Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2024. gadā

Ko skatīsimies 2024. gadā? Kā jau vienmēr – ļoti, ļoti daudz ko, un ļoti, ļoti daudz kas solās būt ārkārtīgi interesants! Par to visu lasiet mūsu ikgadējā rakstā.

04.01.2024

Raksts ir supergarš, tāpēc bez gariem ievadiem – jūsu uzmanībai 101 filma, ko ceram ieraudzīt šogad uz ekrāniem, gan lieliem, gan maziem. Protams, šis pat nav pilnīgs saraksts, jo pilnīgi mierīgi varētu pielikt vēl vismaz 30 filmas, bet saraksta sastādīšanas ziņā pie mums valda totāls totalitārisms un liekam iekšā to, ko gribam. Lūk, tā te notiek!

P.S. Kā jau ierasts – lai varat pielikt filmas savām watchlistēm, saraksts pievienots arī “Letterboxd”.

1. Alien: Romulus

Režisors: Fede Alvarezs
Lomās: Keilija Speinija, Izabela Merseda, Deivids Džonsons, Ārčijs Reno
Uz ekrāniem: 16.08.2024.

Ar “Svešo” franšīzi un ksenomorfiem neesam tikušies labu laiciņu – pēdējais randiņš mums bija nu jau tālajā 2017. gadā, kad “pie šprices” bija pats Ridlijs Skots. Viņš šobrīd ir aizņemts ar citām lietām (skat. tālāk sarakstā), taču producenta statusā ir devis svētību spēļlaukumā parotaļāties citiem. Šādu izaicinājumu ir uzņēmies režisors Fede Alvarezs (“Don’t Breathe”, 2013. gada “Evil Dead”), kura veidotā “Alien: Romulus” norisināsies starp 1979. gada “Alien” un 1986. gada “Aliens” notikumiem, bet pagaidām tas ir arī viss, ko par filmu zinām. Sākotnēji tās iznākšana bija paredzēta straumēšanas servisā “Hulu”, bet vēlāk “Disney” pārdomāja – jaunās “Svešā” šausmas varēsim baudīt uz lielā ekrāna.


2. Alto Knights

Režisors: Berijs Levinsons
Lomās: Roberts Deniro, Debra Mesinga, Katrīne Narduči, Kosmo Džārviss
Uz ekrāniem: 15.11.2024.

Kas ir vēl labāks par vienu Robertu Deniro? Divi Roberti Deniro! (Protams, ja tas ir Roberts no “Killers of the Flower Moon”, nevis “Dirty Grandpa”.) Režisors Berijs Levinsons viņam savā jaunajā filmā “Alto Knights” piešķīris dubultu lomu – Deniro atveidos veselus divus mafijas bosus, Vito Dženovīsi un Frenku Kostellu. Abi mafijozņiki savulaik bija pamatīgi konkurenti, un Dženovīsi pat bija nolīdzis pasūtījuma slepkavu, lai tiktu vaļā no Kostello. Ja Frenka Kostello vārds izklausās dzirdēts, tā tiešām var arī būt – Džeka Nikolsona atveidotajam mafijas bosam filmā “The Departed” ir tāds pats vārds. Taču saistība abiem šoreiz ir tikai kā vārda brāļiem, jo Deniro atveidos reālo Frenku, taču Nikolsons vien bija aizņēmies šo leģendāro vārdu (viņa personāžam kā iedvesmas avots esot bijis Vaitijs Baldžers).


3. The Amateur

Režisors: Džeimss Hovs
Lomās: Rami Maleks, Reičela Brosnahana, Ketrīna Balfe, Lorenss Fišbērns, Adrians Martinezs, Holts Makalanijs, Džuliana Nikolsone
Uz ekrāniem: 08.11.2024.

Kad uz ekrāniem iznāk tādi spriedzes trilleri kā “The Accountant” vai “Džeks Rīčers”, nereti pieķeram sevi pie domas, ka mūslaikos tādas filmas vairs tik bieži nemaz netaisa – izklaidējošus spriedzes pilnus stāstus ar kārtīgu action piešprici. Tik tiešām, nav vairs tie zelta laiki, kad “The Fugitive”, “Air Force One” un tamlīdzīgi stāsti bija regulāra parādība. 2024. gadā vismaz kādu prieciņu šī žanra entuziastiem centīsies sagādāt “The Amateur” – asa sižeta trilleris par CIP kriptogrāfu, kurš šantažē savu darbavietu, lai šie viņam ļautu ķert rokā teroristus, kuru uzbrukuma rezultātā gāja bojā viņa sieva. Filma būs balstīta uz Roberta Litela romāna ar tādu pašu nosaukumu, kas jau reiz ir ticis ekranizēts, bet maz ticams, ka iepriekšējo versiju būsiet redzējuši – tā ir 1981. gada Kanādā tapusi filma bez vērā ņemamiem panākumiem. Visas iespējas situāciju labot ar otro piegājienu!


4. Apartment 7A

Režisore: Natālija Ērika Džeimsa
Lomās: Džūlija Gārnere, Daiena Vīsta, Džims Stērdžess, Marli Siu
Uz ekrāniem: TJR (tad jau redzēs)

Šogad mūs gaidīs ne tikai vairāku labi zināmu filmu sīkveli, bet tiksim arī pie vairākiem prīkveliem. Viens no tiem būs Natālijas Ērikas Džeimsas veidotā filma “Apartment 7A”, kas būs “Rosemary’s Baby” notikumu priekšvēstnesis. 1968. gadā iznākusī filma bija balstīta uz Airas Levina romāna ar tādu pašu nosaukumu, tā ka, iespējams, kādas detaļas tiks aizgūtas no oriģinālā avota. Sīkākas sižeta detaļas pagaidām tiek turētas slepenībā, taču baumo, ka stāsta centrā būšot kāda jauna dejotāja, kura īrē istabu no gados vecāka pāra. Par to, ka tas diez ko labi viņai un/vai pārim nebeigsies, varam būt visnotaļ pārliecināti.


5. Apex (vienubrīd baumotais nosaukums)

Režisors: Džozefs Kosinskis
Lomās: Breds Pits, Demsons Idriss, Kerija Kondone, Tobiass Menzīss, Havjers Bardems, Lūiss Hamiltons
Uz ekrāniem: TJR

Nav tā, ka Formula 1 būtu cietusi no katastrofāla popularitātes trūkuma, bet apstrīdēt faktu, ka “Netflix” piedāvātais “Drive to Survive” šo autosporta pasākumu pacēla kosmiskos augstumos, būtu pagrūti. Tā nu nav nekāds brīnums, ka arī pārējā Holivuda nesnauž un cenšas iekosties šajā pīrāgā. Viens no lielākajiem gabaliem, visticamāk, tiks Džozefa Kosinska (“Top Gun: Maverick”) veidotajai filmai, kas pagaidām gan ir bez oficiāla nosaukuma (vienubrīd izziņotais “Apex” vēlāk tika noliegts). Lai kā arī būtu ar nosaukumu, zināms ir tas, ka filmas veidošanas komandai tika piešķirta iepriekš nepieredzēta pieeja F1 aizkulisēm, tā ka varam gaidīt īpaši autentiskas sajūtas un kadrus. Papildu uzticamības kredītu sniedz arī Lūiss Hamiltons, kurš būs redzams filmā, atainojot pats sevi, un darbojās pie tās kā producents. Filmu savā īpašumā ieguva “Apple TV+”, taču šī straumēšanas platforma savas lielfilmas pēdējā laikā cenšas izlaist kinoteātros, tā ka, domājams, tas pats varētu notikt arī ar Kosinska veidoto filmu.


6. Argylle

Režisors: Metjū Vons
Lomās: Henrijs Kavils, Sems Rokvels, Braisa Dallasa Hovarde, Braiens Krenstons, Ketrīna O’Hara, Džons Sīna, Semjuels L. Džeksons, Dua Lipa, Ariana Debose, Robs Dileinijs
Uz ekrāniem: 02.02.2024.

Metjū Vona jaunais spiegu kumēdiņu gabals “Argylle” šajā sarakstā viesojas jau ne pirmo un pat ne otro reizi, bet 2024. gadā tad beidzot būs pienācis tā iznākšanas laiks. Ap “Argylle” ilgu laiku virmoja mistērija, kas tad īsti ir noslēpumainā Elija Konveja, uz kuras vēl neizdota romāna filma it kā esot balstīta, līdz atbildi uz šo jautājumu sniedza filmas treileris – Konveja patiesībā ir viens no personāžiem filmā, kas raksta spiegu romānus. Intriga beigu beigās šķita savērpta pa tukšo, bet “Argylle” gaidām tik un tā, jo Vona humors spēj būt nešpetni trāpīgs, ja vien viņš neslinko (salīdzinājumam – “Kingsman” pirmā filma un… “Kingsman” pārējās filmas). Arī šajā filmā savus kaķa nadziņus iecirta “Apple TV+”, taču “Argylle” kinoteātriem nepaies garām.


7. Back to Black

Back to Black

Režisore: Sema Teilore-Džonsone
Lomās: Marisa Abela, Džeks O’Konels, Edijs Mārsans, Džulieta Kovana, Leslija Manvila
Uz ekrāniem: 12.04.2024.

Laiks skrien vēja spārniem, un šogad apritēs 13 gadi kopš dziedātājas Eimijas Vainhausas pāragrās nāves 27 gadu vecumā. Vainhausas īsā dzīve bija pārdzīvojumu pilna, un viņas talants bija neizmērojami liels – abi faktori lika viņai allaž atrasties uzmanības centrā. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka idejas par dziedātājas biopicu ir klīdušas apkārt jau gadiem ilgi. Nu projekts būs īstenojies, neiztiekot gan arī bez skandāliem – primāri jau jautājumam, vai šai filmai vispār vajadzēja tapt. Varbūt labāk Vainhausu vairs netraucēt, pat ja tas notiek tikai pēc viņas nāves. Redzēsim, kā būs ar šo filmu, bet, kamēr gaidām, varam pilnīgi droši rekomendēt Asifa Kapadijas 2015. gadā iznākušo dokumentālo filmu “Amy”, kas ļoti iejūtīgi, bet arī atklāti stāstīja par Vainhausas dzīvi.


8. Bad Boys 4 (iespējams, Bad Boys: Ride or Die?)

Režisori: Adils El Arbi, Bilals Fallahs
Lomās: Vils Smits, Martins Lorenss, Vanesa Hadžensa, Aleksandrs Ludvigs, Paola Nunjeza, Taša Smita, Ēriks Deins
Uz ekrāniem: 14.06.2024.

Kas to būtu domājis, ka mēs tik tiešām un no sirds lūkotos “Bad Boys” franšīzes ceturtās daļas virzienā? Tā diez vai būtu, ja 2020. gadā iznākusī trešā filma “Bad Boys for Life” nebūtu izrādījusies tik izklaidējoši jestra – viens no tā gada feinākajiem pārsteigumiem (taisnības labad gan jāatzīmē, ka tas bija pirmais pandēmijas gads, kas vispārējo kino piedāvājumu bija krietni mazinājis). Režisoru duets Adils El Arbi un Bilals Fallahs prasmīgi pārņēma stafeti no Maikla Beja, sagādājot gan humoru, gan spraigu jandāliņu – citiem vārdiem sakot, tieši to, ko “Slikto puišu” cienītāji vēlētos redzēt šajos stāstos. Tā nu abi režisori ķersies klāt vēl vienam stāstam, protams, ar Vilu Smitu un Martinu Lorensu notikumu centrā. Kāds būs oficiālais nosaukums, to gan laiks vēl rādīs.


9. Ballerina

Režisors: Lens Vaizmens
Lomās: Ana de Armasa, Andželika Hjūstone, Kianu Rīvss, Gabriels Bairns, Lānss Rediks, Normans Rīduss, Īans Makšeins
Uz ekrāniem: 07.06.2024.

Pagājušogad varējām nodoties vienai no kino fanu iecienītākajām izklaidēm – skatīties, kā Kianu Rīvsa Džons Viks močī riebekļus arvien izdomas bagātākos veidos. Nolīdzinājis pusi Parīzes līdz ar zemi, Viks beidzot ir nopelnījis tādu kārtīgāku atpūtu, bet pati Vika franšīze gan mierā neliksies. Šogad mūs gaidīs nu jau pirms pamatīga laiciņa izziņotais “Vika” spinofs “Ballerina”, kas sīkāk pievērsīsies balerīnām-slepkavotājām, kuras manījām “Džona Vika” trešajā filmā. “Ballerina”, kurā galvenajā lomā redzēsim Anu de Armasu, notikumi risināsies starp “John Wick: Chapter 3 – Parabellum” un “John Wick: Chapter 4” notikumiem, un ir arī apsolīts, ka tajā cameo lomā piedalīsies pats Kianu Rīvss.


10. The Beekeeper

Režisors: Deivids Aiers
Lomās: Džeisons Stethems, Emmija Reivera-Lampmane, Džošs Hačersons, Minnija Draivere, Džeremijs Aironss
Uz ekrāniem: 12.01.2024.

Izrādās, ka Deividam Aieram pa vidu savai nerimtīgajai “Suicide Squad” #ReleaseTheAyerCut kampaņai ir bijis laiks arī uztaisīt kādu filmu. Tā nu jau pavisam, pavisam drīz skatīsimies, kā Džeisons Stethems dod pa muti visādiem riebekļiem filmā “The Beekeeper”. Sižets, domājams, šeit vispār nav svarīgs, piebildīsim vien to, ka Stethems filmā atveido “biškopi” un biškopi – slepenas aģentūras bijušo darbinieku, kurš nu, esot pensijā, ir pievērsies bišu aprūpēšanai. Filmā obligāti sagaidām miljoniem dažādu joku ar bišu un medus vārdu spēlēm – citādi kāda vispār jēga?

Noskaties “The Beekeeper” jau 11. janvārī īpašajā “Kino Kulta” pirmizrādē!


11. Beetlejuice 2

Režisors: Tims Bērtons
Lomās: Maikls Kītons, Vinona Raidere, Ketrīna O’Hara, Dženna Ortega, Monika Beluči, Vilems Defo
Uz ekrāniem: 06.09.2024.

