Kino Kulta seansi

Big Eyes

03.01.2015

Pirmā 2015. gada dāvana nāk no mūsu mīluļa, režisora Tima Bērtona – maestro jaunākājā darbā “Lielās acis” neredzēsim… Džoniju Depu, kas, kā liecina viņu pēdējie kopdarbi, ir tikai labas ziņas! Patiesos notikumos balstītā filma ir stāsts par apbrīnas vērto un dažkārt arī komisko mākslinieces Mārgaretas Kīnas dzīvi – pie mums gleznotājas vārds ir maz zināms, taču pasaulē viņas radītie apburošie tēli ar milzīgajām acīm ir slaveni jau kopš 20. gadsimta 50. gadiem.

 

Un, par cik “Kinoblogeri piedāvā” seansi ir neiztrūkstoši saistīti ar mākslu (Harijs!), šoreiz piedāvājam arī Jums piedalīties seansa tapšanā! Bet par to nedaudz zemāk:

Mārgaretas Kīnas (Eimija Adamsa) ceļš uz atzinību nebūt nebija vienkāršs. Lai gan neparastie mākslas darbi piesaista uzmanību, Mārgaretas vīrs Valters (Kristofs Valcs) pārliecina viņu, ka mākslinieces-sievietes gleznas nekad nebūs populārāras vai pieprasītas, un tā nu viņa ļauj savus darbus parakstīt un pārdot ar Valtera vārdu. Laulāto bizness iet no rokas, un slavas apmātībā viņš arvien vairāk nostumj malā dzīvesbiedri, līdz Mārgaretai ir gana, un viņa nolemj cīnīties par savu vārdu un daiļradi, pat ja tas nozīmē skandaloza tiesas procesa uzsākšanu…

“Lielās acis” ir pirmā Tima Bērtona uzņemtā biogrāfiskā filma pēc 20 gadu pārtraukuma. Bērtons ir liels Mārgaretas Kīnas fans, kam pieder ievērojama viņas darbu kolekcija, un savulaik pasūtījis māksliniecei ne tikai savas sievas Helēnas Bonemas-Kārteres, bet arī sava suņa portretu. Jāpiezīmē, ka abi galveno lomu atveidotāji jau ir nominēti “Zelta globusa” balvai, tāpat kā filmā skanošā Lanas del Rejas oriģināldziesma “Big Eyes”. Bet par to, kā arī daudz ko citu, mums pastāstīs kinoblogere Līva Spandega īpašajā pirmsfilmas ievadstāstā!

 

Konkurss!!! Filma ir par māksliniekiem un mums komandā ir lielisks mākslinieks – kurš tad šoreiz nezīmēs, bet gan, kopā ar “Kinoblogeri piedāvā” komandu, vērtēs Jūsu iesūtītos darbus! Tieši tā – izsludinam konkursu par labāko plakātu filmas “Lielās acis” Latvijas pirmizrādei! Iedvesmojieties no šīs galerijas, darbus sūtiet uz kinoblogeri (at) gmail.com līdz pat nākamā gada 5. Janvārim, bet labākos mēs apbalvosim, izdrukāsim un izrādīsim filmas pirmizrādes pasākumā. Un nosūtīsim Timam Bērtonam – kas nav mazsvarīgi!

 

Nekur nepazudīs arī konkurss un tā klasiskie atbalstītāji LieliskaDāvana.lv un Coffee Inn, kā arī citi pārsteigumi. Ļoti gaidam Jūs šī gada 8. janvārī, 18:10, k/t Kino Citadele!