Treileri

Treileru krātuve – 15. decembris

Šonedēļ treileros gan šis tas, ko gaidām ar megainteresi ("Nomadland"), gan šis tas, ko, iespējams, vispār nekad nebūtu gaidījuši ("Clarence"??)! Bet kā jau allaž – būs no kā izvēlēties, ko ierakstīt savos nākotnes "vočlistos".

15.12.2020

Gads jau tuvojas uz beigu galu, tā ka arī treileros nu jau vairs par Ziemassvētkiem neviens nedomā – lūkojamies tālākā nākotnē!

Filmas

French Exit

Režisors: Azazels Džeikobss
Lomās: Mišela Faifere, Lūkass Hedžess, Valērija Mahafija, Sūzana Koina, Imodžena Pūtsa

Mišela Faifere + Parīze? Nu ko gan vairāk var vēlēties? Filmā “French Exit” leģendārā aktrise atveidos savulaik bagātu atraitni, kura pēc tam, kad iztikšanas līdzekļi teju ir izsīkuši, kopā ar savu dēlu un kaķi (kurš ir viņas vīra reinkarnācija!) no Manhetenas pārvācas uz Parīzi. Filma pirmizrādi jau piedzīvoja Ņujorkas filmu festivālā, saņemot tīri labas atsauksmes, kurās jo īpaši tika uzsvērts Faiferes sniegums – to, vai aktrise varētu tikt pie savas ceturtās “Oskara” nominācijas (pagaidām gan uzvaru skaits – 0), rādīs laiks.

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs (TJR)


The Midnight Sky

Režisors: Džordžs Klūnijs
Lomās: Džordžs Klūnijs, Felisitija Džonsa, Deivids Ojelovo, Tifānija Būna, Demians Bičirs, Kails Čendlers

Kopš pēdējoreiz tikāmies ar Džordža Klūnija jauno filmu “The Midnight Sky” treileru apskatos, ir iznākušas kritiķu recenzijas par šo zinātniskās fantastikas stāstu, un tās… nu, nebija diez ko izcilas, bet arī ne tik traģiskas, lai liktu filmu norakstīt jau tagad – it īpaši ņemot vērā to, ka tā iznāks brīvdienās, turklāt pavisam viegli pieejamajā “Netflix”, kad atliks vien slinki nospiest pāris pogas, lai dotos kosmosā. Jaunajā treilerī Klūnijs vēl palīgā pasauc “Radiohead” melodiju, tā ka viss pavisam jauki beigu beigās.

Uz ekrāniem pie mums: 23.12.2020. (“Netflix”)


Nobody

Režisors: Iļja Naišullers
Lomās: Bobs Odenkirks, Konija Nīlsena, RZA, Aleksejs Serebrjakovs, Kristofers Loids

Viena no “Kino Kulta” komandas dalībnieka Sergeja Timoņina gaidītākajām šī gada filmām bija krievu režisora Iļjas Naišullera jaunais darbs “Nobody” ar Bobu “Better Call Saul” Odenkirku galvenajā lomā, bet filma diemžēl bija viens no veikumiem, kas COVID-19 pandēmijas dēļ pārcēlās no šī uz nākamo gadu, kur tiek gaidīta ar tikpat lielu interesi. Interesi raisa tas, ka Naišullera pirmā un pagaidām arī vienīgā pilnmetrāžas filma bija savdabīgais, visiem ne gluži pa prātam esošais, bet oriģinālais darbs “Hardcore Henry” ar Šarlto Kopliju galvenajā lomā. Cerības līdz ar to ir, ka ar “Nobody” Naišullers būs sagādājis kaut ko tikpat vājprātīgu kā minimums.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Nomadland

Režisore: Hloja Žao
Lomās: Frānsisa Makdormanda, Deivids Stretērns, Linda Meja, Čarlīna Svenkija, Bobs Velss

Viens no šīs “Oskaru” sezonas smagsvariem (jā, “Oskari” rullē uz priekšu, kā ierasts, ceremonija pārcelta uz vēlāku laiku, bet atcelta nav, turklāt viens no ceremonijas producentiem būs pats Stīvens Soderbergs!) solās būt Hlojas Žao veikums “Nomadland”. Filma stāsta par kādu sievieti, kura pēc tam, kad recesijā zaudē pilnīgi visu, sāk dzīvi kā klejotāja, pārvietojoties par Amerikas rietumiem, nekur neuzkavējoties pārāk ilgi. Filma jau ir saņēmusi galveno balvu, “Zelta lauvu” Venēcijas kino festivālā, tai ir arī piešķirtas citas atzinības, tā ka šis nu ir veikums, ko gaidām ar īpašu nepacietību un ziņkāri.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Outside the Wire