Ideja par “Beetlejuice” sīkvelu ir klejojusi pa Holivudas gaiteņiem jau teju kopš oriģinālās filmas iznākšanas nu jau ļoti tālajā 1988. gadā. 90. gados plāns bija veidot “Beetlejuice Goes Hawaiian”, kurā Dīcu ģimene pārvāktos uz Havaju salām, uzceltu kūrortu virs senām kapavietām, bet tad Bītldžūss viņus izglābtu no uzbrūkošajiem rēgiem, uzvarot sērfošanas konkursā. Šī ideja (iespējams, par laimi) laika gaitā tika atmesta, un kopš 2011. gada pie jaunas sīkvela idejas ir strādājis autors Sets Greiems-Smits. Process nav bijis ātrs, bet šogad tas vainagosies panākumiem – joprojām Tima Bērtona režijā un ar lielu daļu oriģinālās filmas dalībnieku.


12. Beverly Hills Cop: Axel F

Režisors: Marks Molojs
Lomās: Edijs Mērfijs, Teilūra Peidža, Džozefs Gordons-Levits, Džadžs Reinholds, Kevins Beikons
Uz ekrāniem: TJR (bet “Netflix” sola vasarā)

Runājot par personāžiem, ar kuriem pirmoreiz sastapāmies vēl 80. gados, bet kuri šogad piedzīvos atgriešanos uz ekrāniem, “Beetlejuice” kompānijai piebiedrojas arī slavenākais Beverlihilsas policists ceturtajā franšīzes daļā “Beverly Hills Cop: Axel F”. Pēdējoreiz ar Akselu Foliju tikāmies pirms veseliem 30 gadiem – tālajā 1994. gadā (un, jā, pirmais instinkts joprojām liek domāt, ka tas bija pirms 20 gadiem). Protams, ka arī šo franšīzi gadu gaitā ir bijuši centieni atdzīvināt ne vienu reizi vien, kas līdz šim bija cietuši neveiksmi. Cerēsim vien, ka viss beigās vainagosies lielākiem panākumiem nekā cits Edija Mērfija savulaik populāras filmas turpinājums pēc ilgāka laika (“Coming 2 America”).


13. The Bikeriders

Režisors: Džefs Nikolss
Lomās: Džodija Komere, Ostins Batlers, Toms Hārdijs, Maikls Šenons, Maiks Faists, Normans Rīduss, Boids Holbruks
Uz ekrāniem: TJR

Pagājušā gada kino kalendārus pamatīgi paplosīja ASV notikušais dubultais ģilžu streiks – streikoja gan scenāristi, gan aktieri, kā rezultātā industrija uz vairākiem mēnešiem teju apstājās. Tā rezultātā tika pārceltas vairākas filmas, bet īpaši savādu likteni piedzīvoja Džefa Nikolsa motociklu bandu stāsts “The Bikeriders”. “Disney”, kas bija oriģinālais filmas izplatītājs (caur “20th Century Studios”), filmu vienkārši izņēma no kalendāra, tai nepiešķirot jaunu iznākšanas datumu. Producentkompānija “New Regency” ar šādām izdarībām nebija apmierināta, kā rezultātā filmu piedāvāja citiem izplatītājiem. Viss gan noslēdzās laimīgi, beigās pie filmas tiekot “Focus Features”, kas nozīmē, ka “The Bikeriders” savu ceļu pie skatītājiem atradīs. Pagaidām gan nav ziņu, vai filmu plānots izrādīt arī pie mums, bet prieks vismaz par to, ka Nikolsa veikums pavisam nepazudīs kādā kino bezdibenī.


14. Bird

Režisore: Andrea Ārnolda
Lomās: Berijs Kiogens, Francs Rogovskis, Nikija Linna Ādamsa
Uz ekrāniem: TJR

Par filmu “Bird” pagaidām zinām vien to, ka tā būs drāma un… ka tās nosaukums ir “Bird”. Bet pat ar šādu informācijas drusku pietiek, lai filmu liktu iekšā gaidītāko darbu sarakstā, jo “Bird” režisore ir Andrea Ārnolda – filmas “American Honey” un seriāla “Big Little Lies” otrās sezonas visu sēriju veidotāja. Savukārt galvenajā lomā mēs redzēsim šobrīd superaktuālo aktieri Beriju Kiogenu (ja svētkus noskatījāties “Saltburn”, tad ar viņu tagad būsiet īpaši labi pazīstami). Kiogens turklāt filmas “Bird” dēļ atteicās no dalības Ridlija Skota “Gladiator” turpinājumā – vērā ņemams solis, kas interesi par Ārnoldas filmu tikai palielina.


15. Blitz

Režisors: Stīvs Makvīns
Lomās: Sērša Ronana, Lī Gils, Hariss Dikinsons, Stīvens Greiems
Uz ekrāniem: TJR

Pagājušogad Stīvs Makvīns pārbaudīja viscentīgāko skatītāju pacietību, piedāvājot savu četrarpus stundu garo dokumentālo filmu par Amsterdamu Otrā pasaules kara laikā “Occupied City”. Pie Otrā pasaules kara tematikas viņš paliks arī savā jaunajā spēlfilmā, mainot ģeogrāfisko lokāciju – “Blitz” būs kara drāma, kas stāstīs par londoniešu dzīvi bombardēšanas laikos. Filma esot saņēmusi arī karalisko apstiprinājuma zīmogu, jo Makvīns stāsta ideju esot apspriedis ar Anglijas princesi Annu, kad viņš viesojās Vindzoru pilī, lai tiktu iecelts bruņinieka godā. Galvenajā lomā redzēsim vienmēr lielisko Sēršu Ronanu.


16. Bob Marley: One Love

Režisors: Reinaldo Markuss Grīns
Lomās: Kingslijs Ben-Adirs, Lašana Linča, Džeimss Nortons, Maikls Gandolfīni
Uz ekrāniem: 14.02.2024.

Muzikāli biogrāfisko stāstu cienītāji arī šogad nepaliks bešā. Eimijas Vainhausas biopicu “Back to Black” jau minējām, bet februāra vidū varēsim ļauties regeja toņiem filmā, kas stāstīs par vienu no šī žanra ne tikai slavenākajiem izpildītājiem, bet pat tā aizsācējiem – Bobu Mārliju. Leģendārā dziedātāja lomā iejutīsies Kingslijs Ben-Adirs, kuram jau ir labu labā pieredze ar fantastiski labi zināmu personu atveidojumu – viņa līdz šim spilgtākā loma bija Redžīnas Kingas režisētajā filmā “One Night in Miami…”, kur Ben-Adris bija uzņēmies Malkolma X lomu.


17. The Book of Clarence

Režisors: Džeimss Semjuels
Lomās: Lakīts Stenfīlds, Omārs Sajs, Anna Diopa, Deivids Ojelovo, Maikls Vards, Alfre Vudarda, Džeimss Makavojs, Benedikts Kamberbačs
Uz ekrāniem: TJR

Kristīgo filmu žanrs ir masīva industrija, kurai pārāk bieži nepievēršamies, jo šīs filmas reti kad nonāk meinstrīmā. “The Book of Clarence” būs izņēmums, bet jāatzīst gan arī, ka tā ir izņēmums šajā žanrā kā tādā, jo Džeimsa Semjuela filma noteikti nebūs tradicionālais bībeliskais pārstāsts, ko varbūt iedomāsieties, izlasot nosaukumu. Semjuels pirms pāris gadiem atsvaidzināja vesternu žanru ar savu megastilīgo “The Harder They Fall”, un līdzīgu pieeju viņs ir izvēlējies arī savam jaunajam darbam, kas stāstīs par kādu vīru 29. gadā, kurš, iedvesmojoties no Jēzus piemēra, vēlas kļūt par mesiju. Protams, gaidām arī lielisku muzikālo pavadījumu hiphopa noskaņās – tāpat kā “The Harder They Fall” gadījumā.


18. Borderlands

Borderlands

Režisors: Īlajs Rots
Lomās: Keita Blānšeta, Kevins Hārts, Džeks Bleks, Džeimija Lī Kērtisa, Ariana Grīnblata, Edgars Ramirezs
Uz ekrāniem: 09.08.2024.

Videospēļu sērijas “Borderlands” ekranizācija ir tik pamatīgi iekavējusies, ka filmas režisors Īlajs Rots kopš filmēšanas pabeigšanas paspēja nofilmēt un izlaist veselu citu filmu – “Thanksgiving”, ko redzējām pagājušogad. “Borderlands” tik tiešām tika nofilmēta nu jau patālajā 2021. gadā, taču, šķiet, ka 2024. tad beidzot būs tas laimīgais gads, kad tā nonāks pie skatītājiem. Pagājušā gada sākumā tika veikti pārfilmējumi, pār kuriem šefību uzņēmās nevis Rots, kurš bija aizņemts ar “Thanksgiving”, bet gan pirmā “Deadpool” režisors Tims Millers (viss tika darīts ar Rota svētību, kurš saglabā režisora titulu visai filmai).


19. The Brutalist

Režisors: Breidijs Korbets
Lomās: Adrians Brodijs, Felisitija Džonsa, Gajs Pīrss, Džo Alvins, Alesandro Nivola
Uz ekrāniem: TJR

Breidija Korbeta “The Brutalist” projekts, kas stāstīs par kādu ungāru ebreju arhitektu, kurš pārdzīvoja holokaustu un pārvācās uz dzīvi ASV, ir piedzīvojis traki grūtu ceļu līdz ekrāniem un ir izdzīvojies pa šiem 101 filmas sarakstiem jau vairākkārt. Bet 2024. gadā Korbetam to vajadzētu novest līdz galam, jo filma beidzot ir nofilmēta. Laika gaitā tā ir piedzīvojusi neskaitāmas pārcelšanas (COVID-19 pandēmija procesu nemitīgi izpurgāja), nemaz nerunājot par neskaitāmām aktieru maiņām (sākotnēji galvenajās lomās bija paredzēti Džoels Edžertons un Mariona Kotijāra). Cerams, ka ar nākamo darbu Korbetam, kura režisora karjera ar “The Childhood of a Leader” un “Vox Lux” līdz šim ir bijusi ļoti intriģējoša, veiksies vieglāk.


20. Carry-On

Režisors: Žaume Kolets-Serra
Lomās: Tārons Edžertons, Džeisons Beitmens, Logans Māršals-Grīns, Sofija Kārsone, Daniela Dedvailere
Uz ekrāniem: TJR

Drošības pārbaude lidostā allaž ir maķenīt satraucoša nodarbe – kaut kur galvā vienmēr klusi pavīd doma: “Bet ja nu es netīšām koferī ieliku veselu čupu nažu? Varbūt to izdarīja kāds cits, man nemanot?” Žaume Kolets-Serra savā jaunajā spriedzes trillerī “Carry-On” šo stresu apgriezīsies kājām gaisā, liekot nervozi pasvīst kādam lidostas drošības darbiniekam, kad viņu šantažē kāds noslēpumains ceļotājs, kurš vēlas, lai bīstama manta nonāktu uz lidmašīnas klāja Ziemassvētkos. Kolets-Serra pēdējos gados vairāk laika bija pavadījis Holivudas lielblokbāsteru apkampienos (“Jungle Cruise”, “Black Adam”), tā ka būs interesanti redzam viņu atgriežamies pie viņam ierastākā spriedzes žanra.


21. Challengers

Režisors: Luka Gvadanino
Lomās: Zendeja, Džošs O’Konors, Maiks Faists
Uz ekrāniem: 26.04.2024.

Lukas Gvadanino romantiski dramatiskā sporta filma “Challengers” pagājušā gada rudenī kļuva par pirmo lielo streiku “upuri” – filmas pirmizrāde bija paredzēta Venēcijas kino festivālā, taču īsi pirms festivāla sākuma filma tika atsaukta un tās iznākšana kinoteātros pārcelta. Nu neko, pacietīsimies nedaudz ilgāk, to pēdējos gados esam labi iemācījušies darīt. Kopš pagājušā gada, kad filma arī bija gaidītāko filmu sarakstā, esam gan vismaz tikuši pie ieskata tajā treilera formātā, un tas interesi par šo stāstu uzkurināja vēl lielāku – ne tikai tenisa faniem.


22. Civil War

Režisors: Alekss Gārlands
Lomās: Kirstena Dansta, Vāgners Moura, Stīvens Makinlijs Hendersons, Keilija Speinija, Džesijs Plemonss, Niks Ofermans, Sonoja Mizuno
Uz ekrāniem: TJR

Par vienu no visaprunātākajiem pagājušā gada nogales treileriem kļuva Aleksa Gārlanda “Civil War”, un tas viss, pateicoties filmas uzstādījumam vien. Filmā pieteiktais pilsoņu karš norisināsies tālā vai varbūt nemaz ne tik tālā nākotnē ASV, apvienojoties Kalifornijas un Teksasas štatam un dodoties cīņā pret pārējo valsti. Bija daudz diskusiju, vai šāda apvienība būtu realitātē iespējama, bet pagaidām tās visas ir spekulācijas – lūkosim, ko Gārlands būs sadomājis savā, kā pats apgalvo, pēdējā režijas darbā (viņš šo procesu neizbaudot un gribot atkal pievērsties tikai rakstīšanai). Pagaidām filmai vēl nav iznākšanas datuma Latvijā, bet ASV tā paredzēta aprīļa nogalē.


23. Damsel

Režisors: Huans Karloss Fresnadiljo
Lomās: Millija Bobija Brauna, Andžela Baseta, Robina Raita, Rejs Vinstons, Niks Robinsons
Uz ekrāniem: 08.03.2024.

Laimīgā kārtā jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad princeses pasakās tikai sēdēja un, rokas klēpī salikušas, gaidīja, kad prinči atskries viņas glābt. Mūsdienās princeses sevi glābj pašas, ņemot zobenu rokā un, ja nepieciešams, aizstāvot ne tikai sevi, bet arī visu karaļvalsti. Tieši to modernajā pasakā “Damsel” darīs Millijas Bobijas Braunas atveidotā princese Elodija, kura tiek iepīta pret viņu negodīgā sazvērestībā, taču negrasās padoties un samierināties ar likteni. Filmu varēsim skatīties “Netflix” straumēšanas platformā jau pēc pāris mēnešiem.


24. Deadpool 3

Deadpool 3

Režisors: Šons Līvaijs
Lomās: Raiens Reinoldss, Hjū Džekmens, Morēna Bakarina, Brianna Hildebranda, Dženifera Gārnere
Uz ekrāniem: 26.07.2024.

