Evanss
Lomās: Toms Hārdijs, Forests Vitakers, Timotijs Olifants, Džastins Kornels
Uz ekrāniem: TJR

Nav tā, ka Garets Evanss būtu pēdējos piecus gadus, kopš iznāca viņa pēdējā filma “Apostle”, sēdējis, rokas klēpī salicis – viņš ir bijis pamatīgi aizņemts, veidojot kritiķu un skatītāju iecienīto asa sižeta seriālu “Gangs of London”. Bet tāpat būs prieks redzēt ko jaunu no viņa arī filmas formātā – kā savu jauno projektu viņš ir izvēlējies trilleri “Havoc”, kas, kā jau no Evansa sagaidām, būs kārtīgu action ainu pilns. Filma stāstīs par kādu policijas izmeklētāju, kuram ir jābrien cauri kriminālo padibeņu pasaulei, lai glābtu kāda politiķa dēlu un atpiņķētu pilsētas korupcijas tīklus. Ja jums, neredzot aktieru sarakstu, būtu jānosauc ideālais kandidāts šai lomai, gan jau Toms Hārdijs būtu viena no populārākajām izvēlēm, un acīmredzot Evanss arī ar mums ir vienisprātis.


42. The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

Režisors: Frānsiss Lorenss
Lomās: Toms Blaits, Reičela Zīglere, Hantera Šeifera, Džeisons Švarcmens, Pīters Dinklidžs, Viola Deivisa
Uz ekrāniem: 24.11.2023.

Lielākoties, kad izdzirdam par prīkveliem, mēs vienkārš smagi nopūšamies, jo reti kuram šādam veikumam ir izdevies attaisnot savu eksistenci, izstāstot kaut ko tiešām jēdzīgu. Laiks rādīs, kāds liktenis šajā ziņā piemeklēs “The Hunger Games” prīkvelu “The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes”Sūzenas Kolinsas grāmatu, kas stāsta par pirmajās filmās iepazītā prezidenta Snova jaunības gadiem, sākotnēji pasaule uzņēma bez liela entuziasma, bet, pirmajam atsauksmju vilnim noplokot un visiem nomierinoties, grāmata tomēr tika atzīta par samērā jēdzīgu esam. Tā ka lūkosim, ko Frānsiss Lorenss būs sastrādājis savā ceturtajā piegājienā “Bada spēļu” pasaulē.


43. Indiana Jones and the Dial of Destiny

Režisors: Džeimss Mangolds
Lomās: Harisons Fords, Fībija Vollere-Bridža, Madss Mikelsens, Antonio Banderass, Džons Rīss-Deiviss, Tobijs Džonss, Boids Holbruks
Uz ekrāniem: 30.06.2023.

Pēc garas un plašas ņemšanās šogad beidzot mūsu vērtējumam tiks piedāvāta ceturtā piektā Indianas Džonsa piedzīvojumu filma, kuras pilnais nosaukums, kā nesen uzzinājām, būs aliterācijas paraugstunda “Indiana Jones and the Dial of Destiny”. Šī būs pirmā franšīzes filma, kurai režisora groži nebūs bijuši Stīvena Spīlberga rokās, bet par Džeimsa Mangolda izvēli pārāk daudz baiļu lielākajai daļai skatītāju nav – viņš sevi ir pierādījis kā gana prasmīgs darbonis. Jāatzīst arī, ka atvieglojums par to, ka Fībija Vollere-Bridža filmā atveidos Indija krustmeitu, nevis jauno iemīļoto, bija milzīgs – lūk, cik tālu esam aizdzīvojušies ar Holivudas standartiem. Bet no tās mūzikas joprojām skudriņas sāk skriet pār kauliem, vai ne?


44. Infinity Pool

Režisors: Brendans Kronenbergs
Lomās: Aleksandrs Skarsgārds, Mia Gota, Tomass Krečmans, Amanda Brūgela
Uz ekrāniem: TJR

Ja vēlreiz atgriežamies pie jau vairākkārt piesauktā nepo baby koncepta, cepiens šajā ziņā jau ir par tiem censoņiem, kuriem tiek dotas visādas iespējas, lai gan talanta pietrūkst. Ja prasmes un talants ir, tad neviens par nepotismu pārāk neļaunojas – un Brendans “Deivida dēls” Kronenbergs par trūkumu šajā ziņā nevar sūdzēties. Viņa jauno filmu ar nepacietību gaidījām jau tad, kad zinājām tās nosaukumu vien, bet filmas treileris “Infinity Pool” ļāva uzšauties interesei vēl iespaidīgākos augstumos. Šajā ziņā palīdzēja vēl arī tas, ka filmai sākotnēji ASV bija piešķirts studiju bubuļreitings jeb NC-17, kas nozīmē, ka skatītājiem, kas jaunāki par 17 gadiem, filmu ir nevis vienkārši ieteikts neapmeklēt, bet to ir aizliegts skatīties. Beigu beigās Kronenbergam esot nācies maķenīt filmu pārmontēt, lai tiktu pie standartīgākā R reitinga (nācās meklēt kompromisu, citādi lielākā daļa kinoteātru to vienkārši atteiktos rādīt).


45. Inside

Režisors: Vasīlijs Kacups
Lomās: Vilems Defo
Uz ekrāniem: TJR

Vilems Defo ir viens no aktieriem, kuru mēs pilnīgi mierīgi varētu vērot darbojamies filmā vienu pašu, ne mirkli nenolaižot no viņa acis, un beigās mēs būtu absolūti apmierināti. Tieši šāda iespēja mums tiks dota gaidāmajā psiholoģiskajā šausmu filmā “Inside”, kas būs totāla Defo soloperformance. Filmā viņš atveidos mākslas darbu zagli vārdā Nemo, kurš tiek ieslēgts smalkā Ņujorkas penthausā, kuru grasījās aplaupīt. Tā kā neviens viņu tuvākajā laikā no turienes izpestīt negrasās, Nemo nākas ne tikai izdomāt veidus, kā ilgstoši izdzīvot šajā smalkajā cietumā, bet arī to izdarīt, nesajūkot prātā. Īsāk sakot – vēl par soli ekstrēmāka situācija, kādā Defo bija nonācis filmā “The Lighthouse”.


46. The Iron Claw

Režisors: Šons Dērkins
Lomās: Zaks Efrons, Lilija Džeimsa, Hariss Dikinsons, Mora Tīrnija, Holts Makalanijs, Džeremijs Alens Vaits
Uz ekrāniem: TJR

Laimīgā kārtā izskatās, ka nākamo Šona Dērkina filmu mums nenāksies gaidīt deviņus garus gadus, kas bija pauze, kas šķīra viņa pirmo (un ļoti lielisko) filmu “Martha Marcy May Marlene” no viņa nākamā veikuma “The Nest”. Dērkins jau ir ķēries pie “The Iron Claw” – biogrāfiskas sporta filmas, kas stāstīs par profesionālo cīkstoni Kevinu fon Ēriku un viņa ģimeni, kurā visi tās locekļi bija iepīti reslinga pasaules peripetijās. Filma sola pamatīgu un “sulīgu” lomu Zakam Efronam, kura parūku un uzkačātos musīšus mums jau ir atrādījušas neoficiālas bildes no uzņemšanas laukuma. Bet, pirms iedomājaties visādas jestras reslinga ēverģēlības, ir vērts palasīt nedaudz vairāk par fon Ēriku ģimeni – viņu stāstā ir ārkārtīgi daudz traģisku elementu, kas daudziem ir licis domāt, ka ģimene ir vienkārši nolādēta.


47. John Wick: Chapter 4

Režisors: Čads Stahelski
Lomās: Kianu Rīvss, Donijs Jens, Bils Skarsgārds, Lorenss Fišbērns, Ians Makšeins, Lānss Rediks, Skots Adkinss
Uz ekrāniem: 24.03.2023.

Reti kas pēdējo gadu laikā ir sagādājis tik daudz bezkaunīga un asinskāra prieka kā iespēja nolūkoties tajā, kā Kianu Rīvsa Džons Viks vienu pēc otra pieklapē un nomušī dažnedažādus riebekļus, kas ir bijuši gana lieli ambāļi, lai nostātos viņa ceļā. “John Wick: Chapter 4” šo brīnišķīgo tradīciju turpinās, pasviežot Vikam jaunus pretiniekus, ar kuriem arvien daudzcietušākajam profesionālajam slepkavniekam tikt galā – tostarp Doniju Jenu, ar kuru joki ir mazi. FIlma arī turpinās atklāt mums arvien jaunus slepenās slepkavu pasaules nostūrus un noteikumus, kas nosaka viņu savādo, bet fascinējošo ikdienu – ja nu ir kādas filmas, kas ir baisā kārtā likušas aizdomāties par to, cik kruti varētu būt dzīvot kā pro slepkavam, tad tās ir Džona Vika piedzīvojumi.


48. The Killer

The Killer

Režisors: Deivids Finčers
Lomās: Maikls Fasbenders, Tilda Svintone
Uz ekrāniem: 10.11.2023.

