Treileri

Cietais mērķis 2: Vēl cietāks mērķis!

Jebkuram ir zināms, ka "Hard Target" ir viena no spožākajām pērlēm jau tā žilbinošajā Žana Kloda filmogrāfijā! Honkongas grāvējfilmu virtuoza Džona Vū pirmā Holivudas filma savulaik tika mežonīgi apcirpta un nopelta, bet, laikam ejot, mēs saskatījām Ņūorleānas, cilvēku medību un Čensa Budro patieso spēku!

23.06.2016

Jebkuram, kurš kaut attāli pazīstams ar kino (bet mēs visi te esam ļoti, ļoti cieši pazīstami. Ļoti. Cieši.), ir zināms, ka “Hard Target” jeb “Cietais mērķis”, jeb tā-filma-kur-van-Damme-iekoda-čūskai ir viena no spožākajām pērlēm jau tā žilbinošajā Žana Kloda filmogrāfijā! Honkongas grāvējfilmu virtuoza Džona Vū pirmā Holivudas filma savulaik tika mežonīgi apcirpta (no 128 minūtēm uz 97) un arī nopelta, bet, laikam ejot, mēs saskatījām Ņūorleānas, cilvēku medību un Čensa Budro (Chance Boudreaux) patieso spēku!

Tāpat jebkuram, kurš kaut attāli pazīstams ar kino (bet mēs visi te…), ir zināms, ka ir tikai viens pilntiesīgs Žana Kloda tradīciju turpinātājs un tas ir britu kaululauzējs Skots Adkinss, kurš ir trenējies džudo, teikvando, kikboksā, nindžutsu, karatē, džiu-džitsu, vušu, Krav Maga, kapoeira un, iespējams, citos cīņas sporta veidos (ja citi vēl eksistē) un kuram ar JCVD ir vistiešākā saistība – pamanījis talantīgo atlētu, Žans Klods to vazāja pa visām savām filmām, sākot ar “Assassination Games” un “The Shepherd” un beidzot ar “The Expendables 2” un “Universal Soldier: Day of Reckoning”.

1 + 2 = 3, tādēļ redzot, ko ar “cilvēku medību” žanru dara Holivuda (un tā dara pārsvarā “Bada spēles”, retāk – “The Condemned”), Žans Klods, kuram mūsdienās ir citas rūpes, nodod stafeti tieši Adkinsam – laiks pārmācīt bagātos izdzimteņus! Protams, ka būs arī skaista brūte – šoreiz Rona Mitra, par prieku visiem “Doomsday” un “The Last Ship” faniem, kā arī harizmātisks nelietis, kura lomā šoreiz T-Bag no seriāla “Prison Break”. Pirmajā daļā bija nāvējošais kombo ar Arnoldu Voslū un Lensu Henriksenu – nez, nez, kā T-Bag cer šos pārspēt…?

“Hard Target 2” iznāk 6. septembrī, bet par Universal Pictures direct-to-video filmām smieties galīgi nevajadzētu, jo tieši šī studija mums ir dāvājusi “Death Race” triloģiju, kurā sīkveli ir labāki par oriģinālu, nopietni. Pat ja Džeisona Stethema vietā tur ir Lūks Goss.