Treileri

Treileru krātuve – 8. decembris

Pēc nedēļas pauzes esam atpakaļ (kamēr ASV svinēja Pateicības dienas svētkus, neviens īsti nevīžoja laist ārā jaunus treilerus, tāpēc nedēļu izlaidām) ar jaunu sparu un jauniem treileriem – būs ko paskatīties!

08.12.2020

Šonedēļ atkal klāt ir Raiens Mērfijs (ar jau iepazītu projektu), jo kā tad bez viņa, bet šoreiz kaut kā īpaši daudz saradušies seriāli – par to galvenokārt “paldies” sakām “Netflix”, kas turpina uzdarboties ar īpašu jaudu.

Filmas

Death to 2020

Režisori: Čārlijs Brukers, Anabella Džonsa
Lomās: Semjuels L. Džeksons, Līsa Kudrova, Džo Kīrijs, Leslija Džonsa, Kumails Nandžiani, Treisija Ulmane, Kristīna Milioti, Hjū Grānts

Ja nu ir kāds, kam būtu pa spēkam pavilkt treknu svītru apakšā 2020. gada vājprātam, tad tā ir seriāla “Black Mirror” radošā komanda, un tieši to arī Čārlijs Brukers un Anabella Džonsa grasās darīt. Īpašais raidījums/filma/kas to lai zina, kā to klasificēt, “Death to 2020”, kas, starp citu, joprojām ir tapšanas stadijā, sastāvēs no “intervijām” ar fiktīvām autoritātēm, kuras komentēs to vājprātu, kas pēdējo 12 mēnešu laikā ir noticis. Neko daudz sīkāk par projektu pagaidām nezinām, bet esam droši, ka bez asi satīriskas kritikas neiztiksim.

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs (TJR) (“Netflix”)


The Dig

Režisors: Saimons Stouns
Lomās: Reifs Fainss, Kerija Maligana, Lilija Džeimsa, Džonijs Flinns

Ja nu ir kaut kas, ko mēs varam pārmest Indianas Džonsa franšīzei (un, nē, runa nav par ceturto filmu, jo tās eksistenci mēs vispār neatzīstam), tad tas ir pilnīgi greizais priekšstats par arheologu darba realitāti, ko Spīlbergs & co radīja. Patiesībā arheologu ikdiena krietni vairāk sastāv no bezgalīgas rakšanās zemē, ko uz priekšu kurbulē tik vien tāda vāra cerība, ka kaut ko izdosies atrast. Iespējams, šo priekšstatu nedaudz mainīs gaidāmā drāma “The Dig” (balstīta uz 2007. gadā iznākuša romāna ar tādu pašu nosaukumu), kas stāstīs par senu kapavietu atrašanu kādas angļu dāmas īpašumā. Filmu un grāmatu iedvesmojuši patiesi notikumi.

Uz ekrāniem pie mums: 29.01.2021. (“Netflix”)


The Marksman

Režisors: Roberts Lorencs
Lomās: Liams Nīsons, Ketrīna Vinika, Huans Pablo Raba, Terēza Ruiza

Filmu sērijai “Liams Nīsons pret pasauli” drīzumā gaidāms jauns papildinājums – šoreiz ar Nīsonu kā vientuļu un mierīgu dzīvi alkstošu fermeni Arizonā, kura skaisto ikdienu, protams, pārtrauks noziedzība un skandāli, kā rezultātā Nīsonam nāksies vien atkal ķerties pie ieročiem. Filmas režisors Roberts Lorencs vislabāk ir zināms ar savu ļoti biežo sadarību ar Klintu Īstvudu (kopš 2002. gada viņš ir producējis 12 Īstvuda filmas), un arī “The Marksman” izskatās pēc projekta, kurā pavisam viegli būtu bijis iedomāties Īstvudu galvenajā lomā. Klints gan savos cienījamos 90 gados šādām izdarībām jau varētu būt maķenīt par vecu, tā ka pie darba jāķeras Nīsonam, kamēr vēl var.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Mauritanian

