Saraksti

101 filma, ko gaidīt 2019. gadā

Viena no foršākajām lietām jauna gada sākumā ir tas, ka uz turpmākajām 360+ dienām var raudzīties ar gaišu skatu - viss vēl izskatās tik cerīgi un lieliski! Tas attiecas arī uz kino jomu, kur katru gadu varam atrast daudz un dažādus projektus, ko gaidīt dažādu līmeņu interesi. Šeit tad sarakstā apkopojām 101 filmu, kas tāda vai citāda iemesla dēļ ir ieliekama skatāmsarakstos!

03.01.2019

Viena no foršākajām lietām jauna gada sākumā ir tas, ka uz turpmākajām 360+ dienām var raudzīties ar gaišu skatu – viss vēl izskatās tik cerīgi un lieliski! Tas attiecas arī uz kino jomu, kur katru gadu varam atrast daudz un dažādus projektus, ko gaidīt ar dažādu līmeņu interesi. Šeit tad sarakstā apkopojām 101 filmu, kas tāda vai citāda iemesla dēļ ir ieliekama skatāmsarakstos!

Pirms ķeramies klāt, pāris piezīmes:

– Šajā sarakstā nav iekļautas pašmāju gaidāmās filmas – tām gatavojam savu atsevišķu sarakstu, jo arī 2019. gadā Latvijas kino lauciņā gaidāmi daudzi interesanti projekti, kas pelnījuši īpašu uzmanību.
– Filmām, kurām ir zināmi iznākšanas datumi mūsmājās, tie ir pielikti klāt (protams, situācija var mainīties), bet ir arī gadījumi, kad tie vienkārši vēl nav zināmi – tostarp dažām “Netflix Original” filmām, ar kurām vēl jāpagaida, lai saprastu, vai tās būs pieejamas arī pie mums.
– Visas filmas salikām arī “Letterboxd” sarakstā mūsu un jūsu ērtībām – gada laikā varam pasekot līdzi, kas no uzskaitītā jau ir redzēts!

Tas arī ievadam viss – aizmirstam par darbiem uz kādu brīdi un ķeramies klāt megarakstam (un turam īkšķus, lai visas filmas attaisnotu uz tām liktās cerības)! 

1. 6 Underground

Režisors: Maikls Bejs
Lomās: Raiens Reinoldss, Deivs Franko, Bens Hārdijs, Melānija Lorēna
Uz ekrāniem: 05.04.2019.

Sarakstu sāksim ar kārtīgu eksploziju – jo ko gan citu mēs varam gaidīt no sprādzienu meistara Maikla Beja? “Transformeru” franšīzi vismaz pagaidām nodevis citās rokās, Bejs ir devies spridzināt Losandželosu, Itālijas un Apvienoto Arābu Emirātu pilsētas stāstā par sešiem miljardieriem, kuri vilto savas nāves un izveido slepenu vienību, kas medī bēdīgi slavenus noziedzniekus. Interesanti, ka šis būs vēl viens “Netflix” mēģinājums tā kārtīgi ielauzties “action” filmu žanrā – līdz šim tas īsti nav izdevies, bet Maikls Bejs ir īsts profiņš šajā jomā.

2. 1917

Režisors: Sems Mendess
Lomās: Džordžs Makkejs, Dīns-Čārlzs Čepmens
Uz ekrāniem: TJR (tad jau redzēs)

Turpināsim ar filmu, par kuru pagaidām gan zināms ir diezgan maz – tikai tik, ka filmas darbība norisināsies 1917. gadā un tā būs par Pirmo pasaules karu. Bet, lai gan zināms par filmu ir pats mazumiņš, tās virzienā tomēr varam skatīties ar pamatīgu interesi režisora vārda dēļ vien. Sems Mendess pēc divām izveidotām filmām “Džeimsa Bonda” franšīzi ir metis pie malas un vērš skatu pagātnē uz kino retāk apdziedāto un apspēlēto Pirmo pasaules karu. Pagaidām izziņotajā aktieru sastāvā megapopulārus vārdus arī pagaidām vēl neredzam, kas ir vēl viens elements, kas liek ar klusām cerībām domāt, ka šī varbūt varētu būt šī gada “Dunkirk”.

3. Ad Astra

Ad Astra

Režisors: Džeimss Grejs
Lomās: Breds Pits, Tomijs Lī Džonss, Donalds Sazerlands, Ruta Nega
Uz ekrāniem: 24.05.2019.

No pagājušā gada saraksta uz jauno gaidītāko filmu apskatu ir atceļojusi Džeimsa Greja kosmosa drāma “Ad Astra” ar Bredu Pitu galvenajā lomā. Treilera gan vēl joprojām mums nav, bet tagad vismaz zinām nedaudz vairāk par pašu stāstu. Filmas centrā ir kāds astronauts, kurš dodas kosmosa dzīlēs meklēt savu tēvu, bet sava ceļojuma laikā uzdursies mistērijai, kas var ietekmēt visas cilvēces likteni. Greja pēdējām filmām – “The Immigrant” un “The Lost City of Z” – ir bijusi diezgan samocīta un sāpīga iznākšanas vēsture un līdz ar to arī finansiālie panākumi, bet cerēsim, ka ar “Ad Astra” viss beidzot izdosies par visiem simts procentiem.

4. The Addams Family

The Addams Family

Režisori: Gregs Tīrnans, Konrāds Vernons
Lomās: Hloja Greisa Moreca, Šarlīze Terona, Oskars Aizeks, Elisona Dženija, Niks Krolls, Elzija Fišere, Finns Volfhards, Beta Midlere
Uz ekrāniem: 13.12.2019.

Ekscentriskā Adamsu ģimenīte uz lielajiem ekrāniem nav redzēta labu laiciņu – visiem labi zināmās filmas iznāca vēl deviņdesmito gadu sākumā. Kā zinām, 90. gadu nostalģija jau ir sākusi pārņemt 80. gadu nostalģiju, tāpēc 2019. gads tieši būs īstais brīdis, kad atgriezties pie Mortīcijas, Gomeza, Trešdienas, Pagslija un pārējiem, šoreiz animācijas filmas formātā. Interneta vidē jau sen klīst fanu sapņu “casting” Adamsu ģimenītes “rebūtam”, kur Gomeza lomā būtu Oskars Aizeks, bet Mortīciju atveidotu Eva Grīna. Ar jauno filmu šis sapnis daļēji tiks piepildīts, jo Gomeza lomu ierunās tieši Aizeks, bet Mortīcija būs ieguvusi ne par matu ne sliktāku balsi par Evu Grīnu – Gomeza sirdsdāmas lomu ierunās Šarlīze Terona.

5. The Aeronauts

The Aeronauts

Režisors: Toms Hārpers
Lomās: Felisitija Džounsa, Edijs Redmeins, Toms Kortnijs, Anna Rīda
Uz ekrāniem: TJR

Šogad mūs uz lielā ekrāna gaidīs divu lielisku aktieru atkalapvienošanās – pēc “The Theory of Everything” tandēmā vēlreiz redzēsim Felisitiju Džounsu un Ediju Redmeinu. Neaizmirsīsim, ka pirmā abu lielā ekrāna sadarbība izdevās vairāk nekā veiksmīga, Redmeinam sagādājot godam pelnītu “Oskaru” un Džounsai – tikpat pelnītu nomināciju balvai. Arī “The Aeronauts” būs (nosacīti) biogrāfiska filma – nosacīti tāpēc, ka Džounsas varone ir izdomāta, bet Redmeina tēls ir īsts cilvēks. Taču šeit, visticamāk, varēsim sagaidīt krietni lielāku spraigas darbības un adrenalīna piešprici nekā Stīvena Hokinga biogrāfiskajā filmā – “The Aeronauts” stāstīs par pilotes Amēlijas Vrenas un meteorologa, astronauta un astronoma Džeimsa Gleišera cīņu ar vējiem un citiem draudīgiem apstākļiem gaisa balonā.

6. Against All Enemies

Režisors: Benedikts Endrjūss
Lomās: Kristena Stjuarte, Zeizija Bītsa, Vinss Vons, Džeks O’Konels, Entonijs Makijs
Uz ekrāniem: TJR

Pirms pāris gadiem sevi kino sabiedrībā varbūt ne ārkārtīgi skaļi, bet droši un pārliecinoši pieteica režisors Benedikts Endrjūss, kurš līdz šim galvenokārt ir darbojies teātrī – arī viņa pirmā filma “Una” ar Rūniju Maru un Benu Mendelsonu bija lugas “Blackbird” kino versija. Šogad Endrjūss piedāvās ko citu – politisku trilleri “Against All Enemies”, kas stāstīs par to, kā FIB sāka pievērst īpašu uzmanību aktrisei Džīnai Sībergai, kura 60. gados iesaistījās cīņā par cilvēktiesībām un līdz ar to FIB acīs kļuva neērta un aizdomīga. Galvenajā – Sībergas lomā – redzēsim Kristenu Stjuarti.

7. Aladdin

Režisors: Gajs Ričijs
Lomās: Vils Smits, Naomi Skota, Mena Masuds, Marvans Kenzari, Nasima Pedrada
Uz ekrāniem: 24.05.2019.

Jau pirms kāda laiciņa “Disney” konglomerāts, kam pieder, šķiet, vismaz puspasaule, atklāja vēl vienu veidu, kā būtībā printēt naudu – veidot “live action” filmu versijas savām populārākajām un iemīļotākajām animācijas filmām. Tā nu mūs jau ir priecējušas jaunas “The Jungle Book”, “Cinderella”, “Beauty and the Beast” filmas, un arī 2019. gads šajā ziņā nebūs nekāds izņēmums. Viens no jaunveidotajiem stāstiem, ko skatīsimies uz lielajiem ekrāniem, būs visiem labi zināmā leģenda par Aladinu, burvju lampu un tajā mītošo džinu. Režisora krēslā – Gajs Ričijs, kurš šķiet diezgan neparasta izvēle šāda tipa filmai, bet džinu atveidos neviens cits kā Vils Smits!

8. Alita: Battle Angel

Režisors: Roberts Rodrigess
Lomās: Roza Salazara, Eiza Gonzalesa, Kristofs Valcs, Dženifera Konelija, Maheršala Ali, Mišela Rodrigesa
Uz ekrāniem: 15.02.2019.

Pēc pailgas klejošanas pa kino kalendāru beigu beigās arī Roberta Rodrigesa režisētā, bet Džeimsa Kamerona oriģināli izsapņotā un iedzīvinātā “Alita: Kaujas eņģelis” atrada savu vietu, un filma mūs gaidīs jau februāra vidū. Balstīts uz “manga” komiksu, kas iznāca vēl 90. gados, Alitas stāsts Džeimsam Kameronam sirdī bija iekritis jau sen, un tieši viņš pats arī bija plānojis veidot komiksu ekranizāciju. Beigu beigās neskaitāmie “Avatara” sīkveli un citi darbi tomēr lika Kameronam godpilno uzdevumu uzticēt īstenot kādam citam – un izvēle krita par labu Robertam Rodrigesam, kura karjera jau labu laiciņu ir izslāpusi pēc kāda tiešām veiksmīga kino projekta.

9. All-Star Weekend

Režisors: Džeimijs Fokss
Lomās: Džeimijs Fokss, Roberts Daunijs juniors, Benīsio del Toro, Džerards Batlers, Eva Longorija, Džeremijs Pivens
Uz ekrāniem: TJR

Aktieru ar ambīcijām režisēt pašiem savas filmas Holivudā nekad nav trūcis, un arī 2019. gadā ne viens (un viena) vien ir nolēmuši izmēģināt spēkus otrpus kamerai. Viens no šādiem censoņiem būs Džeimijs Fokss, kurš savā pirmajā pilnmetrāžas filmā ir nolēmis apspēlēt (joki) basketbola tematiku – “All-Star Weekend” stāstīs par diviem draugiem, kuri saniknojas viens uz otru, strīdoties par to, kurš ir labāks basketbolists – Lebrons Džeimss vai Stīvens Karijs. Talkā Foksam nāks labu labais aktieru sastāvs – filmā redzēsim gan pašu Foksu, gan Robertu Dauniju junioru, gan Benīsio del Toro, gan daudzus citus pazīstamus vārdus.

10. All You Need Is Love (baumotais nosaukums)

Režisors: Denijs Boils
Lomās: Lilija Džeimsa, Eds Šīrans (tas pats, kas dziedātājs), Ana de Armasa, Keita Makinona
Uz ekrāniem: 28.06.2019.

2018. gads Denija Boila faniem bija pārdzīvojumu pilns, jo sākotnēji priecēja ziņas, ka tieši Boils būs tas, kurš pārņems “Džeimsa Bonda” franšīzes vadību, bet necik ilgs laiks nepagāja, kad Bonda un Boila ceļi šķīrās. Tā vietā Boils visu savu uzmanību nolēma veltīt jau iepriekš izziņotajai muzikālajai filmai, kas taps sadarbībā ar romantisko komēdiju ekspertu Ričardu Kērtisu kā scenārija autoru. Filmai pagaidām vēl nav zināms oficiālais nosaukums, bet tiek baumots, ka tas varētu būt “All You Need Is Love” – un, ja nosaukums liek atcerēties par labi zināmo “The Beatles” dziesmu, tā nav nejaušība. Boila filma stāstīs par kādu mūziķi, kurš saprot, ka ir vienīgais cilvēks pasaulē, kurš atceras “Bītlu” dziesmas.

