Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Cēsu alus aicina uz “Denkerka”

04.07.2017

Šī gada 19. jūlijā k/t “Kino Citadele” notiks “Kinoblogeri piedāvā”, “Acme Film Latvija” un “Cēsu alus” īpašais pirmizrādes seanss režisora Kristofera Nolana jaunākajai filmai, episkajam kara stāstam “Denkerka”!

Biļetes jau pieejamas: ForumCinemas.lv

Kristofers Nolans pelnīti uzskatāms par vienu no mūsdienu Holivudas spēcīgākajiem un ievērojamākajiem režisoriem. Vērienīgi budžeti, tehniskas inovācijas un talantīgākie aktieri, kuri stājas rindā pie aktieru atlases durvīm, – neatkarīgi no satura katra režisora filma ir Notikums (jā, ar lielo “N”), un līdz šim Nolans mūs vēl ne reizi (!) nav pievīlis. Un, līdzīgi kā ar “Pirmsākumu”, ideju par “Denkerku” Nolans ir sevī iznēsājis kopš brīža, kad vispār sāka pievērsties filmu režijai. Bet nācās sagaidīt īsto brīdi un pareizos apstākļus – kā britam, tieši kauja par Denkerku viņam ir nozīmīgākā Otrajā pasaules karā.

Otrā pasaules kara laikā Lamanša krastā, nelielā teritorijā ap Denkerkas ostu simtiem tūkstošu britu un sabiedroto karavīru ir ienaidnieku aplenkti. Bezizejas situācijā nonākušajiem kareivjiem aiz muguras ir tikai jūra, bet ienaidnieks jau tuvojas… Episkajā kara trillerī “Denkerka”, ko veidojis režisors Kristofers Nolans (“Pirmsākums”, triloģija “Tumšais bruņinieks”), piedalās spožs aktieru ansamblis – Toms Hārdijs, Marks Railenss, Kenets Brana, Kilians Mērfijs un citi.

Kauja par Denkerku būtiski atšķiras no visām Otrā pasaules kaujām ar to, ka militāri tā bija atkāpšanās, tātad – zaudējums. Bet cilvēcības ziņā tas bija absolūts gara un drosmes triumfs, kas deva nepieciešamo triecienu Lielbritānijai noturēties un pēcāk arī uzvarēt karā. Bet Nolans to visu parādīs mums ar vairāk nekā 3000 aktieru, īstu karakuģu un neskaitāmu laivu un lidmašīnu palīdzību – režisors vienkārši neprot citādi! Bet, lai uz ekrāna notiekošais būtu pavisam skaidrs, Kinoblogeru draugs un vēstures eksperts Kārlis Dambītis pirms filmas pastāstīs par notikumiem pirms kaujas par Denkerku. Būs interesanti UN izglītojoši – vai tas nav labs vakara plāns?

Pēc filmas tiekamies “Vertigo” bārā kinoteātra 6. stāvā uz kādu dzērienu un saturīgu sarunu par nupat redzēto!

Ļoti gaidām jūs šī gada 19.jūlijā 19:00 k/t “Kino Citadele” SCAPE auditorijā! Īpašie filmas ziņkārīgo seansi arī 20. jūlijā, filma Latvijas kinoteātru repertuārā ar piektdienu, 21. jūliju!

Biļetes jau pieejamas: ForumCinemas.lv
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1220475381373589/