Ko diametrāli pretēju Džona Vika slepkavnieciskajam glamūram mums sola piedāvāt Deivids Finčers ar savu jauno filmu “The Killer” – tā stāstīs par kādu profesionālu killeri, kuru sāk nomocīt sirdsapziņa par pastrādātjiem briesmu darbiem, bet tikmēr klienti turpina klauvēt pie durvīm. Šīs filma, kas būs balstīta uz franču komiksu grāmatas (“grafiskās noveles”), Finčera uzmanības centrā ir bijusi jau labu laiciņu – jau 2007. gadā tika izziņots, ka viņš strādāšot pie šī projekta. Dzīve gan ieviesa savas korekcijas, bet beigu beigās “The Killer” tad kļuva par nākamo filmu, kuru Finčers kūrē savās jaunajās mājās “Netflix” paspārnē. Scenāriju filmai sarakstījis Finčera labs draugs un sens cīņubiedrs Endrjū Kevins Volkers, kurš sarakstīja Finčera “Se7en” scenāriju un neoficiāli piepucēja arī “The Game” un “Fight Club” scenārijus.


49. Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

Režisors: Mārtins Skorsēze
Lomās: Leonardo Dikaprio, Roberts De Niro, Džesijs Plemonss, Lilija Gledstouna, Brendans Freizers, Džons Litgovs
Uz ekrāniem: TJR

Vesels gads ir riņķī, bet tā arī neko vairāk par šo vienu attēlu no Mārtina Skorsēzes gaidāmas filmas “Killers of the Flower Moon” neesam redzējuši. Šogad gan filmai vajadzētu iznākt, atlicis tik vien tāds sīkums – noskaidrot, kad tieši. Gan jau ticamāks minējums ir kāds datums tuvāk gada nogalei, kad sākas balvu sezonas kaislības, jo, ja vien kaut kas nenoies pamatīgi greizi, šis Mārtija megadarbs par sevi liks runāt vēl 2024. gadā, kad tiek izdalīti visādi kino apbalvojumi. Varam būt droši – “Apple TV+”, kas pamanījās pie sevis atvilināt šo režijas lielmeistaru (ar gatavību sapiķot masīvo 200 miljonu ASV dolāru budžetu), gribēs no šīs filmas sev izžmiegt maksimumu. Bet mēs esam gatavi kārām acīm skatīties – iespējams, šī gada visvisvisgaidītākā filma.


50. Knock at the Cabin

Režisors: M. Naits Šjamalans
Lomās: Deivs Bautista, Džonatans Grofs, Bens Aldridžs, Niki Amuka-Bērda, Abija Kvinna, Ruperts Grints
Uz ekrāniem: 03.02.2023.

Šaušalīgo trilleru subžanrā, kur kādu nabaga ģimeni mājās vai nomaļā vietā sāk terorizēt bariņš svešinieku, līdz šim esam jau redzējuši daudz ko visdažādākajos izpildījumos, bet M. Naits Šjamalans, kā jau viņam ierasts, nāks ar savu tvistu“Knock at the Cabin” svešinieku četrotne uzplijas kādai jaukai ģimenītei ar mērķi… novērst apokalipsi. Šjamalans pēdējos gados ir bijis diezgan aizņemts, kūrējot “Apple TV+” skatāmo seriālu “The Servant”, bet tas viņam nav liedzis atvēlēt laiku arī lielā ekrāna piedzīvojumiem – nesen varējām skatīties viņa veidoto “Old” (kas gan tika uzņemta samērā vēsi), bet nu lūkosim kādas apokaliptiskas šausmas viņš mums ir sagādājis šoreiz. Savus minējumus par filmas galīgo tvistu (jo gan jau tāds būs) varat iesūtīt jau tagad.


51. Kraven the Hunter

Režisors: Dž. S. Čandors
Lomās: Ārons Teilors-Džonsons, Ariana DeBose, Freds Hešingers, Kristofers Abots, Alesandro Nivola, Rasels Krovs
Uz ekrāniem: 06.10.2023.

Dzīvība turpina rosīties arī “Sony” kūrētajā “Marvel” filmu atzarā jeb Zirnekļcilvēka un viņa ierasto riebekļu pasaulē. “Morbius” gadījumā droši vien labāk iztikt bez komentāriem, bet situāciju lūkos uzlabot “Kraven the Hunter”, kurš, kā jau varat uzminēt no nosaukuma, ir… mednieks. Viņa lomā iejutīsies “Bullet Train” ainu zadzējs Ārons Teilors-Džonsons, kuram, iespējams, nākotnē nāksies risināt dilemmu, kā tikt galā ar divām lielām franšīzēm vienlaikus – nesen uzzinājām, ka viņš tiek nopietni apsvērts kā nākamais aģents 007. Bet cerības par “Kraven the Hunter” projektu raisa fakts, ka filmas režisors ir Dž. S. Čandors – trīs patiešām lielisku filmu (“Margin Call”, “All is Lost” un “A Most Violent Year”) un vienas ok filmas (“Triple Frontier”) režisors.


52. Laughter in the Dark

Režisors: Skots Frenks
Lomās: Anja Teilore-Džoja
Uz ekrāniem: TJR

Kad izdzirdam autora Vladimira Nabokova vārdu, visticamāk, pirmais nosaukums, kas ienāk prātā, ir “Lolita”. Bet, protams, šis nebūt nav vienīgais Nabokova darbs, un jau drīzumā kino skatītājiem tiks piedāvāta kādas citas, agrāk sarakstītas grāmatas ekranizācija – runa ir par Nabokova 1932. gadā tapušo romānu “Laughter in the Dark” (tas oriģināli tika sarakstīts krievu valodā ar nosaukumu “Камера обскура”). Nekur ļoti tālu no lolitiskām tēmām gan netiksim – stāsts ir par kādu mākslas kritiķi, kura mīļākā ir 17 gadus veca topošā aktrise. Romāns reiz jau ir ekranizēts, bet iespēja, ka 1969. gada versiju esat redzējuši, ir niecīga – filma pēc iznākšanas ir tikai divreiz parādīta televīzijā un nekad nav tikusi izdota mājas video formātos.


53. Leave the World Behind

Režisors: Sems Esmails
Lomās: Džūlija Robertsa, Maheršala Ali, Ītans Hoks, Miha’la Herolda, Kevins Beikons
Uz ekrāniem: 08.12.2023.

Sems Esmails līdz šim lielākoties ir darbojies seriālu lauciņā – viņš ir bijis atbildīgs par tādu stāstu kā “Mr. Robot”, “Homecoming” un pagājušajā gadā iznākušā “Gaslit” tapšanu. Bet nu Esmails grasās tā kārtīgi izmēģināt spēkus arī spēlfilmu lauciņā, kā savu nākamo projektu izvēloties romāna “Leave the World Behind” ekranizāciju. Filma stāstīs par kādu melnādainu ģimeni, kuri negaidīti, pasaulei piedzīvojot dažādus un neizprotamus notikumus, atgriežas savā vasarnīcā, kuru bija izīrējuši baltādainai ģimenei, kas, protams, noved pie saspringtām situācijām. Esmails pēdējos gados ir lieliski sastrādājies ar Džūliju Robertsu (viņa bija redzama gan “Homecoming” pirmajā sezonā, gan “Gaslit”), tā ka nav nekāds brīnums, ka viņu redzēsim arī vienā no galvenajām lomām šeit.


54. Lee

Lee

Režisore: Elēna Kurasa
Lomās: Keita Vinsleta, Endijs Sembergs, Mariona Kotijāra, Aleksandrs Skarsgārds, Andrea Raisboro, Džošs O’Konors
Uz ekrāniem: TJR

Viens no intriģējošākajiem piedāvājumiem biogrāfisko filmu lauciņā šogad solās būt “Lee” – stāsts par amerikāņu fotogrāfi Lī Milleri, kuras lomā redzēsim Keitu Vinsletu. Milleres biogrāfija ir dažādu fascinējošu pavērsienu pilna, kas savukārt nozīmē, ka materiāla aizraujošai filmai netrūks – Millere oriģināli savu karjeru sāka kā modele, bet vēlāk pievērsās fotografēšanas mākslai, beigu beigās kļūstot par “Vogue” oficiālo fotokorespondenti Otrā pasaules kara laikā, dokumentējot kara šausmas savas kameras acīm. Ja zināt “alt-J” dziesmu “Deadcrush”, tad ar Milleri jau būsiet nedaudz pazīstam – tieši Lī Millere ir pirmā šajā dziesmā apdziedātā dāma.


55. The Little Mermaid

Režisors: Robs Māršals
Lomās: Halle Beilija, Džona Hauers-Kings, Melisa Makārtija, Havjers Bardems, Davīds Digss, Džeikobs Tremblejs, Akvafina
Uz ekrāniem: 26.05.2023.

Mazzināms, bet interesants fakts – ūdens, ko redzat “The Little Mermaid” treilerī, patiesībā ir visu rasistu asaras par to, ka ar melnādaino nāriņu “ir sabojāta viņu bērnība”. Lai viņi visi raud, bet mēs ejam tālāk – “Disney” turpina rīmeikot savas iemīļotās animācijas filmas, un nu kārta ir pienākusi “Mazajai nāriņai”. Iespējams, svarīgākais jautājums par šo filmu skar tās mūziku, bet šajā ziņā visam vajadzētu būt kārtībā. Filmā gan tiks izmantotas iemīļotās melodijas no animācijas filmas, gan tiks sarakstīti jauni skaņdarbi – par tiem parūpēsies oriģinālās filmas komponists Alens Menkens kopā ar Linu-Manuelu Mirandu (repam tātad arī vajadzētu būt).