Viena no lietām, ko sapratām pagājušā gada laikā, bija fakts, ka piedzīvojam totālu un absolūtu nogurumu no supervaroņu filmām. Savulaik spožā un izklaidējošā maģijas dzirksts šajās filmās lielākoties ir zudusi, visam pārvēršoties vienā lielā neizteiksmīgā masā. Viens personāžs, kas gan no paša sākuma ir stāvējis pats uz savas oriģinalitātes un bezkaunības saliņas, ir bijis Raiena Reinoldsa Dedpūls, kurš šogad tad arī būs viens no retajiem supervaroņiem, ar ko sastapsamies uz lielajiem ekrāniem. Lai viss būtu jestrāk, viņš no vilknadžpensijas izvilka ārā Hjū Džekmenu, kura Logans pievienosies Dedpūlam jaunās ēverģēlībās – nu jau abi oficiāli kā “Marvel Cinematic Universe” dalībnieki.


25. Death of a Unicorn

Režisors: Alekss Šarfmans
Lomās: Pols Rads, Dženna Ortega, Ričards E. Grants, Tea Leoni, Vils Polters
Uz ekrāniem: TJR

Laika gaitā sabiedrībā sāk izveidoties arvien mazāk iecietība pret supermegabagātniekiem, kas sēž uz savām naudas čupām un mēģina tās saraust vēl milzīgākas. Šo tendenci savā filmā “Death of a Unicorn” plāno satīriski aplūkot Alekss Šarfmans savā debijā pilnmetrāžas filmu režijā. Filma stāstīs par kādu vīru un viņa meitu, kuri pa ceļam uz darba konferenci nejauši notriec vienradzi. Viņi nabaga radību aizved pie vīrieša priekšnieka, kurš vienradzi savāc un nodod zinātniekiem, kuri dzīvnieku izķidā, atklājot dažādus pielietojumus viņa ķermeņa daļām. Taisnībai uz pasaules gan jābūt – šai alkatīgajai saimei tas viss ne ar ko labu nebeigsies…


26. Dune: Part Two

Režisors: Denī Vilnēvs
Lomās: Timotijs Šalamē, Zendeja, Rebeka Fērgusone, Džošs Brolins, Ostins Batlers, Florence Pjū, Deivs Bautista, Kristofers Volkens, Stīvens Makinlijs Hendersons, Lea Seidū, Stellans Skarsgārds, Havjers Bardems
Uz ekrāniem: 01.03.2024.

No vienas puses, ir žēl, ka “Dune: Part Two” bija viena no filmām, kuras iznākšana pagājušajā gadā aktieru streika dēļ tika pārcelta uz šo gadu. No otras puses, pagājušajā gadā bija tik daudz lielisku filmu, ka varbūt arī ir labi, ka šo saldo ēdienu pataupījām uz šo gadu. Otrā “Kāpa” iznāks jau martā, tā ka ilgi vairs nav jāciešas, bet, iespējams, pats interesantākais ir tas, ka Denī Vilnēvs jau skaļi runā arī par trešās daļas veidošanu, ķeroties klāt “Dune Messiah” ekranizēšanai. Bet pagaidām nesteigsimies notikumiem pa priekšu – februārī mums būs iespēja uz lielajiem ekrāniem vēlreiz izbaudīt pirmo “Dune”, bet mēnesi vēlāk skatīsimies, ko Vilnēvs būs sagatavojis otrajā daļā.


27. Echo Valley

Režisors: Maikls Pīrss
Lomās: Džuliana Mūra, Sidnija Svīnija, Donols Glīsons
Uz ekrāniem: TJR

Džuliana Mūra ir viena no aktrisēm, uz kuru esam gatavi skatīties jebkad un jebkurā filmā – kaut vai tikai viņas dēļ vien. Ar viņas gaidāmo filmu “Echo Valley”, cerams gan, nevajadzēs gluži iet ar sakostiem zobiem, murminot “Džuliana, tikai tevis dēļ!”, jo filmas scenārija autors ir Breds Inglsbijs, lieliskā seriāla “Mare of Easttown” veidotājs. “Echo Valley” būs trilleris, kas stāstīs par kādu sievieti, kura, cenšoties samierināties ar piedzīvotu traģēdiju, kopj un trenē zirgus no pārējās pasaules izolētā vietā. Viņas mierīgā dzīve pajūk pa vīlītēm dienā, kad uzrodas viņas meita Klēra – pārbijusies, trīcoša un noklāta ar kāda cita cilvēka asinīm…


28. The Electric State

Režisori: Entonijs Ruso, Džo Ruso
Lomās: Millija Bobija Brauna, Kriss Prats, Kī Hui Kvans, Stenlijs Tuči, Džeisons Aleksandrs, Braiens Kokss, Dženija Sleita, Džankarlo Espozito, Entonijs Makijs, Billijs Bobs Torntons
Uz ekrāniem: TJR

2023. gadā Džo Ruso, viens no brāļiem režisoriem, kas bija atbildīgs par “Marvel” “Infinity Saga” veiksmīgo noslēgumu, krita filmu fanu nežēlastībā par saviem apšaubāmajiem izteikumiem par kinoindustrijas nākotni un šķietamo Mārtina Skorsēzes kacināšanu. Cerams, ka Džo šogad būs pierimis, lai viņa un brāļa Entonija darbi runātu skaļāk par vārdiem – liekam visas cerības uz intriģējošo “The Electric State”. Filma stāstīs par kādu bez vecākiem palikušu tīņu meiteni, kura cenšas atrast savu jaunāko brāli un kuru meklējumos pavada noslēpumains robots. Filma, starp citu, būs balstīta uz komiksa ar tādu pašu nosaukumu.


29. The End

Režisors: Džošua Openhaimers
Lomās: Tilda Svintone, Džordžs Makejs, Mozisa Ingrama, Maikls Šenons
Uz ekrāniem: TJR

Režisors Džošua Openhaimers līdz šim vislabāk ir bijis zināms kā satriecošu dokumentālo filmu autors – viņa veidotās “The Act of Killing” un “The Look of Silence” neaizmirsīs neviens, kas tās ir redzējis. Openhaimers bija ieturējis ilgāku pauzi savā karjerā, taču šogad solās būt atpakaļ, turklāt nevis ar dokumentālo filmu (par ko mēs arī būtu sajūsmā), bet gan ar apokaliptisku mūziklu! “The End” stāstīs par kādu bagātu ģimeni, kas divas desmitgades pēc pasaules gala, kuram viņi paši laipni palīdzēja pienākt, dzīvo pazemes bunkurā. Pirms pāris gadiem neparasto mūziklu jomā mūs patīkami pārsteidza “Annette”, tā ka esam gatavi jaunām inovācijām šajā žanrā.


30. The Fall Guy

Režisors: Deivids Līčs
Lomās: Raiens Goslings, Emīlija Blanta, Vinstons Djūks, Ārons Teilors-Džonsons, Hanna Vadingema, Stefānija Šu, Terēza Palmere
Uz ekrāniem: 03.05.2024.

Aizpagājušogad Deivids Līčs mums sagādāja “Bullet Train”, pagājušogad Čads Stahelski turpināja abu savulaik aizsākto “Džona Vika” franšīzi, tāpēc ir tikai loģiski, ka šogad atkal ir Līča kārta. Viņš “John Wick” piedzīvojumus ir atstājis Stahelski pārziņā, pats tikmēr veidojot citas enerģisku kautiņu un pārgalvīgu triku filmas, un tieši to biezā slānī (plus vēl arī komēdiju) grasās piedāvāt “The Fall Guy”. Filma, kas ir balstīta uz 80. gados iznākuša seriāla ar tādu pašu nosaukumu, stāsta par profesiju, kas pašam Līčam ir sirdij ārkārtīgi tuva – galvenais varonis ir kaskadieris, kas tiek ierauts neprātīgā un bīstamā misijā.


31. The First Omen

Režisore: Arkaša Stīvensone
Lomās: Nella Taigera Frī, Tavfīks Barhoms, Sonja Braga, Ralfs Ainsens, Bils Naijs
Uz ekrāniem: 05.04.2024.

Līdzīgi kā jau sarakstā minētā filma “Apartment 7A”, arī “The First Omen” būs kādas labi pazīstamas šausmu filmas prīkvels – šajā gadījumā gan uzminēt, par kuru filmu ir runa, ir krietni vieglāk. “The First Omen” darbība norisināsies pirms 1976. gadā iznākušās “The Omen” notikumiem un stāstīs par kādu amerikāņu sievieti, kura dodas strādāt uz baznīcu Romā, kur viņa uzzina par sazvērestību, kuras mērķis ir panākt Antikrista nākšanu pasaulē. Nu, to, cik viņai veiksmīgi šo sazvērestību izdosies novērst, mēs tā kā jau zinām, bet gan jau Arkašas Stīvensones debijas filmai piedurknē ir paslēpti kādi dūži, ar ko mūs pārsteigt.


32. Freaky Tales

Freaky Tales

Režisori: Anna Bodena, Raiens Fleks
Lomās: Pedro Paskāls, Bens Mendelsons, Džeks Čempions, Anguss Klauds, Normani
Uz ekrāniem: 05.04.2024.

Režisoru duets Anna Bodena un Raiens Fleks pēc savas supervaroņu filmas “Captain Marvel” iznākšanas pagaidām bija klusējuši, taču jau pavisam drīz viņi būs atpakaļ ar savu jauno filmu “Freaky Tales”. Tajā kopā saplūdīs četri savstarpēji saistīti stāsti, kuri norisinājās uz reālu notikumu fona 1987. gadā Ouklendā, Kalifornijas štatā. Vienā no galvenajām lomām filmā redzēsim mūsu visu iecienīto Pedro Paskālu, kā arī, protams, Bodenas un Fleka vienu no biežākajiem kolēģiem Benu Mendelsonu. Filmas pirmizrāde gaidāma jau pavisam drīz notiekošajā Sandēnsas kino festivālā, tā ka gaidīsim arī pirmās atsauksmes.


33. Furiosa: A Mad Max Saga

Režisors: Džordžs Millers
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Kriss Hemsvorts, Toms Bērks, Neitans Džonss
Uz ekrāniem: 24.05.2024.

Prīkvelu tēmu šajā sarakstā turpinās arī Džordžs Millers, kurš šogad piedāvās vēl vienu nodaļu Trakā Maksa pasaules neprātīgajos piedzīvojumos. “Furiosa: A Mad Max Saga” mūs tuvāk iepazīstinās ar “Mad Max: Fury Road” iepazīto Furiozu, ļaujot mums uzzināt vairāk par viņas pagātni. Tā kā šoreiz ar kāju kāpjam tālākā pagātnē, tad arī Furiozas loma ir uzticēta nevis Šarlīzei Teronai, bet gan Anjai Teilorei-Džojai. Par pirmo treileri domas dažviet dalījās, bet Millers jau ar “Fury Road” pierādīja, ka nevajag novērtēt viņu par zemu un labāk galīgo verdiktu sniegt tad, kad būsim redzējuši to, ko tad viņš galu galā šoreiz būs savārījis, visā tā krāšņumā.


34. Ghostbusters: Frozen Empire

Režisors: Gils Kīnans
Lomās: Finns Vulfhards, Makena Greisa, Pols Rads, Kerija Kūna, Patons Osvalts, Bils Marejs, Dens Aikroids, Ērnijs Hadsons, Kumails Nandžiani
Uz ekrāniem: 12.04.2024.

Pola Fīga veidotajiem “Ghostbusters” ar Kristenu Vigu un Melisu Makārtiju galvenajās lomās savulaik neizdevās atdzīvināt “Spoku mednieku” franšīzi gana sprigani. Taču Džeisonam Raitmenam ar 2021. gadā iznākušo “Ghostbusters: Afterlife” gan acīmredzot izdevās labāk trāpīt mērķī, jo tieši viņa filma ir nopelnījusi turpinājumu. “Ghostbusters: Frozen Empire” mēs satiksim “Afterlife” iepazītos personāžus, turpināsim draudzību ar oriģinālajiem spoku medniekiem (tiem, kas vēl ir ar mums), kā arī atgriezīsimies Ņujorkas spocīgajās ielās. “Frozen Empire” režijas groži gan no Raitmena nonāca Gila Kīnana rokās, taču pats Raitmens arī savu pirkstu filmai būs pielicis scenārija autora un producenta veidolā.


35. Gladiator 2

Režisors: Ridlijs Skots
Lomās: Pols Meskals, Denzels Vašingtons, Konija Nīlsena, Dereks Džakobi, Džozefs Kvinns, Pedro Paskāls
Uz ekrāniem: 22.11.2024.

Ja jūs atminaties Ridlija Skota pirmās “Gladiator” filmas notikumus, tad noteikti var rasties loģisks jautājums, par ko tad tieši būtu filmas turpinājums – jo, spoiler alert, tās filmas galvenais varonis, ko atveidoja Rasels Krovs, iet bojā. Ideja par “Gladiator” sīkvelu gan ir plivinājusies pa Holivudu ilgu laiku, un savulaik Niks Keivs (tas pats, kas dziedātājs) bija pat uzrakstījis scenāriju turpinājumam ar visu Maksimu Decimu (par šo projektu reiz runājām podkāstā, noklausieties). Beigu beigās gan tika nolemts, ka “Gladiator 2” būs par citu pirmajā filmā redzēto varoni – Lūciju, imperatora Komoda māsasdēlu. Nu viņš ir izaudzis liels un acīmredzot iekuļas pats savās nepatikšanās. Galvenajā lomā, apsteidzot visus citus Holivudas censoņus, kas arī cierēja uz šo lomu, – Pols Meskals.


36. Godzilla x Kong: The New Empire

Režisors: Ādams Vingārds
Lomās: Rebeka Hola, Braiens Tairī Henrijs, Dens Stīvenss, Keilija Hotla
Uz ekrāniem: 29.03.2024.

Varbūt ne vienmēr pārāk skaļi, bet ļoti stabili savu virzību uz priekšu turpina “Legendary” kūrētā “MonsterVerse”, kas šogad piedzīvos jau piekto filmu, nemaz neskaitot “Apple TV+” skatāmo seriālu “Monarch: Legacy of Monsters” un animēto seriālu “Skull Island”. Jaunajā filmā “Godzilla x Kong: The New Empire” abiem galvenajiem megavaroņiem nāksies sadarboties, lai tiktu galā ar vēl masīvāku draugu (abi divi jau bēg, ko kājas nes, pirmajā filmas treilerī). Par cilvēku personāžiem varam vispār neuztraukties un nedomāt – kad cīnās šie monstri, cilvēki paliek trešajā plānā.


