Treileri

Treileru krātuve – 17. novembris

Treileru birums ir klāt – šoreiz jūsu uzmanībai Madss "jaunais Grindelvalds?" Mikelsens, Ziemīšu prieki, "Oskaru" cierētāji un daudz kas cits!

17.11.2020

Pēc nedēļas pauzes esam atpakaļ ar jaunāko treileru apskatu – nedēļu izlaidām, jo ASV prezidenta vēlēšanu laikā, kad tik daudzu acis bija pielīmētas ziņu kanāliem, arī treilerus neviens īpaši izlaist nevēlējās, un tos dažus, kas tomēr uzdrošinājās cīnīties par uzmanību tajā nedēļā, pielikām klāt šīs nedēļas apskatam.

Filmas

Another Round

Režisors: Tomass Vinterbergs
Lomās: Madss Mikelsens, Tomass Bo Larsens, Larss Rante, Magnuss Milangs

Iespējams, ka kādam no jums dāņu režisora Tomasa Vinterberga svaigākā filma “Another Round” jeb “Vēl pa mēriņam” jau būs labi zināma, jo jau redzēta, – filmu bija iespējams nobaudīt šī gada kino festivālā “Baltijas pērle”, turklāt tai jau šonedēļ bija paredzēts nonākt uz kinoteātru ekrāniem arī regulārajā repertuārā. Kā zinām, COVID-19 un ārkārtējā situācija ieviesa izmaiņas plānos, un kinoteātri pagaidām ir ciet, tā ka, ja nepaspējāt šo filmu, kas stāsta par draugu grupu, kas nolemj savā dzīvē ieviest nedaudz vairāk alkohola, noķert “Baltijas pērlē”, tad atliek cerēt, ka filmu būs iespējams tomēr noskatīties, kad kinoteātri atkalatvērsies.

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs – TJR (kinoteātros)


Black Beauty

Režisore: Ešlija Eivisa
Lomās: Makenzija Foja, Keita Vinsleta, Ferna Dīkona, Klēra Forlani, Aiens Glens

“Disney+” piedāvājumu, kura nonākšanu līdz mūsu platuma grādiem joprojām gaidām ar nepacietību, drīzumā papildinās jauna versija par visiem labi zināmo “Melnā skaistuļa” stāstu – šis Annas Sjūelas 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns ir ekranizēts jau vairākkārt un dažādos formātos, tā ka Ešlijai Eivisai būs bijis ko pacensties, lai stāstā atrastu ko jaunu. Šoreiz darbība norisinās mūsdienās, turklāt zirgs, kurš ir tradicionāli bijis “skaistulis”, šoreiz būs pārtapis par “skaistuli” jeb dāmu, jo viņai savu balsi būs aizlienējusi Keita Vinsleta.

Uz ekrāniem pie mums: TJR (kad “Disney+” parādīsies Latvijā)


Breach

Režisors: Džons Sūtss
Lomās: Brūss Viliss, Kodijs Kērslijs, Kalans Malvijs, Kasandra Klementi, Reičela Nikolsa

Līdzīgi kā cits viņa kolēģis Nikolass Keidžs, arī Brūss Viliss pamanās filmēties vienā anonīmā grāvējā pēc nākamā, atšķirībā no Keidža gan šo vienmuļo kokteili atšķaidot ar kaut ko ekstravaganti fascinējošu krietni, krietni retāk. Tā nu drīzumā pie skatītājiem nonāks kārtējais no šāda tipa Vilisa veikumiem “Breach”, kas vismaz var lepoties ar zinātniskās fantastikas piesitienu (darbība norisinās kosmosa kuģī, kas dodas uz jaunu planētu), līdz ar to dodot cerību, ka varbūt šīs darbs kaut nedaudz vairāk iespiedīsies atmiņā. Varam gan morāli sagatavoties tam, ka, visticamāk, Vilisa ekrānlaiks šeit būs minimāls – tikai tik, lai sanāk treknam algas čekam un lai varētu viņu uzbliezt uz plakātiem.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Happiest Season

Režisore: Klea Duvāla
Lomās: Kristena Stjuarte, Makenzija Deivisa, Elisona Brī, Obrija Plaza, Dens Līvaijs, Viktors Gārbers, Mērija Stīnburgena

Ziemassvētku noskaņas šogad centīsies uzburt aktrise un režisore Klea Duvāla (“Argo”, “Veep”), kura savā otrajā pilnmetrāžas režijas filmā izstāstīs sirsnības pilnu stāstu par kādu jaunu sievieti, kura grasās bildināt savu draudzeni, svētku laikā viesojoties pie viņas ģimenes, taču izrādās, ka viņas draudzene nav saviem vecākiem un pārējiem izstāstījusi, ka ir kopā ar sievieti… Galvenajā lomā redzēsim Kristenu Stjuarti, kura pēdējā laikā cenšas paplašināt savu portfolio ar dažādākām lomām, kā arī daudzus citus lieliskus aktierus, tostarp allaž burvīgo Obriju Plazu. Duvāla pati ir arī viena no scenārija autorēm un būs arī redzama filmā vienā no lomiņām. Ja kinoteātri decembrī būs vaļā, tad šo filmu pie mums vajadzētu būt iespējai redzēt uz lielā ekrāna!