56. Love Lies Bleeding

Režisore: Roza Glāsa
Lomās: Kristena Stjuarte, Eds Hariss, Džīna Malone, Deivs Franko, Anna Barišņikova
Uz ekrāniem: TJR

Viena no pēdējo gadu spožākajām debijām šausmu kino žanrā izdevās Rozai Glāsai ar psiholoģisko šausmu filmu “Saint Maud” – ja esat redzējuši, tad dažas no baisi spilgtākajām ainām jums izlēks acu priekšā, izlasot filmas nosaukumu vien, bet, ja vēl neesat redzējuši, tad ļoti, ļoti rekomendējam to noskatīties. Ja jau debija ir izdevusies tik teicama, tad režisores nākamās filmas virzienā skatāmies ar dubultlielu interesi, kas trīskāršojās brīdī, kad uzzinājām, par ko “Love Lies Bleeding” būs. Tā būs romantisks trilleris, kas pievērsīsies bodibildinga pasaulei, kurā sacensību gars sit ļoti augstu vilni. Vienā no galvenajām, bet ne bodibilderes lomā redzēsim Kristenu Stjuarti – viņa atveidos galvenās varones iemīļoto.


57. M3GAN

Režisors: Džerārds Džonstons
Lomās: Elisona Viljamsa, Violeta Makgrova, Eimija Donalda, Ronijs Čiengs
Uz ekrāniem: 06.01.2023. – tātad jau skatāma kinoteātros!

No šausmu filmām lielākoties sagaidām… nu, šausmas – lai tās mūs kārtīgi pārbiedē, kamēr paši drošībā un siltumā sēžam kinoteātru krēslos vai mājās dīvānos. Bet reizēm gribas, lai šausmenes arī samīdina, visam netiekot uztvertam pārlieku nopietni. Šajā ziņā varēs palīdzēt viens no jaunākajiem šausmu studijas “Blumhouse” veikumiem “M3GAN”, kas stāsta par slepkavniecisku, ar mākslīgo intelektu apveltītu robotlelli (būtībā apgreidots Čakijs) – visticamāk, lielākā daļa no mums kārtīgi sasmējās, treilerī ieraugot Meganas danci. Potenciāli interesantākais jautājums gan ir par to, cik no izslavēti nelielā “Blumhouse” budžeta tika iztērēts Teilores Sviftas dziesmai treilerī.


58. Maestro

Maestro

Režisors: Bredlijs Kūpers
Lomās: Bredlijs Kūpers, Kerija Maligana, Džeremijs Strongs, Mets Bomers, Maija Hoka, Sāra Silvermane
Uz ekrāniem: TJR

Kad savulaik tika publicēts pirmais attēls no “Killers of the Flower Moon”, kurā redzējām Leonardo Dikaprio kostīmā un grimā, internets knaši metās (pelnīti) apņirgāt publikācijas, kas jūsmoja par neticamajām Dikaprio pārvērtībām lomai – viņš esot teju neatpazīstams! Šos epitetus būtu labāk pietaupījuši Bredlijam Kūperam viņa topošajā filmā “Maestro”, jo pirmajos publicētajos attēlos atpazīt Kūperu pirmajā mirklī tik tiešām bija krietni grūtāk, nekā tas bija ar Dikaprio. To, vai grims un protēzes nestāsies ceļā iespaidīgam tēlojumam, atveidojot komponistu Leonardu Bernstainu, redzēsim šī gada nogalē – filma, visticamāk, gribēs izceļoties pa festivāliem.


59. Mafia Mamma

Režisore: Ketrīna Hārdvika
Lomās: Tonija Kolete, Monika Beluči
Uz ekrāniem: 14.04.2023.

Nav tā, ka no “Mafia Mamma” mēs sagaidītu kādas diženas lietas, bet ne jau no visām filmām to arī vajag, vai ne? Šajā gadījumā viss, ko vēlamies, ir a) amizanti jociņi un b) pēc iespējas vairāk Tonijas Koletes uz lielajiem ekrāniem. Kolete, šķiet, šajā komēdijā par amerikāņu mājsaimnieci, kura pēc vectētiņa nāves pēkšņi tiek iecelta par viņa mafijas impērijas bosu, varēs izākstīties pēc sirds patikas, turklāt vēl amizierēties kopā ar Moniku Beluči. Īpaša vieta sirdī arī mūžīgi būs atvēlēta Ketrīnai Hārdvikai kā vienīgās tolerējamās “Krēslas” filmas režisorei (runa, protams, ir par pašu pirmo filmu).


60. Magic Mike’s Last Dance

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Čanings Teitums, Selma Hajeka, Ajubs Kāns Dins
Uz ekrāniem: 10.02.2023.

Kad tālajā 2012. gadā uz ekrāniem iznāca pirmā “Magic Mike” filma, tās skatītājus sagaidīja kaut kas pilnīgi cits, nekā lielākā daļa bija cerējusi. Jestras striptīzdanču filmas vietā Stīvens Soderbergs kopā ar Čaningu Teitumu bija sagādājuši diezgan smagu un drūmu stāstu par to, ka viss visiem ir slikti, arī striptīzdejotājiem. Filmas turpinājums “Magic Mike XXL” savukārt atmosfēru pagrieza par 180 grādiem, sagadājot pamatīgu blāķi nenopietnas jautrības, taču haltūrējot uz sižeta rēķina. Tad nu ar “Magic Mike’s Last Dance”, kuras režisora krēslā pie franšīzes atgriežas Soderbergs, šķiet, pirmo divu koncepti tiks salikti vienuviet – būs gan striptīzdanči, gan emocionālas pārdomas par dzīvi un to, ko no tās esam pelnījuši. Izklausās perfekti.


61. The Marvels

Režisore: Nia DaKosta
Lomās: Brī Larsone, Imana Vellani, Tejona Parisa, Semjuels L. Džeksons, Zave Eštona
Uz ekrāniem: 28.07.2023.

Kevina Faigi savulaik teiktais, ka turpmāk “Marvel Cinematic Universe” seriāli būs būtībā obligātā skatāmviela, lai varētu kārtīgi izsekot līdzi notikumiem filmās, sāk piepildīties – to jau jutām “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, kur, lai labāk saprastu Vandas pārvērtības, bija jābūt redzējušiem “WandaVision”. Bet vēl izteiktāk tas būs ar gaidāmo filmu “The Marvels”, kurā no trim galvenajām varonēm divas savu īsto zvaigžņu stundu līdz šim būs piedzīvojušas tieši “Disney+” seriālos. Runa ir par “Ms. Marvel” iepazīto Kamalu Kānu, kā arī Moniku Rambo, kuru kā bērnu mēs pirmoreiz satikām “Captain Marvel” filmā, bet kā pieaugusī Monika, kuru satiksim “The Marvels”, viņa savu kārtīgo debiju piedzīvoja “WandaVision”. Līdz jūlija nogalei vēl ir daudz laika, tā ka varam tik skatīties!


62. May December

Režisors: Tods Heinss
Lomās: Natālija Portmane, Džuliana Mūra, Čārlzs Meltons
Uz ekrāniem: TJR

Režisoram Todam Heinsam pēdējie gadi pēc “Carol” iznākšanas, kas piedzīvoja visu pasaules veiksmi (un pelnīti), ir bijuši salīdzinoši klusāki. Viņam ir iznākušas divas mākslas filmas (“Wonderstruck” 2017. gadā un “Dark Waters” 2019. gadā), kuras milzīgu popularitāti gan nepiedzīvoja, kā arī ļoti atzītā dokumentālā filma “The Velvet Underground” (varat minēt, par ko tā ir). Ar “May December” Heinss atgriezīsies pie romantisko drāmu žanra, kas viņam ir izrādījies veiksmīgs jau iepriekš, – filma stāstīs par kādu slavenu pāri, kuru attiecības sāk šķobīties, kad kāda aktrise ierodas ciemos pie viņiem, lai veiktu izpēti filmai par pāra pagātni. Vienā no galvenajām lomām – ar Heinsu jau vairākkārt sadarbojusies Džuliana Mūra.


63. Meg 2: The Trench

Režisors: Bens Vītlijs
Lomās: Džeisons Stethems, Sjenna Gilorija, Klifs Kērtiss, Šuja Sofija Kaja, Peidžs Kenedijs
Uz ekrāniem: 04.08.2023.

Filmai “The Meg” un Benam Vītlijam ir kas kopīgs lielo projektu jomā – abiem no tā tāds čiks vien beigās sanāca. “The Meg”, stāsts par masīvu aizvēsturisku haizivi, kas plosās pa okeāniem, konceptuāli solīja aizraujošus un jestri muļķīgus piedzīvojumus, bet beigu rezultāts sagādāja vilšanos, jo nebija ne īpaši interesants action ziņā, ne arī pašironiska humora jomā. Savukārt, kad Benam Vītlijam pēdējoreiz bija darīšana ar lielākiem budžetiem filmā “Rebecca”, rezultāti arī bija šim režisoram negaidīti pliekani (pēc tam veidotā “In the Earth” bija gana atzīta, bet tas bija krietni pieticīgāks projekts). Tad nu ar “Meg 2: The Trench” iespēja reabilitēties ir abiem – gan haizivij, gan Vītlijam.