37. The Gorge

Režisors: Skots Deriksons
Lomās: Mailzs Tellers, Anja Teilore-Džoja, Sigurnija Vīvere
Uz ekrāniem: TJR

Mūsu klusā cerība bija, ka, salīdzinot ar pagājušā gada rakstu, ap šo laiku būsim uzzinājuši jau ko vairāk par Skota Deriksona gaidāmo romantisko asa sižeta filmu “The Gorge”. Cerība gan tā īsti nepiepildījās, taču filma vismaz beidzot ir uzņemta, tā ka šis stāsts par diviem jauniem cilvēkiem, kas dzīvo korupcijas un nāves draudu pilnā pasaulē un atrod viens otrā radniecīgu dvēseli, noteikti ir krietni tuvāk realitātei, nekā tas bija pirms gada. Deriksonam, kurš galvenokārt ir rotaļājies ar šaumu kino žanru, šāda tipa stāsts ir jauns izaicinājums, bet gan jau viņš tam būs piešķīlis tikai sev raksturīgo neganto uguntiņu.


38. Grand Death Lotto

Režisors: Pols Fīgs
Lomās: Džons Sīna, Akvafina, Simu Liu, Šons Viljams Skots, Dollija de Leona
Uz ekrāniem: TJR

Pols Fīgs šogad atkal ķersies pie kaut kā, kas viņam sanāk vislabāk, – amizantām komēdijām ar asa sižeta piešprici (skat. “The Spy”). Savā jaunajā veikumā ar iespaidīgo nosaukumu “Grand Death Lotto” viņš stāstīs par kādu sievieti (Akvafina), kura loterijā laimē vairākus miljonus ASV dolāru, taču viņai ir jāpaspēj laimestu savākt līdz dienas beigām, tāpēc viņa metas uz vienu roku ar svešinieku, kura uzdevums ir pasargāt džekpotu. Akvafinas varones sargātāja lomu ir uzņēmies neviens cits kā Džons Sīna – iespējams, piemērotākais aktieris, kam šādi personāži der kā uzlieti.


39. Havoc

Režisors: Garets Evanss
Lomās: Toms Hārdijs, Forests Vitakers, Timotijs Olifants, Džastins Kornvels, Luiss Guzmans
Uz ekrāniem: TJR

Gareta Evansa asa sižeta trilleris “Havoc” arī ir viens no šī saraksta ilgdzīvotājiem – kā nekā tā uzņemšana bija noslēgusies vēl 2021. gada oktobrī. Šis kriminālstāsts par kādu detektīvu, kam jāizglābj politiķa nepatikšanās iekļuvušais dēls, kaut kur ir pamatīgi iestrēdzis, bet “Netflix” sola, ka šogad gan mums to beidzot vajadzētu redzēt. Nu, ticēsim tad, kad filmu tiešām redzēsim paši savām acīm, bet Evanss savas karjeras laikā mums ir sagādājis tik daudz asiņaini brutālu kinoprieku, ka aizmirst par šo projektu tomēr negribas, lai cik ilgi nāktos gaidīt.


40. Heads of State

Režisors: Iļja Naišullers
Lomās: Idriss Elba, Džons Sīna, Prijanka Čopra Džonasa, Padijs Konsidīns, Karla Gudžīno, Džeks Kveids
Uz ekrāniem: TJR

Krievu režisora Iļjas Naišullera (kurš ir pārliecināts Ukrainas atbalstītājs un Putina heiteris) kontā līdz šim ir tikai divas režisētas pilnmetrāžas filmas, bet, ja tās ir bijušas tik traki piedzīvojumi, kādus sagādāja “Hardcore Henry” un “Nobody”, tad viņa nākamo filmu, protams, gaidām ar interesi. Par “Heads of State” sižetu pagaidām zinām tieši neko (varam vien izteikt minējumus, balstoties uz nosaukuma), bet interesantais aktieru sastāvs ar Idrisu Elbu un Džonu Sīnu priekšgalā liek domāt, ka jandāliņš būs pamatīgs. Un, zinot Naišullera līdzšinējos veikumus, spriedzei un kautiņiem vajadzētu būt augstā līmenī.


41. Holland, Michigan

Režisore: Mimi Keiva
Lomās: Nikola Kidmena, Gaels Garsija Bernāls, Metjū Makfadjens, Džūda Hils, Reičela Senota
Uz ekrāniem: TJR

Pagājušogad noslēdzoties seriālam “Succession”, skaidrs bija tas, ka, pirmkārt, seriāla mums ārkārtīgi pietrūks (ja nu kāds tiešām vēl nav redzējis, steigšus, steigšus!), un ka, otrkārt, pēc tā ar īpašu interesi sekosim līdzi, kā turpmāk attīstīsies tajā redzamo aktieru karjeras. Tā nu uzreiz saspicējām ausis, ieraugot Metjū “Tom Wambsgans” Makfadjena vārdu gaidāmās filmas “Holland, Michigan” aktieru sarakstā. Tas būs trilleris par kādu sievieti, kura dzīvo nelielā pilsētiņā un kurai rodas aizdomas, ka viņas vīrs dzīvo dubultdzīvi. Filmas režisore – Mimi Keiva, kura sevi diezgan spilgti pieteica ar savu pilnmetrāžas debiju, šausmu trilleri “Fresh”.


42. Horizon: An American Saga

Režisors: Kevins Kostners
Lomās: Kevins Kostners, Sjenna Millere, Sems Vortingtons, Džīna Malone, Ebija Lī, Maikls Rukers, Denijs Hjūstons, Lūks Vilsons, Džovanni Ribisi, Tomass Heidens Čērčs
Uz ekrāniem: TJR

Kevins Kostners pēc divu desmitgažu ilga pārtraukuma atkal ir sēdies režisora krēslā, turklāt acīmredzot nosprieda, ka, ja jau kaut kam ķeras klāt, tad tas ir jādara supernopietni. “Horizon: An American Saga” ir ļoti masīvs vesterna projekts, kuru Kostners ir lolojis vēl kopš 80. gadu beigām. Tas ir izvērties par tik vērienīga apjoma stāstu, ka ar vienu filmu te nepietiek, lai to izstāstītu, tāpēc “Horizon” iznāks divās daļās ar pāris mēnešu starpību. Līdzīgi, protams, nosprieda rīkoties Zeks Snaiders ar “Rebel Moon” (par kuru vēl parunāsim), un viņa rezultāti varbūt nebija tie spožākie, bet Kevins Kostners un vesterni ir jau vairākkārt pārbaudīta kombinācija. Gaidīsim ziņas par filmas izrādīšanu arī pie mums!


43. The Idea of You

Režisors: Maikls Šovolters
Lomās: Anna Hataveja, Nikolass Galicins, Ella Rubina, Rīds Skots, Annija Mumolo
Uz ekrāniem: 02.05.2024.

Kopš “Fifty Shades of Grey”, stāsts, kura izcelsme bija “Twilight” fan fiction, kļuva par globālu fenomenu, šajā jomā mūs vairs nekas nepārsteigs. Tāpēc mēs pat ne aci nepamirkšķinājām, uzzinot, ka tiks ekranizēta arī grāmata “The Idea of You”, kuru jau kopš tās iznākšanas ieskauj baumas, ka tā patiesībā ir iedvesmojusies no fan fiction stāstiem par Hariju Stailzu (grāmatas autore gan pati noliedz šīs fan fiction saknes, tajā pašā laikā gan atzīstot, ka galvenais varonis ir Stailza iedvesmots). Lai nu kā, šīm baumām ir viegli noticēt, jo filma stāsta par kādu māti, kura aizved tīņu meitu uz mūzikas festivālu, bet negaidīti pati uzsāk attiecības ar 24 gadus vecu dziedātāju, boibenda dalībnieku. Filma būs skatāma “Prime Video” straumēšanas platformā.


44. IF

Režisors: Džons Krasinskis
Lomās: Raiens Reinoldss, Džons Krasinskis, Keilija Fleminga, Fiona Šova, Stīvs Karels, Fībija Vollere-Bridža, Emīlija Blanta, Mets Deimons, Maija Rūdolfa, Džons Stjuarts, Sems Rokvels, Akvafina
Uz ekrāniem: 17.05.2024.

Izārdījies kopā ar mošķiem “A Quiet Place” filmās, Džons Krasinskis steidz režisēt citus monstrus – šoreiz gan krietni draudzīgākus un visai ģimenei piemērotākus. Filma “IF” stāstīs par kādu jaunu meiteni un viņas kaimiņu, kuriem ir vienādas spējas – redzēt citu cilvēku sen aizmirstos, bet savulaik izdomātos iedomu draugus. Izskatās, ka Krasinskim ir gribējis izveidot kādu filmu, ko varētu noskatīties arī viņa paša bērni, un, lai pasākums būtu vēl jestrāks, viņš palīgā uz iedomu draugu balsu ieskaņošanu ir pasaucis, šķiet, visus savus Holivudas draudziņus, tostarp savu sievu Emīliju Blantu, kurai piešķīra vienradža lomu. Vai nav mīlīgi?


45. In the Blink of an Eye

Režisors: Endrjū Stentons
Lomās: Keita Makinona, Rašida Džonsa, Davīds Digss
Uz ekrāniem: TJR

Ar viņa pirmo neanimēto režijas filmu “John Carter” Endrjū Stentonam savulaik sanāca diezgan pamatīgi apdedzināties – jāatzīst gan, ka kopš filmas iznākšanas tās reputācija ir krietni uzlabojusies, daudziem atzīstot, ka tolaik tā tika pārāk traki un nepelnīti kritizēta. Bet nu, pavadījis vairākus gadus savā iemīļotajā animācijas studijā “Pixar” un paralēli režisējot arī dažādu seriālu sērijas, viņš ir saņēmies otrajam kinoraundam. “In the Blink of an Eye” pagaidām vēl ir sižetiskos noslēpumos tīta, taču zinām to, ka arī šī būs zinātniskās fantastikas žanram piederīga un izstāstīs trīs savstarpēji saistītus stāstus, kas aptver visu pasaules vēsturi.


46. Inside Out 2

Režisors: Kelsijs Manns
Lomās: Eimija Polere, Filisa Smita, Lūiss Bleks, Tonijs Heils, Liza Lapira, Maija Hoka
Uz ekrāniem: 14.06.2024.

Ja jau pieminējām “Pixar”, tad par viņiem arī paturpināsim. Senāk, daudzus gadus agrāk “Pixar” animācijas studija bija diezgan slavena ar to, ka reti kad lēma veidot savu stāstu turpinājumus – ar “Toy Story” kā vienu no retajiem izņēmumiem. Šie laiki nu jau ļoti sen ir garām, un mūsdienās mums regulāri tiek piedāvāti “Pixar” veiksmīgāko darbu turpinājumi. Tā kā “Inside Out” bija neapstrīdams veiksmes stāsts, tad loģiskā kārtā šogad mēs atkal varēsim paviesoties galvenās varones Railijas galvā, kur, tīņu iestājoties tīņu vecumam, sāk ārdīties jaunas emocijas, tostarp… Trauksme.


47. Joker: Folie à Deux

Joker: Folie à Deux

Režisors: Tods Filipss
Lomās: Vakīns Fīnikss, Lady Gaga, Zazija Bītsa, Brendans Glīsons, Ketrīna Kīnere
Uz ekrāniem: 04.10.2024.

Lai kā būtu dalījušās domas par Toda Filipsa 2019. gadā iznākušo “Joker”, filmas veiksme bija neapstrīdama, tāpēc, lai gan sākotnēji tā bija iecerēta kā vienkārši viena, pati par sevi eksistējoša filma, šogad tai gaidāms turpinājums. Par to, kas tieši “Džokera” otrajā daļā notiks, visi iesaistītie sazvērnieciski klusē, bet zinām to, ka Vakīna Fīniksa atveidotajam Artūram Flekam šoreiz piebiedrosies arī Džokera slavenā draudzene Hārlija Kvinna, kuru atveidos Lady Gaga. Lai visa padarīšana kļūtu vēl jautrāka – filma it kā būšot mūzikls (ja jau piedalās Lady Gaga, tad būtu grēks neizmantot viņas vokālās dotības, vai ne?).


48. Juror No. 2

Režisors: Klints Īstvuds
Lomās: Nikolass Holts, Tonija Kolete, Zoja Doiča, Kīfers Saderlends, Leslija Biba, Kriss Mesīna, Dž. K. Simonss
Uz ekrāniem: TJR

Kamēr mēs pavadījām labu daļu pagājušā gada, gari un plaši apdziedot to, cik enerģiski un darboties spējīgi ir Ridlijs Skots un Mārtins Skorsēze, būdami attiecīgi 86 un 81 gada vecumā, tikmēr Klints Īstvuds, kuram ir 93 (!) gadi, nevis piedalījās pļāpās, bet aktīvi strādāja pie savas nākamās režijas filmas. “Juror No. 2” būs trilleris, kura darbība norisināsies tiesas zālē – kāds no zvērinātajiem, kas piedalās slepkavības tiesas prāvā, pēkšņi saprot, ka viņš, iespējams, bija vainīgs upura nāvē. Īstvuds, kā jau īstai Holivudas leģendai pieklājas, sapulcināja arī ļoti iespaidīgu aktieru sastāvu, tā ka interese par projektu ir pamatīga.


49. Kinds of Kindness

Režisors: Jorgs Lantims
Lomās: Emma Stouna, Džesijs Plemonss, Vilems Defo, Margarita Kveilija, Honga Čau, Džo Alvins, Mamodū Atijs, Hantere Šeifere
Uz ekrāniem: TJR

Redzēs, vai tas tā tiešām būs, bet, iespējams, ka 2024. gadā mēs tiksim lutināti ar veselām divām Jorga Lantima filmām. “Poor Things”, kas bija skatāma vien pāris seansos pagājušogad, tūlīt janvārī piedzīvo pilntiesīgu iznākšanu arī mūsu kinoteātros. Bet, kamēr “Nabaga radības” tika nopulētas un appucētas, līdz bija gatavas tikties ar skatītājiem, Lantims un viņa jaunā labākā draudzene Emma Stouna paspēja nofilmēt vēl vienu filmu, kas sākotnēji bija zināma ar nosaukumu “And”, bet vēlāk tika pārdēvēta par “Kinds of Kindness”. Pagaidām par filmas sižetu neko nezinām – ir dzirdēts vien tik daudz, ka filma esot antoloģija un ka katrā stāstā redzami vieni un tie paši aktieri dažādās lomās.