Uz ekrāniem pie mums: TJR (kinoteātros – cerams!)


Let Them All Talk

Režisors: Stīvens Soderbergs
Lomās: Merila Strīpa, Džemma Čana, Kendisa Bergena, Diāna Vīsta, Lūkass Hedžess

Holivudas multitalants un darbaholiķis, kurš aktīvi strādāja pat tad, kad “aizgāja pensijā”, Stīvens Soderbergs jau drīzumā būs klāt ar jaunu filmu. Darbā pie filmas “The Laundromat” viņam acīmredzot izdevās lieliski sadziedāties ar Merilu Strīpu, tāpēc abi ir nolēmuši sastrādāties vēlreiz, šoreiz pie komēdijdrāmas “Let Them All Talk”, kurā Strīpa atveidos autori, kura kopā ar draudzenēm un radinieku dodas ceļojumā, lai gan pabaudītu dzīvi, gan izsāpētu pagātnes sāpes. Pēc divām filmām “Netflix” paspārnē Soderbergs ir meties “HBO Max” apkampienos, tā ka jautājums par to, kur tieši varēsim pie mums redzēt viņa jauno filmu, vēl ir atklāts, bet tikmēr Stīvens jau strādā pie nākamā darba “No Sudden Move” – viņš mums pēc sevis ilgoties vairs, šķiet, neliks, jo ir nepārtraukti jaunos projektos.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Mosul

Režisors: Metjū Maikls Karnahans
Lomās: Ādams Besa, Suhails Dabačs, Valīts Elgadi

Svētku laiku komēdiju un romantisko filmu pieplūdumu tā pamatīgi satricināt grasās režisora Džo Karnahana (“The Grey”, “The A-Team”, “Smokin’ Aces”) brālis Metjū Maikls Karnahans, kurš savā režijas debijas filmā pievērsīsies pavisam nopietnai tēmai – Irākas kareivjiem un viņu cīņai ar ISIS. Filma iedvesmu ir smēlusies “The New Yorker” rakstā, kas stāstija par centieniem atbrīvot ISIS pārvaldībā nonākušo pilsētu Mosulu. Skarbi un asiņaini – to jau piesola treileris, tā ka redzēsim, ko MM Karnahans būs sadarījis kā režisors (līdz šim labi zināms kā scenārists tādām filmām kā “21 Bridges”, “Deepwater Horizon” un “World War Z”).

Uz ekrāniem pie mums: 26.11.2020. (“Netflix”)


Pieces of a Woman

Režisors: Kornels Mundruco
Lomās: Vanesa Kirbija, Šaia Lebafs, Elena Bērstina, Mollija Pārkere, Sāra Snuka

Vai esat pamanījuši, ka aktrise Vanesa Kirbija ir gatava iekarot visu pasauli un jau ir ķērusies pie šī plāna īstenošanas? Pierādījusi, ka spēj tikt galā gan ar karaliskām kaislībām (viņa atveidoja princesi Mārgaretu pirmajās divās seriāla “The Crown” sezonās), kā arī to, ka spēj turēt līdzi gan Džeisonam Stethemam un Dveinam Džonsonam filmā “Hobbs & Shaw”, nu Kirbija sevi grasās pierādīt pilnīgi citā ampluā, turklāt, spriežot jau pēc saņemtās atzinības, to ir paveikusi ar izcilību. Kornela Mundruco drāmā “Pieces of a Woman” Kirbija atveido sievieti, kura mājdzemdību laikā zaudē bērniņu (skarbi aktuāls temats arī pie mums), un pēc notikušās traģēdijas mēģina tikt galā ar sevi un dzīvi. Kirbija par darbu filmā saņēma balvu kā labākā aktrise Venēcijas filmu festivālā, tā ka, ļoti iespējams, gaidām arī atzinību no “Oskaru” puses.

