Treileri

Treileru krātuve – 3. novembris

Kas šonedēļ jauns treileru pasaulē? Dažas dokumentālās filmas, jauns "Bayhem" piedāvājums, Džordža Klūnija bārda, Anglijas augstākās sabiedrības kaislības un daudzi citi, viens par otru interesantāki labumi.

03.11.2020

Ikdienas skrējienā nav laika izsekot līdzi visiem treileriem, kas tiek izlaisti ik dienas lielos apjomos? Tad šis iknedēļas jauno treileru apkopojums būs tieši laikā – par to, kas tad interesants mūs gaida tuvākajā un reizēm arī ne tik tuvākajā, bet tomēr pārskatāmajā nākotnē gan uz lielajiem, gan uz mazajiem ekrāniem.

Filmas

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

Režisors: Frenks Māršals

Grupa “The Bee Gees” ir viena no tām, kuras izpildītās dziesmas, visticamāk, kaut reizi dzīvē būs dzirdējis absolūti ikviens pasaules iedzīvotājs (un, ja ne, tad kā jums ir izdevies no tām izvairīties?!). Bet cik daudz zināt par pašiem izpildītājiem? Šo caurumu, ja tāds ir arī jūsu zināšanās, centīsies aizpildīt gaidāmā dokumentālā filma “The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart”, kas nosaukumu aizņemas no vienas no grupas zināmākajām dziesmām. Bet, kamēr gaidām filmu, vērts atgādināt, ka “The Bee Gees” var ārkārtas situācijā glābt dzīvību – veicot mākslīgo elpināšanu, sirds masāžas ritmam iesaka izmantot viņu dziesmu “Stayin’ Alive” (tikai nesajauciet ar “I Will Survive”, kā to izdarīja Maikls Skots).

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs (TJR)


Crazy, Not Insane

Režisors: Alekss Gibnijs

Dokumentālo filmu veidotājam Aleksam Gibnijam būs padevies ļoti ražīgs 2020. gads – šogad viņam būs iznākušas veselas trīs filmas. Pirms pāris nedēļām iznāca viņa veidotā filma par to, kā ASV (ne)tiek galā ar COVID-19 izplatību, bet novembra nogalē viņš būs sagādājis interesantu stāstu “true crime” cienītājiem, kādu pēdējo gadu laikā ir radies ne mazums. Filmā “Crazy, Not Insane” Gibnijs pievēršas nevis kādam vienam konkrētam noziegumam vai noziedzniekam, bet gan psihiatrei Dorotijai Otnovai Lūisai, kura pēta tādu slepkavotāju kā Teds Bandijs psiholoģiju.

Uz ekrāniem pie mums: pēc 18.11.2020. (“Latvijas Mobilā Telefona” Viedtelevīzija, “Shortcut”)


Freaky

Režisors: Kristofers Lendons
Lomās: Vinss Vons, Ketrīna Ņūtona, Keitija Finerana, Seleste O’Konora, Alans Ruks

Atceraties filmu “Freaky Friday”, kur 2003. gada versijā Lindsija Lohana un 1976. gada versijā Džodija Fostere samainās ar ķermeņiem ar savu mammu Džeimijas Lī Kērtisas / Barbaras Herisas izpildījumā? Šādu konceptu, līdzīgi kā “Murkšķa dienas” “laika cilpu”, var izmantot dažnedažādi, un jauna versija mūs sagaidīs jau drīzumā – šoreiz ar tādu “twist”, ka ar ķermeņiem apmainās vidusskolniece un… maniakāls slepkava (Vinsa Vona izpildījumā). Laika, lai izmaiņas novērstu, pirms tās kļūst permanentas, protams, ir maz… Iedrošinājumam – filma pagaidām ir saņēmusi ļoti labas atsauksmes no kritiķiem!