Bet, kamēr gaidām “Kinds of Kindness”, aicinām noskatīties “Poor Things” īpašajā “Kino Kulta” seansā jau 6. janvārī!


50. Kingdom of the Planet of the Apes

Režisors: Vess Bols
Lomās: Ouens Tīgs, Freija Alana, Kevins Durands, Viljams H. Meisijs
Uz ekrāniem: 10.05.2024.

Domājams, ka lielākā daļa no mums bija sapratuši, ka “Pērtiķu planētas” rebūtotā franšīze, kas it kā noslēdzās 2017. gadā ar “War for the Planet of the Apes”, bija domāta kā triloģija. Izrādās, ka “Disney”, kas pārpirka “20th Century Fox” studiju, tomēr ir bijuši tālejošāki plāni, un šogad mūs gaida atgriešanās šajā pasaulē ar “Kingdom of the Planet of the Apes”, kas nosacīti turpinās triloģijā redzētos notikumus. Jaunās filmas darbība norisināsies teju 300 gadus pēc “War for the Planet of the Apes” noslēguma – pērtiķi nu ir izveidojuši kārtīgu civilizāciju, bet cilvēki ir kļuvuši par mežoņiem. Problēmas gan sāksies, kad viens no pērtiķu vadītājiem sagrozīs Cēzara savulaik izteiktās mācības, lai paverdzinātu citus pērtiķu klanus…


51. Kraven the Hunter

Režisors: Dž. S. Čandors
Lomās: Ārons Teilors-Džonsons, Ariana Debose, Rasels Krovs, Freds Hešingers, Kristofers Abots, Alesandro Nivola
Uz ekrāniem: 30.08.2024.

Kamēr “Marvel Cinematic Universe” šogad ietur nelielu pauzi ar tikai vienu filmu, jau minēto “Deadpool”, izdevību tikmēr izmanto “Sony” studija, šogad piedāvājot veselas trīs sava “Spider-Man” universa filmas. Viena no tām būs jau vairākkārt pārceltā, bet beidzot tomēr gatavā “Kraven the Hunter”, kurā Ārons Teilors-Džonsons attēlos mednieku ar dzīvnieciskām spējām. Īpašu interesi par šo filmu rada fakts, ka tā būs ar pieaugušām auditorijām domāto R reitingu (citiem vārdiem sakot, asinis plūdīs daudz un sarkanā krāsā), kā arī tas, ka tās režisors ir Dž. S. Čandors, kurš līdz šim savā karjerā (“A Most Violent Year”, “All Is Lost”) nav licis vilties. Cerams, ka komiksfilmu mašinērija viņu nebūs aprijusi bez sāls, kā tas reizēm mēdz gadīties.


52. Kung Fu Panda 4

Režisors: Maiks Mičels
Lomās: Džeks Bleks, Akvafina, Viola Deivisa, Dastins Hofmans, Džeimss Hongs, Braiens Krenstons, Īans Makšeins, Kī Hui Kvans
Uz ekrāniem: 08.03.2024.

“Kung Fu Panda” ir viena no mūslaiku mīlīgākajām un foršākajām animācijas filmu franšīzēm, tāpēc ir prieks, ka pēc ilgāka pārtraukuma (iepriekšējā filma iznāca nu jau patālajā 2016. gadā) atkal varēsim tikties ar lācēnu Po un viņa cīņu mākslas biedriem. Šoreiz Po, kuru joprojām ierunā lieliskais Džeks Bleks, nāksies meklēt pēcteci Pūķa cīnītāja statusam, jo pats Po drīzumā kļūs par Miera ielejas Garīgo līderi. Nekas gan, protams, neies pārāk gludi, jo papildus visām pārējām klapatām Po vēl būs jācīnās ar jaunu naidnieku vārdā… Hameleons.


53. Lisa Frankenstein

Režisore: Zelda Viljamsa
Lomās: Ketrīna Ņūtone, Kouls Sprauzs, Līsa Soberano, Karla Gudžīno
Uz ekrāniem: TJR

Scenāriju autore Diablo Kodija jau ir rotaļājusies ar ideju par atdzīvinātu līķi, kas noved pie asiņainām sekām, – “Jennifer’s Body” ne vienam vien skatītājam ir siltā atmiņā. Ar “Lisa Frankenstein” viņa piedāvās nedaudz citādu variāciju par šo tēmu, filmai stāstot par kādu tīņu meiteni, kura atdzīvina glītu puiša līķi no karalienes Viktorijas laikiem, kas, protams, ne pie kādām labām sekām nenoved. Kodija ir ilgāku laiku bijusi prom no darbiem (viņas iepriekšējā filma “Tully” iznāca 2018. gadā), tā ka būs interesanti paskatīties, ko viņa pa šo laiku būs sadomājusi. Starp citu, “Lisa Frankenstein”, par kuras iznākšanas datumu Latvijā ziņu vēl nav, būs Robina Viljamsa meitas Zeldas Viljamsas pilnmetrāžas debija režijā.


54. The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim

Režisors: Kendži Kamijama
Lomās: Braiens Kokss, Miranda Oto, Gaija Vaisa, Lūks Paskvalīno
Uz ekrāniem: 13.12.2024.

Pītera Džeksona veidotās “Gredzenu pavēlnieka” triloģijas noslēdzošā filma “The Return of the King” pagājušogad svinēja 20 gadu jubileju, tikai vēlreiz atgādinot, ka tādu maģiju, kādu viņam toreiz izdevās uzburt uz ekrāna, atkārtot vēl nav izdevies nevienam. Ne pašam Džeksonam, kura “Hobita” triloģija iejūsmināja vien reto, ne arī “Amazon”, kura seriāls “The Rings of Power” arī tika uzņemta pavēsi. Varbūt krietni labāk veiksies ar animāciju – šogad gaidām “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim”, kas norisināsies 261 gadu pirms “Gredzenu pavēlnieka” otrās daļas notikumiem, izstāstot leģendu par Helma dzīles kaujām. Gaidām filmu kinoteātros!


55. Love Lies Bleeding

Režisore: Roza Glāsa
Lomās: Kristena Stjuarte, Ketija O’Braiena, Eds Hariss, Džīna Malone, Anna Barišņikova, Deivs Franko
Uz ekrāniem: TJR

Ja tava debijas režijas filma izdodas tik neaizmirstama un brīžiem asinis stindzinoša, kāda bija Rozas Glāsas “Saint Maud”, tad nav nekāds brīnums, ka tavu nākamo filmu mēs gaidām ar milzīgu interesi un ka lieli vārdi (šajā gadījumā – Kristena Stjuarte) steigs ar tevi kopā strādāt pie tava jaunā projekta. Kā savu nākamo darbu Glāsa izvēlējās ko pavisam atšķirīgo no “Saint Maud” – “Love Lies Bleeding” būs romantisks trilleris, kas stāstīs par kādas sporta zāles darbinieces attiecībām ar profesionālu bodibilderi, iepinot visā iekšā arī kriminālintrigu. Filmas pirmizrāde gaidāma Sandēnsas kino festivālā, kur, cerams, atsauksmes būs gana labas, lai filma nonāktu arī līdz Latvijas kinoteātriem.


56. Love Me

Love Me

Režisori: Sems Zukero, Endijs Zukero
Lomās: Kristena Stjuarte, Stīvens Jans
Uz ekrāniem: TJR

Ja jau pieminējām vienu Kristenas Stjuartes filmu Sandēnsas kino festivālā, kas sākas ar vārdu “Love”, pieminēsim arī otru! “Love Me” solās būt vēl ekscentriskāks stāsts par “Love Lies Bleeding” – tas būs postapokaliptisks romantisks stāsts par kādu boju un satelītu, kuri sastopas tiešsaistē un viens otrā iemīlas pēc tam, kad visa cilvēce ir zudusi. Spriežot pēc tā, ka pirmais attēls no filmas mums rāda ļoti cilvēcīgos veidolos esošo Stjuarti un Stīvenu Janu, varam spekulēt, ka boja un satelīts kādā brīdī manifestē sev cilvēcīgas formas (varbūt iedomu), bet tad jau redzēsim, kādus noslēpumus slēpj šis intriģējošais veikums.


57. Madame Web

Režisore: S. Dž. Klārksone
Lomās: Dakota Džonsone, Sidnija Svīnija, Seleste O’Konora, Isabela Merseda, Tahārs Rahims, Maiks Epss, Emma Robertsa, Ādams Skots, Zoša Mameta
Uz ekrāniem: 16.02.2024.

“He was in the Amazon with my mom when she was researching spiders right before she died.” Filmu mārketinga ļaudis reizēm var līst kaut no ādas ārā, lai viņu filmas kļūtu par viral sensācijām, bet, lai tam būtu īstais efekts, šiem fenomeniem ir jāparādās pašiem no sevis. Reti kam tas izdevās tik negaidīti, kā to paveica “Madame Web” treileris ar nu jau leģendāro frāzi šīs rindkopas ievadā. Tā ka kaut vai potenciālās kumēdiņu devas dēļ “Madame Web” jau mūs ir nopelnījusi kā skatītājus. No iepriekš minētajām trīs “Sony” komiksfilmām, kas šogad gaidāmas, Tīklmadāma pie skatītājiem nonāks kā pirmā jau februāra vidū.


58. Maria

Maria

Režisors: Pablo Larains
Lomās: Andželīna Džolija, Valērija Golino, Haluks Bilginers, Alba Rorvahere, Kodijs Smits-Makfī
Uz ekrāniem: TJR

Čīliešu režisors Pablo Larains būs izveidojis neplānotu, bet iespaidīgu un savā starpā nesaistītu biogrāfisko filmu triloģiju par trim ārkārtīgi interesantām dāmām. Pirmā bija “Jackie” par Džekiju Kenediju ar Natāliju Portmani galvenajā lomā. Tai dažus gadus vēlāk sekoja stāsts par princesi Diānu “Spencer” ar Kristenu Stjuarti, bet nu būs kārta slavenajai operdziedātājai Marijai Kallasai, kuras lomu filmā “Maria” uzņēmusies Andželīna Džolija. Pagaidām vēl nav pilnīgi noteikti zināms, ka filma paspēs iznākt vēl šogad, jo tās uzņemšana sākās oktobrī, bet cerams, ka Larains paspēs uz rudens festivālu sezonu, kas tad ļaus cerēt uz pēc tam sekojošu filmas izrādīšanu plašākai publikai.


59. MaXXXine

Maxxxine

Režisors: Tajs Vests
Lomās: Mija Gota, Elizabete Debiki, Mozess Samnijs, Mišela Monehena, Bobijs Kanavāle, Lilija Kolinsa, Halsija, Džankarlo Espozito, Kevins Beikons
Uz ekrāniem: TJR

Kad pie skatītājiem nonāca Taja Vesta veidotais slasher trilleris “X”, tobrīd nevienam vēl nebija ne mazākās nojausmas, ka mēs skatāmies pirmo filmu triloģijā. Taču izrādījās, ka Vests un aktrise Mija Gota bija tik aizrāvušies ar Gotas atveidoto personāžu šajā filmā, ka abi bija izdomājuši viņas izcelsmes stāstu, kuru Vests sāka pārveidot scenārijā vēl “X” filmēšanas laikā. Vēlāk iznākusī “Pearl” iemantoja vēl lielāku skatītāju mīlestību nekā “X”, tā ka ir tikai loģiski, ka stāstam sekos vēl viens turpinājums “MaXXXine”. Jaunā filma būs turpinājums “X” notikumiem, tur iepazītajai Maksīnei nu pārvācoties uz Losandželosu, lai īstenotu sapni kļūt par slavenu aktrisi – protams, viņas ceļš uz slavu būs asiņu peļķēm pielaistīts.


60. Mean Girls

Režisori: Samanta Džeina, Arturo Perezs juniors
Lomās: Angurija Raisa, Renē Rapa, Auli’i Kravaljo, Kristofers Brainijs, Tīna Feja, Dženna Fišere, Bizija Filipsa, Džons Hamms, Ešlija Pārka
Uz ekrāniem: TJR

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais – un izrādās, ka “Mean Girls” ir gana labi aizmirsta, vismaz jaunākajās paaudzēs, lai klāt būtu jauna šī stāsta versija. Nu labi, patiesībā jau “Mean Girls” nemaz nebija aizmirsta filma, jo to regulāri citējam joprojām un stāsts pēc iznākšanas tika pārcelts mūzikla formātā Brodvejā. Tā nu jaunā “Mean Girls” versija būs nevis vienkārši oriģināla rīmeiks, bet gan mūzikla ekranizācija – fakts, ko treileris gan rūpīgi slēpj (ja nezināt, ka tas ir mūzikls, varat arī neuzminēt). Redzēsim, kas no tā visa būs sanācis, bet treileris ar tekstu “This isn’t your mother’s “Mean Girls”” jau paspēja uzsist asinis. Pagaidām pie mums filmai iznākšanas datuma gan vēl nav.


61. Megalopolis

Režisors: Frānsiss Fords Kopola
Lomās: Ādams Draivers, Forests Vitakers, Natālija Emanuela, Džons Voits, Lorenss Fišbērns, Obrija Plaza, Džeisons Švarcmens, Šaia Lebafs, Dastins Hofmans, Džankarlo Espozito
Uz ekrāniem: TJR

No pagājušā gada saraksta uz šo atceļo arī Frānsisa Forda Kopolas ambiciozais un masīvais projekts, zinātniskās fantastikas drāma “Megalopolis”, kas pagājušā gada pavasarī beidzot tika nofilmēts. Kopola filmu ir lolojis jau desmitgadēm ilgi – kopš pagājušā gadsimta 80. gadiem, Kopolam pat atzīstoties, ka trīs no viņa 90. gados iznākušajām filmām viņš bija uzņēmies tikai tāpēc, lai varētu tikt vaļā no parādiem un finansēt “Megalopolis”. Beigu beigās Kopola naudu savam sapņu darbam atrada, pārdodot savu vīna darītavu, un finansiālā neatkarība nozīmē to, ka režisors var pilnībā īstenot savu vīziju – ko arī ar nepacietību gaidām.


