Kino Kulta seansi

Kinoblogeri aicina uz leģendāro “Lubeni” (“Pulp Fiction”) no 35mm lentes!

02.06.2016

Kinoblogeri piedāvā kulta režisora Kventina Tarantino labāko filmu uz lielā ekrāna vienā ekskluzīvā seansā – “Lubene” (“Pulp Fiction”), 35mm formātā!

1. jūlijā, 19:30, k/t “Kino Citadele”.
Biļetes jau pieejamas: 
https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/245069/

“Any of you fucking pricks move, and I’ll execute every motherfucking last one of ya!”
– Honey Bunny

Iet gadi, mainās paaudzes, valdības, kino un mēs paši, bet viens gan paliek nemainīgs – Kventina Tarantino leģendārā “Lubene” joprojām ir tikpat laba, kā brīdī, kad to redzējām pirmoreiz (un katram par to ir savs stāsts)! Nu jau tālajā 1994. gadā “Lubene” nāca kā viesulis un burtiski mainīja kino – tieši pēc tās radās īslaicīgs apakšžanrs “kino Tarantino stilā”, dažnežādi pakaļskrējēji un pakaļlecēji, no Gaja Ričija līdz Janam Kunēnam (un simti tūkstošu, kuru vārdus mēs vairs neatceramies), bet filmai un tās režisoram viss rezultējās ar Zelta palmas zaru Kannu kinofestivālā un “Oskaru!

Vincents un Džulss ir algoti slepkavas, kuriem uzticēts atgūt noslēpumainu koferi, kurš nozagts viņu bosam Marselasam Volesam. Vincentam ir jāizklaidē Marselasa sieva Mia, kurai patīk dejas un kokaīns. Butčs ir bokseris-neveiksminieks, kurš apsolīja Volesam zaudēt savu nākamo cīņu. Ķirbītis un Saldumiņš nolemj aplaupīt ēstuvi, kurā brokasto Vincents un Džulss – šo un daudzu citu varoņu stāsti ir savērpti mežonīgā kamolā, kurš šķietami sastāv no lētas lubenes lappusēm…

“Oskars” par labāko scenāriju (un 6 nominācijas), Zelta globuss par labāko scenāriju (un 5 nominācijas), BAFTA balva par labāko scenāriju un labāko otrā plāna lomu Semjuēlam L. Džeksonam (un 6 nominācijas), kā arī ducis citu lielāku un mazāku balvu, kā arī bezgalīga skatītāju mīlestība – tas viss ir “Lubene”!

Meistarīgi savērptajā, aizraujošajā un nelineārajā stāstījumā kā rūpīgi apstrādāti dimanti mirdz Kventina iemīļotie aktieri – Džons Travolta un Semjuēls L. Džeksons, Uma Tūrmane un Vings Reimss, Tims Rots un Hārvijs Keitels, Rozanna Ārkete un Amanda Plammere, Stīvs Bušemī un Kristofers Vokens… Turpat līdzās – Kool & The Gang, Chuck Berry, Bob Bogle, Nole “Nokie” Edwards, Don Wilson, Neil Diamond, Maria McKee un citi, kuru meldiņi jau sen iededzināti mūsu atskaņotājos, jo filmas skaņu celiņš ir ne mazāk leģendārs, kā pati filma!

Kad zāle bija zaļāka (un arī lētāka), mēs mēdzām vienkārši teikt “Iesim uz kino”, kur silta, sulīga 35mm attēla pavadībā pavadījām savas dzīves spilgtākos brīžus… Negaidīti, bet pēdējā (?), 22 gadus vecā filmas 35mm kopija Latvijā no privāta kolekcionāra ir atradusi savu ceļu arī pie mums un jums (kopā ar filmas cienīgu stāstu par bandītiem, mežu un beisbola vālēm – noteikti izstāstīsim pirmsfilmas prezentācijā), un tā nav sakritība – tāpat kā tas, ka šis būs pēdējais 35mm seanss k/t “Kino Citadele”, pēc kura nopelniem bagātais projektors dosies uz labākiem medību laukiem. 35mm nav DCP, un jaunāki kino skatītāji, kuri neatceras tā burvību, varētu būt mēreni šokēti par attēlu, bet arī tā ir daļa no kino vēstures un, ja skatīties “Lubeni”, tad tikai tā!

Jāredz un jādzird (!) uz lielā ekrāna, kopā ar citiem izcila kino faniem – šis nu ir piedāvājums, no kura nav iespējams atteikties. Losandželosas tveice uz vienu vakaru pārceļos arī Latvijas vasarā – tiekamies piektdien, 1. Jūlijā, 19:30 k/t “Kino Citadele”!

Biļetes jau pieejamashttps://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/245069/

Oficiālā mājaslapa: http://kinospektrs.lv/pulp-fiction/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/583386065163299/