Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Cēsu alus aicina uz “Tumšais tornis”

31.07.2017

Šī gada 9. augustā 18:20 k/t “Kino Citadele” notiks īpašais “Kinoblogeri piedāvā”, “Acme Film Latvija” un “Cēsu alus” rīkotais pirmizrādes seanss visu laiku gaidītākajai Stīvena Kinga darbu ekranizācijai, fantastikas trillerim “Tumšais tornis” (“The Dark Tower”)!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/273287/

“The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.” Pasaule dalās divās daļās: tajos, kuriem šis citāts liek sirdij sisties ātrāk, un tajos, kuriem tas viss vēl tikai priekšā! Populārās šausmu/trillera literatūras karaļa Stīvena Kinga monumentālais (astoņi romāni un atsauces teju visos autora darbos) stāsts gandrīz visas radošās karjeras garumā šķita teju neekranizējams, bet filma jau gandrīz klāt – tas vien ir iemesls svinībām! Tāpat kā tas, ka klasiskās ekranizācijas vietā mūs gaida kas pavisam cits (atklāt būtu spoilot, bet filma nesabojās lasītprieku un otrādi). Bet tiem, kuri Kinga vārdu galvenokārt asociē ar šausmām, varam atklāt, ka šī PG-13 filma ir fantāzijas vesterns, kaut kas pa vidu starp “Gredzenu pavēlnieku” un “Nepiedoto” – baidīties nevajag, vajag nākt skatīties (lai pēc tam ar prieku ieurbtos grāmatās):

Mūsu pasaule nebūt nav vienīgā. Kaut kur, mežonīgajiem rietumiem līdzīgā zemē, klīst pēdējais bruņinieks – strēlnieks Rolands un viņa mūžīgais ienaidnieks – Vīrs Melnā. Un kaut kur slēpjas noslēpumainais Tumšais tornis, kas satur kopā visumu. Uz spēles ir pasaules liktenis, jo Vīrs Melnā ir apņēmies sagraut Tumšo torni, un tikai Rolandam ir pa spēkam to nepieļaut… 

Šis nu ir tas gadījums, kad stāsts par filmas tapšanu būs tikpat interesants kā pati filma. Savulaik projektu mēģināja pacelt gan Dž. Dž. Abramss (kopā ar seriāla “Lost” radošo komandu), gan Rons Hovards ar superambiciozu filmu un TV seriālu kopprojektu un Raselu Krovu/Havjēru Bardemu galvenajās lomās. Bet veiksmīgāks izrādījās dānis Nikolajs Arcels (“A Royal Affair”, oriģinālo “The Girl with the Dragon Tattoo” filmu scenāriju autors), kurš gan atrada pareizo pieeju materiālam, gan arī pierunāja Idrisu Elbu un Metjū Makonaheju atveidot galvenās lomas – pēdējam šī ir retā antagonista (turklāt vēl kāda!) loma karjerā.

Kā jau sapratāt – jāredz! Ļoti gaidām jūs šī gada 9. augusta 18:20 k/t “Kino Citadele” SCAPE auditorijā! Pēc filmas tiekamies “Vertigo” bārā kinoteātra 6. stāvā uz kādu dzērienu un saturīgu sarunu par nupat redzēto!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/273287/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1287639407963667/