Uz ekrāniem pie mums: 30.12.2020. (“Netflix”)


The Princess Switch: Switched Again

Režisors: Maiks Rols
Lomās: Vanesa Hadžensa, Sems Paladio, Niks Sagars

Nu bet kā tad bez kārtējā “Netflix” Ziemassvētku stāsta? Šoreiz tas ir turpinājuma formā – sīkvels pagājušajā gadā iznākušajai un acīmredzot gana veiksmīgajai filmai “The Princess Switch”. Oriģinālais stāsts bija versija par visiem labi zināmo “Princi un ubaga zēnu”, šoreiz gan vietām samainoties princesei un konditorejas īpašniecei (galvenajā lomā Vanesa Hadžensa). Turpinājumā, protams, atkal notiks mainīšanās, bet, lai visu sarežģītu vēl vairāk, kompānijai pievienosies vēl arī trešā līdziniece. Nākamgad tad jau noteikti arī ceturtā!

Uz ekrāniem pie mums: 19.11.2020. (“Netflix”)


Superintelligence

Režisors: Bens Falkone
Lomās: Melisa Makārtija, Džeimss Kordens, Bobijs Kanavale, Braiens Tairijs Henrijs, Džīna Smārta, Sems Ričardsons, Bens Falkone

Viens no komiķes Melisas Makārtijas iemīļotākajiem darbabiedriem jau labu laiku ir viņas vīrs, aktieris un režisors Bens Falkone. Bet, lai cik lieliski abi kopā pavadītu laiku (par ko vispār nešaubāmies), mums diemžēl slktās ziņas ir tādas, ka abu kopdarbi, kur Falkone parasti ir režisora krēslā, bet Makārtija – kameras priekšā, lielākoties ir bijuši visnotaļ briesmīgi (“Life of the Party”, “Boss”, “Tammy”). Cerēsim, ka šo ne pārāk veiksmīgo tradīciju lauzt izdosies viņu nākamajam kopīgajam veikumam, komēdijai “Superintelligence”, kurā Makārtija atveidos dāmu, kura sapinas ar mākslīgu superintelektu, kas vēlas iznīcināt pasauli. Lai kā arī tur beigās būtu, ambīcijas šim radošajam duetam, šķiet, ir augušas, salīdzinot ar iepriekšējiem darbiem.

Uz ekrāniem pie mums: TJR (bet kinoteātros!)


Wild Mountain Thyme

Režisors: Džons Patriks Šenlijs
Lomās: Emīlija Blanta, Džeimijs Dornans, Džons Hamms, Kristofers Volkens

Ja godīgi, diez vai kāds ir tā pamatīgi maz iedziļinājies, par ko īsti būs filma “Wild Mountain Thyme”, jo uzreiz pēc treilera nonākšanas publiskajā telpā, tas ātri vien tika saplosīts gabalos tajā dzirdamo un visnotaļ apšaubāmo īru akcentu dēļ. Tā rezultātā nu jūs, meklējot informāciju par filmu, atradīsiet labu daudzumu ar rakstiem tikai un vienīgi par šo tēmu (tostarp “rankings” par to, kurš akcents ir briesmīgāks). Tas nav diez ko labs iesākums šim stāstam, kas ir balstīts uz Džona Patrika Šenlija lugas “Outside Mullingar”, viņam pašam arī uzņemoties režijas grožus.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

Aģentūra

Aģentūra

Treileris skatāms Jaunā Rīgas teātra mājaslapā.

Lomās: Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Elita Kļaviņa, Guna Zariņa, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Gundars Āboliņš, Sandra Kļaviņa, Ģirts Krūmiņš, Emīls Ralfs, Elvita Ragovska

Kamēr teātri pie mums bija ciet, Jaunā Rīgas teātra (JRT) boss Alvis Hermanis lieki laiku netērēja – tieši pretēji, viņš to izmantoja lietderīgi, izveidojot daudzsēriju mākslas filmu “Aģentūra”, kas stāstīs par ikdienu reklāmas aģentūras darbinieku dzīvē. Taču nekāds sitkoms te jūs negaida, jo seriāls apvienošot psiholoģisku detektīvu ar trilleri – tā, lūk! Scenārija tapšanā dalību ņēma gan pats Hermanis, gan Jānis Joņevs, gan arī aktieri (uz ekrāna redzēsim visu JRT trupu un topošos JRT aktierus). Eksperimentāla būs arī seriāla iznākšana – to būs iespējams skatīties mājaslapā agentura.jrt.lv (10 sērijas par 50 EUR) jebkurā pasaules vietā (bet jānoskatās gan 50 dienu laikā). Iegādāties seriālu būs iespējams jau no 20. novembra, bet pie skatītājiem tas nonāks nedēļu vēlāk.