11. Ammonite

Režisors: Frānsiss Lī
Lomās: Sērša Ronana, Keita Vinsleta
Uz ekrāniem: TJR

Nupat vēl visi pārdzīvojām līdzi “Call Me By Your Name” emocionālajām vētrām, bet jau drīz varēsim līdzīgus virpuļus izjust vēlreiz – tikai šoreiz ar dāmām centrā. “Ammonite” stāstīs par kādu arheoloģi, kura 19. gadsmita vidū iemīlas kādā jaunā meitenē, un galvenajās lomās redzēsim Keitu Vinsletu un Sēršu Ronanu. Filmas režisors Frānsiss Lī arī nav ar pirmo reizi ar pīpi uz jumta, kad ir runa par šāda veida stāstiem, – viņa iepriekšējā (un pirmā pilnmetrāžas) filma “God’s Own Country” līdz Latvijas kinoteātriem gan nenonāca, bet pasaulē guva daudz atzinības, un pastāv pat viedoklis, ka “God’s Own Country” esot vēl labāka filma par visu apjūsmoto “Call Me By Your Name”!

12. Artemis Fowl

Režisors: Kenets Brana
Lomās: Ferdija Šovs, Džūdija Denča, Džošs Gads, Nonso Anozī, Lāra Makdonela
Uz ekrāniem: 16.08.2019.

Viena no 21. gadsimta paša sākuma interesantākajām grāmatu sērijām par tīņu ģēnija un kriminālnoziedznieka Artēmija Faula nedarbiem nu beidzot tiks arī pie savas ekranizācijas. Oīna Kolfera grāmatās ir gana daudz interesantu un oriģinālu detaļu, lai ļautu filmai izcelties tamlīdzīgu veikumu starpā. Nedaudz piesardzīgi uz Keneta Branas interpretāciju gan liek skatīties līdz šim izskanējušās ziņas par izmaiņām, kas veiktas grāmatas stāstā, bet laiks rādīs, kā tad beigās būs. Potenciāls stāstam pilnīgi noteikti ir.

13. Avengers: Endgame

Režisori: Entonijs un Džo Russo
Lomās: Roberts Daunijs juniors, Kriss Evanss, Kriss Hemsvorts, Skārleta Johansone, Marks Rafalo, Brī Larsone, Džošs Brolins, Džeremijs Reners, Pols Rads un vēl puse Holivudas
Uz ekrāniem: 26.04.2019.

“Avengers: Endgame”, kuras pilno nosaukumu pēc ilgas tielēšanās uzzinājām pavisam nesen, patiesībā nekādu iepazīstināšanu vai komentārus neprasa. Pēc Tānosa plāna īstenošanās puse mūsu iemīļoto varoņu ir šķietami izplēnējusi gaisā, bet atlikušajiem Atriebējiem nāksies kaut kā nebūt izdomāt, kā situāciju labot. Pirms jaunajiem “Atriebējiem” mūs gan vēl gaidīs arī “Captain Marvel” (skat. tālāk), un būs interesanti uzzināt, kādas jaunas vēsmas ienāks arī visā lielajā komandā līdz ar viņas parādīšanos. Gaidām ar lielu nepacietību un interesi – vai tiešām šī būs pēdējā filma, kur kopā vēl redzēsim visu veco Atriebēju gvardi?

14. The Beach Bum

Režisors: Harmonijs Korins
Lomās: Metjū Makonahijs, Snoop Dogg, Aila Fišere, Martins Lorenss, Zaks Efrons, Džouna Hils
Uz ekrāniem: 19.04.2019.

Ir pagājuši jau veseli septiņi gadi, kopš uz ekrāniem pēdējoreiz bija skatāms kāds ļoti neparastā režisora Harmonija Korina veikums, bet toties kāds veikums tas bija! Runa, protams, ir par viņa veidoto “Spring Breakers”, un šogad Korins būs atpakaļ ar kaut ko vismaz tikpat traku – “The Beach Bum”, kas stāstīs par kāda “stonera” vārdā “Moondog” dienām un nedienām. Galvenajā lomā – Metjū Makonahijs, kurš, šķiet, ir dzimis šai lomai. Interesanti, vai arī “The Beach Bum” pārsteigs ar kādas Amerikas popdīvas populāras dziesmas kaverversiju negaidītā izpildījumā?

15. A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

Režisore: Marielle Hellere
Lomās: Toms Henkss, Metjū Raiss, Kriss Kūpers
Uz ekrāniem: TJR

Mūsu platuma grādos Freda Rodžersa vārds pilnīgi noteikti nav tik pazīstams un iemīļots, kā tas ir ASV, kur Rodžerss 33 gadu garumā vadīja bērniem domātu televīzijas raidījumu “Mister Rogers’ Neighborhood”. Rodžersa raidījumi bija slaveni ar savu sirsnību, laipnību un iecietību – lietām, kuras mūsdienās bieži vien pietrūkst. Šogad mūs gaidīs biogrāfiska filma par Rodžersu, kur galvenajā lomā redzēsim citu Amerikas un visas pasaules “dārgumu” Tomu Henksu. Un līdz filmas iznākšanai varam vēl paspēt uzmeklēt un noskatīties vienu no pagājušā gada populārākajām dokumentālajām filmām “Won’t You Be My Neighbor?”, kas ļaus Fredu Rodžersu un viņa darbus iepazīt labāk.

16. Benedetta

Benedetta

Režisors: Pols Verhovens
Lomās: Šarlote Remplinga, Virdžīnija Efira, Lamberts Vilsons
Uz ekrāniem: TJR

No pagājušā gada saraksta uz jauno rakstu ir pārceļojusi arī Pola Verhovena jaunā filma “Benedetta”. Bet neaizmirsīsim veco labo teicienu “labs nāk ar gaidīšanu” – cerams, ka Verhovena jaunā filma būs vismaz tikpat neparasta kā viņa iepriekšējais veikums “Elle”. Vismaz tas, kas ir zināms par filmas stāstu, liek uz to skatīties ar cerībām – “Benedetta” stāstīs par kādu mūķeni 17. gadsimta Itālijā, kura sāk redzēt baisas un erotiska rakstura vīzijas. Kāda cita mūķene viņai cenšas palīdzēt, un abu attiecības sāk kļūt romantiskas…

17. Bergman Island

Režisore: Mija Hansena-Lova
Lomās: Mija Vašikovska, Vikija Krīpsa, Anderss Danielsens Lī
Uz ekrāniem: TJR

Vēl nupat Ingmaru Bergmanu godinājām gadā, kas būtu bijusi viņa 100. dzimšanas diena, bet ar to nekas vēl nav beidzies, jo 2019. gadā mūs gaida filma, kas arī runās par ietekmīgo un leģendāro režisoru, bet darīs to neparastā veidā. Mijas Hansenas-Lovas (“Things To Come”, “Eden”) filmas centrā būs kāds pāris, kuri abi veido filmas un dodas uz vietu, kas ir iedvesmojusi Bergmanu, lai paši tur varētu uzrakstīt scenārijus savām topošajām filmām, bet vasaras gaitā robežas starp reālo un izdomāto pasauli, protams, sāk sajaukties. Šī, starp citu, būs Hansenas-Lovas pirmā filma angļu valodā.

18. Blinded By the Light

Režisore: Gurindera Čada
Lomās: Viveiks Karla, Kulvinders Girs, Nella Villjamsa, Robs Braidons, Heilija Atvela, Sallija Filipsa
Uz ekrāniem: TJR

“Bītlu” mūziku šogad dzirdēsim iepriekšminētajā Denija Boila un Ričarda Kērtisa filmā, bet kā būtu ar vēl vienu britu muzikālu filmu – taču šoreiz ar Brūsa Springstīna dziesmām? Tieši to piedāvās Gurinderas Čadas jaunā filma “Blinded By the Light”, kuras darbība norisināsies 1987. gadā, kad Lielbritānijā pie varas bija Mārgarita Tečere un dzīve nebūt nebija viegla. Filmas centrā – kāds jaunietis, kurš iemācīsies mīlēt dzīvi un ģimeni un atradīs savu balsi ar Springstīna dziesmu palīdzību. Filmas režisori Čadu vislabāk noteikti zinām kā sirsnīgi asprātīgās komēdijas “Bend It Like Beckham” veidotāju.

19. Brightburn

Režisors: Deivids Jaroveskijs
Lomās: Elizabete Benksa, Džeksons A. Danns, Meredita Hangere, Deivids Denmans
Uz ekrāniem: 24.05.2019.

Alternatīvas versijas populāriem un zināmiem stāstiem vienmēr ir bijušas interesantas – paskatāmies kaut vai tikai uz vēl svaigo “Spider-Man: Into the Spider-Verse”, kur vienlaikus uz ekrāna redzam sešas un pat vairāk versijas par Zirnekļcilvēku. Deivida Jaroveskija režisētā un Džeimsa Gana (kurš noteikti cer, ka 2019. gads izvērtīsies patīkamāks par iepriekšējo) producētā “Brightburn” piedāvās savu alternatīvo skatījumu par kādu citu supervaroni – Supermenu. Kas notiktu, ja citplanētiešu bērns, kas nonāk uz Zemes, būtu nevis cilvēci glābjošs varonis, bet ļaunus darbus sējošs? Atbildi uz šo jautājumu uzzināsim jau pavisam drīz.

20. Captain Marvel

Režisori: Anna Bodena, Raiens Fleks
Lomās: Brī Larsone, Semjuels L. Džeksons, Džūda Lovs, Džemma Čena, Lī Peiss, Bens Mendelsons, Anete Beninga, Džimons Honsū, Klārks Gregs
Uz ekrāniem: 08.03.2019.

Vēl pirms visi Atriebēji metīsies (dažiem, visticamāk) pēdējā lielajā cīņā, mums ir jāpaspēj iepazīties ar vienu no spēcīgākajām varonēm visā “Marvel” kino pasaulē un kuru līdz šim vēl nebijām satikuši. Runa, protams, ir par Kerolu Denversu jeb Kapteini Mārvelu. Zīmīgi, ka “Captain Marvel” būs tikai pirmā filma visā MCU, kuras centrā ir sieviete supervarone, un interesanti, ka arī režisora krēslā MCU beidzot redzēsim arī kādu sievieti – Annu Bodenu, kura filmu veido tandēmā ar Raienu Fleku. “Captain Marvel” darbība norisināsies pirms jau zināmajiem Atriebēju darbiem un nedarbiem – 90. gados -, kas nozīmē, ka mūs gaidīs tikšanās ar digitāli “atsvaidzinātu” Niku Fūriju jeb Semjuelu L. Džeksonu, kā arī dažiem citiem jau iepriekšējās filmās iepazītiem varoņiem un ļaundariem.

21. Captive State

Režisors: Ruperts Vaiats
Lomās: Eštons Sanderss, Džons Gudmens, Vera Farmiga, Kevins Danns, Bens Danielss
Uz ekrāniem: 29.03.2019.

Katru gadu vajadzētu būt vismaz vienai kārtīgai citplanētiešu filmai, vai ne? Šādā ziņā ar cerībām varam skatīties Ruperta Vaiata (“Rise of the Planet of the Apes”) filmas “Captive State” virzienā. Filmas notikumi norisinās desmit gadus pēc tam, kad Zemi savā varā ir pārņēmuši citplanētiešu spēki – kamēr viena daļa cilvēces tiem pakļaujas, citi, protams, ir nolēmuši pretoties. Apvienot šo pretestību ir uzticēts Čikāgas policijas priekšniekam Džona Gudmena atveidojumā. Kā šī cīņa beigsies, rādīs laiks (t.i., filma), bet tās tēmas par valsts uzspiestu kontroli, brutalitāti utt. ir ļoti baisi aktuālas mūsdienu pasaulē.

22. Cats

Režisors: Toms Hūpers
Lomās: Dženifera Hadsone, Teilora Svifta, Džeimss Kordens, Ians Makellens, Idriss Elba, Džūdija Denča, Rebela Vilsone
Uz ekrāniem: 20.12.2019.

Šogad Toms Hūpers (“The King’s Speech”, “The Danish Girl”) ir nolēmis atgriezties pie jau reiz izmēģinātā eksperimenta – iemīļota mūzikla lielā ekrāna versijas. Pirmoreiz viņš to ar diezgan vērā ņemamiem panākumiem (lai ko arī skatītāji domāja par Rasela Krova dziedāšanas prasmēm) paveica ar “Les Misérables”, bet kā nākamo ir izvēlējies Endrjū Loida Vēbera mūziklu “Cats”. Talkā Hūperam šoreiz nāks ne viens vien labi zināms dziedonis, tostarp Teilora Svifta, kurai gan šī nav pirmā loma kino, kā arī Dženifera Hadsone un Džeimss Kordens. Cerams tikai, ka no tā visa kopā nesanāks kaķu koris. Ņau!