64. Megalopolis

Režisors: Frānsiss Fords Kopola
Lomās: Ādams Draivers, Forests Vitakers, Natālija Emanuela, Džons Voits, Lorenss Fišbērns, Obrija Plaza, Džeisons Švarcmens, Šaia Lebafs, Dastins Hofmans, Džankarlo Espozito
Uz ekrāniem: TJR

Ja tavā filmogrāfijā ir tādi darbi kā “Krusttēva” filmas, “Apocalypse Now” un citas, neviens īpaši tev nepārmestu, ja tu vēlētos visus vēlākos savas dzīves gadus pavadīt laiskā pensijā, taisot savu vīnu. Frānsiss Fords Kopola tik tiešām ir aizrāvies ar to pēdējo, bet filmu veidošanas ziņā viņš arī netaisās apstāties, un viņam beidzot būs izdevies īstenot savu 40 gadus loloto sapni – izveidot filmu “Megalopolis”. Šo zinātniskās fantastikas stāstu, kura centrā būs kāda sieviete, kurai ir jāizšķiras starp lojalitāti pret tēvu vai mīļoto, Kopola esot sācis rakstīt jau 80. gadu sākumā, bet ilgstoši bija grūti tikt pie finansējuma. Ja neviens cits piķi nedod, tad jārīkojas pašam – Kopola beigu beigās pārdeva daļu savas vīna darītavas un ir ieguldījis filmā ap 120 miljoniem dolāru savas naudas. Cerams, ka risks attaisnosies!


65. Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Režisors: Kristofers Makverijs
Lomās: Toms Krūzs, Vings Reimss, Saimons Pegs, Rebeka Fērgusone, Vanesa Kērbija, Heilija Atvela, Šea Vigams, Poma Klementjega
Uz ekrāniem: 14.07.2023.

Mums nevajag nekādu papildu reklāmu, lai dotos skatīties septīto “Mission: Impossible” sērijas filmu – un to ļoti labi apzinās arī filmas treileris, pilnīgi neko mums nepasakot par filmas sižetu, bet gan vienkārši vēlreiz iekārdinot ar pārgalvīgajiem trikiem, kādus Toms Krūzs un Kristofers Makverijs būs sadomājuši šai reizei. COVID-19 pandēmijas rezultātā filmas veidošanas process pamatīgi ievilkās – neaizmirsīsim, kā Toms Krūzs sakliedza uz filmēšanas laukuma darbiniekiem, kas nevērīgi izturējās pret noteiktajiem ierobežojumiem. Bet, ņemot vērā, cik ļoti Krūzam rūp, lai viss izdotos, gan jau beigu rezultāts būs attaisnojis ilgo gaidīšanu.


66. Monkey Man

Režisors: Devs Patels
Lomās: Devs Patels, Šarlto Koplijs, Sobita Dulipala, Sikandars Kers
Uz ekrāniem: 26.05.2023.

Kaut kur maķenīt ir aizķērusies Deva Patela debija režijā “Monkey Man”, bet tas nekas, mēs esam dāsni skatītāji un filmu ieliksim arī šī gada gaidītāko filmu sarakstā. Jo filmas koncepts ir gana intriģējošs – “Monkey Man” tiek pieteikta kā “Mumbajas Džons Viks”, un tā stāstīs par kādu nesen no cietuma izlaistu noziedznieku Indijā, kuram nākas pielāgoties pasaulei, kurā valda korporatīvā alkatība un garīgās vērtības izzūd. Neesam dzirdējuši, vai arī šim varonim būs kāds nogalināts radinieks, ko atriebt, un, pats galvenais, piemīlīgs mājdzīvnieks, bet par vienu gan varam būt droši – mums būs iespēja šo action stāstu vērot uz lielajiem ekrāniem (filma citviet ir “Netflix” kataloga produkts).


67. Mother’s Instinct

Režisors: Benuā Deloms
Lomās: Džesika Časteina, Anna Hataveja, Džošs Čārlzs, Anderss Danielsens Lī, Karolīna Lāgerfelta
Uz ekrāniem: 22.09.2023.

Droši vien daudzi no mums ir pieķēruši sevi situācijās, ka grasās skatīties kādu filmu tikai un vienīgi tajā redzamo aktieru dēļ – pārējais viss ir nesvarīgs. Un, ja runa ir par tādām lieliskām dāmām kā Džesiku Časteinu un Annu Hateveju, tad viņu kopdarbam nekavējoties varam uzlikt “jāskatās” zīmogu, tālāk nemaz daudz neinteresējoties. Bet “Mother’s Instinct” sola ne tikai brīnišķīgu aktrišu sastrādāšanos, bet arī stāstu ar dramatisku potenciālu. Šī psiholoģiskā trillera darbība norisināsies 20. gadsimta 60. gados, un tas stāstīs par divu mājsaimnieču draudzību, kas sāk jukt ārā pa vīlēm pēc tam, kad notiek kāda traģēdija.


68. Napoleon

Režisors: Ridlijs Skots
Lomās: Vakīns Fīnikss, Vanesa Kērbija, Tahārs Rahims, Bens Mailss, Ludvīne Saņjē
Uz ekrāniem: TJR

Tipiskā Ridlija Skota stilā, kamēr mēs vēl tikai gaidām viņa uzfilmētās filmas iznākšanu, kino ziņu portāli tikmēr mutuļo ar jaunumiem par viņa nākamajiem projektiem. Tikko esam uzzinājuši, ka “Gladiator 2” galveno – pieaugušā Lūcija – lomu uzņemsies viens no aktuālākajiem jaunajiem aktieriem Pols Meskals. Bet līdz šīs filmas uzņemšanai vēl jātiek – šogad kinoteātros savukārt gribam beidzot redzēt citu Ridlija eposu “Napoleon”. Uzminēt, par ko filma būs, ir pavisam viegli, un gan jau būsiet arī redzējuši neoficiālās bildes no uzņemšanas laukuma, kur Vakīns Fīnikss redzams ar visu lielo cepuri galvā. Bet mums visiem varam vien novēlēt tādu apņēmīgu un enerģiju mūsu pašu vecumā, kādu Skots demonstrē, sasniedzis 85 gadu slieksni.


69. Next Goal Wins

Next Goal Wins

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Maikls Fasbenders, Elizabete Mosa, Kaimana, Oskars Kaitlijs, Reičela Hausa, Vils Ārnets
Uz ekrāniem: 22.09.2023.

Taikas Vaititi “Next Goal Wins” ir ticis apšaubāmais gods tikt iekļautai 101 gada gaidāmās filmas sarakstā jau ceturto reizi, kas, visticamāk, ir rekords. Filmas uzņemšana tika uzsākta nu jau tāltālajā 2019. gadā, tāpēc nav nekāds brīnums, ka to gaidījām jau agrāk. Bet cerams, ka pierādīsies vecais labais teiciens, ka labs nāk ar gaidīšanu! Jo 2023. gadam tad nu gan vajadzētu piedzīvot svinīgo šīs filmas pirmizrādes brīdi. Cerēsim arī, ka Vaititi ar šo stāstu atgriezīsies pie sirdssiltajiem elementiem, kas raksturoja tādus darbus kā “Hunt for the Wilderpeople” un kā maķenīt pietrūka joku jūklī, kas mūs sagaidīja “Thor: Love and Thunder”.


70. Nightbitch

Režisore: Mariella Hellere
Lomās: Eimija Adamsa, Skūts Maknērijs, Ella Tomasa, Mērija Holanda
Uz ekrāniem: TJR

Režisore Mariella Hellere savās līdz šim veidotajās filmās (“The Diary of a Teenage Girl”, “Can You Ever Forgive Me?” un “A Beautiful Day in the Neighborhood”) katrā ir izcēlusi kādu unikālu un neparastu personību. Izskatās, ka šajā ziņā nekāds izņēmums nebūs arī viņas nākamā filma, maģiskā reālisma šausmu komēdija “Nightbitch”. Tā ir balstīta uz 2021. gadā iznākušas grāmatas ar tādu pašu nosaukumu un stāstīs par kādu mājsaimnieci, kura mājās rūpējas par savu bērnu, un viņa palēnām sāk kļūt pārliecināta, ka viņa pārvēršas par suni. Helleres iepriekšējās filmas ir sagādājušas arī fantastiskas lomas tajās redzamajiem aktieriem, tāpēc varam jau tagad gatavoties Eimijas Adamsas zvaigžņu stundai.


71. No Hard Feelings

Režisors: Džīns Stupnitskis
Lomās: Dženifera Lorensa, Endrjū Bārts Feldmans, Metjū Broderiks, Natālija Moralesa, Kails Mūnijs, Hasans Minažs
Uz ekrāniem: TJR

Pēc klusāka perioda pie darbiem aktīvāk ir sākusi atgriezties Dženifera Lorensa, kura arvien biežāk arī ķeras pie savu filmu producēšanas. Pagājušā gada nogalē “Apple TV+” iznāca psiholoģiskā drāma “Causeway”, kur Lorensas sniegums kara veterānes lomā tika izcelts un novērtēts jo īpaši, bet kā savu nākamo projektu viņa ir izvēlējusies ko diametrāli pretēju. “No Hard Feelings” būs paskarba komēdija, kurā Lorensa atveidos sievieti, kura atbild uz sludinājumu – tajā kāda jaunieša māte meklē sievieti, kas varētu iet uz randiņiem ar viņas dēlu, pirms viņš sāk mācīties koledžā. Par filmu esot kāvušās vairākas studijas, tostarp visi straumētāji, tā ka, kā savulaik teica Gustavo, tur kaut kam ir jābūt.