Uz ekrāniem pie mums: 13.11.2020. (kinoteātros)


Halloween Kills

Režisors: Deivids Gordons Grīns
Lomās: Džeimija Lī Kērtisa, Džūdija Grīra, Endija Matičaka, Entonijs Maikls Hols, Kaila Ričardsa

Kad 2018. gadā iznāca “Halloween”, kas bija tiešs turpinājums Džona Kārpentera oriģinālajai filmai, ignorējot visu, kas bija sastrādāts pa vidu, viens no scenāria autoriem Denijs Makbraids (tas pats, kas aktieris) teica, ka sākotnēji viņa un Deivida Gordona Grīna plānos esot bijušas divas filmas, bet beigu beigās viņi esot nosprieduši, ka visprms prātīgāk būtu tikt galā ar vienu un tad skatīties, kāda būs fanu reakcija. Kā izrādījās, tā bija gana laba, lai mūs tad tiešām šogad gaidītu vēl viens raunds Lorijas Strodas cīņā pret Maiklu Maiersu. Naži un durtīšanās šīs filmas gadījumā ir garantēti, bet oriģinālā stāsta faniem īpašu interesi izraisīs tas, ka “Halloween Kills” redzēsim atgriežamies vēl pāris jau iepazītus tēlus – Tomiju Doilu (šoreiz Entonija Maikla Hola izpildījumā) un Lindsiju Vollesu, kuru atveidos lomas oriģinālā izpildītāja Kaila Ričardsa. Pēcāk sekos arī trešā daļa, bet kad tieši – to rādīs laiks un dzīve, jo arī “Halloween Kills” bija starp daudzajām filmām, kuru pirmizrāde bija paredzēta vēl šogad, bet tika pārcelta uz 2021. gadu.

Uz ekrāniem pie mums: 15.10.2021. (kinoteātros)


Love, Weddings & Other Disasters

Režisors: Deniss Dugans
Lomās: Daiena Kītone, Džeremijs Aironss, Djego Boneta, Megija Greisa, Endrjū Bačelors

Dzīvei kā tādai šobrīd esot nemainīgi padrūmai, reizēm vajag noskatīties kaut ko vieglu, kas ļauj aizmirsties citu amizantajos pārdzīvojumos. Romantiskās komēdijas tam ir pašā laikā, un šo nišu aizpildīt centīsies gaidāmā filma “Love, Weddings & Other Disasters”, kas papildus visām šāda tipa filmām nepieciešamajām sastāvdaļām vēl arī piemetīs visnotaļ populāro “senioru romances” sižeta līniju (Daienas Kītones un Džemerija Aironsa izpildījumā). Nekādu augsto mākslu te neviens negaidīs, un tādas arī nav filmas ambīcijas. Tajā pašā laikā jāsaka, ka “Grown Ups” režisors kā “selling point” gan neko pārāk labu arī nesola.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Midnight Sky

Režisors: Džordžs Klūnijs
Lomās: Džordžs Klūnijs, Felisitija Džonsa, Deivids Ojelovo, Tifānija Būna, Demians Bičirs, Kails Čendlers

Džordžs Klūnijs, paņēmis pāris gadu pauzi, ko pavadīt kopā ar famīliju, šogad būs atpakaļ gan kameras priekšā, gan otrā pusē – dubults neplīst. Un būsim taču noilgojušies, vai ne? Viņa pēdējais režijas projekts “Suburbicon” netika uzņemts diez ko jūsmīgi, tāpēc ar “The Midnight Sky” Klūnijs centīsies laboties, un stāstam ir pamatīgs potenciāls ļaut viņam atgūt mūsu kā skatītāju labvēlību – filma apvienos divas šobrīd īpaši aktuālas tēmas: postapokaliptiskus pārdzīvojumus un kosmosu. Klūnijs atveidos vientulīgu zinātnieku, kurš pēc apokaliptiskiem notikumiem uz Zemes, cenšas sazināties ar kosmosa kuģi, lai brīdinātu viņus par notikušo uz planētas. Filma ir balstīta uz romāna “Good Morning, Midnight” (kas sākotnēji bija domāts arī kā filmas nosaukums), tā ka, ja māc ziņkārība par to, kā tad tas viss beigsies, ir visas iespējas līdz filmas pirmizrādei to uzzināt.