23. Chaos Walking

Chaos Walking

Režisors: Dags Laimans
Lomās: Toms Holands, Deizija Ridlija, Madss Mikelsens, Niks Džonass, Deivids Ojelovo, Sintija Erivo
Uz ekrāniem: 01.03.2019. Filma pārceļojusi uz 2020. gada 6. martu

Pēc vairākiem piedzīvojumiem kopā ar Tomu Krūzu (“Edge of Tomorrow”, “American Made”) un vēl dažiem darbiņiem Dags Laimans ir meties potenciāli vēl joprojām interesantajā un pelnošajā “young adult” filmu un stāstu pasaulē. Viņa jaunā filma būs Patrika Nesa (“A Monster Calls”) ļoti atzītās zinātniskās fantastikas triloģijas “Chaos Walking” pirmās grāmatas “The Knife of Never Letting Go” ekranizācija (filmai piešķirts visas triloģijas nosaukums). Filmas centrā – Toma “Zirnekļcilvēka” Holanda atveidotais varonis, kurš dzīvo pasaulē, kurā kāda baktērija ir 1) nogalinājusi visas sievietes un 2) izraisījusi spēju lasīt visu cilvēku un dzīvnieku prātus. Bet tad viņš uziet vietu, kur valda absolūts klusums, ko rada kāda sieviete…

24. Charlie’s Angels

Režisore: Elizabete Benksa
Lomās: Kristena Stjuarte, Naomi Skota, Ella Balinska, Elizabete Benksa, Patriks Stjuarts, Džimons Honsū
Uz ekrāniem: 25.10.2019.

Ar pavecu seriālu lielā ekrāna “rebūtiem” ir gluži kā ar bitēm – nekad neko nevar zināt. Katrai “Džampstrītai” pretī diemžēl varam likt savu “Baywatch”. Bet jebkurā gadījumā būs interesanti redzēt, ko ar spiegu stāstu “Charlie’s Angels” jaunā formā izdarīs Elizabete Benksa & co. – intriģējošs jau ir fakts, ka vienā no galvenajām lomām redzēsim Kristenu Stjuarti, kura kopš “Twilight” un “Snow White” laikiem ar lielām franšīzēm vairs nav aizrāvusies. Benksa roku režijā jau ir iemēģinājusi un ne bez panākumiem – viņa režisēja muzikālās filma “Pitch Perfect” otro daļu. Bet, kamēr gaidām jauno versiju, varam paspēt noskatīties 2000. gadu sākuma filmas ar Kameronu Diazu, Drū Berimoru un Lūsiju Liu galvenajās lomās.

25. Dark Phoenix

Režisors: Saimons Kinbergs
Lomās: Džeimss Makavojs, Maikls Fasbenders, Dženifera Lorensa, Nikolass Holts, Sofija Tērnere, Tajs Šeridans, Aleksandra Šipa, Kodijs Smits-Makfī, Evans Pīterss, Džesika Časteina
Uz ekrāniem: 07.06.2019.

Vēl viena filma, kas atceļojusi no pagājušā gada saraksta – jaunais “X-cilvēku” franšīzes papildinājums “Dark Phoenix”. Filma stāstīs jau reiz stāstīto stāstu par Džīnas Grejas baisajiem spēkiem, pār kuriem viņa zaudē kontroli, izraisot nopietnas un dramatiskas sekas. Filmas aizkavēšanās, protams, neko labu neliecina, bet cerams, ka Saimonam Kinbergam tomēr būs izdevies izveidot ko atmiņā paliekošu – labā nozīmē. Filmā redzēsim visu “X-cilvēku” jau ierasto kompāniju, un tai šoreiz pievienosies arī noslēpumainā Džesikas Časteinas ļaundare, kura esot vairāku komiksos iepazītu tēlu kombinācija.

26. The Dead Don’t Die

Režisors: Džims Džārmušs
Lomās: Ādams Draivers, Bils Marejs, Hloja Sevinjī, Selēna Gomesa, Stīvs Busemi, Tilda Svintone, Denijs Glovers, Toms Veitss
Uz ekrāniem: TJR

Pirms sešiem gadiem Džims Džārmušs mums piedāvāja savu unikālo versiju par vampīrfilmu, un šogad viņš ir nolēmis pievērsties citām šausmu filmās bieži redzētām radībām – zombijiem. Klasisku zombijgabalu no Džārmuša gan mēs nesagaidīsim – to varam apgalvot ar gandrīz 100% pārliecību, bet kaut ko neparastu un oriģinālu gan varam gaidīt. Par sižetu pagaidām nekas zināms nav, bet izziņotais aktieru sastāvs vien jau liek spicēt ausis – filmā redzēsim ne vienu vien no Džārmuša favorītiem, sākot ar Bilu Mareju un beidzot ar Tildu Svintoni.

27. Dhaka

Režisors: Sems Hārgreivs
Lomās: Kriss Hemsvorts, Deivids Hārbors, Dereks Lūks, Randīps Huda
Uz ekrāniem: TJR

Sarakstā, protams, neiztiksim bez “Netflix” filmām – straumēšanas gigants sevi jau sen ir pieteicis kā nopietnu filmu izplatītāju un producētāju. Arī šogad mūs gaidīs daudz un dažādu “Netflix” filmu, kas pārstāvēs visus iedomājamos un neiedomājamos žanrus. Viena no tām būs asa sižeta trilleris “Dhaka” ar Krisu Hemsvortu galvenajā lomā – filma stāstīs par kādu algotni, kas tiek nolīgts, lai izglābtu kāda indiešu biznesmeņa nolaupīto dēlu. Filmas scenārija autors, starp citu, ir Džo Ruso – viena puse no režisoru un scenāristu brāļu Ruso dueta, šoreiz gan solo formā.

28. Downhill

Režisori: Nats Faksons, Džims Rašs
Lomās: Vils Ferels, Džūlija Luī-Draifusa, Miranda Oto
Uz ekrāniem: TJR

Uz “Downhill” skatāmies ar interesi, bet arī ar krietnu devu piesardzības – filma būs lieliskās zviedru komēdijdrāmas “Force Majeure” amerikāņu rīmeiks. Lai gan tie bieži vien beigās izrādās pilnīgi nevajadzīgi, kino vēsturē ir arī piemēri, kad angliskotie rīmeiki arī ir izdevušies un spēj stāvēt blakus oriģināliem ar augsti paceltu galvu. Viens no daudzsološākajiem elementiem “Downhill” ir Džūlijas Luī-Draifusas dalība filmā – aktrise ir fantastiska komiķe, ko apliecinās ikviens HBO seriāla “Veep” cienītājs (ja neesat to skatījušies, tad gada pirmais TV uzdevums ir skaidrs). Ar Vilu Ferelu mēdz būt dažādi (skat. “Holmes & Watson”), bet cerēsim, ka šoreiz arī viņš būs formā.

29. Downton Abbey

Režisors: Maikls Englers
Lomās: Hjū Bonevils, Lora Kārmaikla, Džims Kārters, Brendans Koils, Mišela Dokerija, Metjū Guds, Megija Smita, Imelda Stauntone
Uz ekrāniem: 20.09.2019.

Šis gads sagādās īstus svētkus visiem seriāla “Downton Abbey” faniem – trīs gadus pēc seriāla noslēguma visiem būs iespēja vēlreiz paciemoties Dauntonas abatijā, bet šoreiz uz lielā ekrāna. To, kādi jauni pārbaudījumi un pārdzīvojumi sagaidīs augstdzimušos lordus un to kalpotājus, pagaidām vēl nezinām, bet filmas pieteikuma treileris vien jau lika skudriņām pārskriet pār muguru, izdzirdot pazīstamās seriāla melodijas. Lielāko daļu jau seriālā iepazīto tēlu (ar dažiem izņēmumiem) redzēsim arī filmā, kā arī, protams, būs jaunpienācēji, jo kā gan bez jaunas drāmas?

30. Dumbo

Režisors: Tims Bērtons
Lomās: Kolins Farels, Maikls Kītons, Denijs DeVito, Eva Grīna, Alans Ārkins
Uz ekrāniem: 29.03.2019.

Vēl viens veids, kā “Disney” šogad skatītājus centīsies aizkustināt, liks iegrimt nostalģijā un slīkt asarās, būs jauna pilnmetrāžas versija stāstam par lidojošo zilonēnu vārdā Dambo. Līdzīgi kā “Aladina” gadījumā, arī šī filma nedaudz pārsteidz ar režisora izvēli – Tims Bērtons diez vai būtu pirmā doma, kas ienāk prātā, domājot par potenciālajiem režisoriem šādam stāstam. Taču tik ļoti jokaini tas arī nav – cirka vide ļaus Bērtonam izvērsties ar savu mīlestību pret dīvainībām, turklāt šī nebūt nebūs pirmā viņa veidotā filma, kas galvenokārt varētu simpatizēt tieši jaunākajiem skatītājiem kinozālēs.

31. Eve

Režisors: Teits Teilors
Lomās: Džesika Časteina, Kolins Farels, Džīna Deivisa, Common, Džons Malkovičs
Uz ekrāniem: TJR

Stāsts par profesionālu slepkavu (Džesika Časteina), kura pēc neveiksmīga darbiņa ir spiesta bēguļot un cīnīties par izdzīvošanu, “uz papīra” izklausās pēc kārtīga “action” gabala, kur interesantas vēsmas pienestu tas, ka centrā ir slepkava sieviete. Filma gan iekūlās skandālā, vēl pirms darbs pie tās bija tā pa īstam sācies, – sākotnēji tās režisors bija Metjū Ņūtons, bet pēc tam, kad atklājās, ka viņš ir vairākkārt apsūdzēts vardarbībā un ir atzinis savu vainu uzbrukumā savai bijušajai draudzenei, filmas vadības groži viņam ātri vien tika atņemti un nodoti Teita Teilora rokās, kurš ar Džesiku Časteinu jau reiz sastrādājās filmā “The Help”.

32. Everything Everywhere All at Once

Režisori: The Daniels
Lomās: Mišela Jeo, Awkwafina
Uz ekrāniem: TJR

Pēc milzīgās “Crazy Rich Asians” veiksmes, visticamāk, nākotnē mūs arvien biežāk gaidīs filmas, kuru centrā būs tēli un aktieri ar Āzijas izcelsmi. Viens no šādiem piemēriem šogad būs zinātniskās fantastikas starpdimensionāls “action” gabals “Everything Everywhere All at Once”, kur galvenajās lomās redzēsim tieši “Crazy Rich Asians” jau redzētās Mišelu Jeo un Awkwafina. Papildu interesi par filmu neapšaubāmi rada arī fakts, ka tās režisori ir The Daniels duets, kuru iepriekšējais veikums “Swiss Army Man” (jeb “Mans draugs – nenopietns līķis” latviskajā versijā) bija vairāk nekā neparasts.

33. Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Režisors: Džo Berlingers
Lomās: Zaks Efrons, Lilija Kolinsa, Džons Malkovičs, Džims Pārsons
Uz ekrāniem: TJR

Kamēr gaidām otro “Mindhunter” sezonu (pasteidzies, Deivid Finčer!), dienišķo sērijveida slepkavu stāstu devu sagādās filma “Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”, kas stāstīs par monstrozo Tedu Bandiju – detaļās par viņa noziegumiem šoreiz neieslīgsim. Filmā Bandija stāsts tiks stāstīts no viņa draudzenes Elizabetes Klopferas perspektīvas, kura ilgu laiku atteicās pieņemt to, kas viņas draugs patiesībā ir. Tedu Bandiju atveidos Zaks Efrons, kurš jau sen ir nokratījis savu smukpuisīša šablonu no pleciem, ar šo lomu testējot savas aktierprasmes no jauna.

34. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Režisors: Deivids Līčs
Lomās: Dveins Džonsons, Džeisons Stethems, Vanesa Kirbija, Idriss Elba, Edijs Mārsans, Eiza Gonzalesa
Uz ekrāniem: 02.08.2019.

Šogad par ātri braucošām mašīnām parūpēsies vairākas filmas, tostarp pirmais “Fast & Furious” franšīzes “spinofs” “Hobbs & Shaw”, kas stāstīs par to, kā Dveina Džonsona atveidotais aģents Lūks Hobss būs spiests mesties uz vienu roku ar noziedznieku Dekardu Šovu. Šoreiz tātad iztiksim bez “candy ass” Vina Dīzela, bet “action”, piedzīvojumi un tracis būs. Filmā redzēsim arī Vanesu Kirbiju, kuru labi zinām no seriāla “The Crown” un pagājušā gada “Mission: Impossible – Fallout”, kā arī Idrisu Elbu, kura vārds komentārus jau sen vairs neprasa.

35. Flarsky

Režisors: Džonatans Levains
Lomās: Sets Rogans, Šarlīze Terona, O’Šea Džeksons juniors, Endijs Sērkiss, Aleksandrs Skarsgārds, Bobs Odenkirks
Uz ekrāniem: 07.06.2019.

Komēdiju žanram uz lielā ekrāna pēdējā laikā neiet viegli – tāpēc ar lielām cerībām gribas raudzīties ikvienas kaut cik daudzsološas komēdijas virzienā. Viena no 2019. gada kandidātēm īstu smieklu sagādāšanai būs Džonatana Levaina jaunā komēdija “Flarsky”. Tā stāstīs par žurnālistu, kurš kļuvis par bezdarbnieku un nolemj sākt sist kanti savai bērnības mīlestībai un auklītei vienā personā – bet tagad viņa ir pasaulē ietekmīgākā un nepieejamākā sieviete. Galvenajās lomās redzēsim Šarlīzi Teronu un Setu Roganu – Rogans ar Levainu jau iepriekš ir sastrādājies un ar lieliskiem rezultātiem (filma “50/50”, kuru var raksturot ar ārkārtīgi neparasto vārdu salikumu – vēža komēdija).

