Treileri

Deivida Finčera “Mank” – pirmais treileris

Viens no gada kino Notikumiem (jā, ar lielo burtu) – Deivida Finčera jaunā filma "Mank" – ir par solīti tuvāk – klāt ir filmas pirmais treileris!

08.10.2020

Pēc sešu gadu pārtraukuma Deivids Finčers nu beidzot būs atpakaļ ar jaunu filmu – decembrī pie skatītājiem nonāks viņa režisētā drāma “Mank”, un šis fakts pats par sevi jau liks kino faniem uzgavilēt. (Nav gan tā, ka Finčers šos sešus gadus būtu sēdējis, lūrēdams griestos ar klēpī saliktām rokām – rekomendējam noskatīties viņa producēto seriālu “Mindhunter”, ja tas vēl nav izdarīts).

“Mank” stāstīs par leģendārās filmas “Pilsonis Keins” (“Citizen Kane”) uzņemšanu, skatoties uz šo procesu no filmas scenārija autora Hermana Mankeviča perspektīvas – strīdi par scenārija autorību ar Orsonu Velsu esot bijuši pamatīgi, un Mankevičs Velsam tā īsti šīs izdarības beigu beigās neesot piedevis. Bet zīmīgi, ka beigu beigās vienīgais “Oskars”, ko “Pilsonis Keins” savulaik saņēma, bija tieši par scenāriju – arī šo apbalvojumu abiem kungiem tad nācās dalīt.

“Mank” scenārija autors ir Deivida Finčera tēvs Džeks Finčers, kurš scenāriju esot uzrakstījis un pabeidzis īsi pirms savas nāves 2003. gadā. Izveidot filmu, balstoties uz šī scenārija, esot bijis Deivida Finčera sapnis jau sen, un nu tad tam būs izdevies piepildīties. Galvenajās lomās redzēsim Geriju Oldmenu (kā Mankeviču), Tomu Bērku (kā Velsu), Amandu Seifrīdu (kā Marionu Deivisu), Liliju Kolinsu (kā Ritu Aleksandru), Čārlzu Dēnsu (kā Viljamu Rendolfu Hērstu), Tomu Pelfriju (kā Džo Mankeviču) un daudzus citus.

Mank” pirmizrāde gaidāma 4. decembrī “Netflix” straumēšanas platformā.

Lūk, arī pirmais tīzertreileris – vispirms oficiālais.

Un te arī par pusminūti garākais “Reddit” publicētais treileris.