Režisors: Kevins Makdonalds
Lomās: Džodija Fostere, Tahars Rahims, Šeilīna Vudlija, Benedikts Kamberbačs, Zakarijs Līvaijs

Kevins Makdonalds (“The Last King of Scotland”, “Black Sea” režisors) savā jaunākajā filmā ķersies klāt politiski joprojām nokaitētai tēmai, kas skar 11. septembra notikumus ASV un to sekām. Filma “The Mauritanian” stāstīs par Muhamedu Uldu Salahi, kurš ir ieslodzīts Gvantanamo bēdīgi slavenajā cietumā un tiek tur turēts bez tiesas, līdz pie viņa aizstāvības ķeras advokāte Nensija Holandere (Džodija Fostere). Viņai pretī savukārt stāsies militārais prokurors Stjuarts Koučs, kuru atveidos Benedikts Kamberbačs, demonstrējot mums kārtējo akcentu, par kura autentiskumu ļausim spriest citiem. Filma ir balstīta uz Salahi autobiogrāfijas “Guantanamo Diary”, kas iznāca 2015. gadā un kuru Salahi sarakstīja, atrodoties ieslodzījumā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Prom

Režisors: Raiens Mērfijs
Lomās: Merila Strīpa, Džeimss Kordens, Nikola Kidmena, Kīgans-Maikls Kīss, Endrjū Ranelss, Džo Elena Pelmana, Kerija Vašingtone, Treisija Ulmane

Pirms pāris nedēļam jau iepazīstinājām jūs ar aizņemtākā cilvēka Holivudā Raiena Mērfija svaigāko veikumu, mūzikla “The Prom” ekranizāciju, tā ka šoreiz garās runās neieslīgsim, atliek vien noskatīties jaunāko treileri. Jāpiemin tikai tas, ka pirmās atsauksmes par filmu jau ir klāt, un tās ir gana labas – “The Prom” sagādāšot krāsaina, pozitīva un, jā, arī naivi “sieraina” prieka devu, kas decembrim piestāvēs ļoti labi. Vienīgais, kurš gan ir dabūjis pamatīgu sutu no kritiķiem par vājo sniegumu, ir Džeimss Kordens, bet gan jau viņš to pārdzīvos (ja jau “Cats” pārdzīvoja, tad ar šo arī tiks galā).

Uz ekrāniem pie mums: 11.12.2020. (“Netflix”)


Sylvie’s Love

Režisors: Jūdžīns Ešs
Lomās: Tesa Tompsone, Namdi Asomuga, Adža Naomi Kinga, Eva Longorija, Lānss Rediks

Arī ar filmu “Sylvie’s Love” jau reiz iepazināmies, tāpēc šoreiz ar šo muzikālu motīvo caurvīto stāstu, kurā galvenajā lomā redzēsim Tesu Tompsonu, draudzību vienkārši turpināsim. Filma stāstīs par diviem draugiem, kuri iemīlas, bet, kā jau tas mēdz notikt, atšķirīgu dzīves ambīciju un plānu dēļ viņu ceļi šķiras, lai vēlāk nākotnē krustotos vēlreiz… Filma pirmizrādi piedzīvoja Sandēnsas kino festivālā, kur saņēma ļoti labas atsauksmes.