Režisors: Mikaels Hefstroms
Lomās: Entonijs Makijs, Pilū Asbaeks, Maikls Kellijs, Deimons Idriss, Emīlija Bīčema

“Apšaubāmas kvalitātes “Netflix” filma ar Entoniju Makiju” sāk kļūt par atsevišķu žanru šajā straumēšanas platformā – nu, pagaidām, protams, kamēr neesam redzējuši filmu, nezinām, vai “Outside the Wire” arī būs “apšaubāmas kvalitātes”, bet līdžinējie piemēri nekādu baigo pārliecību neiedveš. “Outside the Wire” vismaz kā trumpi var izspēlēt nedaudz interesantāku pamatideju (salīdzinājumā ar iepriekšējām “Netflix” filmām Makija izpildījumā, nevis pati par sevi, jo pati par sevi tā arī nav diez ko oriģināla) – drona pilots metas uz vienu roku ar policistu-androīdu, lai atrastu iekārtu, kas uzlaidīs gaisā visu pasauli. Varam te, protams, vēl zākāties, bet beigu beigās paši arī skatīsimies, vai ne?

Uz ekrāniem pie mums: 15.01.2021. (“Netflix”)


Shadow in the Cloud

Režisore: Rozeanna Lianga
Lomās: Hloja Greisa Moreca, Niks Robinsons, Kalans Malvejs, Teilors Džons Smits

“Shadow in the Cloud”, šķiet, ir pilnīgi nenosakāma žanra veikums – filma stāstīs par Otrā pasaules kara laika piloti, kurai ir uzticēts nogādāt galamērķī slepenus dokumentus, bet lidojuma laikā uz borta uzrodas kādas noslēpumainas radības vai spēki, kuriem, protams, nav tie cēlākie nodomi. Izklausās diezgan jestri, bet jāsaka, ka ekstra interesi diezgan pamatīgi nokauj fakts, ka viens no scenārija autoriem ir Makss Landiss – nu jau bēdīgi slavens personāžs, kurš ir apsūdzēts ļoti neglītos seksuāla rakstura uzbrukumos un citos pāridarījumos sievietēm, kurš turklāt arī, ja runājam tikai par kino jomu, pēc “Chronicle” pamanījās arī izkaisīt vējā visu labo slavu kā scenāriju autors ar tādiem šaubīgiem veikumiem kā “Bright” un “Victor Frankenstein”.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

Bridgerton

Lomās: Adžoa Ando, Lorēna Ešburna, Džonatans Beilijs, Rūbija Bārkere, Sabrina Bartleta, Harieta Keinsa

Seriālu jomā sāksim ar jaunu, pilntiesīgu ieskatu gaidāmajā Šondas Raimsas (seriālu “Grey’s Anatomy”, “Scandal”, “How to Get Away With Murder” veidotāja) stāstā “Bridgerton”, kas tieši uz Ziemassvētkiem sagādās konfektīgi krāšņu, intrigu pilnu seriālu, kurā aizmirsties, laiski štopējot iekšā svētku gardumus. Raimsas seriāli teju visi kā viens ir nekavējoties iekarojuši absolūtu skatītāju interesi, un diez vai ar “Bridgerton” būs citādi, jo, lai nu ko, bet izklaidēt Raimsa prot. Gaidām, ko vēl viņa sagādās “Netflix” platformai, ar kuru Raimsa noslēgusi ekskluzīvu līgumu!

Uz ekrāniem pie mums: 25.12.2020. (“Netflix”)


Clarice

Lomās: Rebeka Brīdsa, Devina A. Tailere, Luka De Oliveira, Kals Penns, Niks Sandovs

Mūslaikos – pa sīkvelam vai spinofam visam! Holivudai ļoti patīk atgriezties pie jau pārbaudītām vērtībām, tāpēc drīzumā mūs gaidīs jauns jau daudzreiz izbaudītās “Hanibāla” franšīzes stāsts, šoreiz par Klerisu Stērlingu, kuru visspilgtāk noteikti atceramies Džodijas Fosteres izpildījumā filmā “The Silence of the Lambs”. Seriāls “Clarice” pievērsīsies notikumiem 1993. gadā, gadu pēc “Jēru klusēšanā” atainotās darbības, un stāstīs par to, kā Klerisa ķer rokā slepkavniekus un izvarotājus Vašingtonā. Viens no seriāla autoriem – bēdīgi slavenais Džastins Kurcmens (“The Mummy” – tās, kas ar Tomu Krūzu, režisors un scenārija autors, “Transformers”, “Star Trek Into Darkness” scenārija autors), tā ka secinājumus varam izdarīt paši.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Cobra Kai