Uz ekrāniem pie mums: 23.12.2020. (“Netflix”)


Songbird

Režisors: Ādams Meisons
Lomās: K.Dž. Apa, Sofija Kārsone, Kregs Robinsons, Pīters Stormāre, Aleksandra Dadario, Demija Mūra, Pols Valters Hauzers, Bredlijs Vitfords

Ja nu ir kāds, kam acīmedzot jēdziens “too soon” nenozīmē neko, tad tas ir Maikls Bejs, kurš kā producents jau ir paspējis uzcept filmu par COVID-19 pandēmiju. Tas ir, nevis COVID-19, piedodiet, bet gan COVID-23, jo filmas “Songbird” stāstā vīruss būs aizmutējies līdz jaunai, vēl baisākai stadijai un turpināsies plosīties vēl gadiem ilgi, kā paredz filma. Lieki teikt, ka filmas treileris tika uzņemts ar universālu naidu, bet vai tad kaut kas tamlīdzīgs kādreiz ir apturējis Bejmašīnu? Protams, ka ne, tā tik rullēs tālāk gan viņa režijas, gan producenta darbos.

Uz ekrāniem pie mums: TJR (pagaidām filmai nav konkrēta iznākšanas datuma nekur – “coming soon”)


The Stand-In

Režisore: Džeimija Babita
Lomās: Drū Berimora, Maikls Zīgens, Elija Kempere, T.Dž. Millers, Līna Danema

Drū Berimoras pēdējo gadu ievērojamākais veikums bija “Netflix” skatāmais zombijkomēdijseriāls “Santa Clarita Diet”, kas pirms gada tika kancelēts. Nav tā, ka Drū kopš tā laika būtu garlaikojusies (vai zinājāt, ka viņai ir savs sarunu šovs, kas ir tikpat savāds kā pati Drū personība?), bet kino tomēr arī sauc, un pēc vairāku gadu pārtraukuma Berimora atgriezīsies arī kādā jaunā pilnmetrāžas filmā. Šeit droši vien pats galvenais ir nejaušības pēc nesajaukt filmu “The Stand-In” ar gaidāmo Stīvena Kinga romāna ekranizāciju “The Stand” – vienalga, kuru no šiem abiem gribat skatīties, ja abus sajauksiet, var sagaidīt pamatīgi dīvains pārsteigums.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Stardust

Režisors: Gabriels Rendžs
Lomās: Džonijs Flinns, Marks Marons, Džīna Malone, Dereks Morans

Biogrāfiskām filmām par mūziķiem allaž ir bijusi viena un tā pati problēma – vai veidot filmu sadarbībā ar stāsta subjektiem (vai to pēctečiem, ja paši izpildītājie vairs nav šaisaulē) vai arī darīt to uz savu galvu, bet tādā gadījumā, visticamāk, zaudējot tiesības izmantot filmā mūziku. Pirmajā gadījumā mūs lielākoties sagaida spīdoši tīras un bieži vien sacukurotas versijas par mūziķiem, bet toties ar iemīļotajām un leģendārajām dziesmām. Savukārt otrā gadījumā stāsts varbūt ir atklātāks, bet vai tad kādam tas rūpēs, ja nav iespējams dzirdēt iecienītās melodijas? “Stardust” pieder otrajai kategorijai – filma stāstīs par Deividu Boviju, taču Bovija ģimene un viņa mantojuma pārvaldītāji nav mierā ar šo filmu un tiesības uz viņa dziesmām neiedeva. Tā vietā filmā skan citu dziesmu kaverversijas, kuras Bovijs pats filmā atainotajā laika periodā izpildīja. Entuziasma līmenis noteikti daudziem šajā brīdī noplaka pamatīgi.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The White Tiger

