Treileri

Miroņu armija tuvojas: Zeka Snaidera “Army of the Dead” (treileris)

Reti kurš režisors ir piedzīvojis tādu publisko attieksmi kā Zeks Snaiders. Lai gan nevar teikt, ka viņš pats "neuzprasījās" - noslēdzis savu reklāmista un mūzikas video režisora karjeru ar "Dawn of the Dead" rīmeiku, viņš ieslīga "DC Comics" ekranizāciju apskāvienos. Bet, par #SnyderCut parunāsim kādu citu reizi, šoreiz par režisora svaigāko un jau uzfilmēto projektu - zombijgrāvēju "Army of the Dead"!

09.03.2021

Papildināts:
Zeka Snaidera “Miroņu armiju” redzēsim jau no 21. maija ekskluzīvi straumēšanas servisā “Netflix”. Klāt arī filmas pirmais tīzeris, kurš dod ieskatu notiekošajā – spriežot pēc zombiju un specefektu apjoma, mūs gaida drīzāk “World War Z” idejiskais turpinājums, kā “Dawn of the Dead” pēctecis. Un vēl tur ir zombijs-tīģeris (vai tīģeris-zombijs?):

Oriģināls:
Reti kurš režisors ir piedzīvojis tādu publisko attieksmi kā Zeks Snaiders – un turklāt savas dzīves laikā (tfu-tfu-tfu trīs reizes). Lai gan nevar teikt, ka viņš pats “neuzprasījās” – noslēdzis savu superveiksmīgo reklāmista un mūzikas video režisora karjeru ar “Dawn of the Dead” rīmeiku (kas jau ir būtisks izaicinājums oriģināla faniem), viņš ieslīga “DC Comics” ekranizāciju apskāvienos, no kurām viņu nespēja atbrīvot pat atbrīvošana no “Justice League” režisora amata. Bet, par #SnyderCut parunāsim kādu citu reizi (kad tas iznāks), šoreiz par režisora svaigāko un jau uzfilmēto projektu – zombijgrāvēju “Army of the Dead”!

Konkrētā projekta vēsture ir gandrīz tikpat gara kā Snaidera pilnmetrāžas karjera un ne mazāk aizraujoša – pēc “Dawn of the Dead” brīnišķīgajiem panākumiem (filma ne tikai labi nopelnīja, tai ir 75% “svaigums” “Tomātos” un vēl augstāks skatītāju novērtējums) bija skaidrs, ka šī pieeja strādā un ir jāturpina. Kopā ar Džobiju Haroldu (“King Arthur: Legend of the Sword”) kopā sarakstītais scenārijs turpināja “Dawn of the Dead” stilu, tikai daudz vērienīgākā mērogā un ar dažiem apšaubāmiem jaunpienesumiem zombijfilmu žanrā. Kamēr šis un tas, Snaidera karjera eksplodēja līdz ar “300” iznākšanu un ierāva viņu “DC Comics” ekranizāciju virpulī – vispirms “Watchmen”, tad “Man of Steel”, bet pārējo jūs jau tāpat zināt, #ReleaseTheSnyderCut utt. Bet “Universal“, uz kuras pleciem palika projekts, nesteidzās to realizēt – pat ja kādu brīdi pie tā strādāja režisors Matijs van Heijningens juniors (2011. gada “The Thing”). Beigu beigās tas nomira dabīgā nāvē – milzu budžeti zombijfilmām vienmēr ir drīzāk kaitējuši nekā otrādi – ja vien neesi Breds Pits un viņa “World War Z” (kas arī netieši kalpoja kā pēdējā nagla projekta zārkā).

Army of the Dead

Tikmēr Snaiders peldējās skatītāju un īpaši DC fanu “uzmanībā”, kas to nežēloja ar kritiku par “Man of Steel”, “Batman v. Superman: Dawn of Justice”, un visbeidzot notika visa “Justice League” sāga – kamēr Džoss Vīdons šķērēja viņa garadarbu, Snaiders vien slinki tvītoja savā soctīklā “Vero”. Glābiņš nāca no straumēšanas pasaules – pamanījusi, ka tik ļoti talantīgs režisors skumst, “Netflix” piedāvāja Snaideram atdzīvināt “Army of the Dead”, piešķirot tam “tādu budžetu, cik vien vajadzēs”. Enerģizēts līdz mielēm ar šīs motivācija$$$ palīdzību, Snaiders sola mums zombijfilmu, kādu pasaule vēl nekad nebūs pieredzējusi:

“Algotņu komanda dodas zombiju pārņemtajā un no ārpasaules izolētajā Lasvegasā, lai aplaupītu tur novārtā palikušos kazino, jo zombijiem nauda nav vajadzīga. Taču komandas līderim (Deivs Batista) ir savi, personīgi iemesli – izglābt savu meitu, kas palikusi apsēstajā pilsētā. Bet paralēli valdība gatavo pēdējo uzbrukumu, kas nolīdzinās Lasvegasu līdz ar zemi. Laika atskaite ir sākusies…”

Army of the Dead

Skaidrs, ka mūs gaida tie paši vēži (“Escape from New York”, “Doomsday”, “Peninsula”), tikai citā kulītē. Arī visus apšaubāmos komponentus “Netflix” ir palūdzis no scenārija izņemt ārā un pat apmaksās atsevišķu filmas elementu pārfilmēšanu (neķītrībās pieķertā Krisa D’Elias vietā stāsies komiķe Tiga Notaro, un tas notiks krietnu laiku pēc filmēšanas beigām), jo šim projektam jāizskatās labi vienā rindā ar tādiem “Netflix” autorkino dimantiem, kā “6 Underground”, “Murder Mystery” un “Spenser Confidental”.

Netflix tik ļoti tic šī projekta panākumiem, ka vēl pirms tā iznākšanas ir palaisti filmēšanā gan filma-prīkvels, gan anime seriāls! Prīkvels, kuru režisēs Matthias Schweighöfer, viens no oriģināla aktieriem, stāstīs par viņa varoni un tā sūro ceļu līdz Lasvegasai, bet anime seriāls vēstīs par notikumiem pirms zombiju apokalipses. Uhh, “Miroņu armijas” būs daudz!

Zombiju apokalipsi Zeka Snaidera gaumē “Army of the Dead” sagaidīsim 2021. gada 21. maijā – tikai “Netflix” platformā!