72. Nyad

Režisori: Elizabete Čaja Vasereli, Džimmijs Čins
Lomās: Anete Beninga, Džodija Fostere, Rīss Ivanss
Uz ekrāniem: TJR

Sporta drāmu žanru šajā sarakstā pārstāvēs arī gaidāmā biogrāfiskā filma “Nyad”, kas stāstīs par amerikāņu garo distanču peldētāju Diānu Naiedu, kuras lomā redzēsim allaž lielisko Aneti Beningu. Naieda par sevi lika runāt vēl 1975. gadā, kad appeldēja Manhetenas salu (45 kilometru distance), savukārt 1979. gadā viņa aizpeldēja no Bahamu salām līdz Floridai (164 kilometri). Bet 2013. gadā viņa kļuva par pirmo peldētāju, kas ir aizpeldējusi no Kubas līdz Floridai, neizmantojot būri, kas pasargātu no haizivīm un citiem ūdenī uzglūnošiem ļaunumiem. Filmas režisoru duets, kuri, starp citu, ir precēts pāris, mums jau pirms dažiem gadiem sagādāja daudz elpo aizraujošu mirkļu ar dokumentālo filmu “Free Solo”, kā arī ar Kino Kulta 2022. gada labāko filmu sarakstā iekļuvušo dokumentālo stāstu “The Rescue”.


73. Operation Fortune: Ruse de Guerre

Režisors: Gajs Ričijs
Lomās: Džeisons Stethems, Obrija Plaza, Džošs Hārtnets, Kerijs Elvss, Hjū Grānts, Edijs Mārsans
Uz ekrāniem: 27.01.2023.

Gaju Ričiju šajā sarakstā vienreiz jau pieminējām, bet, pirms mēs tiekam pie “The Covenant”, Gajam vēl ir jāatdod no pagājušā gada iekrātais parāds – kriminālkomēdija “Operation Fortune: Ruse de Guerre”. Šajā žanrā Gajs jūtas kā zivs ūdenī, kas gan liek domāt, ka lieliski pavadīsim laiku, gan arī aizdomāties, ar ko tad viņš mācēs pārsteigt šoreiz. Viens potenciālais prieks – izskatās, ka Obrija Plaza ar Ričija stilu sader kā cimds ar roku, un viņas saspēle ar Džeisonu Stethemu varētu būt viens no vislielākajiem stāsta priekiem. Bet visu noskaidrosim jau pavisam drīz – “Operācija “Fortūna”: Māksla uzvarēt” būs pirmais Kino Kulta pirmizrādes seanss 2023. gadā, tāpēc tiekamies 26. janvārī k/t “Kino Citadele”!


74. Oppenheimer

Režisors: Kristofers Nolans
Lomās: Kilians Mērfijs, Emīlija Blanta, Mets Deimons, Roberts Daunijs juniors, Florence Pjū, Rami Maleks, Benijs Safdi, Džošs Hārtnets, Kenets Brana, Deins Dihāns, Aldens Ērenraihs, Metjū Modīns, Džeks Kveids, Džeisons Klārks, Alekss Vulfs, Džeims D’Ārsijs, Gerijs Oldmens, Olīvija Trilbija, Keisijs Afleks
Uz ekrāniem: 21.07.2023.

Kristofers Nolans ilgus gadus bija sapņojis izveidot biogrāfisko filmu par Hovardu Hjūzu, bet šo plānu beigu beigās noraka Mārtins Skorsēze ar “The Aviator”. Taču biogrāfisko stāstu knislis Nolanu tomēr nav licis mierā, un viņš šo nišu savā filmogrāfijā aizpildīs ar stāstu par “atombumbas tēvu” Robertu Openheimeru. Un, protams, Nolans šo stāstu stāstīs sev raksturīgajā mērogā – jau dzirdējām stāstus par to, kā viņš tuksnesī esot spridzinājis milzīgas bumbas, lai izvairītos no pārmērīgas vizuālo efektu lietošanas, turklāt palīgos viņš ir pasaucis, šķiet, visu Holivudu (ja tavs vārds nav starp “Oppenheimer” aktierim, vai no tavas karjeras vispār ir kāda jēga?). Bet lielākais priecīgais satraukums ir par to, ka Kilians Mērfijs beidzot ir ticis pie galvenās lomas šādā megaizmēra filmā.


75. Pain Hustlers

Režisors: Deivids Jeitss
Lomās: Emīlija Blanta, Kriss Evanss, Endijs Garsija, Ketrīna O’Hara, Džejs Duplass, Braiens D’Ārsijs Džeimss
Uz ekrāniem: 27.10.2023.

Režisors Deivids Jeitss kopš kāda 2006. gada ir teju dzīvojies pa Harija Potera pasauli vien – viņš ir bijis pēdējo četru Poterfilmu, kā arī visu trīs “Fantastic Beasts” filmu režisors (pa vidu vēl iestarpinot “The Legend of Tarzan” (ko gan varbūt… nevajadzēja). Tā ka nav nekāds brīnums, ka viņš no šāda maratona grib atgūties ar kaut ko absolūti nemaģisku un skarbi reālistisku. Filma “Pain Hustlers”, kuras pamatā ir “New York Times Magazine” pētnieciskais raksts un vēlāk izdota grāmata, stāstīs par kādu vidusskolu nepabeigušu dāmu, kura sāk strādā farmaceitiskā jaunuzņēmumā un tiek iepīta krimnālā sazvērestībā ar baisām sekām.


76. Peter Pan & Wendy

Peter Pan and Wendy

Režisors: Deivids Lauerijs
Lomās: Aleksandrs Molonijs, Evera Andersone, Jara Šahidi, Džūda Lovs, Džims Gafigans, Alans Tudiks, Mollija Pārkere
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan Deivids Lauerijs līdz šim karjerā ar savām filmām ir izvairījies divreiz kāpt vienā upē, ar savu nākamo filmu “Peter Pan & Wendy” viņš tomēr atgriezīsies pie kaut kā, ar ko jau reiz bija veiksmīgi iemēģinājis roku. Runa ir par “Disney” animācijas filmu rīmeikošanas spēlfilmu formātā. Pirmoreiz Lauerijs to jau veiksmīgi paveica ar mazzināmās “Pete’s Dragon” jauno versiju, tāpēc šoreiz viņa mērķi ir ambiciozāki – krietni slavenākā stāsta “Peter Pan” jauna ekranizācija. Ar jauniešiem, ko redzēsim galvenajās lomās, vēl paspēsim iepazīties, bet galvenais jautājums noteikti bija par to, ko redzēsim kapteiņa Āķa lomā. Šoreiz laimīgā loze kritusi Džūdam Lovam – vēlam veiksmi! Bet filma pa taisno nonāks “Disney+” straumēšanas platformā, kas kopš pagājušā gada ir pieejama arī pie mums.


77. Poor Things

Režisors: Jorgs Lantims
Lomās: Emma Stouna, Vilems Defo, Ramijs Jusefs, Marks Rafalo, Kristofers Abots, Mārgareta Kvellija
Uz ekrāniem: TJR

Jorgs Lantims, šķiet, ir atradis savu jauno mūzu – Emmu Stounu. Viņu pirmo kopdarbu “The Favourite” mums bija tas prieks novērtēt jau pirms dažiem gadiem, un abi acīmredzot sastrādājās tik lieliski, ka gribēja šo maģiju atkārtot vēl un vēl. Tā nu nākamajās divās Lantima filmās redzēsim tieši Stounu, un kā pirmajai rindā vajadzētu būt vēl 2021. gadā uzņemtajai frankenšteinīgajai “Poor Things” – tajā Stouna atveidos kādu sievieti, kura pēc tam, kad izdara pašnāvību, tiek atdzīvināta, viņas smadzenēm tiekot samanītām ar viņas nedzimušā bērna smadzenēm. Savukārt pēc tam mūs gaidīs viņu trešais kopdarbs “And”, bet, tā kā šī filma ir tikai knapi nofilmēta, to šoreiz sarakstā neliksim, jo divas Lantima filmas vienā gadā būtu pārāk ambiciozi (bet, ja tā būs, mēs tikai priecāsimies!).


78. Priscilla

Priscilla

Režisore: Sofija Kopola
Lomās: Keilija Speinija, Džeikobs Elordi
Uz ekrāniem: TJR

Pagājušogad uz lielajem ekrāniem mūs visus apžilbināja Bazs Lurmens ar sev raksturīgajiem spīguļiem Elvisa Preslija biopicā “Elvis”, bet šogad mums tiks dota iespēja uz šo stāstu palūkoties no citas perspektīvas – Sofija Kopola kā savu jauno filmu ir izvēlējusies veidot stāstu par Priscillu Presliju, ekranizējot viņas autobiogrāfiju “Elvis and Me”. Ja nu bija kaut kas, kā Lurmena filmā tiešām pietrūka, tad tā bija pilntiesīga un kārtīga Priscillas kā personāža atrādīšana, tāpēc lūkosim, vai tos caurumus spēs aizpildīt Kopola, kura Priscillas lomu piešķīra jaunajai, bet sevi jau vairākkārt lieliski pierādījušajai aktrisei Keilijai Speinijai. Elvisa lomā savukārt redzēsim aktuālo jaunieti Džeikobu Elordi (“Euphoria”), kuram acīmredzot ir baigās iekšas, jo uzņemties šo lomu uzreiz pēc tam, kad redzējām, ko ar to izdarīja Ostins Batlers, ir… drosmīgi.