Uz ekrāniem pie mums: 23.12.2020. (“Amazon Prime Video”)


We Can Be Heroes

Režisors: Roberts Rodrigess
Lomās: Prijanka Čopra, Kristians Sleiters, Pedro Paskāls, Sungs Kangs, Boids Holbruks

Par kategorijai “kurš gan šo pieprasīja? nē, nopietni, kurš?” piederošo filmas “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl” (atceraties vēl tādu) sīkvelu “We Can Be Heroes” parunājām jau iepriekšējoreiz, šoreiz jūsu uzmanībai svaigs un krietni garāks treileris. Nav jau tā, ka mums būtu žēl, ka Roberts Rodrigess šādi izklaidējas, bet tajā pašā laikā tomēr arī šķiet, ka varētu būt labāki veidi, kā viņam pavadīt laiku. Sākotnēji filmas pirmizrāde bija paredzēta precīzi 1. janvārī (lai ir ko ieslēgt jaunajām atvasēm, kamēr pašiem pēcsvētku paģiras?), taču nu tā ir mainīta, lai sagādātu mums Ziemassvētku dāvanu jau decembrī.

Uz ekrāniem pie mums: 25.12.2020. (“Netflix”)


Seriāli

American Gods

Lomās: Rikijs Vitls, Emīlija Brauninga, Jetīde Badaki, Brūss Lenglijs, Omids Abtahi, Ians Makšeins, Denijs Treho, Krispins Glovers, Merilins Mensons

Svaigu ieskatu gaidāmajā 3. sezonā piedāvā “American Gods”Nīla Geimena plašu popularitāti guvušā romāna ekranizācija. Redzēsim, vai kārtējās izmaiņas aizkadrā (seriālam trīs sezonu laikā būs jau divreiz nomainījušies veidotāji), taču acīmredzot uzticības “kredīts” Čārlzam E. Eglijam ir iedots – viņš jau strādājot arī pie ceturtās sezonas, tā ka veco un jauno dievu sadursmes varēsim vērot vēl vismaz kādu laiciņu.

Uz ekrāniem pie mums: 11.01.2021. (“Amazon Prime Video”)


Chilling Adventures of Sabrina

Lomās: Kīrnana Šipka, Ross Linčs, Lūcija Deivisa, Miranda Oto

Vēl šajā gadā paspēsim atvadīties no mazās raganiņas Sabrinas – vai arī, ja lūkojamies uz to pozitīvāk, ar viņas palīdzību varēsim krāšņi iezvanīt jaunā un, cerams, patīkamākā gada atnākšanu. Seriāla “Chilling Adventures of Sabrina” ceturtā daļa, kuras pirmizrāde gaidāma jau pēc dažām nedēļām, būs arī stāsta pēdējā, tā ka gan jau Sabrina un viņas draugi no skatītājiem atvadīsies ar pienācīgi maģisku blīkšķi.

Uz ekrāniem pie mums: 31.12.2020. (“Netflix”)


Firefly Lane

Lomās: Ketrīna Haigla, Sāra Čalke, Bens Losons, Bo Garets

Žanrā “ietinies pledā, apsēdies pie TV ar vīna glāzi vienā un uzkodām otrā rokā un raudi līdzi” jaunu pienesumu nākamā gada februārī sagādās “Netflix”, piedāvājot romāna “Firefly Lane” ekranizāciju. Seriāls stāstīs par divām sievietēm un viņu draudzību 30 gadu periodā, sākot jau no vidusskolas. Galvenajās lomās – divas izbijušas TV dakterītes jeb Ketrīna Haigla no “Grey’s Anatomy” (kurai pēc aiziešanas Šondas Raimsas seriāla karjerā ir gājis pagrūti – bet tā ir saruna citai reizi, iesakām par šo palasīt, interesanta, bet ne iepriecinoša tēma) un Sāra Čalke no “Scrubs”.