62. Mickey 17

Režisors: Džūnho Bons
Lomās: Roberts Patinsons, Stīvens Jans, Naomi Akija, Tonija Kolete, Marks Rufalo
Uz ekrāniem: TJR

Jāsaka, kā ir – lai gan “Parasite” un citu fantastisku filmu režisora Džūnho Bona jaunā veikuma “Mickey 17” iznākšanas datums joprojām it kā ir 29. marts, teju katru dienu gaidām, kad tiks paziņots par filmas pārcelšanu uz vēlāku laiku. Tas tāpēc, ka, lai gan līdz filmas pirmizrādei palikuši vairs tikai pāris mēneši, neko vairāk par šo īso tīzertreileri mēs tā arī neesam redzējuši, kas liek domāt, ka tā tomēr varētu vēl nebūt īsti gatava. Lai nu kā būtu ar iznākšanas datumu, filmu gaidām ar ļoti lielu interesi – tā ir balstīta uz zināntiskās fantastikas romāna “Mickey 7” (Bons ir izvēlējies pieplusot klāt vienu desmitnieku), kas stāsta par cilvēku kolonizācijas ekspedīciju uz ledainu planētu. Nosaukumā minētais Mikijs ir ekspedīcijas dalībnieks, kurš tiek sūtīts pašnāvnieciskās misijās, pēc kurām viņa prāts un atmiņas tiek atdzīvinātas klonetā ķermenī.


63. Monkey Man

Režisors: Devs Patels
Lomās: Devs Patels, Šarlto Koplijs, Sobita Dulipala, Sikanders Kers
Uz ekrāniem: TJR

Kaut kādos pamatīgos neceļos ir iestrēgusi Deva Patela debijas filma režijā, bet, tā kā “Monkey Man” izklausās ļoti interesanta un potenciāli lieliski izklaidējoša filma, tad turpināsim to iekļaut šajā sarakstā, līdz būsim zaudējuši visas cerības. Kā jau minējām pagājušā gada top filmu apkopojumā, pēdējos gados īpaši esam sākuši interesēties par Indijas kino, un Patela veidotajai filmai vajadzētu palīdzēt pakasīt šo intereses niezi. “Monkey Man” būs asa sižeta trilleris, ka stāstīs par nesen no cietuma izlaistu bijušo noziedznieku, kurš dzīvo Indijā un cenšas atrast savu vietu pasaulē, kurā valda korporatīva alkatība, bet vērtības arvien izzūd. Gan jau viņš visiem par to sados pa muti.


64. Mother Mary

Režisors: Deivids Lauerijs
Lomās: Mikaela Koela, Anna Hataveja, Hantere Šeifere, Kaija Gerbere, Džesika Brauna-Findleja
Uz ekrāniem: TJR

Deivids Lauerijs turpina pārsteigt ar žanrisko dažādību savā karjerā. Bet tas tomēr ir ļoti interesanti, ka nekad nevar zināt, ko no viņa gaidīt. Pēc mitoloģiskā un folkloriskā (un skatītāju nepelnīti nenovērtētā) “The Green Knight”, pagājušogad viņš iepriecināja jaunākos skatītājus ar “Peter Pan & Wendy”, bet viņa nākamais projekts ir mūzikas caurvīta melodrāma “Mother Mary”, kas stāstīs par kādas mūziķes un modes mākslinieces attiecībām. Filmai oriģināldziesmas sagādās labi zināmie mākslinieki Džeks Antonofs un Čārlija XCX, tā ka šim vajadzētu būt arī muzikāli interesantam projektam.


65. Mother’s Instinct

Režisors: Benuā Deloms
Lomās: Džesika Časteina, Anna Hataveja, Džošs Čārlzs, Anderss Danielsens Lī
Uz ekrāniem: 08.03.2024.

Ja Kristenai Stjuartei šogad gaidāmas divas filmas ar “Love” nosaukumā, tad Annai Hatavejai savukārt ir dubultīgs “Mother” trieciens. Papildus iepriekšminētajai “Mother Mary” viņu redzēsim arī psiholoģiskajā trillerī “Mother’s Instinct”. Tajā viņa un Džesika Časteina atveidos divas labas draudzenes, kuru attiecības sabrūk pēc tam, kad viena no viņām piedzīvo smagu traģēdiju. Filma ir nosacīti balstīta uz oriģināli franču valodā sarakstīta romāna, kas jau reiz ir ticis ekranizēts – 2018. gadā Beļģijā tika izveidota filma “Duelles”. Tā kā pirmā ekranizācija globāli nav pārāk labi zināma, var mēģināt vēlreiz!


66. Mufasa: The Lion King

Režisors: Berijs Dženkinss
Lomās: Ārons Pjērs, Kelvins Harisons juniors, Sets Rogens, Billijs Aihners, Džons Kani
Uz ekrāniem: 20.12.2024.

Kā jau minējām, 2024. gads acīmredzot solās būt īsts prīkvelu gads, jo papildus jau minētajiem stāstiem mūs šogad gaida arī “The Lion King” prīkvels par karali Mufasu. Filma būs veidota tādā pašā stilā, kādā bija 2019. gadā veidotais oriģinālās animācijas filmas rīmeiks – bet, nu, būsim godīgi, tā arī bija animācija, lai gan fotoreālistiskā stilā (roka neceļas to raksturot kā live action). Ļoti iespējams, ka mūsu interese par šo filmu būtu minimāla, ja vien nebūtu tās režisora Berija Dženkinsa. Viņš līdz šim ir veidojis fantastiski izjustas un smalkas drāmas, tāpēc būs interesanti uzzināt, kas viņu varētu būt piesaistījis šādas filmas veidošanā (izņemot, protams, nauda – ceram, ka tur slēpjas kas vairāk.)


67. Night Swim

Režisors: Braiss Magvairs
Lomās: Vaiats Rasels, Kerija Kondone, Amēlija Hoferle, Gevins Vorens
Uz ekrāniem: 19.01.2024.

Kā pagājušajā gadā pierādīja “M3GAN”, janvārim lieliski piestāv “Blumhouse” veidotās šausmu filmas – nesarežģīti stāsti, kas vienkārši piedāvā nedaudz šermuļiem pārskriet pār kauliem, kad tiek terorizēta kārtējā nevainīgā (or is it?) ģimene. Tieši šādas eskeipisma izklaides piedāvās arī “Night Swim”, kas stāstīs par ģimeni, kas ievācas jaunā mājā, kas it kā nāk ar foršu bonusu – baseinu –, taču, protams, tajā slēpjas pārdabiskas briesmas. Iesēdīsimies ērtos kino krēslos, grauzīsim uzkodas un priecāsimies, ka tādas lietas nenotiek ne ar vienu no mums.


68. Nightbitch

Režisore: Mariella Hellere
Lomās: Eimija Adamsa, Skūts Maknērijs, Ella Tomasa, Mērija Holanda
Uz ekrāniem: TJR

Vēl viens pārceļotājs no pagājušā gada topa ir arī “Nightbitch” – kaut vai nosaukuma dēļ vien, vai ne? Bet arī stāsta pieteikums izklausās intriģējoši. Filma, kas ir balstīta uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu, stāstīs par kādu mākslinieci, kura ir iepauzējusi karjeru, lai rūpētos par mazuli, bet tad viņai sāk likties, ka naktī viņa pārvēršas par suni. Ļoti gribētos arī, lai Eimijai Adamsai beidzot būtu kāda superizdevusies filma, citādi viņas filmogrāfija pēdējos gados sāk izskatīties tā pabēdīgi. Bet viņa ir brīnišķīga aktrise un noteikti ir pelnījusi sava talanta cienīgus, izaicinošus darbus, tāpēc ceram, ka Mariella Hellere (“Can You Ever Forgive Me?” un “A Beautiful Day in the Neighborhood” režisore) viņai tādu arī būs sagādājusi.


69. Nosferatu

Nosferatu

Režisors: Roberts Egerss
Lomās: Bils Skārsgārds, Nikolass Holts, Lilija-Roza Depa, Ārons Teilors-Džonsons, Emma Korins, Vilems Defo
Uz ekrāniem: TJR

“The Witch”, “The Lighthouse”, “The Northman” – vai tad ir vajadzīgs vēl kāds arguments papildus šiem, lai Roberta Egersa “Nosferatu” uzreiz kļūtu par vienu no gada visgaidītākajām filmām? Egerss par savu vēlmi veidot jaunu “Nosferatu” versiju ir runājis jau kopš 2015. gada, un nu beidzot viņam savu sapņu projektu būs izdevies īstenot. Pirmie attēli no filmas ir izskatījušies lieliski un atmosfēriski – Egerss noteikti zina, ko dara. Pagaidām gan filmai vēl nav oficiāla iznākšanas datuma Latvijā, bet ticam, ka mums šis gabals gar degunu nenoies – laika vēl ir daudz, jo ASV pirmizrāde paredzēta vien Ziemassvētkos.


70. Oh, Canada

Režisors: Pols Šreiders
Lomās: Ričards Gīrs, Džeikobs Elordi, Uma Tūrmane, Maikls Imperioli
Uz ekrāniem: TJR

Ir tikai loģiski, ka Pols Šreiders jau uz karstām pēdām pēc savas pēdējās filmas “Master Gardener” ķeras klāt nākamajai. Jo kaut kas taču viņam būs jāieliek arī savā 2024. gada labāko filmu sarakstā (sev tipiskā stilā par vienu no savām mīļākajām 2023. gada filmām viņš nosauca… “Master Gardener”). Bet pareizi ir, ar saviem sasniegumiem ir jālepojas! Šogad Šreiders pats sevi un gan jau arī mūs cer iepriecināt ar “Oh, Canada” – dramatisku stāstu par uz nāves sliekšņa esošu rakstnieku, kurš jaunības gados aizbēga uz Kanādu, lai netiktu iesaukts armijā Vjetnamas kara laikos. Galveno varoni filmā atveidos gan Ričards Gīrs, gan Džeikobs Elordi – dažādos vecumos, protams.


71. The Old Guard 2

Režisore: Viktorija Mahonija
Lomās: Šarlīze Terona, Kiki Leina, Marvans Kenzari, Luka Marinelli, Matiass Šonarts, Čuvitels Edžiofors, Uma Tūrmane, Henrijs Goldings
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan par pirmo “The Old Guard” filmu domas dalījās, to tomēr daudzi atceras ar diezgan siltām atmiņām un novērtēja arī iznākšanas brīdī. Filma nonāca “Netflix” platformā pašā pandēmijas karstumā, līdz ar to kļūstot par vienu no retajiem kārtīgiem action gabaliem, ar ko sevi tolaik varējām izklaidēt un novērst uzmanību no vispārējā ārprāta. Gūtie panākumi, protams, nozīmē, ka sekos arī turpinājums. Šoreiz režisora krēslā Džīnas Prinsas-Blaitvudas vietā ir sēdusies Viktorija Mahonijai, kurai šis būs pirmais šāda mēroga izaicinājums. Cerams, ka viss būs izdevies!


72. On Swift Horses

Režisors: Daniels Minahans
Lomās: Deizija Edgara-Džonsa, Džeikobs Elordi, Vils Polters, Djego Kalva, Saša Kalle, Dons Sveizijs
Uz ekrāniem: TJR

Filmā “On Swift Horses” režisoram Danielam Minahanam ir izdevies savākt veselu plejādi šobrīd interesantāko jauno aktieru, kas vien nozīmē, ka par viņa filmu spicēsim ausis. Tā stāstīs par jaunu precētu pāri Mjurielu un Lī, kuri ir skaistas dzīves sākumā, ko izjauc Lī jaunākā brāļa Džūliusa ierašanās. Te mūs gaidīs interesants mīlas trīsstūris, atkarību drāma un, kā sola aktieris Djego Kalva, “diezgan seksīgas ainas” viņa un Džeikoba Elordi starpā. Gatavojieties nebeidzamiem “TikTok” edits, kad filma būs iznākusi, to varam garantēt jau tagad.


73. The Order

Režisors: Džastins Kurzels
Lomās: Džūda Lovs, Nikolass Holts, Tajs Šeridans, Elisona Olivera, Odesa Janga, Džurnija Smoleta, Marks Marons
Uz ekrāniem: TJR

Austrāliešu režisora Džastina Kurzela karjerai jau sen esam sekojuši ar lielu interesi, un ir prieks, ka pēc 2016. gadā piedzīvotā pamatīgā klupiena ar “Assassin’s Creed” viņam ir izdevies atgūties un atkal pārliecinoši soļot savā unikālajā virzienā. Viņa jaunā filma “The Order” stāstīs par kādu FIB aģentu (Džūda Lovs), kurš pamana līdzības vairākās banku aplaupīšanās un citos noziegumos, un viņam rodas aizdomas, ka šos darbiņus veic nevis kāda kriminālbanda, bet gan radikāļu grupa, kuru vada ārkārtīgi harizmātisks līderis (Nikolass Holts). Sveicam arī Nikolasu Holtu, kuram šis, šķiet, būs vienkārši fantastisks gads – šī ir jau trešā viņa filma šajā sarakstā.


74. Orion and the Dark

Režisors: Šons Čarmats
Lomās: Džeikobs Tremblejs, Pols Valters Hauzers, Verners Hercogs
Uz ekrāniem: 02.02.2024.

Animācijas filma “Orion and the Dark”, iespējams, mūsu uzmanībai būtu paslīdējusi garām biezajā “Netflix” satura ķīselī, ja vien tai par labu nespēlētu divi ļoti svarīgi faktori. Pirmkārt, šīs filmas scenāriju, kas stāsta par zēnu, kuram ir bail no visa, bet jo īpaši tumsas, ir sarakstījis neviens cits kā Čārlijs Kaufmans, kas liek cerēt, ka šeit varētu slēpties kas interesantāks par ierastajām štancētajām bērnu filmām. Otrkārt, filmā dalību kā balss aktieris ir ņēmis Verners Hercogs – viņa neparastajos balss toņos esam gatavi klausīties jebkurā diennakts laikā, pat tumsā.


75. Paddington in Peru

Režisors: Dugals Vilsons
Lomās: Bens Višovs, Imelda Stontone, Hjū Bonevils, Emīlija Mortimere, Džūlija Voltersa, Džims Brodbents, Olīvija Kolmane, Antonio Banderass
Uz ekrāniem: 15.11.2024.