79. Rebel Moon

Rebel Moon

Režisors: Zeks Snaiders
Lomās: Sofija Butella, Čārlijs Hanems, Rejs Fišers, Džimons Honsū, Džīna Malone, Korijs Stolls, Eds Skrains, Entonijs Hopkinss
Uz ekrāniem: 22.12.2023.

Pirms aptuveni 10 gadiem režisors Zeks Snaiders izdomāja, ka viņam ļoti gribētos nofilmēt “Zvaigžņu karus”, tāpēc viņš ar savu ideju devās pie “Lucasfilm”, vēl pirms studija nonāca “Disney” paspārnē. No tā visa gan čiks vien beigās sanāca, bet Snaiders tamdēļ savu ideju miskastē nemeta – nē, tieši pretēji. Viņš to pārtaisīja gana daudz, lai “Disney” advokāti neklauvētu pie durvīm, un kopā ar “Netflix” piedāvās kā potenciāli jaunas franšīzes aizsācēju “Rebel Moon”. Vismaz vēl vienu filmu Snaiders sola jau tūlīt – “Rebel Moon” būšot vien stāsta pirmā daļa, kurai noteikti sekos sīkvels, un abas filmas tika uzņemtas vienā paņēmienā.


80. Rebel Ridge

Režisors: Džeremijs Solnjē
Lomās: Ārons Pjērs, Dons Džonsons, Džeimss Badžs Dīls, Džeimss Kromvels, Annasofija Roba, Emorijs Koens
Uz ekrāniem: TJR

Potenciālas galvassāpes, ar ko nāksies tikt galā “Netflix” bosiem, varētu sagādāt fakts, ka viņiem šogad būs jāizdomā veids, kā likt skatītājiem saprasti, ka iepriekšminētā “Rebel Moon” ir pilnīgi atšķirīga filma no Džeremija Solnjē gaidāmā veikuma “Rebel Ridge”. Te diemžēl problēma ir tāda, ka “Rebel Ridge” ir pamatīgi aizkavējusies – sākotnēji filmā bija paredzēts redzēt Džonu Bojegu, kurš projektu beigu beigās pameta, kad filmēšana jau bija sākusies (kāpēc – par to viedokļi dalās), tāpēc nācās meklēt aizvietotāju. Bojegas loma beigu beigās tika piešķirta Āronam Pjēram, kurš sevi fantastiski parādīja “The Underground Railroad” seriālā, tā ka, cerams, Solnjē viss beigu beigās būs izdevies.


81. Red One

Red One

Režisors: Džeiks Kasdans
Lomās: Dveins Džonsons, Kriss Evanss, Kīrnana Šipka, Lūcija Liu, Mērija Elizabete Elisa, Dž. K. Simonss, Niks Krolls, Bonija Hanta
Uz ekrāniem: TJR

Par “Red One” sižetu pagaidām nezinām neko, tikai tik, ka šis būs Holivudas nākamais mēģinājums izveidot Ziemassvētku klasiku – un šoreiz pie darba ķersies Dveins Džonsons, tā ka tā lieta būs nopietna. Šai misijai viņš ķeras klāt kopā ar režisoru Džeiku Kasdanu, ar kuru līdz šim viņiem ir saskanējis ļoti labi, strādājot pie abām “Jumanji” filmām. Džonsons arī noteikti gribēs kādu “win” savā kontā pēc “Black Adam” noflopošanas, tā ka gan jau šim “Amazon Studios” projektam ambīciju netrūks. “Amazon” jau šo uztverot kā potenciālu franšīzi, tā ka gada nogalē redzēsim, vai mūs vēlāk gaidīs arī “Red Two”, “Red Three” un tā tālāk.


82. Renfield

Režisors: Kriss Makejs
Lomās: Nikolass Holts, Nikolass Keidžs, Akvafina, Bens Švarcs
Uz ekrāniem: 07.04.2023.

Pagājušogad kategorijā “Nikolass Keidžs dara vājprātīgas lietas” ļoti daudzsološa likās “The Unbearable Weight of Massive Talent”, kas gan tā īsti līdz galam trakuma ziņā neattaisnoja uz sevi liktās cerības. Bet šogad Keidžam ir iespējas visu labot, Keidža trakuma kvotu aizpildot ar šausmu komēdiju “Renfield”, kurā viņam uzticēta Drakulas loma. Filmas centrā gan būs Drakulas daudzcietušais palīgs Renfīlds, kuram kalpot pašam tumsas karalim, protams, galīgi nav viegli. Savulaik jau pieredzējām mēģinājumu šāda tipa stāstu stāstīt no asistenta puses – “Victor Frankenstein” –, kas gan nevainagojās ar panākumiem, tā ka “Renfield” ir iespējas situāciju labot arī šajā jomā.


83. Road House

Režisors: Dags Laimans
Lomās: Džeiks Džilenhols, Daniela Melčiora, Billijs Magnusens, Lūkass Geidžs, Treviss van Vinkls
Uz ekrāniem: TJR

Ja “Road House” nosaukums izklausās kaut kur dzirdēts, jūs nekļūdaties – šī filma būs 1989. gadā tapušā bojevika rīmeiks. 80. gados tapušajā filmā redzējām Patriku Sveiziju, tāpēc rīmeikam, protams, vajag kādu augsta kalibra zvaigzni, un tādu Dags Laimans ir arī atradis Džeika Džilenhola personā. Laimans acīmredzot šo projektu ir izvēlējies kā kaut ko, ar ko aizpildīt laiku, kamēr gaida, kad ar Tomu Krūzu varēs (burtiski) doties kosmosā, un kāpēc gan ne? Savukārt oriģinālās “Road House” faniem, kuri ir apveltīti ar veselīgu humora izjūtu, iesakām izlasīt Ričarda Ajoades grāmatu “The Grip of Film” – nenožēlosiet.


84. Rustin

Režisors: Džordžs K. Vulfs
Lomās: Kolmans Domingo, Kriss Roks, Glins Tērmans, Odra Makdonalda, Džefrijs Raits
Uz ekrāniem: TJR

Kad Baraks Obama un Mišela Obama devās prom no Baltā nama, viens no viņu pēcpolitikas darbības virzienim ir bijis filmu producēšana. Viņu producēšanas kompānija “Higher Ground Productions”, kas tika dibināta 2018. gadā, noslēdza ekskluzīvu līgumu ar “Netflix”, un tā nu pēdējo gadu laikā ik pa brīdim mūs ir priecējušas filmas, kas ir tapušas ar Obamu svētību. Īpaši veiksmīgs viņiem ir izrādījies dokumentālo filmu žanrs (“Oskars” par “American Factory”, “Oskara” nominācija par “Crip Camp”), bet šogad lielākas ambīcijas tiks izrādītas arī spēlfilmu lauciņā. “Leave the World Behind” jau šajā sarakstā redzējāt, un otrs Obamu bīdītais šī gada projekts būs “Rustin” – filma stāstīs par geju civiltiesību aktivīstu Baierdu Rastinu, kurš 1963. gadā organizēja protesta gājienu uz Vašingtonu, kurā piedalījās ap 250 000 cilvēku.


85. Saltburn

Režisore: Emeralda Fenela
Lomās: Rozamunda Paika, Džeikobs Elordi, Berijs Kīgans, Ričards E. Grānts, Kerija Maligana
Uz ekrāniem: TJR

Sauksim to par nerakstītu likumu – ja tava debijas filma izdodas tik iespaidīga kā “Promising Young Woman”, tad tavu nākamo filmu gaidām ar vismaz piecreiz lielāku interesi. Tieši šāda ir situācija ar Emeraldu Fenelu, “Promising Young Woman” režisori un scenārija autori, kura, neaizmirsīsim, par filmas scenāriju saņēma “Oskara” balvu. Par viņas nākamo darbu “Saltburn” pagaidām vēl neko ļoti daudz nezinām, bet tas būšot trilleris, kas stāstīs par kādas aristokrātiskas angļu ģimenes dzīvi. Fenela ar aristokrātiju ir ļoti labi pazīstama (viņa atveidoja Kamillu “The Crown” trešajā un ceturtajā sezonā), tā ka gan jau viņai būs asi un kritiski novērojumi par šo sabiedrības slāni. Prieks arī par to, ka filmā redzēsim “Promising Young Woman” zvaigzni Keriju Maliganu – šķiet, izveidojusies skaista draudzība.


86. Scream VI

Režisori: Mets Betinelli-Olpins, Tailers Gilets
Lomās: Kortnija Koksa, Melisa Barera, Dženna Ortega, Heidena Panetjere, Dermots Malronijs, Samāra Vīvinga, Tonijs Revolori
Uz ekrāniem: 10.03.2023.

Pagājušogad otro (ja ne trešo) elpu negaidīt atguva “Scream” franšīze ar piekto šī stāsta filmu, kas, lai visiem īpaši sajauktu galvas, tika nodēvēta vienkārši par “Scream”. Ja kaut kas ir labi izdevies, tad tas ir, protams, jāturpina – šī ir bijusi Holivudas mantra jau izsenis, tāpēc šogad mūs sagaidīs nākamā nodaļa sāgā par “Ghostface” slepkavotāju, šoreiz gan visžēlīgi piekabinot galā arī filmas skaitli – “Scream VI”. Šeit redzēsim atgriežamies gan tādus franšīzes ilgdzīvotājus kā Kortnija Koksa, gan arī iepriekšējā filmā iepazīto Džennu Ortegu. Viens personāžs, ko gan neredzēsim, būs Sidnija Preskota – sākotnēji bija plānots, ka Neva Kempbela atgriezīsies arī šoreiz, taču beigu beigās viņa no dalības filmā atteicās, jo nebija apmierināta ar honorāru, ko viņai piedāvāja.