Režisors: Ramins Bahrani
Lomās: Adaršs Guravs, Prijanka Čopra, Rajkumars Rao, Manešs Manjrekars, Nalnīšs Nīls

Gan jau būsiet pamanījuši, ka daudzu straumēšanas platformu piedāvājumā ir arī milzīgs apjoms Indijas filmu un seriālu – nav tā, ka tie ir populāri tikai iekšpus Indijas robežām, tiem cienītāju ir gana daudz arī citur. Izlauzties “meinstrīmā” šiem stāstiem gan mēdz būt pagrūtāk, bet viens no tādiem, kam varētu tas izdoties, varētu būt gaidāmā filma “The White Tiger”, Arvinda Adigas romāna ar tādu pašu nosaukumu ekranizācija. Pie producentiem te redzēsiet vairākus labi pazīstamus vārdus – gan aktrisi Prijanku Čopru, kura būs redzama arī lomā filmā, gan režisori Eivu Duverneju (“Selma”, “When They See Us”). Un “Netflix” “aizmugure” te visam noteikti nāks tikai un vienīgi par labu.

Uz ekrāniem pie mums: 2021. gada janvārī (“Netflix”)


Willy’s Wonderland

Režisors: Kevins Lūiss
Lomās: Nikolass Keidžs, Emīlija Tosta, Keilija Kovana, Beta Grānta

“Willy’s Wonderland” pirmais tīzeris ir visīstākais kaceklis (tikai 16 sekundes garš), taču tas savās pārdesmit sekundēs jau pamanās sagādāt gana daudz jautrības un daudzsološu vājprātu ļoti īpašā kino apakšžanra – Nikolass Keidžs maniakāli ārdās – cienītājiem (un tādu ir daudz). Šoreiz Keidžs plosīsies pamestā izklaides centrā, kur viņa atveidotais varonis sāk strādāt kā apkopējs nakts maiņā. Bet naktī iestādē esošās lelles un citi animatroniskie objekti atdzīvojas un, protams, grib Keidžu nogalināt. Papildu komentāri ir absolūti lieki – jāskatās!

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

Black Narcissus

Lomās: Alesandro Nivola, Džemma Artertone, Eilinga Franciosi, Diāna Riga, Džims Broudbents

Mūķenes un aizliegtā mīlestība jau izsenis ir bijusi auglīga augsne dažādiem stāstiem, un vienu no tiem “Black Narcisuss” redzēsim ekranizētu jau drīzumā trīsdaļīgā miniseriālā. Seriāls, kas ir balstīts uz 1939. gadā iznākuša romāna ar tādu pašu nosaukumu, stāstīs par kādu mūķeni, kura tiek nosūtīta atvērt jaunu klosteri Himalajos (!), bet vsu sarežģī viņas augošās siltās jūtas pret Pirmā pasaules kara veterānu, ar kuru mūķenes sastopas. Starp citu, seriālā vienu no savām pēdējām lomām pirms došanās mūžībā nospēlēja aktrise Diāna Riga, kuru labi zinām gan kā vienu no Bonda meitenēm, gan arī kā viltīgo Olenu Tairelu seriālā “Game of Thrones”.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Bridgerton

Lomās: Adžoa Ando, Lorēna Ešburna, Džonatans Beilijs, Rūbija Bārkere, Sabrina Bartleta, Harieta Keinsa

Pēc tam, kad “The Crown” ceturtā sezona būs aprīta (skat. tālāk), bet apetīte pēc britu smalko aprindu kaislībām nebūs remdēta, tad decembra nogalē palīgā steigs Šonda Raimsa (seriālu “Grey’s Anatomy”, “Scandal”, “How to Get Away With Murder” veidotāja) ar savu jaunāko veikumu “Bridgerton”, kas vēstīs par skandāliem Londonas smalkākajā sabiedrībā. Tā kā stāsti ir izdomāti, te, protams, varam gaidīt lielākas vaļības nekā salīdzinoši stīvajā “The Crown”, un, ja nu ir kāds, kurš māk skatītājus tā pa īstam izklaidēt, tad tā ir Raimsa. Starp citu, viņas jaunus veikumus “Netflix” platformā noteikti redzēsim vēl ilgi un biezā slānī – viņa, līdzīgi kā mums labi zināmais Raiens Mērfijs, 2017. gadā noslēdza ekskluzīvu līgumu ar straumēšanas platformu, un šobrīd dažādās tapšanas stadijās jau esot vairāk nekā 12 projekti.