Lomās: Ralfs Makio, Viljams Zabka, Kortnija Hengelere, Čolo Mariduenja, Taners Bjūkenans

“Cobra Kai” ir, iespējams, pat negaidīti liels veiksmes stāsts – seriāls, kura pamatā ir leģendārā filma “Karate Kid” un kura darbība risinās 34 gadus pēc filmas notikumiem, vēlreiz uzkurinot aizsākto sāncensību, sākotnēji dzīvi uzsāka kā “YouTube Premium” produkts, bet pēc tam, kad video platforma neizrādīja interesi stāstu turpināt ar trešo sezonu, “Cobra Kai” atrada mājas “Netflix” paspārnē, kur jau drīzumā tad iznāks stāsta trešā sezona. Pašas labākās ziņas ir tā, ka “Netflix” jau ir piesolījuši arī vismaz vēl vienu sezonu pēc tam, tā ka karatē piedzīvojumu mums dzīvē diez vai trūks.

Uz ekrāniem pie mums: 08.01.2021. (“Netflix”)


Dickinson

Lomās: Heilija Stainfelda, Tobijs Huss, Džeina Krakovska, Anna Barišņikova, Ella Hanta

Viens no burvīgākajiem pārsteigumiem, ar ko savulaik debitēja “Apple TV+” straumēšanas platforma, bija seriāls “Dickinson”, kas, kā jau nosaukums saka priekšā, stāsta par dzejnieci Emīliju Dikinsoni (Heilija Stainfelda), bet darīja to amizanti modernā veidā. Priecē, ka seriālam ir gaidāms turpinājums, kurā šis nekonvencionālais stāsts tiks turpināts tikpat nekonvencionālā veidā, turklāt otrajā sezonā “Dickinson” pievienosies Finns Džonss (“Game of Thrones” un, ēēēēēē, “Iron Fist”), kurš atveidos Semjuelu Boulzu, žurnālistu un izdevēju, ar kuru Dikinsonei bija tuvas attiecības.

Uz ekrāniem pie mums: 08.01.2021. (“Apple TV+”)


History of Swear Words

Lomās: Nikolass Keidžs

Nikolass Keidžs turpina veidot vienu no savdabīgākajām karjerām Holivudā, un viņa nākamais projekts, ko mums būs tas prieks un laime redzēt, būs “Netflix” seriāls – bet šoreiz ar humoristiski dokumentālu ievirzienu, jo Keidžs mums grib pastāstīt par to, kā ir radušies dažādi lamuvārdi. Katrā no sešām plānotajām seriāla “History of Swear Words” sērijām Keidžs kopā ar lingvistikas ekspertiem un komiķiem pētīs, kādi tad ir bijuši pirmsākumi un vēsture tādiem vārdiem kā “fuck”, “shit” un citiem. Būs gan amizanti, gan izklaidējoši!

Uz ekrāniem pie mums: 05.01.2021. (“Netflix”)


Servant

Lomās: Lorena Embrousa, Tobijs Kebels, Nella Taigera Frī, Ruperts Grints

Nesen guvām pirmo ieskatu jaunajā sezonā M. Naita Šjamalana veidotajam seriālam “Servant”, nu klāt ir garāks treileris, kas vēl vairāk pakārdina ar gaidāmajām šaušalām – jo, protams, ka šaušalu te ir padaudz, kā jau Šjamalana darbam pienāktos. Otrā sezona, šķiet, sola vairāk spraigas darbības nekā pirmā (kurai reizēm tika pārmests palēnais temps), tā ka, iespējams, kritiķiem būs atbildēts. Arī otrajā sezonā mūs gaidīs 10 sērijas, bet vispār Šjamalans ir apgalvojis, ka viņa vīzijā ietilpst veselas 60 sērijas sešu sezonu garumā, tā ka, iespējams, pēc otrās sezonas nemaz nebūsim tikuši pat pusē.

Uz ekrāniem pie mums: 15.01.2021. (“Apple TV+”)