36. Fonzo

Fonzo

Režisors: Džošs Tranks
Lomās: Toms Hārdijs, Linda Kardelīni, Mets Dilons, Kails Maklaklens
Uz ekrāniem: 03.05.2019.

Fakts, ka pēc iespaidīgā fiasko ar “Fantastic Four” “rebūtu” kāds Holivudā Džošam Trankam vispār vēl ļauj kaut ko filmēt, ir ieverības cienīgs pats par sevi (neaizmirsīsim, ka viņš arī tika atlaists no darba pie “Star Wars” franšīzes filmas). Taču uz viņa jauno veikumu varam skatīties ne tikai ar bezkaunīgu, schadenfreudīgu interesi – Tranka jaunā filma būs biogrāfisks kriminālstāsts par nevienu citu kā leģendāro gangsteri Alu Kaponi. Galvenajā lomā – vienmēr pārsteigt spējīgais Toms Hārdijs.

37. Ford v. Ferrari

Režisors: Džeimss Mangolds
Lomās: Kristians Beils, Mets Deimons, Ketrīna Balfe, Džons Berntāls, Dž.Dž. Fīlds
Uz ekrāniem: TJR

Ar Vilknadža piedzīvojumiem ticis galā, Džeimss Mangolds nolēma pievērsties pilnīgi citai pasaulei – profesionālajai autosacīkšu spriedzei un sāncensībai. “Ford v. Ferrari” filmā, kā jau nosaukums pasaka priekšā, vērosim to, kā divi autoražotāji savā starpā sacentās par uzvaru 1966. gada “Le Mans” 24 stundu sacīkstēs. Kristians Beils atveidos pilotu Kenu Mailzu, kurš kopā ar autoinženieri Kerolu Šelbiju (Mets Deimons) pieliek visas pūles tam, lai gāztu “Ferrari” no čempionu troņa. Starp citu, sākotnējā filmas versijā galvenās lomas bija paredzēts uzticēt Tomam Krūzam un Bredam Pitam.

38. The French Dispatch

Režisors: Vess Andersons
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Bils Marejs, Tilda Svintone, Timotijs Šalamē, Benīsio del Toro, Džefrijs Raits, Lea Seidū, Sērša Ronana
Uz ekrāniem: TJR

Vesa Andersona topošā filma “The French Dispatch” sarakstā ir iekļauta ar vieglu piesardzību, jo nav īsti zināms, vai Andersons tiešām paspēs filmu pabeigt vēl šajā gadā. Bet, tā kā par to gribas parunāt un interesi par to bakstīt jau tagad, ieliksim to arī šeit – ja nu paveicas? Par sižetu pagaidām neko daudz nezinām (tā būšot “mīlestības vēstule žurnālistiem”), bet filmas darbība norisināsies Francijā, un, lai gan sākotnēji tika runāts, ka tā būšot mūzikls, pēdējās ziņas liecina, ka tā tomēr nebūšot. Lai nu kā – jebkuru Andersona darbu gaidām ar milzu nepacietību.

39. Frozen 2

Režisori: Kriss Baks, Dženifera Lī
Lomās: Kristena Bella, Evana Reičela Vuda, Džonatans Grofs, Sterlings K. Brauns, Idīna Menzela, Džošs Gads
Uz ekrāniem: 22.11.2019.

Mums ir labas ziņas visiem tiem, kuriem jau ir absolūti apnicis pēdējos sešus gadus visās malās dzirdēt “Let it go, let it goooo, can’t hold it back anymore…” – šī gada nogalē šo megadziesmu, visticamāk, nomainīs jauns gabals no animācijas filmas “Frozen” turpinājuma. To, kādi sniegoti pārbaudījumi šoreiz gaidīs māsas Annu un Elzu, pagaidām vēl nezinām, bet varam ar pilnīgu pārliecību teikt, ka novembra beigās kinoteātrus atkal šturmēs visi pasaules bērni, viņu vecāki un ne tikai – jo, būsim godīgi, arī mums taču patīk aizmirsties “Disney” sirsnīgi asprātīgajās animētajās pasakās, vai ne?

40. Gemini Man

Režisors: Angs Lī
Lomās: Vils Smits, Klaivs Ouens, Mērija Elizabete Vainsteda, Benedikts Vongs
Uz ekrāniem: 04.10.2019.

Profesionāls slepkava ir spiests stāties pretī jaunākai sevis paša versijai – ja šāds stāsts izklausās jau reiz dzirdēts, jūs nekļūdāties, jo to, protams, jau reiz redzējām iedzīvinātu Raiena Džonsona (kurš pats vēl arī parādīsies šajā sarakstā) veidotajā un ļoti lieliskajā “Looper”. “Gemini Man” pamatuzstādījums ir diezgan līdzīgs, bet ar vienu zīmīgu atšķirību – galvenais varonis šoreiz metīsies cīņā ar savu klonu. “Gemini Man” idejas formā pa Holivudu ir mētāta jau kopš 90. gadu beigām, un nu beidzot tehnoloģijas ir attīstījušās gana tālu, lai ļautu panākt vajadzīgo efektu un likt galvenās lomas atveidotājam (Vilam Smitam) spēlēt dubultlomu dažādos vecumos. Režisora krēslā – Angs Lī, kurš noteikti gribēs atgūties pēc savas iepriekšējās filmas “Billy Lynn’s Long Halftime Walk” neveiksmes.

41. Glass

Režisors: M. Naits Šamalans
Lomās: Brūss Villiss, Semjuels L. Džeksons, Džeimss Makavojs, Sāra Polsone, Anja Teilore-Džoja
Uz ekrāniem: 18.01.2019. (Kino Kulta seanss – 17.01.2019.)

Viens no paša gada sākuma interesantākajiem notikumiem būs sīkvels, kuru skatītāji ir gaidījuši jau teju 20 gadus – “Glass”, kas būs turpinājums M. Naita Šamalana 2000. gada veikumam “Unbrekable”. Pirms trīs gadiem gan izrādījās, ka mūs jau ir sagaidījis “Unbreakable” sava veida sīkvels vai vismaz filma, kas notiek tajā pašā pasaulē, – “Split” beigās Šamalanam tik raksturīgais negaidītais pavērsiens bija Brūsa Villisa parādīšanās, kas lika secināt, ka nākotnē tik tiešām gaidīs “Unbreakable” sīkvels, kurā darbosies arī “Split” iepazītais Džeimsa Makavoja varonis (varoņi). Šamalans pēdējā laikā jau atkal ir formā, tā ka gaidām ar nepacietību!

“Glass” būs arī pirmais Kino Kulta seanss 2019. gadā – filmu skatīsimies 17. janvārī. Piesakieties “Facebook” eventā, lai nepalaistu garām biļešu tirdzniecības sākumu!

42. Godzilla: King of the Monsters

Režisors: Maikls Dohertijs
Lomās: Kails Čendlers, Vera Farmiga, Millija Bobija Brauna, Bredlijs Vitfords, Sallija Hokinsa, Čārlzs Dānss, Kens Vatanabe
Uz ekrāniem: 31.05.2019.

Samērā klusi un palēnām, bet tomēr pārliecinoši tiek būvēta “Legendary” vienotā monstrpasaule – 2014. gadā redzējām šīs kino pasaules startu “Godzilla”, tam 2017. gadā sekoja “Kong: Skull Island”, un šogad redzēsim vēl vienus Godzillas nedarbus filmā “Godzilla: King of the Monsters”, kas iepazīstinās vēl ar citiem monstriem, tostarp Motru, kas jau tika “ietīzota” “Kong: Skull Island” pēctitru ainā. Nākamgad mūs gaidīs šī jandāliņa kulminācija ar “Godzilla vs. Kong”, bet līdz tam vēl papriecāsimies ar šī gada Godzillas filmu, kas solās būt iespaidīga, iznīcības pilna un krāšņa vienlaikus.

43. Going Places

Going Places

Režisors: Džons Turturo
Lomās: Džons Turturo, Bobijs Kanavale, Odrija Tatū, Sūzena Sarandona, Pīts Deividsons
Uz ekrāniem: TJR

Iespējams, šogad beidzot sagaidīsim “Lielā Lebovska” “spinofu” par Hesusu Kvintanu, kurš ir viens no spilgtākajiem tēliem filmā, kas jau tā ir pārpilna ar spilgtiem tēliem. “Going Places” veidošanā nav piedalījušies brāļi Koeni, kuri ir teikuši, ka viņiem nav intereses veidot “Lebovska” sīkvelu, bet brāļi deva svētību un atļauju Kvintanas lomas atveidotājam Džonam Turturo pašam ķerties klāt filmas veidošanai. Sliktās ziņas šajā situācijā gan ir tādas, ka filma tika nofilmēta vēl 2016. gadā, bet vēl līdz šim nav ieraudzījusi dienasgaismu, kas parasti neliecina ne par ko ļoti labu.

44. The Goldfinch

Režisors: Džons Krolijs
Lomās: Ansels Elgorts, Finns Volfhards, Džefrijs Raits, Nikola Kidmena, Sāra Polsone
Uz ekrāniem: 11.10.2019.

Viena no interesantākajām kādas grāmatas ekranizācijām šogad solās būt Donnas Tartas romāna “The Goldfinch” lielā ekrāna versija – kaut vai tikai tāpēc, ka grāmatai mīļotāju, šķiet, ir tikpat daudz, cik “heiteru”. Grāmata un filma stāsta par kādu zēnu, kurš izdzīvo teroristu organizētā sprādzienā muzejā, kura laikā iet bojā viņa māte. Pametot muzeju, zēns sev līdzi paņem gleznu ar nosaukumu “The Goldfinch”… Galvenajā lomā – “baby draiveris” Ansels Elgorts, bet viņa māti atveidos vienmēr lieliskā Nikola Kidmena.

45. Green Book

Režisors: Pīters Farelijs
Lomās: Maheršala Ali, Vigo Mortensens, Linda Kardelīni
Uz ekrāniem: 25.01.2019.

Par Pītera Farelija filmu “Green Book” ar pilnīgu pārliecību varam teikt, ka, noskatoties filmu, vilties nenāksies – tas tāpēc, ka mēs filmu jau paspējām redzēt vēl iepriekšējā gadā un atzinām par ļoti labu esam. Tumšajos ziemas mēnešos tā būs kā lieliska “feel good” deva – stāsts par draudzību, dzīves sūrumu un netaisnībām, bet tomēr ar diezgan laimīgām beigām. Galvenajās lomās – Vigo “Aragorns” Mortensens (tādu Aragornu gan jūs vēl nebūsiet redzējuši) un šobrīd, šķiet, visuresošais Maheršala Ali (drīz viņu redzēsim arī jaunajā “True Detective” sezonā).

46. Greyhound

Režisors: Ārons Šnaiders
Lomās: Toms Henkss, Stīvens Greiems, Elizabete Šū
Uz ekrāniem: 22.03.2019.

2019. gadā, protams, neiztiksim arī bez kādas filmas, kuras darbība norisinās Otrā pasaules kara laikā. Viena no filmām, kas šogad aizpildīs šo kvotu, būs Ārona Šnaidera filma “Greyhound”, kas stāstīs par komandieri, kuram tiek uzticēts pārvaldīt karakuģi “Greyhound”. Galvenajā lomā – visas pasaules mīļākais tēvocis Toms Henkss, un jāatzīmē arī fakts, ka viņš filmā ne tikai būs redzams uz ekrāna, bet būs darbojies arī otrpus tam kā scenārija autors. Lai gan varētu likties, ka filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem, patiesībā tās pirmavots ir S.L. Forestera 1955. gada romāns “The Good Shepherd”.

47. Hellboy

Režisors: Nīls Māršals
Lomās: Deivids Hārbors, Mila Jovoviča, Ians Makšeins, Saša Leina, Daniels Dejs Kims, Braiens Glīsons
Uz ekrāniem: 12.04.2019.

Nemelosim – “Hellboy” jaunās versijas pirmais treileris sagādāja pamatīgu vilšanos. Laikam tomēr vēl pārāk svaigā atmiņā ir arī palikusi Giljermo del Toro un Rona Perlmana versija, lai ar patiešām kārtīgu labvēlību skatītos jaunas filmas virzienā. Taču pilnībā Nīla Māršala veikumu arī vēl nenorakstām – “Hellboy” nebūtu pirmā filma, kura pēc ārkārtīgi slikta treilera tomēr pamanās patīkami pārsteigt, kad skatāmies visu pilno filmu. Turam īkšķus, ka jaunais Ellespuika tomēr būs simpātisks – jo kā tēls viņš ir un paliek ļoti interesants.

48. High Flying Bird

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Andrē Holands, Zeizija Bītsa, Zaharijs Kvinto, Kails Maklaklans
Uz ekrāniem: 08.02.2019.