Šogad uz ekrāniem atgriezīsies arī viens no visu laiku iemīļotākajiem lācēniem – Padingtons. Trešajā filmā Padingtons un Braunu ģimene ālēsies nevis pa Londonu, bet gan dosies ceļojumā uz Peru, lai apciemotu lācēna tanti Lūsiju. Cerams, ka šai mīlīgajai franšīzei izdosies saglabāt savu šarmu un burvību, nomainot režisoru – pirmo divu daļu veidotājs Pols Kings devās piedzīvojumos ar Villiju Vonku, tāpēc šīs filmas radošos grožus savās rokās ņēma Dugals Vilsons. Jāatzīst gan, ka bija jau izcēlies neliels skandāls – trešajā filmā misis Braunas lomā redzēsim nevis Salliju Hokinsu, bet gan Emīliju Mortimeri. Bet cerēsim, ka kopējās sajūtās tas neko daudz nemainīs.


76. Polaris

Režisore: Linna Remsija
Lomās: Vakīns Fīnikss, Rūnija Mara
Uz ekrāniem: TJR

Holivuda pret Linnu Remsiju nav bijusi pārāk maiga, bet ir prieks, ka režisore, neskatoties uz sarežģījumiem karjerā (palasiet par “Jane Got a Gun” tapšanas vēsturi) nav zaudējusi enerģiju un turpina darboties pie arvien jauniem projektiem. Viņas iepriekšējā filma “You Were Never Really Here”, daudzuprāt, bija viens no izcilākajiem 2017. gada projektiem, tāpēc ziņas, ka Remsija atkal sadarbosies ar aktieri Vakīnu Fīniksu, sagādāja dubultprieku visiem kino faniem. Par “Polaris” pagaidām neko daudz vēl nezinām – filmas darbība norisināšoties Aļaskā 19. gadsimta nogalē, kādam ledus fotogrāfam sastopot pašu velnu. Kopā ar Fīniksu filmā redzēsim arī viņa dzīvesbiedri, brīnišķīgo aktrisi Rūniju Maru.


77. Project Artemis

Režisors: Gregs Berlanti
Lomās: Skārleta Johansone, Čanings Teitums, Džims Rašs, Rejs Romano, Vudijs Harelsons
Uz ekrāniem: 12.07.2024.

Filma “Project Artemis”, kuras darbība norisināsies 60. gados “space race” jeb kosmosa iekarošanas sāncensību laikā, kopš tās izziņošanas ir paspējusi pamatīgi pamainīties – visticamāk, mainīsies pat filmas nosaukums. Kāds tas būs, to rādīs laiks, bet interese par šo stāstu mums noteikti ir pamatīga. Sākotnēji to bija paredzēts režisēt Džeisonam Beitmenam, kurš pēdējo gadu laikā ir veiksmīgi darbojies kā režisors seriālos, kuros pats arī filmējās (“Ozark”, “The Outsider”). Beitmens gan projektu vēlāk pameta (ar tradicionālo creative differences ieganstu), kā arī vienā no galvenajām lomām tomēr redzēsim Čaningu Teitumu, nevis Krisu Evansu. Taču, neskatoties uz šiem klupieniem, vienmēr esam ieinteresēti kosmosīgos stāstos – un, kamēr gaidām šo, varam bindžot “For All Mankind”.


78. Pussy Island

Režisore: Zoja Kravica
Lomās: Naomi Akija, Čanings Teitums, Saimons Rekss, Kristians Sleiters, Džīna Deivisa, Heilijs Džoels Osments
Uz ekrāniem: TJR

Cerams, ka Zojas Kravicas debijas filmu režijā nepiemeklēs līdzīgs liktenis, kā notika ar vēl vienu filmu, kurā vienā no galvenajām lomām arī bija Čanings Teitums – “The Lost City”. Sākotnēji tā bija zināma ar krietni pikantāko nosaukumu “The Lost City of D”, taču kādā brīdī kādi lēmumu pieņēmēji laikam no tādiem jokiem sabijās, un tā nu filma tika apveltīta ar krietni neizteiksmīgāku nosaukumu. Bet Kravica “Pussy Island” ir lolojusi jau sen, tāpēc diez vai gribēs piekāpties (turies, Zoja!). Filma stāstīs par kādu viesmīli, kura iemīlas tehnoloģiju uzņēmuma vadītājā un dodas uz viņa privāto salu, kur pēc tam, protams, viss ir slikti.


79. Queer

Režisors: Luka Gvadanino
Lomās: Daniels Kregs, Drū Stārkijs, Leslija Manvila, Džeisons Švarcmens, Henrijs Zaga
Uz ekrāniem: TJR

Daudzi kino fani jau zina, ka ar Lukas Gvadanino izziņotajiem projektiem jābūt piesardzīgiem – nevajag pārāk sacerēties, ka tie tiešām tiks īstenoti, jo režisoram ir paradums plānot visu ko interesantu, bet ar darīšanu pēc tam ir tā, kā nu tas ir. Labās ziņas par “Queer”, Viljama Barouza romāna ekranizāciju, ir tādas, ka šajā gadījumā varam tomēr sākt sacerēties, jo Gvadanino to jau ir nofilmējis. Filmas darbība norisināsies 40. gados Mehiko, kur kāds amerikānis (Daniels Kregs) iemīlas par viņu jaunākā vīrietī (Drū Stārkijs).


80. A Quiet Place: Day One

Režisors: Maikls Sarnoski
Lomās: Lupita Njong’o, Džozefs Kvinns, Alekss Vulfs, Džimons Honsū, Deniss O’Hērs
Uz ekrāniem: 28.06.2024.

Spinofprīkvels – ar šādu ārprātīgu salikteni varam raksturot gaidāmo “A Quiet Place” franšīzes papildinājumu. “Day One”, kā jau nosaukums saka priekšā, pievērsīsies iepriekšējās filmās redzētās monstru apokalipses pašam sākumam, šoreiz izstāstot pilnīgi citu varoņu stāstu (Emīlijas Blantas famīliju šoreiz liksim mierā). Pirmās dienas haosu un iznīcību mēs jau nedaudz redzējām otrās filmas sākuma ainā, taču šoreiz varēsim vairāk uzzināt par pirmo mirkļu paniku un neizpratni. Tā kā stāsts šoreiz iet citā virzienā, tad arī režisora krēslā vairs nesēž Džons Krasinskis – viņš gan savu pirkstu būs pielicis kā viens no filmas stāsta autoriem, ko Maikls Sarnoski pēc tam pārvērta scenārijā un pats arī režisēja.


81. Rebel Moon: Part Two – The Scargiver

Režisors: Zeks Snaiders
Lomās: Sofija Butella, Džimons Honsū, Eds Skrains, Donna Beja, Rejs Fišers, Entonijs Hopkinss
Uz ekrāniem: 19.04.2024.

Lai gan Zeka Snaidera “Rebel Moon” pirmajai daļai “A Child of Fire” atradās pāris fanu (JĀ, TĀDI IR), kopējais verdikts par viņa “Zvaigžņu karu” tēmas variāciju bija ne visai glaimojošs – Zeks tomēr pamatīgi nopūdelēja stāsta ziņā. Lūkosim, vai varbūt otrā stāsta puse “The Scargiver” kopēju situāciju uzlabos. To, ka “Rebel Moon” šo sāgu stāstīs pa divām daļām zinājām jau sen, bet būtu gribējies, ka katra puse spēj pienācīgi stāvēt arī uz savām divām kājām. Nu neko, liksim šo puzli kopā līdz galam jau pēc pāris mēnešiem – otrā daļa būs klāt jau aprīļa vidū.


82. Rebel Ridge

Režisors: Džeremijs Solnjē
Lomās: Ārons Pjērs, Dons Džonsons, Džeimss Badžs Deils, Džeimss Kromvels, Annasofija Roba, Emorijs Koens
Uz ekrāniem: TJR

Ja nu ir kaut kas, kas Kino Kultu labi raksturo, tad tā ir uzticība mums iemīļotiem režisoriem un absolūta ietiepība. Šie abi faktori tad arī nodrošina to, ka Džeremija Solnjē šķietami bezcerīgi iestrēgušais trilleris “Rebel Ridge” joprojām dāsni tiek iekļauts šajā sarakstā, lai gan reālas cerības, ka filmu kādreiz tiešām ieraudzīsim, aši vien zūd. Bet “Netflix” vēl ir visas iespējas mūs patīkami pārsteigt, izvelkot šo projektu no savas azotes vai purva, kur tas ir iestidzis jau vairākus gadus. Solnjē “Blue Ruin”, “Green Room” un, jā, arī “Hold the Dark” bija ļoti fascinējošas, tā ka nepadosimies, kamēr mums skaidri un gaiši nav pateikts, ka viss ir zaudēts.


83. Red One

Red One

Režisors: Džeiks Kasdans
Lomās: Dveins Džonsons, Kriss Evanss, Kīrnana Šipka, Lūsija Liu, Mērija Elizabete Elisa, Dž. K. Simonss
Uz ekrāniem: TJR

Ja vieni Ziemassvētki ir palaisti garām, tad jāgaida nākamie – tāds nu ir Ziemassvētku tematikā veidoto filmu liktenis. “Red One” bija paredzēts iznākt tieši uz pagājušā gada Ziemīšiem, taču kaut kas plānos vai nu vienkārši pamainījās, vai samisējās, tāpēc šo stāstu, kas it kā citādi apspēlēšot ierastu svētku mitoloģiju, gaidīsim uz nākamo svētku sezonu. Dveinam Džonsonam izmisīgi vajag kādu kino “uzvaru” savā kontā, jo citādi viņš jau dodas atpakaļ pie savas reslinga karjeras. Cerams, ka līdz Ziemassvētkiem viņu vēl nebūsim zaudējuši par labu ringam.


84. Road House

Road House

Režisors: Dags Laimans
Lomās: Džeiks Džilenhols, Daniela Melčiora, Billijs Magnusens, Džesika Viljamsa, Konors Makgregors
Uz ekrāniem: 21.03.2024. (ja “Prime Video” filma būs pieejama arī pie mums)

Kā jau vairākkārt esam minējuši, Džeiks Džilenhols šobrīd ir savā bojeviku ērā, un tā acīmredzot paredz arī to, ka viņam ir jāpiedalās 1989. gada Patrika Sveizija filmas “Road House” rīmeikā. Kas jādara, jādara! Filma stāstīs par bijušo cīkstoni, kas sāk strādāt kādā iebraucamajā vietā, kur, protams, iepinas visādās nepatikšanās. “Road House” komanda, tostarp Džilenhols, gan esot bijuši pamatīgi pikti par “Amazon” lēmumu filmu vismaz ASV noteikti izlaist pa taisno “Prime Video” platformā. Mēģinājumā likt bosiem pārdomāt šie pat esot aizcīnījušies līdz tam, ka filma tika speciāli parādīta “Amazon” šefam Džefam Bezosam uz viņa jahtas (ziņās īpaši tika norādīts, ka Džilenhols neesot piedalījies šajā jahtas ekspedīcijā), bet beigās nekas neesot sanācis, un filma uzreiz nonāks straumēšanā. Arī bagātie raud!


85. The Shrouds

Režisors: Deivids Kronenbergs
Lomās: Vinsents Kasels, Diāna Krīgere, Gajs Pīrss, Sandrīne Holta, Elizabete Sondersa, Dženifera Deila
Uz ekrāniem: TJR

Mums visiem ir liels prieks, ka savulaik izskanējušās ziņas par režisora Deivida Kronenberga aiziešanu pensijā, izrādījās pupu mizas. Kronenbergs turpina darboties, un šogad ceram ieraudzīt viņa jauno filmu “The Shrouds”, ko režisors pats ir nodēvējis par autobiogrāfisku un vienu no personiskākajām filmām viņa karjerā. Tā stāstīs par sērojošu atraitni, kurš izgudro ierīci, kas ļauj viņam sazināties ar mirušajiem, kas slēpjas līķautā. Saistība ar paša Kronenberga pārdzīvojumiem ir acīmredzama – viņa otrā sieva, ar kuru Kronenbergs iepazinās tālajā 1976. gadā, devās mūžībā 2017. gadā.


86. Spaceman

Režisors: Johans Renks
Lomās: Ādams Sandlers, Pols Deino, Kerija Maligana, Kunals Najars, Līna Olina, Izabella Roselīni
Uz ekrāniem: 01.03.2024.

Vienubrīd jau likās, ka Ādama Sandlera “Spaceman” arī kļūs par vienu no rēgiem, kas nebeidzami spokojas šajos sarakstos, bet kā neiznāk, tā neiznāk. Taču uztraukumi ir bijuši lieki, un šī Sandlera “nopietnā” filma pie skatītājiem nonāks jau pavisam drīz, vispirms piedzīvojot pirmizrādi Berlīnes kino festivālā. Sandlers filmā atveidos astronautu, kurš tiek nosūtīts misijā uz pašu galaktikas nomali, kur viņš sastaps noslēpumainu radību, kas viņam palīdzēs tikt galā ar visām pasaulīgajām problēmām. Savulaik Sandlers draudēja, ka, ja viņš netiks pie “Oskara” par filmu “Uncut Gems”, viņš izveidos savu visdrausmīgāko filmu karjerā, bet ir forši redzēt, ka toreizējā balvas nedabūšana viņa interesi par filmām, kas nav jēlas komēdijas, tomēr nav nositusi.


87. Speak No Evil

Režisors: Džeimss Vatkinss
Lomās: Džeimss Makavojs, Makenzija Deivisa, Skūts Maknērijs
Uz ekrāniem: 09.08.2024.

Lai gan straumēšanas platformu attīstība un dažnedažāda satura arvien plašākā pieejamība varbūt kādam bija likusi domāt, ka Holivuda atmetīs savu tendenci taisīt ārzemju filmu rīmeikus angļu valodā, jūs rūgti maldījāties. Šis rūpals joprojām plaukst un zeļ, turklāt reizēm pat darbojas neticamā ātrumā, jo šogad mūs gaidīs psiholoģiskais šausmu trilleris “Speak No Evil”, kas ir tāda paša nosaukuma dāņu filmas, kas iznāca 2022. (!!!) gadā, rīmeiks. Kamēr gaidām jauno versiju, varam uzmeklēt oriģinālu, lai pēc tam varam salīdzināt. Abas filmas stāsta par kādu ģimeni, kuras idilliskais atvaļinājums vasarnīcā pārvēršas par absolūtu elli.