87. Sharper

Sharper

Režisors: Bendžamins Karons
Lomās: Džuliana Mūra, Sebastians Stans, Džastiss Smits, Briana Midltona, Džons Litgovs
Uz ekrāniem: 17.02.2023.

Apņirgāt miljardierus mūsdienās beidzot ir stilīgi – ļoti daudz amizantu brīžu šajā ziņā pavisam nesen jau sagādājā Raiens Džonsons ar “Knives Out” sīkvelu “Glass Onion”. Savukārt katartisku prieku par to, kā apčakarēt šos vājprātā bagātos ļaudis, piesola Bendžamina Karona melnā komēdijdrāma “Sharper”, kurā tiks apzagti Manhetenas biezie un bagātie. “Sharper” scenārijs pirms pāris gadiem bija nonācis vērā ņemamajā “The Black List” jeb sarakstā ar Holivudā “karstākajiem”, bet vēl neproducētajem scenārijiem, tā ka stāstam pilnīgi noteikti ir potenciāls. Vai tas sevi attaisnos? To uzzināsim jau drīz, kad februāra vidū filma nonāks “Apple TV+” straumēšanas platformā.


88. Shazam! Fury of the Gods

Režisors: Deivids F. Sandbergs
Lomās: Zakarijs Līvajs, Ašers Eindžels, Džeks Dilans Gleizers, Ādams Brodijs, Īans Čens, Ross Batlers, Feita Hermana, Megana Guda, Reičela Zeglere, Helēna Mirena, Lūsija Liu, Džimons Honsū
Uz ekrāniem: 17.03.2023.

Pirms pāris gadiem kā svaiga gaisa malks haotiskajā DC kino pasaulē ielēca “Shazam!” – filma, par kuru daudzi zvaigāja, kad no tās bijām redzējuši uzņemšanas laukuma bildes vien, beigu beigās izrādījās amizants un iepriecinošs pārsteigums, kas neuztvēra sevi pārāk nopietni. Tā nu mūs šogad gaidīs nākamā tikšanās ar šo ģimenīti, kurā nu visi bērni ir tikuši pie superspējām. Šos jauniešus izaicinās diezgan nopietna kompānija ar Helēnu Mirenu priekšgalā – šazameriem nāksies stāties pretī titāna Atlanta meitām. Pirmā “Shazam!” beigās tīzotais Henrija Kavila cameo diemžēl gan nepiepildīsies šajā filmā – Kavilam pagājušais gads DC pasaulē gāja kā pa viļņiem, bet viņu Supermena lomā vairs neredzēsim (ja vien kāds atkal nepārdomās un nepagriezīs visu par 180 grādiem).


89. She Came to Me

Režisore: Rebeka Millere
Lomās: Pīters Dinkledžs, Marisa Tomei, Anna Hataveja, Braiens D’Ārsijs Džeimss, Džoanna Kūliga
Uz ekrāniem: TJR

Vai 2023. gads būs Annas Hatavejas gads? Nav jau tā, ka viņai citos gados būtu gājis īpaši bēdīgi, bet 2023. gads varētu būt jo īpaši izdevies – kā nekā šī ir jau trešā filma šajā sarakstā, kurā viņa būs redzama kādā no lomām. Turklāt tās ir viena par otru interesantākas. Trešais Hatavejas projekts, ko gaidām ar interesi, ir Rebekas Milleres (“Maggie’s Plan”, “The Private Lives of Pippa Lee”) veidotā komēdijdrāma, kas stāstīs par kādu komponistu, kurš cieš no tā dēvētā rakstnieku bloka (“writer’s block”), bet tad atgūst iedvesmu, kad nonāk piedzīvojumu pilnos vienas nakts sakaros. Interesants fakts – sākotnēji galvenajās lomās bija paredzēti Stīvs Karels, Eimija Šūmere (!) un Nikola Kidmena.


90. Shirley

Režisors: Džons Ridlijs
Lomās: Redžīna Kinga, Terenss Hovards, Lānss Rediks, Lūkass Hedžess, Andrē Holands
Uz ekrāniem: TJR

Kā jau minējām pie “Damsel” sadaļas, Holivudai šad tad ir problēmas ar oriģinalitāti filmu nosaukumu ziņā – bet ko gan darīt, ja ir bijis tik daudz interesantu un vērā ņemamu dāmu, kurām vārds ir Šērlija? Pirms diviem gadiem skatītājus jau priecēja viena filma ar nosaukumu “Shirley”, kas stāstīja par slaveno rakstnieci Šērliju Džeksoni. Šogad mums tiek solīta cita filma par citu Šērliju, bet ar to pašu nosaukumu “Shirley”. Šī otrā filma stāstīs par Šērliju Čisholmu, pirmo melnādaino sievieti, kura tika ievēlēta ASV Kongresā 1968. gadā. Viņas lomā redzēsim iejūtamies allaž lielisko Redžīnu Kingu – vai tā būs viņas iespēja tikt arī pie labākās aktrises “Oskara” balvas? Laiks rādīs.


91. Spaceman

Režisors: Johans Renks
Lomās: Ādams Sandlers, Kerija Maligana, Pols Deino, Izabella Roselīni
Uz ekrāniem: TJR

Ādamam Sandleram arī ir iekrājies neliels parāds kopš pagājušā gada saraksta – zinātniskās fantastikas drāma “Spaceman”, kas stāstīs par Čehijas pirmo astronautu (filma balstīta uz grāmatas “Spaceman of Bohemia”, ja gribat par stāstu uzzināt jau ko vairāk). Sandlers pēdējos gados ekskluzīvi sadarbojas ar “Netflix” straumēšanas platformu, un arī “Spaceman” varēsim skatīties tieši tur. Bet no kombinācijas “Ādama Sandlera “Netflix” filma” jau kādu laiku nav jābaidās – pēc “Uncut Gems” viņš pagājušogad pierādīja, ka aktiermākslu vēl joprojām šad tad uztver nopietni, ar “Hustle”, kas izpelnījās tik labas atsaukmes un atzinību, ka Sandleru pat sāka ielūgt uz “Oskaru” un citu balvu cierētāju pasākumiem, kā “roundtables” un tamlīdzīgi.


92. Spider-Man: Across the Spider-Verse

Režisori: Žoakims dos Santošs, Kemps Pauerss, Džastins K. Tompsons
Lomās: Oskars Aizeks, Šamiks Mūrs, Heilija Stainfelda, Džeiks Džonsons, Issa Reja, Džeisons Švarcmens, Daniels Kalūja, Braiens Tairī Henrijs
Uz ekrāniem: 02.06.2023.

Ja jums būtu jāizvēlas, kura no visām līdz šim redzētajām filmām par Zirnekļcilvēku ir vislabākā, gan jau nāktos padomāt tā kārtīgi, jo izvēles iespēju laika gaitā ir sakrājies ļoti daudz. Bet nebūtu nekāds brīnums, ja daudzi kā savu galīgo izvēli nosauktu nevis kādu no Tobija Magvaira, Toma Holanda vai pat Endrjū Garfīlda (par gaumi nestrīdas!) veikumiem, bet gan 2018. gada animācijas filmu “Spider-Man: Into the Spider-Verse”. Šogad beidzot būs klāt ilgi gaidītais stāsta turpinājum “Spider-Man: Across the Spider-Verse”, savukārt vēl pēc gada mūs gaidīs arī trešā filma “Spider-Man: Beyond the Spider-Verse”. Vienīgais satraucošais fakts – Nikolass Keidžs apgalvo, ka joprojām nav uzaicināts piedalīties sīkvelos kā “Spider-Man Noir”.


93. Strangers

Režisors: Endrjū Haijs
Lomās: Endrjū Skots, Pols Meskals, Klēra Foja, Džeimijs Bells
Uz ekrāniem: TJR

Pēc sešu gadu pārtraukuma uz lielajiem ekrāniem atgriezīsies britu režisors Endrjū Haijs, kurš pēdējoreiz uz tiem viesojās 2017. gadā ar drāmu “Lean On Pete”, bet lielākajai daļai no mums vislabāk būs pazīstams ar 2015. gadā tapušo drāmu “45 Years”. Kā savu jauno veikumu viņš ir izvēlējies Taiči Jamadas romāna “Strangers” ekranizāciju, kas stāstīs par kādu scenāriju autoru, kurš savā bērnības mājā sastop savus pirms jau ilga laika mirušos vecākus, kuri tur mierīgi dzīvo, izskatīdāmies tā, kā viņi izskatījās pirms 30 gadiem. Vienā no galvenajām lomām redzēsim šajā rakstā jau reiz piesaukto Polu Meskalu – gatavojieties tam, ka šo aktieri nākotnē sastapsim filmās un seriālos arvien, arvien biežāk.