Ieraugot pie kāda projekta Stīvena Soderberga vārdu režisora ailītē, tas automātiski jau tiek iekļauts visos sarakstos. Soderbergs, kā jau tas viņam raksturīgi, ir ārkārtīgi darbīgs un aizņemts cilvēks, tāpēc viņš šajā sarakstā parādīsies pat divreiz, un pirmā no filmām ir gaidāmā “Netflix” sporta drāma “High Flying Bird”ar Andrē Holandu galvenajā lomā (ar Holandu Soderbergs jau reiz sastrādājās lieliskajā, bet īsu mūžu piedzīvojušajā seriālā “The Knick”). Runā, ka arī šo filmu, tāpat kā iepriekšējo veikumu “Unsane”, kas līdz Latvijas kinoteātriem gan nenonāca, Soderbergs esot filmējis ar “iPhone”.

49. Honey Boy

Režisore: Alma Harela
Lomās: Lūkass Hedžess, Šia Lebafs, FKA Twigs, Maika Monro
Uz ekrāniem: TJR

Diez vai kāds noliegs, ka Šia Lebafs jau kādu laiku piedzīvo diezgan nopietnas problēmas – diez vai to noliegs arī pats Lebafs. Bet, iespējams, savas dvēseles dēmonus Lebafam palīdzēs izdzīt filma “Honey Boy”, kurai viņš uzrakstīja scenāriju un kas ir balstīta viņa paša bērnībā piedzīvotajā un attiecībās ar tēvu. Interesanti, ka Lebafs filmā atveidos tēlu, kas ir balstīts uz viņa tēva. “Honey Boy” būs pilnmetrāžas spēlkino debija režisorei Almai Harelai, kura līdz šim ir veidojusi dokumentālās filmas un īsfilmas.

50. How to Train Your Dragon: The Hidden World

Režisors: Dīns Debluā
Lomās: Džejs Barušels, Keita Blānšeta, Kregs Fērgusons, Amerika Ferera, Džouna Hils, Kits Haringtons, Kristena Viga, Džerārds Batlers
Uz ekrāniem: 08.03.2019.

Šogad vienlaikus priecīgu un nedaudz arī skumīgu brīdi piedzīvos “How to Train You Dragon” franšīzes fani. Prieki, protams, gaidāmi tāpēc, ka šogad iznāks trešā filma sirsnības un piemīlīguma pilnajā franšīzē, bet nedaudz skumjas sagādās fakts, ka šī ir noslēdzošā triloģijas daļa, kas nozīmē, ka kādu laiku tikšanās ar pūķiem nebūs gaidāma. Arī šajā filmā dzirdēsim visas jau ierastās pūķu pasaules balsis, tostarp Keitu Blānšetu, Džerārdu Batleru un arī Kitu Haringtonu, kurš ar šo franšīzi un “Game of Thrones” nu jau būtu uzskatāms par pūķu ekspertu.

51. The Irishman

Režisors: Mārtins Skorsēze
Lomās: Roberts de Niro, Als Pačīno, Džo Peši, Anna Pakvina, Bobijs Kanavale, Hārvijs Kaitels, Džeks Hjūstons
Uz ekrāniem: TJR

Vēl joprojām viena no visvisgaidītākajām filmām ir Mārtina Skorsēzes atgriešanās gangsteržanrā ar “The Irishman”. Filmas veidošana ir diezgan pamatīgi ievilkusies, kas tiek skaidrots ar to, ka galveno lomu atveidotājus ir nepieciešams digitāli padarīt 30 gadus jaunākus, bet šogad “The Irishman” vajadzētu beidzot nonākt uz ekrāniem. Zināms jau ir tas, ka filmu ir nopirkusi straumēšanas platforma “Netflix”, tā ka atliek vien gaidīt, kad būs zināms filmas iznākšanas datums, un tad jau redzēsim, ko Mārtijs šoreiz būs sacepis savā radošajā virtuvē.

52. It: Chapter Two

Režisors: Endijs Mušeti
Lomās: Džeimss Makavojs, Bils Skarsgārds, Džesika Časteina, Bils Heiders, Ksavjē Dolans
Uz ekrāniem: 06.09.2019.

Pirms pusotra gada kopā ar Derijas bērniem pārdzīvojām baisās šaušalas, ko sagādāja ļaunais klauns Penivaizs, bet tā, protams, bija tikai puse stāsta. Stīvena Kinga romāns “It” ir masīvs ķieģelis, tāpēc, veidojot jaunu stāsta ekranizāciju, tika nolemts, ka tas tiks izstāstīts divās filmās, jo vienā paņēmienā ar to visu tikt galā būtu neiespējami. Septembrī gaidām stāsta otro daļu, kas šoreiz vairāk uzmanības pievērsīs galvenajiem varoņiem kā pieaugušajiem – un aktieru sastāvs ir savākts labu labais ar Džeimsu Makavoju un Džesiku Časteinu priekšgalā.

53. Jay and Silent Bob Reboot

Režisors: Kevins Smits
Lomās: Kevins Smits, Džeisons Mjūzs, Braiens O’Halorans
Uz ekrāniem: TJR

Vēl joprojām gaidām arī Kevina Smita “Jay and Silent Bob” filmu turpinājumu – tas stāstīs par Džeja un Klusā Boba ceļojumu uz Holivudu, kur abi dodas ar mērķi apturēt topošo “Bluntman and Chronic” filmu. Tas, ka Smitam darbi ir nedaudz aizkavējušies, ļoti gan nepārsteidz – viņš vienmēr ir bijis aizņemts vīrs ar vairākiem vienlaikus notiekošiem projektiem, turklāt pagājušā gada februārī Smits pārdzīvoja sirdstrieku, pēc kuras gan laimīgā kārtā ir pilnībā atguvies.

54. John Wick: Chapter 3

John Wick: Chapter 3

Režisors: Čads Stahelskijs
Lomās: Kianu Rīvzs, Halle Berija, Ians Makšeins, Lorenss Fišbērns, Andželika Hjūstone
Uz ekrāniem: 17.05.2019.

Ultrastilīgajā algotu profesionālu slepkavnieku pasaulē, kurā negribīgi plosās Džons Viks, trešo reizi varēsim iegrimt jau pavisam drīz. Un trešais piedzīvojums solās būt vismaz tikpat jestrs un neprātīgs kā iepriekšējie – daudzi no jums jau noteikti būs redzējuši attēlus, kuros Kianu Rīvzs redzams jājam uz zirga pa mašīnu pārpildītu ielu, turklāt vēl šaujot ar pistoli. Trešajai “Džona Vika” filmai ir piebiedrojušies daži skaļi vārdi – iepazīsim Halles Berijas atveidoto varoni un viņas šuneļus, kā arī Andželiku Hjūstoni un citus.

55. Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

Režisors: Taika Vaititi
Lomās: Romāns Grifins, Skārleta Johansone, Taika Vaititi, Sems Rokvels, Rebela Vilsone, Alfijs Allens, Stīvens Merčants
Uz ekrāniem: TJR

Kad ir izveidota tik finansiāli veiksmīga un visās citās ziņās atzīta filma kā “Thor: Ragnarok”, pēc tam var darīt pilnīgi jebko, kas ienāk prātā, jo visas durvis būs vaļā. Tā nu Taika Vaititi nolēma, ka viņa nākamais režijas darbs būs melna humora komēdijdrāma “Jojo Rabbit”, kuras darbība norisinās Otrā pasaules kara laikā un kas stāsta par kādu jaunu zēnu, kura vienīgais draugs ir iedomāta versija par Ādolfu Hitleru. Pašu Vaititi filmā redzēsim tieši Hitlera lomā – lai nu kam, bet viņam šāda potenciāli riskanta filma noteikti var būt pa spēkam.

56. Joker

Joker

Režisors: Tods Filipss
Lomās: Vokins Fīnikss, Roberts de Niro, Zeizija Bītsa, Marks Marons
Uz ekrāniem: 04.10.2019.

DC komiksu kino pasaule dzīvo vieglā haosā (kārtīgs cerības stars gan ir iespīdējies ar “Akvamena” iespaidīgajiem finansiālajiem panākumiem), tāpēc tas nav pat īsti liels pārsteigums, ka šogad mūs gaidīs filma, kas pastāvēs pilnīgi neatkarīgi no visuma, ko apdzīvo šībrīža Betmena, Brīnumsievietes, Akvamena un pārējo varoņu versijas. Toda Filipsa “Joker” filma par visiem labi zināmo klaunu nebūs saistīta ar pārējām filmām, tāpēc šeit arī redzēsim citu Džokeri – Džareda Leto vietā šis ļaundaris iegūs Vokina Fīniksa vaibstus. Pagaidām esam redzējuši tikai dažas bildes un meikapa testu, tā ka intriga par filmu vēl ir visnotaļ liela.

57. Jumanji 3

Režisors: Džeiks Kazdans
Lomās: Dveins Džonsons, Kārena Gilena, Džeks Bleks, Kevins Hārts
Uz ekrāniem: 13.12.2019.

Lai gan daudzi gaidīja visu to ļaunāko, nesen iznākušais filmas “Džumandži” sīkvels tomēr pamanījās sagādāt gana patīkamu pārsteigumu. Piedzīvojumu tajā netrūka, aktieru sastāvs lieliski iejutās absurdajā spēles garā, un arī pirmās filmas gods aptraipīts netika. Tā nu tikai loģiski ir tas, ka vēlreiz tiks mēģināts iekāpt tajā pašā upē, tikai šoreiz līdz nākamajai filmai nenāksies gaidīt vairāk nekā 20 gadus. Par sižetu pagaidām vēl nezinām neko, bet, tā kā tā ir “Jumanji” franšīze, varam pilnīgi droši apgalvot, ka kaut kas noies greizi ar kādu spēli.

58. The King

Režisors: Deivids Mičods
Lomās: Timotijs Šalamē, Džoels Edžertons, Roberts Patinsons, Bens Mendelsons, Šons Hariss, Lilija-Rouza Depa
Uz ekrāniem: TJR

Pēc ne visai spilgtās “Netflix” filmas “War Machine” austrāliešu režisors Deivids Mičods ir nolēmis atgriezties pie kā krietni senāka – pie vecā labā Viljama Šekspīra. Kopā ar Džoelu Edžertonu Mičods ir vienā scenārijā salicis veselas trīs Šekspīra lugas, kuras visas stāsta par karaļa Henrija V dzīvi – ne tik sen, starp citu, šīs lugas bija ekranizējis BBC ar Tomu Hidlstonu galvenajā lomā. Galvenajā – Henrija V – lomā redzēsim šībrīža top aktieri Timotiju Šalamē (ar pabriesmīgu frizūru, bet tādi nu bija tie laiki, neko darīt), un viņam talkā nāks gan pats Edžertons, gan Roberts Patinsons, Bens Mendelsons un citi pazīstami meistari.

59. Kingsman 3

Režisors: Metjū Vons
Lomās: Kas to lai zina?
Uz ekrāniem: 15.11.2019.

Fakts, ka trešā “Kingsman” franšīzes filma būs, ir pilnīgi skaidrs, bet tas, par ko tieši tā būs, jau ir cits jautājums. Līdz šim ir izskanējis daudz un dažādas pretrunīgas informācijas, bet pagaidām izskatās, ka trešais “Kingsman” stāsts vairs nebūs centrēts ap Egsiju – vismaz lomas atveidotājs Tarons Edžertons ir pateicis, ka trešajā filmā viņš nepiedaloties, bet Egsija piedzīvojumi turpināšoties kaut kad vēlāk. Ar nepacietību gaidīsim jaunu informāciju par filmu un cerēsim, ka trešā filma franšīzei ļaus atgriezties pirmās filmas sasniegtajos augstumos.

60. The Kitchen

The Kitchen

Režisore: Andrea Berlofa
Lomās: Melisa Makartija, Tifānija Hediša, Elizabete Mosa, Common, Donols Glīsons, Margo Martindeila
Uz ekrāniem: 20.09.2019.

Izlasot filmas aktieru sastāvu, vismaz pēc pirmajiem vārdiem spriežot, varētu likties, ka “The Kitchen” būs kārtējā potenciāli ārkārtīgi nesmieklīgā ākstību komēdija. Taču, ja tādēļ filmai pabrauksiet garām, tad kļūdīsieties – jo tā patiesībā būs kārtīga krimināldrāma, kas stāstīs par Ņujorkas īru gangsteru sievām, kuras 70. gados pārņem savu vīru biznesus pēc tam, kad tie ir arestēti. Sižets nedaudz atgādina pagājušogad iznākušo un nepietiekami novērtēto Stīva Makvīna “Widows”, un būs interesanti redzēt Makartiju galvenās gangsteres lomā.

61. Knives Out

Režisors: Raiens Džonsons
Lomās: Daniels Kregs, Kriss Evanss, Lakīts Stenfīlds, Maikls Šenons, Ana de Armasa, Dons Džonsons, Džeimija Lī Kērtisa, Tonija Kolete, Kristofers Plamers
Uz ekrāniem: TJR

Viena no saraksta absolūti interesantākajām filmām ir Raiena Džonsona “Knives Out”, par kuras sižetu nezinām gandrīz neko, bet filmas izskanējušais apraksts – moderna versija par Agatas Kristi stila kriminālromāniem – jau pats par sevi liek nepacietībā trīties. Džonsons filmai ir sapulcējis, šķiet, pusi Holivudas ar aģentu 007 jeb Danielu Kregu priekšgalā. Un forši, ka Džonsons ir pamanījies savā aizņemtajā darba dunā iestarpināt arī šādu filmu – kā zināms, drīz pēc tam viņš ķersies klāt jaunai “Zvaigžņu karu” triloģijai!