88. The Substance

Režisore: Korālija Faržē
Lomās: Demija Mūra, Margarita Kveilija
Uz ekrāniem: TJR

Par filmu “The Substance” nezinām teju neko, bet ar faktu, ka tās režisore ir Korālija Faržē, pietiek, lai tā stabili iekļūtu šajā sarakstā. Faržē mūs savulaik fantastiski pārsteidza ar savu nešpetno debijas filmu “The Revenge”, tā ka viņas jauno veikumu gaidām ar ļoti lielu interesi. Kādu laiku šķita, ka “The Substance” varētu kļūt par vienu no pēdējām filmām, kurā redzēsim nesen mūžībā aizgājušo aktieri Reju Liotu, taču, iespējams, viņš savas ainas tomēr nebija paspējis nofilmēt līdz galam. Ja varam ticēt IMDb (kas, protams, ir jāuztver ar pamatīgu pudu sāls), tad viņa aktieru vidū vairs nav, bet ir parādījies Deniss Kveids. Tad jau redzēsim.


89. Transformers One

Režisors: Džošs Kūlijs
Lomās: Kriss Hemsvorts, Skārleta Johansone, Džons Hamms, Kīgans-Maikls Kīss, Lorenss Fišbērns, Braiens Tairī Henrijs
Uz ekrāniem: 13.09.2024.

Ja pagājušais gads visiem Transformeru faniem sagādāja diezgan lielu vilšanos ar neizteiksmīgo “Transformers: Rise of the Beasts”, tad 2024. gads varētu piedāvāt kādu cerības stariņu, jo uz rudens pusi gaidāma animācijas filma “Transformers One”. Filma stāstīšot par Transformeru izcelsmi un atklās mums notikumus, kuru rezultātā Optimuss Praims un Megatrons no labākajiem draugiem pārtapa par ļaunākajiem ienaidniekiem. Kopumā esot plānota vesela triloģija, tā ka Krisa Hemsvortsa, kurš ierunās Optimusu, un visu pārējo balss saitēm būs ko noņemties.


90. Trap

Režisors: M. Naits Šjamalans
Lomās: Džošs Hārtnets, Salika Šjamalana
Uz ekrāniem: 02.08.2024.

M. Naita Šjamalana karjeras gaitā skatītāju pielūgsmes līkne ir atgādinājusi īstus amerikāņu kalniņus – no totālas dievināšanas līdz kaislīgam naidam. Šobrīd Šjamalans pēc “Knock at the Cabin” atkal ir uz viļņa, tāpēc uz viņa jauno filmu “Trap” skatāmies ar piesardzīgu, bet tomēr interesi. Par filmas sižetu nezinām vispār pilnīgi neko, bet priecē tas, ka galvenajā lomā redzēsim Džošu Hārtnetu. Šķiet, ka aktieris pēdējā laikā (it sevišķi ar savu sniegumu “Oppenheimer”) ir savā karjerā guvis otro elpu, un tas ir lieliski – mums viņa bija pietrūcis.


91. Twisters

Režisors: Lī Aizaks Čangs
Lomās: Deizija Edgara-Džonsa, Glens Pauels, Entonijs Ramoss, Saša Leina, Kīrnana Šipka
Uz ekrāniem: 19.07.2024.

90. gadu nostalģija nekur vēl nav zudusi – vismaz šogad noteikti vēl ne, jo vasarā mūs gaidīs turpinājums 1996. gada filmai “Twister”. Šoreiz, kā varam spriest pēc nosaukuma, viesuļvētras būs vismaz divas, jo filma tikusi pie nosaukuma daudzskaitlī. Papildu interesi lielos apjomos par filmu rada fakts, ka tās režisors ir Lī Aizaks Čangs, kura iepriekšējā filma bija izjustā, smalkā un sirdi plosošā ģimenes drāma “Minari” – redzēsim, vai tamlīdzīgām emocijām varbūt atradīsies vieta arī uz masīvu viesuļvētru fona. Lūk, tas tik būtu kaut kas, ne?


92. Universal Monsters film (pagaidām bez nosaukuma) Abigail

Režisori: Mets Betinelli-Olpins, Tailers Gilets
Lomās: Melisa Barera, Alīša Veira, Dens Stīvenss, Kevins Durands, Ketrīna Ņūtone, Anguss Klauds, Džankarlo Espozito
Uz ekrāniem: 19.04.2024.

Sekojot līdzi tam, kā pagājušogad pāris nedēļu laikā pa vīlēm izira “Scream” franšīzes turpinājums, abi piektās un sestās filmas režisori Mets Betinelli-Olpins un Tailers Gilets varēja atviegloti nopūsties, ka abi jau bija pievērsušies jaunam projektam, septīto daļu atstājot citu rokās. Viņu jaunais darbs, kas pagaidām joprojām ir bez nosaukuma, kā baumo, esot attāli iedvesmojies no 1936. gada “Universal” filmas “Dracula’s Daughter”, un tas stāstīšot par grupiņu noziedznieku, kas saprot, ka viena no meitenēm, ko viņi nolaupīja, ir grāfa Drakulas meita. Tā ka, ļoti iespējams, vienā gadā mūs gaidīs gan Nosferatu, gan Drakula!


93. Venom 3

Režisore: Kellija Marsela
Lomās: Toms Hārdijs, Džūno Templa, Čuvitels Edžiofors
Uz ekrāniem: 08.11.2024.

Mēs varam kritizēt un pelt “Venom” filmas, bet tikpat labi varam tās arī izbaudīt tādas, kādas tās ir, novērtējot Toma Hārdija absolūtu nodošanos šim savādajam antivaronim. “Venom” franšīze ir mētāta no viena režisora pie nākamā kā tāda tenisa bumbiņa, trešajai filmai beigu beigās nonākot pirmo divu filmu un arī trešās scenārija autores Kellijas Marselas rokās, kurai tās sanāks pamatīgas ugunskristības režisores amatā. Par stāstu… Nu, par kādu stāstu mēs te vispār varam runāt, nevajag jau nu ākstīties.


94. The Watchers

Režisore: Išana Naita Šjamalana
Lomās: Dakota Faninga, Džordžīna Kempbela, Olvena Fuerē
Uz ekrāniem: 07.06.2024.

Lūk, M. Naita Šjamalana filmas cienīgs plot twist – šogad mūs gaidīs nevis viena, bet veselas divas Šjamalanfilmas! Bet plot twists nav nekāds plot twists, ja tam nav vēl ekstra pārsteiguma bonusā – otra filma ir nevis M. Naita veidota, bet gan viņa meitas Išanas. Viņa savu roku režijā iemēģināja seriālā “The Servant” un nu ir ķērusies pie šausmu romāna “The Watchers” ekranizācijas (jo tēvs, protams, arī saviem bērniem ir nodevis tālāk mīlestību pret pārdabiskām šaušalām). Filma stāstīs par kādu mākslinieci, kura kopā ar trīs svešiem cilvēkiem iestrēgst Īrijas mežos, kur naktīs viņiem uzbrūk noslēpumainas radības.


95. We Live in Time

Režisors: Džons Krolijs
Lomās: Florence Pjū, Endrjū Garfīlds, Ādams Džeimss, Marama Korleta
Uz ekrāniem: TJR

Par filmas “We Live in Time” sižetu pagaidām zināms vēl nav nekas, bet tā jau ir iegājusi vēsturē kā filma, kuras dēļ Florence Pjū noskuva galvu (goda vārds, šis fakts ir pieminēts jau filmas vikipēdijas lapā pie Florences VARONES VĀRDA). Bet varam būt diezgan pārliecināti, ka mūs sagaidīs kārtīga drāma, jo tieši tādās ir specializējies režisors Džons Krolijs. Lai gan viņa iepriekšējā filma “The Goldfinch”, ekranizējot sarežģītu romānu, nebija pārāk izdevusies, mums vēl ļoti siltā atmiņā ir viņa 2015. gada veikums “Brooklyn”, tā ka cerēsim, ka “We Live in Time” būs kaut kas vairāk tajā virzienā.


96. Wicked: Part One

Wicked: Part One

Režisors: Džons M. Ču
Lomās: Sintija Erivo, Ariana Grande, Džonatans Beilijs, Džefs Goldblums, Ītans Sleiters, Mišela Jeo, Bouens Jangs
Uz ekrāniem: 29.11.2024.

Mūsu platuma grādos Brodvejas mūzikls “Wicked” nav tāds fenomens, kāds tas ir ASV vai Londonas Vestendā, taču ar Oza zemes burvi mēs gan esam labi pazīstami. “Wicked” smeļas iedvesmu L. Frenka Bauma darbos un 1939. gada filmā “The Wizard of Oz”, mūzikla formā izstāstot ļaunās raganas (“The Wicked Witch of the West”) izcelsmes stāstu – kā tad viņa īsti kļuva tik ļauna. Mūzikls tiks sadalīts divās filmās, bet cerams, ka ar otrās daļas iznākšanu viņiem veiksies raitāk nekā ar pirmo, kas ir tik pamatīgi aizkavējusies, ka to jau ir paspējis ieskaut un teju aizēnot masīvs slavenību baumu skandāls (labās raganas Glindas atveidotāja, dziedātāja Ariana Grande ir sagājusi kopā ar citu filmas aktieri Ītanu Sleiteru, kurš viņas dēļ pameta sievu un bērnu, dun, dun, DUNNN).


97. Winner

Winner

Režisore: Sūzana Fogela
Lomās: Emīlija Džonsa, Ketrīna Ņūtone, Konija Britone, Zaks Galifianakis
Uz ekrāniem: TJR

Kādu laiciņu nav bijis viens no tiem amizantajiem gadījumiem, kad Holivudā ļoti tuvu viena otrai iznāktu filmas par vienu un to pašu tematu, vai ne? Situāciju labos filma “Winner”, kas izstāstīs to pašu stāstu, ko stāstīja pagājušajā gadā iznākusī filma “Reality” ar Sidniju Svīniju galvenajā lomā. Abas filmas ir par ASV Gaisa spēku veterāni un Nacionālās drošības aģentūras (NSA) tulkotāju Realitiju Vineri, kura nopludināja ziņojumu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Abas filmas (kura katra nosaukumam ir paņēmušas galvenās varones vārda daļu) gan stāstam pieiet dažādi – “Reality” ilustrēja to, kā FIB pratināja Vineri, bet “Winner” sola uz notikumiem palūkoties garākā laika nogrieznī un tiek raksturota kā melni komiska biogrāfiskā filma.


98. Wizards!

Režisors: Deivids Mičods
Lomās: Pīts Deividsons, Francs Rogovskis, Naomi Skota, Šons Hariss, Orlando Blūms
Uz ekrāniem: TJR

Jūs viņu varat mīlēt vai nīst, bet no Pīta Deividsona jūs netiksiet vaļā! Viņš būs redzams ļoti interesantā režisora Deivida Mičoda (“Animal Kingdom”, “The Rover”, “The King”) jaunajā filmā “Wizards!”. Tajā viņš atveidos vienu no diviem bezcerīgiem, mūžam zāli pīpējošiem pludmales bāra īpašniekiem, kuri nejauši atrod nozagtas bagātības. Deividsona čomiņu filmā atveidos Francs Rogovskis, kurš pagājušā gada nogalē izpelnījās milzum daudz atzinības par savu darbu filmā “Passages”, tā ka būs iespēja viņu šeit redzēt pilnīgi citā ampluā.


99. Wolfs

Režisors: Džons Vatss
Lomās: Džordžs Klūnijs, Breds Pits, Eimija Raiena, Ostins Abramss, Purna Džaganatana
Uz ekrāniem: 20.09.2024.

Džons Vatss, kurš ir izbēdzis no komiksfilmu ķetnām, beigu beigās atsakoties režisēt jauno “Fantastic Four” filmu, ir meties pavisam citāda tipa izklaidēs. Viņa jaunā filma “Wolfs” būs psiholoģisks trilleris ar asa sižeta elementiem, kas stāstīs par diviem profesionāliem “fixers” jeb nepatikšanu nokārtotājiem, kas ir nolīgti paveikt vienu un to pašu darbu. Ja nezināt, ko dara “fixeri”, atsauciet atmiņā Hārvija Kaitela varoni Kventina Tarantīno filmā “Pulp Fiction” un piešķiriet viņam vēl plašākus citu savārīto ziepju satīrīšanas pienākumus nekā tikai līķu savākšanu.


100. Y2K

Režisors: Kails Mūnijs
Lomās: Džeidens Martels, Džulians Denisons, Reičela Zeglere, Lahlans Vatsons, Alīsija Silverstone, Tims Haidekers
Uz ekrāniem: TJR

Lai gan iepriekš minējām, ka 90. gadu nostalģija joprojām ir aktuāls temats, esam jau sākuši virzīties 2000. gadu nostalģijas virzienā, un tas ir manāms arī filmās. Tā nu Kails Mūnijs (“Brigsby Bear”) režisēs filmu par Y2K fenomenu. Tuvojoties tūkstošgades mijai, cilvēki sāka satraukties, ka gadu maiņa no 99 uz 00 varētu pilnībā sagraut visus datorus, kas vairs nesapratīs, kas notiek. Kā jau tas mēdz gadīties, daži šīs bažas pacēla pavisam ekstrēmā līmenī, sākot sludināt, ka līdz ar to arī pienāks pasaules gals. Mūnija filmā tas tik tiešām arī pienāks – “Y2K” to piedzīvosim, pavadot laiku kopā ar diviem draugiem lūzeriem, kuri neielūgti ierodas vidusskolas ballītē.


101. You’re Cordially Invited

Režisors: Nikolass Stollers
Lomās: Vils Ferels, Rīza Viterspūna, Džeraldīne Visvanatana, Meredita Hangere
Uz ekrāniem: TJR

Šogad ar jaunu filmu būs klāt romantisko komēdiju eksperts Nikolass Stollers – viņa kontā ir tādi skatītāju iemīļoti darbi kā “Forgetting Sarah Marshall”, “The Five-Year Engagement” un pavisam nesenā “Bros”. Viņa jaunā filma “You’re Cordially Invited” atkal sagādās ar kāzām saistītu amizantu jucekli – līgavas tēvs (Vils Ferels) saprot, ka viņa meitas sapņu vieta kāzām tieši tajā pašā laikā ir rezervēta vēl vienam pārim, tāpēc viņam nāksies šo strīdu atrisināt ar otra pāra kāzu plānotāju Rīzas Viterspūnas atveidojumā. Lai gan filmas stāsts izklausās diezgan vienkāršs (lai neteiktu – prasts), nenovērtēsim Stolleru par zemu, jo viņš no šādiem šķietami štancētiem konceptiem ir mācējis izveidot sirsnīgas un atmiņā paliekošas filmas.