Uz ekrāniem pie mums: 27.11.2020. (JRT mājaslapā)


Big Mouth

Lomās: Niks Krolls, Džons Muleinijs, Džesija Klaina, Džeisons Mancukass, Dženija Sleita, Freds Ārmisens, Maija Rūdolfa, Džordans Pīls

“Family Guy” autora Endrjū Goldberga, aktiera, komiķa un scenārista Nika Krolla, Marka Levina un Dženiferas Flaketas veidotais animācijas seriāls “Big Mouth”, kas stāsta par Krolla un Goldberga pašu pieredzi kā tīņiem, dzīvojot Ņujorkā, būs pamanījies jau aizdzīvoties līdz 4. sezonai. Seriāls diezgan atklāti un nekautrējoties runā par tādām tēmām kā pubertāte, sekss un viss pārējais, ar ko hormonāliem tīņiem ir pārņemti prāti. Tiem, kas jau ir seriāla fani, un tiem, kas par tādiem vēl tikai kļūs, mums ir labas ziņas – kopumā seriālam ir paredzētas vismaz sešas sezonas! Zīmīgi arī, ka pēc šīs, ceturtās, seriāla sezonas Dženiju Sleitu seriālā aizvietos Ajo Edebiri – šīs izmaiņas tika veiktas pēc vasarā notikušajiem “Black Lives Matter” protestiem (Sleitas ierunātā varone ir melnādaina).

Uz ekrāniem pie mums: 04.12.2020. (“Netflix”)


Servant

Lomās: Lorena Embrousa, Tobijs Kebels, Nella Taigera Frī, Ruperts Grints

Nu jau gads būs apkārt, kopš savu debiju piedzīvoja “Apple TV+” ambīcijām pilnā straumēšanas platforma. To, kā ar šīm ambīcijām ir gājis, to, lai viņi paši vērtē un lemj, jo mūs tomēr primāri interesē saturs. Un nu tad pamazām sāk parādīties arī pirms gada iesākto stāstu nākamās sezonas – vēl vienu raundu izpelnījās arī M. Naita Šjamalana veidotais, psiholoģiski baisais trilleris “Servant”, kas atgriezīsies janvāra vidū. Lai arī ne tas skaļākais no “Apple TV+” veikumiem, Šjamalana seriāls lēnā (dažuprāt, pārāk lēnā) gaitā izstāstīja ievelkošu, brīžiem šaušalas uzdzenošu stāstu – kaut kādā mērā ļoti šjamanalīgu, bet šoreiz labā nozīmē, kas allaž priecē. Tāpēc ar interesi gaidām arī nākamo sezonu – pirmo varat paspēt nobindžot vēl tagad, jo sēriju nav daudz, turklāt tās ir tikai ap pusstundu garas.

Uz ekrāniem pie mums: 15.01.2021. (“Apple TV+”)


Small Axe

Lomās: Letīcija Raita, Džons Bojega, Malači Kērbijs, Šons Pārkss, Alekss Dženingss, Džeks Laudens, Maikls Vords

Par britu režisora Stīva Makvīna (“12 Years a Slave”, “Hunger”, “Shame”) jaunāko projektu – antoloģijas tipa seriālu “Small Axe” – jau reiz runājām, bet minētais ir atkārtošanas vērts, it īpaši ņemot vērā, ka seriāls jau klauvē pie durvīm. Seriāls būtībā sastāvēs no piecām Makvīna režisētām filmām, kuras visas vieno darbības vieta un tēma – Londonas Vestindijas komūnas pārdzīvotais laika posmā no 1969. līdz 1982. gadam. Makvīna darbus kino fani nelaidīs garām neparko, un te nu iepriecinājums sanāks pieckāršīgs.

Uz ekrāniem pie mums: 20.11.2020. (“Amazon Prime Video”)


The Stand

Lomās: Džeimss Mārsdens, Ambera Hērda, Gregs Kinērs, Odesa Janga, Henrijs Zaga, Vupija Goldberga, Ezra Millers, Aleksandrs Skarsgārds, Nats Vulfs, Merilins Mensons, Hetera Greiema, Kliftons Kolinss juniors

Arvien, arvien tuvojas ar nepacietību gaidītā jaunā “The Stand” ekranizācija, par kuru jau esam runājuši iepriekš, tāpēc šorez garās runās neizplūdīsim. Klāt ir jauns treileris, kas nedaudz tuvāk mūs iepazīstina ar Vupijas Goldbergas māti Ebigeilu, kā arī Aleksandra Skarsgarda Rendelu Flagu. Džoša Būna vārds pie seriāla veidotājiem pēc viņa svaigākās filmas “The New Mutants” iznākšanas varbūt kādam liks nedaudz saviebties, bet dosim taču viņam vēl vienu iespēju, vai ne?

Uz ekrāniem pie mums: TJR