62. Lady and the Tramp

Režisors: Čārlijs Bīns
Lomās: Tesa Tompsone, Džastins Tero, Benedikts Vongs, Sems Eliots
Uz ekrāniem: TJR

2019. gadā jau tā strauji augošajam straumēšanas platformu sarakstam varēsim piepulcināt vēl vienu, turklāt ārkārtīgi ambiciozu – “Disney+”, kur, kā jau nosaukums pasaka priekšā, ekskluzīvi tiks straumēts “Disney” un tai piederošo atzaru saturs. Gaidīsim ziņas par to, vai platforma būs pieejama arī pie mums un cik šis prieks maksās, bet jau tagad zinām, ka “Disney” ražos saturu, kas būs domāts tikai platformai. Mūs gaidīs gan seriāli par “Atriebēju” varoņiem, gan arī filmas – un viena no tām būs jauna versija par “Lady and the Tramp”, kur šoreiz suņi būs nevis animēti, bet īsti.

63. Last Christmas

Režisors: Pols Fīgs
Lomās: Emīlija Klārka, Henrijs Goldings, Emma Tompsone, Mišela Jeo
Uz ekrāniem: 06.12.2019.

Domājams, ka piekritīsiet, ka jau sen ir pienācis laiks vienai jaunai un kārtīgai Ziemassvētku romantiskai komēdijai, vai ne? Tieši to mums pirms nākamā gada Ziemīšiem centīsies sagādāt komēdijas eksperts Pols Fīgs ar savu jauno filmu “Last Christmas”, kuras scenāriju sarakstīja Brionija Kimingsa un Emma Tompsone. Par stāstu neko pagaidām vēl nezinām, bet pavisam droši ir tas, ka filmā dzirdēsim Džordža Maikla dziesmas “Last Christmas” melodiju (un, visticamāk, ne vienu reizi vien), kā arī tiek solītas vēl citas, iepriekš nedzirdētas (!) nesen aizsaulē aizgājušā dziedātāja dziesmas.

64. The Last Thing He Wanted

Režisore: Dī Rīsa
Lomās: Anna Hataveja, Vilems Defo, Bens Afleks, Tobijs Džonss
Uz ekrāniem: TJR

Dī Rīsas iepriekšējais režijas veikums “Mudbound” bija tobrīd viens no veiksmīgākajiem “Netflix” oriģinālproduktiem – filma ļāva straumēšanas platformai beidzot pietuvoties arī tik kārotajai augstu apbalvojumu atzinībai, saņemot četras “Oskara” nominācijas. Nav nekāds brīnums, ka pēc šādas veiksmes Rīsa un “Netflix” labprāt sadarbojas vēlreiz – nākamais kopdarbs būs Džoannas Didionas grāmatas “The Last Thing He Wanted” ekranizācija. Filma stāstīs par kādu žurnālisti, kura pamet savu darbu, lai parūpētos par savu mirstošo tēvu, un kļūst par ieroču tirgotāju.

65. The Laundromat

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Merila Strīpa, Gerijs Oldmens, Antonio Banderass, Deivids Švimmers, Vils Forte, Matiass Šonarts
Uz ekrāniem: TJR

Vēl viens “Netflix” projekts un vēl viena filma no Stīvena Soderberga (skat. arī iepriekšminēto “High Flying Bird”). “The Laundromat” ir novācis ļoti iespaidīgu aktieru sastāvu ar pasaules karalieni Merilu Strīpu priekšgalā, un filma stāstīs par atmiņā pavisam vēl svaigo Panamas papīru skandālu. Lai nu kurš, bet Soderbergs ar saviem darba tempiem ir cilvēks, kurš būtu spējīgs tik veikli un neilgi pēc notikušā salikt kopā filmu, un uzticamies viņa talantiem, ka filma arī būs asa, trāpīga un ļoti interesanta.

66. The Lego Movie 2: The Second Part

Režisori: Maiks Mičels, Triša Gama
Lomās: Kriss Prats, Elizabete Benksa, Tifānija Hediša, Vils Ārnets, Stefānija Beatriza, Čārlijs Dejs, Elisona Brī, Niks Ofermans, Čanings Teitums, Džouna Hils, Margo Robija, Džeisons Momoa, Gala Gadota
Uz ekrāniem: 08.02.2019.

Pirms pieciem gadiem Fils Lords un Kriss Millers kārtējo reizi paveica neiespējamo – “The Lego Movie”, kas uz papīra izskatījās kā prasts rotaļlietu ražotāja mēģinājums nokāst vēl vairāk naudas, izrādījās fantastiski asprātīga un aizraujoša filma. Tai sekoja “spinofs” par “Lego” Betmena piedzīvojumiem, kā arī “The Lego Ninjago Movie”, kas gan izraisīja krietni mazāk sajūsmas nekā pirmās divas. Šogad atgriezīsimies pie pirmās filmas varoņa Emeta un viņa draugiem, kuru pasaulei atkal draud briesmas, – būs interesanti uzzināt, vai arī šoreiz filmā būs gaidāms tikpat interesants beigu pavērsiens kā pirmajā.

67. The Lighthouse

Režisors: Roberts Egerss
Lomās: Vilems Defo, Roberts Patinsons
Uz ekrāniem: TJR

Ir viens ļoti konkrēts iemesls, kāpēc “The Lighthouse” obligāti ir iekļaujama gaidītāko filmu sarakstos – tā būs režisora Roberta Egersa nākamā filma, un viņa pirmais veikums bija pirms dažiem gadiem iznākusi fantastiskā un neparastā šausmu filma “The Witch” (Melnais Filips vēl joprojām ir viena no lieliskākajām dzīvnieku zvaigznēm, ko esam redzējuši). Arī “The Lighthouse” būšot šaušalu elementi, un arī tās darbība nenorisināsies mūsdienās. Interesanti arī, ka “The Lighthouse” būs melnbalta.

68. The Lion King

Režisors: Džons Favro
Lomās: Donalds Glovers, Sets Rogens, Čuvitels Edžiofors, Džons Olivers, Bejonse, Džeims Ērls Džonss
Uz ekrāniem: 19.07.2019.

Sāk jau nojukt skaits, cik daudz “Disney” filmu jau ir iekļauts šajā sarakstā, bet pat lielākajiem skeptiķiem un ciniķiem jāatzīst, ka “The Mouse House” zina, ko dara. Viens no nākamā gada megaprojektiem ir jauna “The Lion King” versija, kas, līdzīgi kā nesenā “The Jungle Book”, uz ekrāna atrādīs fotoreālistiskus dzīvniekus animēto tēlu vietā. Interesanti, ka gan “The Jungle Book”, gan “The Lion King” režisē Džons Favro, kurš, šķiet, ir atradis ļoti specifisku nišu, kurā darboties.

Starp citu, vēl pirms jaunās “The Lion King” kopīgi uz lielā ekrāna noskatīsimies 1994. gada oriģinālo animācijas filmu Kino Kulta seansā – piesakieties “Facebook” pasākumā, lai neko nepalaistu garām! 

69. Little Women

Režisore: Grēta Gerviga
Lomās: Merila Strīpa, Sērša Ronana, Timotijs Šalamē, Florence Pjū, Lora Derna, Emma Vatsone, Kriss Kūpers
Uz ekrāniem: 27.12.2019.

Pēc milzīgu atzinību saņēmušās filmas “Lady Bird” veidošanas aktrise un nu jau arī režisore Grēta Gerviga ir nolēmusi ķerties pie Luīzas Mejas Elkotas klasiskā un daudzu iemīļotā romāna “Little Women” ekranizācijas. Gerviga projektam bija piesaistīta jau kopš 2016. gada, kad viņai tika uzticēta scenārija rakstīšana, un nu viņa ir arī pati sēdusies filmas režisora krēslā. Filmā redzēsim Sēršu Ronanu un Timotiju Šalamē, kuri abi bija redzami arī Gērvigas pirmajā filmā “Lady Bird”, un viņiem piepulcēsies tādi aktieri kā Merila Strīpa, Lora Derna un Emma Vatsone.

70. Lucy in the Sky

Režisors: Noa Holijs
Lomās: Natālija Portmane, Džons Hamms, Zeizija Bītsa, Elena Bērstina
Uz ekrāniem: TJR

Savai pilnmetrāžas filmu debijai Noa Holijs, kurš līdz šim lielākoties ir darbojies TV vidē, veidojot tādus seriālus kā “Fargo” un “Legion”, ir izvēlējies diezgan pasmagu un nopietnu tēmu – “Lucy in the Sky” stāstīs par kādu astronauti, kura pēc atgriešanās uz Zemes sāk romānu ar citu astronautu un palēnām sāk zaudēt ģimeni, saprātu un realitātes sajūtu. Filma ir balstīta uz patiesa stāsta – astronaute Liza Novaka sāka romānu ar astronautu Viljamu Ofeleinu, kas noveda pie pavisam nopietnām sekām (vairāk neko neteiksim, lai saglabātu pārsteiguma efektu, bet visu informāciju par Novaku var viegli atrast interneta dzīlēs, ja interesē).

71. The Many Saints of Newark

Režisors: Alans Teilors
Lomās: Alesandro Nivola un droši vien vēl citi, jo viens jau nedarbosies
Uz ekrāniem: TJR

Pārsteigums šogad sagaidīja visus seriāla “The Sopranos” fanus – šogad iznāks seriāla prīkvels filmas formātā. Filmas darbība norisināsies 60. gados, un pagaidām vienīgais izziņotais aktieris ir Alesandro Nivola, kurš atveidos Kristofera Moltisanti tēvu Dikiju. Režisora krēslā sēdīsies Alans Teilors, kurš savulaik režisēja vairākas “The Sopranos” sērijas. Jācer tikai, ka filma labāk uzķers to, kas seriālu padarīja tik īpašu, nekā tas izdevās diezgan pabriesmīgajām “Sex and the City” filmām.

72. Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

Režisors: Ksavjē Dolans
Lomās: Ksavjē Dolans, Gabriels D’Almeida, Hariss Dikinsons, Anna Dorvala
Uz ekrāniem: TJR

Kamēr gaidām Ksavjē Dolana “The Death and Life of John F. Donovan” (pie mums tiek solīta 5. jūlijā), varam sākt lūkoties jau viņa nākamās režisētās filmas virzienā – “Matthias & Maxime”. Par filmas stāstu pagaidām nezinām vēl pilnīgi neko, bet zinām to, ka vienā no galvenajām lomām atkal būs redzams pats Dolans, kā arī to, ka “Matthias & Maxime” atkal būs franču valodā veidota filma. Lai gan Dolana pēdējās divas filmas “It’s Only the End of the World” un jau minētā “The Death and Life…” nav uzņemtas ar tik lielu mīlestību kā viņa iepriekšējie darbi, Dolans tomēr ir un paliek viens no interesantākajiem un daudzsološākajiem šobrīd strādājošajiem režisoriem.

73. Men in Black: International

Režisors: F. Gerijs Grejs
Lomās: Kriss Hemsvorts, Tesa Tompsone, Rebeka Fērgusone, Kumails Nandžiani, Emma Tompsone, Liams Nīsons
Uz ekrāniem: 14.06.2019.

Holivuda reti kurai franšīzei ļauj ilgi snaust netraucētai – un nu kārta pienākusi jaunam papildinājumam arī stāstam par vīriem melnā. Šoreiz gan “rebūta” vietā studija “Sony” ir izvēlējusies veidot “spinofu”, tādējādi neizslēdzot iespēju, ka vēlāk mūs vēl varētu gaidīt arī jauniepazīto spiegu apvienošanās ar Vila Smita un Tomija Lī Džonsa vecajiem labajiem aģentiem. Daudzus droši vien skumdina fakts, ka šeit neredzēsim vecos bukus, bet jaunais tandēms “Vīru melnā” centrā arī ir daudzsološs – lieliskā Tesa Tompsone un Kriss Hemsvorts, kurš jau ir pierādījis, ka komēdijās jūtas kā zivs ūdenī.

74. Midsommar

Režisors: Ari Asters
Lomās: Džeks Reinors, Florence Pjū, Vils Polters
Uz ekrāniem: TJR

Pēc ārkārtīgi iespaidīgās debijas pilnmetrāžas kino ar vienu no pagājušā gada top šausmenēm “Hereditary” Ari Asters ar nākamo filmu ir nolēmis palikt jau iepazītajā šausmu filmu teritorijā. Viņa jaunā filma “Midsommar” stāstīs par pāri, kurš dodas ciemos pie draugiem Zviedrijā, kur tobrīd tiek svinēti vasaras saulgrieži. Viss, kas sākās jauki un idilliski, beidzas traki, neprātīgi un, protams, ar kaut kādā veidā iejauktu pagānu kultu. Gaidām, kādas šaušalas Asters būs sarūpējis mums šoreiz!