Uz ekrāniem pie mums: 03.02.2021. (“Netflix”)


Lupin

Lomās: Omārs Sai, Vincents Londess

Stāsti par viltīgiem, sirdī godprātīgiem (reizēm gan arī ne tik ļoti), bet, pats galvenais, ļoti šarmantiem zagļiem, kuri savas zādzības veic ar izdomu un aizrautību, allaž ir bijuši cieņā. “Netflix” drīzumā piedāvās jaunu šāda stāsta versiju seriālā “Lupin”, kas iedvesmojies no leģendārā literārā franču džentlmeņu zagļa Arsēna Lupēna. Seriāla veidotājs ir Luiss Leterjē, kurš ar trikiem un izveicību ir uz “tu” (viņa kontā pirmā “Now You See Me” filma), kuram ar “Netflix” acīmredzot izveidojusies laba sadarbība pēc viņa iepriekšējā projekta, brīnišķīgā leļļu animācijas seriāla “The Dark Crystal: Age of Resistance” veidošanas un režisēšanas (šim seriālam diemžēl otro sezonu gan neredzēsim, jo “Netflix” to atcēla). Un, jā, seriāls būs franču valodā, tā ka diezgan apšaubāmo dublāžu treilēri varat neņemt vērā.

Uz ekrāniem pie mums: 08.01.2021. (“Netflix”)


Mr. Mayor

Lomās: Teds Dansons, Bobijs Moinihens, Hollija Hantere, Vella Lovela, Maiks Kabelons, Kaila Kenedija

Laikā, kad dzīvē gribas vairāk pozitīvisma un smieklu, palīgā steigs iemīļoto komēdijseriālu “30 Rock” un “Unbreakable Kimmy Schmidt” radošā komanda – Tīna Feja un Roberts Kārloks, kuriem azotē paslēpies jauns komisks stāsts, kurā nešaubīgi redzēsim viņiem tik raksturīgo humoru. “Mr. Mayor” stāstīs par kādu biznesmeni (Teds Dansons, sveiciens visiem “The Good Place” faniem), kurš nolemj kandidēt uz Losandželosas mēra amatu, lai atstātu iespaidu uz savu tīņu meitu. Sākotnēji projekts bija paredzēts kā “30 Rock” “spinofs”, kurā mēs atkal satiktos ar Džeku Donagiju Aleka Boldvina atveidojumā, sekojot līdzi viņa politiskajai karjerai Ņujorkā. Boldvins tomēr beigu beigās no projekta atteicās, un viņa vietā loma tika piešķira Dansonam, kurš savukārt atteicās filmēties prom no savām mājām Losandželosā, kā rezultātā seriāla darbība tika pārcelta uz turieni. Tā, lūk.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Revolution of the Daleks

Lomās: Džodija Vitakere, Džons Baroumens, Kriss Nots, Harieta Voltere, Neitans Stjuarts-Džarets

Britu leģendārais seriāls “Doctor Who” pie mums varbūt nav šausmīgi populārs, bet arī tam ir sava fanu bāze, kura nerimtīgi seko līdzi jaunākajiem Doktora (vai šobrīd Doktores!) piedzīvojumiem laiktelpā, kur viss ir juku jukām. Tieši uz Jaungada svinībām BBC ir sagatavojis saldēdienu visiem “Doctor Who” faniem ar īpašu sēriju, kas turpinās notikumus pēc pēdējās sezonas beigām un kurā atgriešanos piedzīvos vieni no “Doctor Who” zināmākajiem ļaundariem – dāliki. Maximum extermination!

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Song Exploder

Dokumentālais seriāls “Song Exploder” būs interesanta skatāmviela (un, protams, klausāmviela) visiem mūzikas faniem, kurus interesē arī paurķēties tajā, kā tad muzikālās kompozīcijas top – kā mākslinieki nonāk pie dziesmām, ko pēc tam klausāmies, kāds ir viņu radošais process. Otrajā sezonā ar savu piegājienu mūzikas tapšanai dalīsies Dua Lipa, “The Killers”, “Nine Inch Nails” un Natālija Lafurkade, bet, ja šī tēma ieintriģē, tad mums ir labas ziņas – seriāls ir balstīts uz podkāsta, kur jūs gaida vēl daudz, daudz vairāk sarunu arī ar citiem māksliniekiem.

Uz ekrāniem pie mums: 15.12.2020. (“Netflix”)