Kino Kulta seansi

“Kino Kults”, “Acme Film Latvija”, LMT un “Cēsu alus” aicina uz “Doctor Sleep”!

“Kino Kults”, “Acme Film Latvija”, “Latvijas Mobilais Telefons” un “Cēsu alus” piedāvā atgriezties viesnīcā “Overlook” Stīvena Kinga leģendārā stāsta “The Shining” turpinājumā “Doktors Miegs” (“Doctor Sleep”)!

01.11.2019

“Kino Kults”, “Acme Film Latvija”, “Latvijas Mobilais Telefons” un “Cēsu alus” piedāvā atgriezties viesnīcā “Overlook” Stīvena Kinga leģendārā stāsta “The Shining” turpinājumā “Doktors Miegs” (“Doctor Sleep”)!

Biļetes jau pieejamas: https://ej.uz/drsleep

Stāsts par šausmu maestro Stīvena Kinga attiecībām ar Stenlija Kubrika veidoto “Mirdzuma” (“The Shining”) ekranizāciju ir jau iegājis kino un literatūras vēstures annālēs — lai gan Kubrika filma droši ir saucama par meistardarbu, Kingam viņa darba ekranizācija izteikti riebjas Kubrika veikto pamatīgo stāsta, tostarp tā beigu, izmaiņu dēļ. Tāpēc, kad 2013. gadā Kings izdeva “The Shining” turpinājumu “Doctor Sleep”, neviens tā īsti nedomāja, ka kādreiz mūs varētu priecēt šīs grāmatas ekranizācija, jo savienot to ar Kubrika versiju būtu gandrīz neiespējami, kaut vai tikai tāpēc, ka Kings to nekad nepieļautu. Bet režisoram Maikam Flenegenam (“Gerald’s Game”, “The Haunting of Hill House”) ir izdevies kas patiešām unikāls — savienojot šķietami nesavienojamo, ar paša Kinga svētību izveidot turpinājumu gan romānam, gan Kubrika filmai vienlaikus…

“Doktors Miegs” ir turpinājums stāstam par Deniju Toransu – 40 gadus pēc šausmu pilnajiem notikumiem “Overlook” viesnīcā, par ko vēstīts filmā “Mirdzums”. Joprojām nespējot atgūties pēc bērnībā piedzīvotās biedējošās traumas, Dens Toranss ilgus gadus ir pūlējies rast vismaz ārēju mieru. Tomēr tad Dens satiek Ābru – drosmīgu pusaudzi, kurai ir spējas, kas pazīstamas kā “mirdzums”. Ābra lūdz Dena palīdzību cīņā pret Īsteno mezglu – grupu, kam nepieciešams mirdzums, lai saglabātu nemirstību.

Flenegenam iegūt Kinga labvēlību noteikti palīdzēja tas, ka šī nav pirmā reize, kad viņš ir ķēries klāt kāda šausmu meistara romāna ekranizācijai — viņa kontā jau ir “Gerald’s Game” ekranizācija, ko arī daudzi uzskatīja par diezgan neiespējamu uzdevumu. Bet, lai tiktu galā ar “Doctor Sleep” izaicinājumu, Flenegans pasauca palīgā vienmēr lieliskos Jūenu Makgregoru pieauguša Denija Torensa lomā un Rebeku Fērgusoni, kura atveidos galveno ļaundari, mirdzumu alkstošas slepkavnieku bandas līderi.

Viesnīca “Overlook” un tās rēgi jau gaida — tiekamies īpašajā filmas “Doctor Sleep” pirmizrādē 7. novembrī plkst. 18.30 k/t “Kino Citadele” ISENSE auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https:/ej.uz/drsleep
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/458218278132109/