75. Missing Link

Režisors: Kriss Batlers
Lomās: Hjū Džekmens, Zoja Saldana, Timotijs Olifants, Emma Tompsone, Zaks Galifianakis, Stīvens Frajs
Uz ekrāniem: TJR

Šogad uz lielajiem ekrāniem mūs priecēs arī jauna leļļu animācijas studijas “Laika” filma. Šoreiz stāsts būs par kādu pētnieku, kurš uziet radību vārdā Misters Links, kuram vajag palīdzību, lai atrastu viņa ģimeni. Varam būt droši, ka to visu noteikti ieskaus jau “Laika” ierastais humors, elegantais stils un aizkustinošais stāsts. Savas balsis tēliem šoreiz aizlienējuši tādi aktieri kā Hjū Džekmens un Zoja Saldana. Izskatās, ka, lai gan “Laika” prezidents Treviss Naits tagad ir aizņemts pats ar savu pilnmetrāžas filmu veidošanu, viņa lolotajā studijā viss ir pilnīgā kārtībā.

76. Motherless Brooklyn

Režisors: Edvards Nortons
Lomās: Edvards Nortons, Vilems Defo, Brūss Villiss, Aleks Boldvins, Gugu Mbata-Rova, Leslija Manna
Uz ekrāniem: TJR

Vēl viens aktieris, kurš šogad stāsies kameras otrā pusē, būs Edvards Nortons – viņam gan tā nebūs debija režijā, bet kopš viņa pirmās filmas “Keeping the Faith” šogad būs pagājuši veseli 19 gadi. Savam otrajam piegājienam Nortons ir izvēlējies režisēt Džonatana Letema romānu “Motherless Brooklyn”, kas stāsta par privātdetektīvu, kurš strādā Ņujorkā 1950. gados un cieš no Tureta sindroma. Galvenajā lomā redzēsim pašu Nortonu, bet viņam talkā nāks Brūss Villiss, Vilems Defo un citi labi zināmi aktieri.

77. The New Mutants

Režisors: Džošs Būns
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Meizija Viljamsa, Čārlijs Hītons, Heilija Stainfelda
Uz ekrāniem: 02.08.2019.

Otra šogad gaidāmā “X-cilvēku” filma ir piedzīvojusi pamatīgu mētāšanos pa kalendāru un, kā runā, arī pamatīgas saturiskas izmaiņas, kā rezultātā īsti šobrīd pat nezinām, ko no filmas gaidīt. Tika ziņots, ka studija esot likusi pārfilmēt veselu pusi (!) filmas (interesanti gan, ka tiek teikts, ka tas tika darīts, lai filmu padarītu baisāku). Lai nu kā arī tur būtu ar visādām dienām un nedienām, “The New Mutants” stāsts vēl joprojām liek filmu gaidīt ar interesi, jo superspēju negatīvā puse filmās tiek apspēlēta salīdzinoši retāk, un tieši “X-cilvēku” franšīze ir tā, kas tam ir visparocīgākā un kur tas notiek visbiežāk.

78. Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

Režisors: Kventins Tarantīno
Lomās: Leonardo DiKaprio, Breds Pits, Margo Robija, Deimiens Lūiss, Lūks Perijs, Emīls Hiršs, Dakota Faninga, Als Pačīno, Brūss Derns
Uz ekrāniem: 09.08.2019.

Ja ticam Kventina Tarantīno reiz teiktajam, ka viņš grasās pēc savas 10. režisētās filmas doties pensijā, tad kino pasaulei jāsāk kolektīvi satraukties, jo draudīgais skaitlis sāk tuvoties vēja spārniem. Bet, kamēr vēl līdz 10. filmai Kventinam ir jātiek, papriecāsimies par viņa devīto veikumu – gaidāmo “Once Upon a Time In Hollywood”, kas atbilstoši nosaukumam ir sapulcējusi veselu kaudzi superstāru ar Leonardo DiKaprio un Bredu Pitu priekšgalā. Filmas darbība norisināsies 1969. gadā, kad apkārt plosījās Čārlzs Mensons ar savu bandu, bet Mensons būšot tikai fons kāda aktiera un viņa kaskadiera triku izpildītāja centieniem izsisties Holivudā.

79. The Personal History of David Copperfield

Režisors: Armando Januči
Lomās: Devs Patels, Tilda Svintone, Hjū Lorijs, Bens Višovs, Gvendolīna Kristija, Benedikts Vongs
Uz ekrāniem: TJR

Viena no pagājušā gada top filmām gan mums, gan noteikti arī jums bija Armando Januči melni baisā, bet ārkārtīgi smieklīgā satīra “The Death of Stalin”. Pēc viesošanās PSRS Januči ir nolēmis atgriezties dzimtajā Lielbritānijā, šoreiz ekranizējot Čārlza Dikensa romānu “David Copperfield”. Galvenajā jeb Deivida Koperfīlda lomā redzēsim Devu Patelu, un viņam talkā nāks tādi aktieri kā Tilda Svintone un Hjū Lorijs. Būs interesanti redzēt, vai un kā Januči mainīs savu ierasto ātrrunājošo un indīgi sarkastisko stilu – Dikensa pasaulē ko tādu ir grūti iedomāties, bet nekad nesaki “nekad”!

80. Pet Sematary

Režisori: Kevins Kolšs, Deniss Vidmaiers
Lomās: Džeisons Klārks, Eimija Seimeca, Džons Litgovs
Uz ekrāniem: 05.04.2019.

Pēc 30 gadiem ir pienācis laiks jaunai Stīvena Kinga romāna “Zvēru kapiņi” ekranizācijai. Stīvena Kinga darbu ekrāna versijas topā ir nu jau labu laiciņu, un nekas neliecina, ka šis vilciens grasītos apstāties – “Pet Sematary” ir jau otrā Kinga filma šajā sarakstā vien (skat. iepriekšminēto “It: Chapter Two”). Un, ņemot vērā Kinga grāmatu rakstīšanas tempus, jauna materiāla filmām un seriāliem neaptrūksies vēl ilgi. Redzēsim, vai šie “Zvēru kapiņi” spēs izjust tādas pašas šaušalas kā vecā filma!

81. Pokémon: Detective Pikachu

Režisors: Robs Letermans
Lomās: Raiens Reinoldss, Džastiss Smits, Kens Vatanabe
Uz ekrāniem: 10.05.2019.

Kad filma “Pokémon: Detective Pikachu” sākotnēji tika izziņota, ne vienam vien likās, ka tas varbūt ir domāts kā joks. Bet nē, tās nebija nekādas 1. aprīļa ākstības – šogad mūs tik tiešām gaidīs filma par detektīvu Pikaču, kuru būs ieskaņojis Raiens Reinoldss. Filmas pirmais treileris jau paspēja pārsteigt ar pokemonu vizuālo risinājumu – šķiet, neviens nebija gaidījis, ka mēs redzēsim pūkainus pokemonus. Interesanti, ar ko tas viss beigsies – vēl joprojām jāatstāj dažu procentu iespējamība, ka tas viss beigās ir viens liels Dedpūla mārketinga kampaņas joks.

82. The Red Sea Diving Resort

Režisors: Gideons Rafs
Lomās: Kriss Evanss, Heilija Beneta, Maikls K. Viljamss, Alesandro Nivola, Gregs Kinears, Bens Kingslijs
Uz ekrāniem: 12.07.2019.

Ja Krisam Hemsvortam šogad gaidāms skarbs “action” trilleris, kurā viņš glābj nolaupītu cilvēku, ar ko gan viņa “Marvel” brālis Kriss Evanss būtu sliktāks? Šovasar uz ekrāniem nonāks arī viņa skarbais “action” trilleris, kurā viņš glābj cilvēkus, “The Red Sea Diving Resort”. Šī filma gan būs biogrāfisks stāsts, kas balstīts uz patiesiem notikumiem 80. gados, kad “Mossad” aģenti centās glābt un nogādāt Etiopijas ebrejus Izraēlā. Gaidām, kad trešais “Marvel” Kriss – Kriss Prats – izziņos savu skarbo “action” trilleri.

83. The Report

The Report

Režisors: Skots Z. Bērnss
Lomās: Ādams Draivers, Anete Beninga, Džons Hamms, Dženifera Morisone, Tims Bleiks Nelsons
Uz ekrāniem: TJR

Skots Z. Bērnss šogad būs atbildīgs nevis par vienu politisku trilleri, bet par veseliem diviem – viņš ir scenārija autors iepriekšminētajai Stīvena Soderberga filmai “The Laundromat”, kā arī gan scenārija autors, gan režisors filmai “The Report”. Savā režijas darbā Bērnss pievērsīsies CIP izmantotajām spīdzināšanas metodēm, kas tika izmantotas pēc 11. septembra uzbrukumiem karā pret teroru. Filmas pirmizrāde būs gaidāma jau pavisam drīz notiekošajā Sandēnsas kinofestivālā, pēc kura tad arī gaidīsim ziņas par to, kad filma būs skatāma uz ekrāniem arī citviet.

84. Resistance

Resistance

Režisors: Džonatans Jakubovičs
Lomās: Džesijs Aizenbergs, Eds Hariss, Edgars Ramirezs, Klemense Poezī
Uz ekrāniem: TJR

Filma “Resistance” ļaus atķeksēt divu filmu kategoriju lodziņus – tā būs gan Otrā pasaules kara filma, gan arī biogrāfisks stāsts par leģendāro pantomīmas meistaru Marselu Marso, kurš kara laikā kopā ar ebreju skautiem sadarbojās ar franču pretestības dalībniekiem, lai glābtu desmitiem tūkstošu bāreņu dzīvību. Galvenajā lomā redzēsim Džesiju Aizenbergu, un varam jau tagad sākt gatavot kabatlakatiņus brīdim, kad skatīsimies filmu un liesim aizkustinājuma asaras.

85. The Rhythm Section

Režisore: Rīda Morano
Lomās: Bleika Laivlija, Džūda Lovs, Sterlings K. Brauns
Uz ekrāniem: 22.02.2019.

Jau pavisam drīz mums tiek solīts spraigs trilleris ar Bleiku Laivliju galvenajā lomā, kura jau ir pierādījusi, ka māk tikt galā ar interesantām lomām, kas nav tikai “Gossip Girl” stilā (skat. “The Shallows”, pagājušā gada “A Simple Favor”). “The Rhythm Section” būs Marka Burnela trillera ar tādu pašu nosaukumu ekranizācija, un tā stāstīs par sievieti, kura grib atriebties cilvēkiem, kas organizēja lidmašīnas katastrofu, kurā gāja bojā visa viņas ģimene. Starp citu, filmu producē “EON Productions”, kas ir atbildīga par Džeimsa Bonda franšīzi – varbūt ņemam Bleiku kā nākamo aģentu 007?

86. Rocketman

Režisors: Deksters Flečers
Lomās: Tarons Edžertons, Džeimijs Bells, Ričards Madens, Braisa Dallasa Hovarde
Uz ekrāniem: 28.06.2019.

Ja abu filmu iznākšanas datumi paliks tādi paši, kādi tie ir šobrīd, muzikālu filmu faniem vai nu nāksies veikt smagas izvēles 28. jūnija nedēļas nogalē, vai arī būs vienkārši īsti svētki, jo tieši šajā pašā datumā pagaidām ir paredzēts iznākt gan iepriekšminētajam Denija Boila mūziklam, gan arī Dekstera Flečera veidotajai Eltona Džona biogrāfiskajai filmai “Rocketman”. Flečers, protams, bija režisors, kurš pabeidza pagājušā gada filmu “Bohemian Rhapsody”, lai gan filmas titros režisora vārdu paturēja Braiens Singers. Ar “Rocketman” Flečers savā filmogrāfijā veiks līdzīgu, bet, cerams, ne tik skandalozu ierakstu (Flečers gan “Rapsodijas” tapšanas peripetijās nebija vainīgs), bet to, vai viņa jauno filmu gaidīs tikpat grandiozi panākumi kā “Bohemian Rhapsody”, rādīs laiks.

87. Shazam!

Režisors: Deivids F. Sandbergs
Lomās: Ašers Eindžels, Zaharijs Līvaijs, Marks Strongs, Džimons Honsū
Uz ekrāniem: 05.04.2019.

DC komiksu kino pasauli šogad papildinās arī filma “Shazam!”, kas šobrīd izskatās krietni daudzsološāka, nekā tā likās sākotnēji, kad tika izziņota un kad vēl notika filmēšana. Šis ir lielisks piemērs teicienam “neskati vīru pēc cepures”, ko šai situācijai varam pielāgot kā “nenoraksti filmu pēc miglainiem, neprofesionāli uzņemtiem kadriem”. Šazama ietērps paparaci bildēs neizskatījās diez ko labi, bet, gods, kam gods, filmas treileris patiešām patīkami pārsteidza un liek uz filmu skatīties ar diezgan lielām cerībām – tā varētu būt sirsnības un amizanta humora pilns šāviņš, kas DC kino pasaulei vienmēr noderētu.

88. Spider-Man: Far From Home

Režisors: Džons Vatss
Lomās: Toms Holands, Maikls Kītons, Džons Favro, Zendaja, Marisa Tomei, Džeiks Džilenhols, Semjuels L. Džeksons
Uz ekrāniem: 05.07.2019.

“Marvel” bieži vien mēdz uztraukties par savu filmu spoileru noplūšanu internetā, taču reizēm paši galvenie spoilotāji izrādās viņi paši – lai cik traki arī bija noskatīties Toma Holanda atveidotā Zirnekļcilvēka šķietamajā bojāejā “Avengers: Infinity War” beigās, sēru karogus vicināt vēl pavisam jēgas nebija, jo jau tobrīd bija zināms, ka Zirnekļcilvēks kaut kādā veidā atgriezīsies savā nākamajā solo filmā. Savos jaunajos piedzīvojumos Pīteram Pārkeram pretī stāsies “Mysterio” Džeika Džilenhola atveidojumā. Džeikam pilnīgi lika uztaisīt “Instagram” kontu, lai reklamētu filmu.

