Kino Kulta seansi

Kinoblogeri un Cēsu alus aicina uz “Valeriāns”

21.07.2017

Šī gada 25. jūlijā 19.10 k/t “Kino Citadele” notiks “Kinoblogeri piedāvā”, “Acme Film Latvija” un “Cēsu alus” rīkotais īpašais pirmizrādes seanss kulta režisora Luka Besona gaidītajai fantastikas filmai “Valeriāns un tūkstoš planētu pilsēta”!

Biļetes jau pieejamas: ej.uz/valerians

Šogad 20 gadu jubileju svin leģendārais “Piektais elements” (kuru mēs ar jums skatīsimies 4. augustā), un režisors Luks Besons ir atpakaļ ar jaunu iztēli rosinošu kino! Franču autora neremdināmā un neapslāpējamā fantāzija savulaik ir krietni barojusies no kulta franču fantastiskā komiksa “Valeriāns un Laurelīna”, kurš bijis tieši vainojams “Piektā elementa” (kā arī “Zvaigžņu karu”, “Avatara” un neskaitāmu citu filmu) vizuālā stila izveidē. Ir pienācis brīdis atdot parādus, jo kino tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka beidzot ir iespējams pilnvērtīgi ekranizēt pašu “Valeriānu”, par laimi – tā autoram vēl esot dzīvam (komikss pirmoreiz publicēts 1967. gadā).

Filmu “Piektais elements”, “Leons” un “Lūsija” režisors Luks Besons aicina uz neaizmirstamu starpgalaktiku piedzīvojumu filmā “Valeriāns un tūkstoš planētu pilsēta”. Tālā nākotnē kosmosa pilsētā Alfa vienkopus dzīvo tūkstošiem dažādu citplanētiešu. Pēc ilgiem miera un izaugsmes gadsimtiem Alfu sāk pārņemt neizskaidrojami notikumi, kas draud pazudināt šo vareno, tūkstoš planētu pilsētu. Aģenti Valeriāns un Lorelīna tiek norīkoti noskaidrot šo notikumu cēloni un neitralizēt to…
Filmu Besons, kurš, starp citu, savulaik uz brīdi vispār bija aizgājis no kino (režijas), loloja kopš pašas bērnības, kad, būdams vēl skolnieks, vasarā kāri lasīja “Valeriānu” un kopā ar tā varoņiem dzīvoja un mīlēja tālās galaktikās. Trīs pilnīgi neatkarīgas, savstarpēji nekomunicējošas dizaineru komandas vairāk nekā piecus gadus gatavoja filmas personāžu, interjeru un vides skices (“Tūkstoš planētu pilsēta” nosaukumā nav minēta tāpat vien), bet jaunie aktieri Deins Dihāns un Kara Delaviņja simbolizē Besona jauneklību un vēlmi atklāt jaunos talantus (no sevi pierādījušajiem filmā ir Klaivs Ouens un Ītens Hauks).

Pirms filmas uzzināsim spilgtākos un interesantākos faktus gan par filmas tapšanas vēsturi, gan arī par komiksu tā pamatā un, protams, arī par galveno vakara vaininieku – Luku Besonu! Bet pēc filmas tiekamies “Vertigo” bārā kinoteātra 6. stāvā uz kādu dzērienu un saturīgu sarunu par nupat redzēto!

Ļoti gaidām jūs šī gada 25. jūlijā 19.10 k/t “Kino Citadele” SCAPE auditorijā!

Biļetes jau pieejamas: https://www.forumcinemas.lv/Websales/Show/272407/
Facebook pasākums: https://www.facebook.com/events/1186921171376803/