94. Strays

Režisors: Džošs Grīnbaums
Lomās: Vils Ferels, Džeimijs Fokss, Vils Forte, Aila Fišere, Rendals Parks
Uz ekrāniem: TJR

Viens no patīkamākajiem pārsteigumiem, kas mājsēdes laiku 2021. gadā daudziem padarīja krietni patīkamāku, bija Kristenas Vigas un Ennijas Mumolo sarakstītā komēdija “Barb and Star Go to Vista Del Mar”. Un, lai gan pelnīti visvairāk tika runāts par šīm abām dāmām, kuras filmā arī atveidoja galvenās lomas, filma pati sevi nerežisēja – to paveica Džošs Grīnbaums. Tā nu pēc lieliskajiem “Barb and Star go to Vista Del Mar” panākumiem ar īpašu interesi lūkojamies Grīnbauma nākamās filmas “Strays” virzienā. Šoreiz viņam nāksies iztikt bez Vigas un Mumolo palīdzības, bet tā vietā viņam ir komēdiju ekspertu Fila Lorda un Kristofera Millera atbalsts producentu lomās. “Strays”, kas būs pieaugušiem domāta animācijas komēdija, stāstīs par kādu pamestu suni, kurš metas uz vienu ķepu ar citiem klaiņojošiem krančiem, lai atriebtos savam bijušajam saimniekam.


95. True Love

Režisors: Garets Edvardss
Lomās: Džons Deivids Vašingtons, Džemma Čana, Elisona Dženija, Ralfs Ainsens, Kens Vatanabe
Uz ekrāniem: 06.10.2023.

Savas “Rogue One: A Star Wars Story” uzplēstās brūces beidzot, pēc septiņiem gadiem, būs aplaizījis un sadziedējis Garets Edvardss. Kā viņam tur toreiz gāja, šeit nepārstāstīsim, jo tas prasītu ļoti daudz elektronisko burtu, kuru te jau ir tā saklabināts gana daudz. Bet pats galvenais ir tas, ka šogad gaidāma Edvardsa atgriešanās uz ekrāniem ar zinātniskās fantastikas filmu “True Love”. Filmas sižets pagaidām tiek turēts absolūtā slepenībā, zinām vien to, ka galvenajā lomā redzēsim Džonu Deividu Vašingtonu, ar kuru pavisam labi sapazināmies pirms pāris gadiem, kad iznāca Kristofera Nolana “Tenet” – izskatās, ka Vašingtons juniors ir gatavs mesties nākamajā sci-fi piedzīvojumā.


96. When You Finish Saving the World

Režisors: Džesijs Aizenbergs
Lomās: Džuliana Mūra, Finns Vulfhards, Ališa Boja, Džejs O. Sanderss
Uz ekrāniem: TJR

Džesija Aizenberga debija pilnmetrāžas filmu režijā “When You Finish Saving the World” pirmizrādi piedzīvoja vēl pagājušā gada Sandēnsas kino festivālā, bet ceļu pie skatītājiem tā sāk tikai šogad. Aizenberga filma, kas ir balstīta uz viņa paša sarakstītas audiolugas, izpelnījās gana pieklājīgas (bet nevarētu teikt, ka jūsmīgas) atsauksmes no kritiķiem, kas liecina, ka Aizenbergam, visticamāk, arī šajā profesijā varētu būt nākotne – atšķirībā, piemēram, no Krisa Evansa, kura 2014. gadā iznākusī debijas filma režisora krēslā “Before We Go” tika nolīdzināta līdz ar zemi, un kopš tā laika Evanss ar režisūru ekspermentējis vairs nav. Gadās arī tā. Bet Aizenberga debiju nomēģināt tomēr esam gatavi.


97. Wizards!

Režisors: Deivids Mišo
Lomās: Naomi Skota, Pīts Deividsons, Orlando Blūms, Šons Hariss
Uz ekrāniem: TJR

Šogad ar savu nākamo projektu skatītājiem piedāvās austrāļu režisors Deivids Mišo (“Animal Kingdom”), šoreiz pievēršoties komēdijas žanram. “Wizards!” stāstīs par diviem dzīvē ne visai veiksmīgiem pludmales bāra īpašniekiem, kuru problēmas kļūst arvien pamatīgākas, kad viņi nejauši atrod nozagtu mantu, kuru aiztikt labāk nevajadzēja. Tāpat kā Mišo iepriekšējo filmu, drāmu “The King”, arī “Wizards!” viņš ir sarakstījis kopā ar savu labu draugu Džoelu Edžertonu, kurš jau labu laiciņu darbojas arī kameras otrā pusē gan kā scenāriju autors, gan režisors. Taču atšķirībā no Mišo pēdējām divām filmām (jau minētās “The King” un “War Machine”), šo neredzēsim “Netflix” straumēšanas platformā – “Wizards!” ir nonākusi pie “A24” studijas.


98. The Wonderful Story of Henry Sugar

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Benedikts Kamberbačs, Reifs Fainss, Devs Patels, Bens Kingslijs, Ruperts Frends, Ričards Ajoade
Uz ekrāniem: TJR

Ja planētas un zvaigznes debesīs tiešām sastāsies īstajā kombinācijā, iespējams, ka 2023. gadā mūs iepriecinās veselas divas Vesa Andersona filmas. Par “Asteroid City” jau parunājām, nu laiks otrai – “The Wonderful Story of Henry Sugar”, kas būs balstīta uz Roalda Dāla īso stāstu kolekcijas. Andersons Dāla ekranizāciju ziņā nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta – viņa 2009. gadā iznākusī leļļu animācijas filma “Fantastic Mr. Fox” arī ir Dāla stāsta ekranizējums. Bet “Henry Sugar” varēsim meklēt “Netflix” katalogā – šis straumētājs 2021. gadā iegādājās tiesības uz visiem Dāla stāstiem (sapiķojot par to teju 700 miljonus ASV dolāru) un nu tad grasās šo literāro bagātību ekspluatēt uz pilnu klapi.


99. Wonka

Wonka

Režisors: Pols Kings
Lomās: Timotijs Šalamē, Kīgans-Maikls Kīss, Rovans Atkinsons, Sallija Hokinsa, Džims Kārters, Mets Lūkass, Nataša Rotvela, Olīvija Kolmane
Uz ekrāniem: 15.12.2023.

Ar Roaldu Dālu arī paturpināsim – lai gan “Netflix” ir tiesības uz visiem Dāla stāstiem, pirms vairākiem gadiem “Warner Bros.” sev iegādājās tiesības uz Villija Vonkas tēlu (Holivuda ir sarežģīta). Tā nu šogad mūs gaidīs stāsts tieši par šo personāžu – filmā “Wonka” mēs uzzināsim vairāk par Villija Vonkas jaunības dienām, vēl pirms viņš bija kļuvis par šokolādes rūpnīcas īpašnieku. Parasti šāda tipa neviena nelūgti prīkveli uzdzen zobu sāpes jau no domas par tiem vien, bet “Wonka” gadījumā ir iemesls optimismam – filmas režisors un viens no scenārija līdzautoriem ir Pols Kings, pirmo divu “Paddington” filmu veidotājs. Savukārt Timotijam Šalamē (a.k.a. Lil Timmy Tim) būs iespēja atdzīvināt savu muzikālo karjeru, jo filma būs mūzikls.


100. You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

Režisore: Nikola Holofsenere
Lomās: Džūlija Luī-Dreifusa, Tobiass Menziss, Mikaela Votkinsa, Arians Moajeds, Ouens Tīgs, Elizabete Mārvela
Uz ekrāniem: TJR

“You Hurt My Feelings” arī ir viena no filmām, kas uz šo sarakstu atceļojusi vēl no pagājušā gada – bet gada laikā filma ir tikusi pie jauna nosaukuma. Iepriekš zināma kā “Beth and Don”, Nikolas Holofseneres jaunā komēdija “You Hurt My Feelings” stāstīs par kādu rakstnieci, kuras laulība sašķobās pēc tam, kad viņa nejauši noklausās vīra sarunu, kurā viņš godīgi pastāsta par to, ko patiesībā domā par viņas jaunāko grāmatu. Galvenajā lomā redzēsim Džūliju Luī-Dreifusu, kura ar Holofseneri lieliski sastrādājās 2013. gadā iznākušajā “Enough Said”, bet pirmās atsauksmes par filmu uzzināsim jau pavisam drīz – tās pirmizrāde gaidāma tūlīt pat Sandēnsas kino festivālā.


101. You People

Režisors: Kenja Bariss
Lomās: Džona Hils, Edijs Mērfijs, Džūlija Luī-Dreifusa, Lorena Londona, Nia Longa, Deivids Duhovnijs
Uz ekrāniem: 27.01.2023.

Sanāk, ka sarakstu noslēgsim ar Džūlijas Luī-Dreifusas komēdiju dubulttriecienu – viņa jau pēc pāris nedēļām būs redzama arī “Netflix” komēdijā “You People”. Filma stāstīs par kādu pāri – ebreju puisi un melnādainu meiteni –, kuri beidzot ir gatavi iepazīstināt viens otru ar saviem vecākiem, kā arī sapazīstināt vecākus savā starpā. Ņemot vērā ļoti dažādos apstākļus, kādos abi ir izauguši, spriedze un neveiklas situācijas ir garantētas. Un, cerams, mums skatītājiem – arī ļoti daudz smieklu. Vismaz gan Luī-Dreifusas, gan Edija Mērfija, gan Džonas Hila klātbūtne liek uz to cerēt – turklāt Džona Hils pats ir arī viens no filmas scenārija autoriem.