89. Star Wars: Episode IX

Režisors: Dž.Dž. Abramss
Lomās: Deizija Ridlija, Ādams Draivers, Džons Bojega, Oskars Aizeks, Donols Glīsons, Marks Hamils, Kerija Fišere
Uz ekrāniem: 20.12.2019.

Laiks skrien vēja spārniem – šķiet, vēl nesen nepacietīgi gaidījām, ko tad pavisam svaigas “Zvaigžņu karu” triloģijas pirmajā filmā būs sarūpējis Dž.Dž. Abramss, bet nu jau nepacietīgi gaidām, ko Dž.Dž. Abramss būs sarūpējis triloģijas pēdējā filmā. Pagaidām vēl nezinām pat 9. epizodes apakšnosaukumu, bet, visticamāk, šajā filmā nonāksim pie kaut kāda nebūt noslēguma Skaivolkeru sāgai, lai pēc tam ar jaunu sparu mestos iekšā jau citos bezgalīgā “Star Wars” visuma piedzīvojumos. Filmā vēl šoreiz redzēsim arī nesen aizsaulē aizgājušo Keriju Fišeri – viņas loma tikšot sakombinēta no jau safilmētiem materiāliem.

90. Terminator

Terminator, Terminators

Režisors: Tims Millers
Lomās: Arnolds Švarcenegers, Linda Hamiltone, Makenzija Deivisa, Gabriels Luna, Natālija Reijesa
Uz ekrāniem: 01.11.2019.

Vispār jau pēc pēdējās “Terminatora” franšīzes filmas “Terminator: Genisys” entuziasms par visu šo pasākumu kā tādu manāmi noplaka. Bet uz šogad gaidāmo filmu tomēr skatāmies ar atjaunotu interesi – šogad tiesības uz “Terminatoru” pāriet pie Džeimsa Kamerona, kurš arī ir producents jaunajai filmai, bet režijas pienākumi ir uzticēti Timam Milleram, kurš paveica gana iespaidīgu darbu ar pirmo “Deadpool” filmu. Šobrīd vēl nezinām filmas pilno nosaukumu, bet zinām to, ka mūs gaidīs atkalsatikšanās ar Lindas Hamiltones Sāru Konoru!

91. Toy Story 4

Režisors: Džošs Kūlijs
Lomās: Toms Henkss, Tims Allens, Ennija Potsa, Džoanna Kjūsaka, Maikls Kītons, Timotijs Daltons, Tonijs Heils, Kianu Rīvzs
Uz ekrāniem: 02.08.2019.

Kad skatījāmies trešo “Toy Story” stāstu un neslēpti slaucījām asaras nost no sejas, likās, ka nu šai “Pixar” ārkārtīgi veiksmīgajai franšīzei ir pielikts skaits un izteiksmīgs punkts. Bet nekā – “Pixar” tomēr ir padomā vēl kāds stāsts, ar ko padalīties. Runājošās rotaļlietas nu ir nonākušas citās rokās, un jaunajā filmā jau ierastajai bandai ar kovboju Vudiju un astronautu Bazu priekšgalā pievienosies paštaisīta rotaļlieta vārdā “Forky”, kas ir veidota no… plastmas dakšiņas. Mūs, protams, gaida piedzīvojumi un, tā kā tā ir “Pixar” studija, noteikti arī asaras.

92. Triple Frontier

Režisors: Dž. S. Čandors
Lomās: Bens Afleks, Oskars Aizeks, Čārlijs Hanems, Garets Hedlunds, Pedro Paskāls
Uz ekrāniem: 15.03.2019.

Režisors Dž. S. Čandors lēnām, bet pacietīgi un neuzkrītoši ir izveidojis varbūt ne to garāko, bet, uh, cik pieklājīgu filmogrāfiju – viņa kontā ir “Margin Call”, “All Is Lost” un “The Most Violent Year” (ar šo pēdējo jo īpaši – ja vēl nav redzēta, steigšus, uz karstām pēdām). Nākamo Čandora veikumu mums gan ir nācies gaidīt veselus piecus gadus, tāpēc cerēsim, ka “Netflix” platformā skatāmā filma par draugu kompāniju, kas nolemj apzagt kādu Dienvidamerikas narkobaronu, būs bijis gaidīšanas vērts pasākums.

93. The True History of the Kelly Gang

Režisors: Džastins Kurcels
Lomās: Džordžs Makejs, Rasels Krovs, Nikolass Holts, Čārlijs Hanems
Uz ekrāniem: TJR

Viena no pasaules lielākajām netaisnībām ir fakts, ka Džastina Kurcela 2015. gada filma “Makbets” kaut kā tomēr palika skatītāju nenovērtēta, lai gan kritiķu slavēta (izliksimies, ka tādas “Assassin’s Creed” filmas viņa karjerā nemaz nav bijis). Cerēsim, ka Kurcela jaunajam vēsturiskās noskaņās stāstītajam stāstam viss izdosies veiksmīgāk – šoreiz Kurcels pievērsīsies savas dzimtenes Austrālijas leģendai par Nedu Kelliju un viņa bandu. Šis stāsts uz lielā ekrāna ir bijis redzams ne vienu reizi vien, tostarp 2003. gada filmā ar Hītu Ledžeru galvenajā lomā, bet gan jau Kurcels atradīs jaunas nianses, ko mums parādīt.

94. The Turning

Režisore: Florija Sigismondi
Lomās: Makenzija Deivisa, Finns Volfhards, Bruklina Prinsa
Uz ekrāniem: TJR

Kā jau visi filmu žanri, arī šausmu filmas bieži vien iedvesmu smeļas literatūrā – tieši šāds ir arī filmas “The Turning” gadījums, kas ir balstīta uz Henrija Džeimsa 1898. gada šausmu stāsta “The Turn of the Screw”. Šeit, visticamāk, varēsim sagaidīt klasiskas veclaicīgas šaušalas, jo stāsts ir par jaunu sievieti, kura tiek nolīgta kā aukle diviem bērniem, bet ar laiku viņai sāk likties, ka māja, kurā viņi atrodas, ir spoka apsēsta… Šobrīd gan filmas statuss nedaudz karājas gaisā, bet cerams, ka kādā brīdī šis šausmu gabals tomēr nonāks pie skatītājiem.

95. Uncut Gems

Režisori: Benijs un Džošs Safdi
Lomās: Ādams Sandlers, Lakīts Stenfīlds, Idīna Menzela, Poma Klementjeva, The Weeknd
Uz ekrāniem: TJR

Viens no 2017. gada interesantākajiem kino piedzīvojumiem bija Safdi brāļu veidotā, neparastas enerģijas pārpildītā filma “Good Time”, kur galvenajā lomā spīdēja Roberts Patinsons, turklāt bija tādā formā, kādu līdz šim no viņa vēl nebijām redzējuši. Šogad Safdi brāļi būs atpakaļ uz ekrāniem ar jaunu filmu “Uncut Gems”, par kuras stāstu šobrīd vēl nekas nav zināms. Galvenā loma filmā uzticēta Ādamam Sandleram, kurš nomainīja sākotnēji piesaistīto Džounu Hilu.

96. Us

Režisors: Džordans Pīls
Lomās: Lupita Njong’o, Vinstons Djūks, Elizabete Mosa, Tims Heidekers, Kāra Heivarda
Uz ekrāniem: 15.03.2019.

Pēc fenomenālajiem “Get Out” panākumiem Džordans Pīls i nedomāja apmierināti sēdēt, rokas klēpī salicis. Viņš uzreiz ķērās pie sava nākamā darba, kas solās būt vismaz tikpat interesants kā viņa iepriekšējā filma. “Us” stāstīs par kādu ģimeni, kas dodas pavadīt brīvdienas pie jūras kopā ar draugiem, bet tad viss, protams, noiet pavisam greizi… Patiesībā laikam būtu pat ieteicami un potenciāli interesantāk šajā gadījumā filmas treileri neskatīties – lai gan ticam, ka Pīls neatklāj visas kārtis, dažus sižeta pavērsienus būtu bijis interesantāk uzzināt, tikai jau skatoties pilno filmu.

97. Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

Režisors: Dens Gilrojs
Lomās: Džeiks Džilenhols, Zave Eštona, Renē Ruso, Džons Malkovičs, Tonija Kolete, Davīds Digs
Uz ekrāniem: 01.02.2019.

Darbs pie “Nightcrawler” laikam ir ļoti gājis pie sirds gandrīz visiem filmas veidošanā iesaistītajiem, jo ievērojama daļa komandas ir sapulcējusies vēlreiz, lai kopā strādātu pie jauna projekta – šoreiz Dens Gilrojs ieslīgs mākslas pasaules peripetijās ar šausmu trilleri “Velvet Buzzsaw”, kam varam piešķirt saraksta neparastākā nosaukuma godu. Viņam talkā nāks “Nightcrawler” kolēģi Džeiks Džilenhols un Renē Ruso – pietrūkst tikai Bila Pakstona, kurš gan jau diemžēl ir aizsaulē, un Riza Ahmeda, bet arī jaunie kompanjoni (Džons Malkovičs, Tonija Kolete un citi) nav ne par matu sliktāki.

98. Vice

Režisors: Ādams Makejs
Lomās: Kristians Beils, Eimija Adamsa, Stīvs Karels, Sems Rokvels, Elisona Pila, Tailers Perijs, Džesijs Plemonss
Uz ekrāniem: 15.02.2019.

Kā jau tas ir ierasts, dažas no filmām, kas ASV paspēja iznākt vēl aizgājušā gada nogalē, pie mums nonāk nedaudz vēlāk – arī “Vice” ir viens no šādiem gadījumiem. Pēc visa spriežot, Ādams Makejs ir ļoti līdzīga formā, kādā bija ar “The Big Short”, un tas, vai viņa iepriekšējā filma bija pa prātam, droši vien arī lielā mērā noteiks to, vai viņa jaunais veikums par bijušo ASV viceprezidentu Diku Čeiniju liksies interesants. Galvenajā lomā – gandrīz nepazīstams Kristians Beils (“business as usual” viņa gadījumā).

99. The Woman in the Window

Režisors: Džo Raits
Lomās: Eimija Adamsa, Vaiats Rasels, Džuliana Mūra, Gerijs Oldmens, Entonijs Makijs
Uz ekrāniem: 18.10.2019.

Pēc diezgan smagi katastrofālās neveiksmes ar “Pan” Džo Raits pamanījās atgūties gana veikli – viņa iepriekšējā filma “Darkest Hour” varbūt nelika kino pasaulei sajūsmā spiegt, bet tā sagādāja Gerijam Oldmenam “Oskaru” un ļāva Raita skeptiķiem nedaudz pieklust. Kā savu nākamo veikumu Raits ir izvēlējies trillera “The Woman in the Window” ekranizāciju – filma stāstīs par agorafobisku sievieti, kura, izspiegojot savus kaimiņus, kļūst par aculiecinieci noziegumam un ir spiesta izlemt, vai saukt policiju. Galvenajā lomā – vienmēr burvīgā un lieliskā Eimija Adamsa.

100. Wounds

Wounds

Režisors: Babaks Anvari
Lomās: Ārmijs Hammers, Dakota Džonsone, Zeizija Bītsa
Uz ekrāniem: TJR

Mēs taču visi labi zinām, ka gar svešām mantām gramstīties nevajag, vai ne? Bet reizēm situācija, vajadzība, ziņkārība vai kāds cits iemesls tomēr liek to darīt – taču jābūt piesardzīgiem, jo nekad nevar zināt, ar ko tas beigsies. Babaka Anvari jaunā filma stāstīs par kādu bārmeni, kurš paņem telefonu, ko kāds no klientiem ir atstājis viņa bārā, un viņa dzīvē sāk notikt neizskaidrojamas un baisas lietas… Galvenajās lomās – Lukas Gvadaninjo filmu mīluļi Ārmijs Hammers un Dakota Džonsone!

101. Zombieland 2

Režisors: Rūbens Fleišers
Lomās: Emma Stouna, Zoja Doiča, Ebigeila Breslina, Vudijs Harelsons, Bils Marejs, Dens Aikroids
Uz ekrāniem: TJR

Šogad apritēs veseli 10 gadi, kopš uz lielajiem ekrāniem nonāca amizantais zombijgabals “Zombieland” – tāpēc būtu īstais brīdis sīkvelam, par kuru ir runāts jau labu laiciņu. Par sižetu gan pagaidām zinām tikai to, ka tur kaut kādā kapacitātē figurēs zombiji, kā arī to, ka ir gaidāma vairāku tēlu atgriešanās no pirmās filmas. Cerēsim, ka ar šo filmu Rūbenam Fleišeram izdosies atgūt savu “mojo” – viņa lielā ekrāna veikumi pēc pirmās filmas nav izraisījuši baigo sajūsmu (“30 Minutes or Less”, “Gangster Squad” un “Venom” – pēdējais gan, protams, nopelnīja visu pasaules naudu).