Uz ekrāniem pie mums: 25.12.2020. (“Netflix”)


The Crown

Lomās: Olīvija Kolmane, Tobiass Menzijs, Helēna Bonema Kārtere, Bens Danielss, Mariona Beilija, Erina Dohertija, Džošs O’Konors, Emeralda Fenela, Čārlzs Dēnss, Emma Korina, Džiliana Andersone

Jauna nedēļa, jauns “The Crown” treileris – bet drīz jau šī plūsma apstāsies, jo seriāla ceturtā sezona būs klāt pēc pusotras nedēļas, 15. novembrī. Pagaidām tad vēl viens iekārdinošs treileris, kurš šoreiz vairāk uzmanības pievērs Džilianas Andersones atveidotajai Mārgaretai Tečerei, kuras debija gaidāma tieši šajā seriāla sezonā. Gaidām ar milzu interesi!

Uz ekrāniem pie mums: 15.11.2020. (“Netflix”)


Saved By the Bell

Lomās: Elizabete Bērklija, Mario Lopezs, Džons Maikls Higinss, Haskiri Velaskesa, Marks-Pols Goselārs, Tifānija Tīsena

Izskatās, ka 80. un 90. gadu nostalģijas vilnis netaisās apstāties, un drīzumā jau tā iespaidīgajam “rebūtotā” vai citādi uz šo laika periodu atsauču pildītā satura blāķim pievienosies vēl viens “rebūts” – šoreiz jaunu dzīvības elpu ir iecerēts iepūst daudzu iemīļotajā “Saved By the Bell” seriālā. 2020. gada versija būs tiešs turpinājums oriģinālajam – tikai šoreiz tā laika jaunieši nu jau ir pieauguši un klāt ir jaunā paaudze. Protams, daudzi no 90. gadu “Saved By the Bell” aktieriem būs atpakaļ – daži lielākās, daži vairāk “cameo” lomiņās –, kas, visticamāk, arī būs galvenais dzinulis jauno stāstu kaut vai tikai iemēģināt. Un, ja neies pie sirds, oriģinālu un tā burvību neviens neatņems.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Two Weeks to Live

Lomās: Meizija Viljamsa, Siāna Kliforda, Mavāns Rizvans, Džeisons Flemings

Noslēdzoties kādam megaseriālam, vienmēr ir interesanti pasekot līdzi tam, ko ar gūto slavu un ietekmi pēcāk sadara tajā redzētie aktieri. Meizija “Ārja Stārka” Viljamsa maķenīt paklupa ar “The New Mutants”, bet to viņai piedosim, tā vietā labāk uzmanību pievēršot miniseriālam “Two Weeks to Live”, kas izskatās kā humorīgāka versija filmai/seriālam “Hanna”. Seriāls stāstīs par kādu jaunu sievieti vārdā Kima, kura pēc tam, kad ir noslepkavots viņas tēvs, gadiem ilgi ir dzīvojusi noslēgtībā kopā ar savu māti, kura ir pārliecināta, ka tuvojas pasaules gals. Pēc tam, kad krogā kāds izspēlē joku ar Kimu, liekot viņai domāt, ka pasaules gals tik tiešām būs klāt pēc pāris nedēļām, viņa dodas misijā atriebt sava tēva slepkavību, pirms ir par vēlu – izklausās patiešām Ārjas Starkas garā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR