Treileri

Treileru krātuve – 20. oktobris

Šonedēļ treileru krātuvē jauna Rona Hovarda filma, Nikolasa Keidža kārtējās dīvainības, viens no pēdējiem Čadvika Bozmana veikumiem un karaliskās kaislības seriālā "The Crown"!

20.10.2020

Ikdienas skrējienā nav laika izsekot līdzi visiem treileriem, kas tiek izlaisti ik dienas lielos apjomos? Tad šis iknedēļas jauno treileru apkopojums būs tieši laikā – par to, kas tad interesants mūs gaida tuvākajā un reizēm arī ne tik tuvākajā, bet tomēr pārskatāmajā nākotnē gan uz lielajiem, gan uz mazajiem ekrāniem.

Filmas

Ammonite

Režisors: Frānsiss Lī
Lomās: Keita Vinsleta, Sērša Ronana, Fiona Šova, Džemma Džonsa

Pirms pāris gadiem režisors Frānsiss Lī pārsteidza pasauli ar savu pilnmetrāžas debijas filmu, iejūtīgo drāmu “God’s Own Country”, tāpēc kinomāni ar nepacietību gaidīja, pie kāda projekta Lī ķersies kā nākamā. Atbilde nu ir klāt – viņa otrā filma būs romantiskā drāma “Ammonite”, kas stāstīs par fosiliju kolekcionāri Mēriju Eningu, kura iepazīstas ar kādu jaunu sievieti, un abu starpā sāk rasties nopietnākas jūtas. Galvenajās lomās izvēlēts fantastisks aktrišu duets – Keita Vinsleta un Sērša Ronana. Šur tur jau pavīdējuši salīdzinājumi ar “Portrait of a Lady on Fire” – un tādu filmu mums nevar būt par daudz, piekritīsiet taču, vai ne?

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs (TJR)


Bruce Springsteen’s Letter to You

Režisors: Toms Zimnijs

Pirms pāris nedēļām mums tika piedāvāts neliels ieskats gaidāmajā dokumentālajā filmā par Brūsa Springstīna svaigākā albuma ierakstu, bet nu klāt ir arī pilntiesīgs treileris. Starp citu, filma iznāks vienā dienā ar pašu albumu – tā ka Springstīna faniem gaidāmi dubultsvētki!

Uz ekrāniem pie mums: 23.10.2020. (“Apple TV+”)


The Christmas Chronicles 2

Režisors: Kriss Kolumbuss
Lomās: Kurts Rasels, Goldija Hona, Džulians Denisons, Tairīss Gibsons, Dārbija Kempa, Džūda Lūiss

“Netflix” Ziemassvētku filmu lavīna turpinās – šogad mūs gaidīs arī turpinājums 2018. gadā iznākušajai svētku komēdijai “The Christmas Chronicles”, kur diviem bērniem kopā ar Ziemassvētku vecīti pēc negadījuma ar kamanām ir jāglābj Ziemassvētki. Šeit ievērības cienīgi bija divi fakti – galvenajā jeb Ziemassvētku vecīša lomā ir pats Kurts Rasels, bet filmas režijas darbu ir uzņēmies Kriss Kolumbuss, kurš ir izveidojis vienu no absolutajām šo svētku klasikām “Viens pats mājās”. Abi būs atpakaļ arī filmas turpinājumā, kur Raselam vēl piebiedrosies arī Ziemassvētku vecīša kundze Goldijas Honas jeb Rasela dzīvesbiedres arī reālajā pasaulē veidolā. Nu, mīlīgi, vai tad ne?

Uz ekrāniem pie mums: 25.11.2020. (“Netflix”)


The Empty Man

Režisors: Deivids Praiors
Lomās: Džeimss Badžs Deils, Marina Airlenda, Stīvens Rūts, Rons Kanada, Roberts Aramaijo, Džoels Kortnijs

Kā jau daudz kas cits šogad, arī filma “Candyman” beigu beigās tika pārcelta uz nākamo gadu, bet tā vietā tad mums vēl šogad tiks piedāvāts… “The Empty Man”! Noteikumi šeit ir nedaudz citādi, bet princips paliek tas pats – ja veiksiet noteiktu rituālu, tad piesauksiet ļaunumu, no kura pēc tam nebūs nemaz tik viegli atkratīties. “The Empty Man” par sliktu gan diemžēl runā divas lietas – pirmkārt, filma tika uzfilmēta vēl 2017. gadā un ir marinējusies kaut kur “Fox” studijas plauktos, un, otrkārt, tā ir ielikta “Death on the Nile” sākotnējā iznākšanas datumā (jaunais Puaro tika atzīts par gana svarīgu, lai pārceltu pavisam prom no šī gada, bet šī filma… ne).

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Fireball: Visitors from Darker Worlds

Režisori: Verners Hercogs, Klaivs Openhaimers

Verners Hercogs turpina būt ļoti ražīgs dokumentālo filmu veidotājs. Šoreiz kopā ar vulkanologu Klaivu Openhaimeru, ar kuru Hercogs jau reiz sadarbojās pie filmām “Encounters at the End of the World” un “Into the Inferno”, Hercogs ir ķēries klāt meteorītu izpētei – filma stāstīs par to, kā meteorīti ir ietekmējuši gan mūsu planētu, gan arī dzīvi uz tās. Noteikti neiztiksim bez Hercogam tik raksturīgā ekscentriskuma, bet par vienu gan varam būt droši – viņš savas dokumentālās filmas veido ar patiesu aizrautību, tā ka garlaicīgi nebūs, it īpaši režisora jau esošajiem cienītājiem.

Uz ekrāniem pie mums: 13.11.2020. (“Apple TV+”)


Hillbilly Elegy

Režisors: Rons Hovards
Lomās: Eimija Adamsa, Glena Klouza, Gabriels Baso, Heilija Beneta, Frīda Pinto, Bo Hopkinss

Rona Hovarda jaunākajā filmā “Hillbilly Elegy” satiksies divas aktrises, kuru attiecības ar “Oskara” balvu labi raksturo teiciens “always the bridesmaide, never the bride” – gan Eimija Adamsa, gan Glena Klouza vairākkārt ir bijušas ļoti tuvu “Oskara” iegūšanai (Adamsai 6 nominācijas, Klouzai – 7), bet zeltītā statuete ne reizi nav piešķirta nevienai no viņām. Iespējams, ka situāciju mainīs tieši “Hillbilly Elegy”, kur abas tikušas pie potenicāli ļoti iespaidīgām lomām – filma stāstīs par kādu jaunieti, kurš ir spiests atgriezties mājās pie savas mātes Bevas (Adamsa), kura cīnās ar atkarībām, un atgriešanās dzimtajā pilsētā atsauc atmiņā arī savdabīgo puiša vecmāmiņu (Klouza), kura zēnu uzaudzināja. Filma ir balstīta uz patiesa stāsta – Dž. D. Vānsa autobiogrāfijas “Hillbilly Elegy: A Memoir of a Family and Culture in Crisis”.

Uz ekrāniem pie mums: 24.11.2020. (“Netflix”)


I’m Your Woman

Režisore: Džūlija Hārta
Lomās: Reičela Brosnahena, Arinzē Kīns, Mārša Stefānija Bleika, Bils Heks, Frenkijs Feisons

Aktrisi Reičelu Brosnahenu, visticamāk, daudzi no jums vislabāk pazīs kā apbrīnojamu misis Midžu Meizelu no “Amazon Prime Video” seriāla “The Marvelous Mrs. Maisel”, kurā Brosnahena atveido mājsaimnieci, kura pagājušā gadsimta 50. un 60. gados sapņu kļūt par stendapa komiķi. Pastāvīgais un atzītais darbiņš seriālā Brosnahenai ir ļāvis pievērsties arī kam interesantam pārējā laikā – tostarp gaidāmajai filmai “I’m Your Woman”, kurā aktrise šoreiz aizceļos uz 70. gadiem, atveidojot kādu sievieti, kura ir spiesta kopā ar savu bērnu bēguļot viņas vīra pastrādāto noziegumu dēļ. Filmas režisore – Džūlija Hārta, kura scenāriju sarakstīja kopā ar vīru Džordanu Horovicu, kuru vislabāk zinām kā producentu un cilvēku, kurš ieviesa kārtību skandalozajā “Oskaru” ceremonijā, kur viņa producētā “La La Land” tika kļūdaini pasludināta kā “Labākās filmas” balvas ieguvēja.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Jiu Jitsu

Režisors: Dmitrijs Logotetiss
Lomās: Nikolass Keidžs, Alans Musī, Frenks Grillo, Džudžu Čana, Tonijs Džā

Svaigs papildinājums pavisam īpašajam kino apakšžanram – Nikolasa Keidža filmas, kurās Nikolass Keidžs uzvedas kā Nikolass Keidžs. Diez vai te ir vērts kaut ko stāstīt par sižetu, jo, būsim godīgi, ne jau tā dēļ mēs šīs filmas skatāmies – mēs tās skatāmies, lai noskaidrotu, kādas aktieriskas ēverģēlības šoreiz būs sastrādājis Keidžs. “Jiu Jitsu”, kas, kā jau nosaukums saka priekšā, būs cīņas mākslas filma, kurai papildus piešķirts arī fantāzijas elementu piesitiens, un, lai būtu vēl interesantāk, klopēties grasās ne tikai Keidžs, bet arī Frenks Grillo, kas jau izklausās pavisam daudzsološi (ja ne gluži kvalitātes, tad vispārēja vājprāta ziņā).

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Jungleland

Režisors: Makss Vinklers
Lomās: Džeks O’Konels, Čārlijs Hanems, Džesika Bārdena, Džonatans Meidžorss

Kaut kā sen nebijām neko dzirdējuši par Džeku O’Konelu, vai ne? Nav tā, ka viņš ir sēdējis pilnīgi bez darba, bet savulaik viens no daudzsološākajiem jaunajiem aktieriem pēdējā laikā bija nedaudz pieklusis. Drīzumā viņš būs atpakaļ ar jaunu filmu, dramatisko stāstu “Jungleland”, kura centrā būs divi brāļi Stens (Čārlijs Hanems) un Laions (O’Konels), kuri abi ir iesaistīti nelegālās boksa cīņās. Bokss, it sevišķi nelegālas padarīšanas, kur ir iesaistīti arī krimināli elementi, jau izsenis ir bijusi sulīga augsne pamatīgi dramatiskiem stāstiem, tā ka O’Konelam te noteikti būs kur izpausties.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Kino un mēs

Režisors: Matīss Kaža
Lomās: Andris Keišs, Egons Dombrovskis, Jānis Skutelis

Novembra sākumā jaunums gaidāms arī pašmāju kino lauciņā, bet šoreiz tādā netipiskā veidā – filma “Kino un mēs” dažiem skatītājiem jau būs pazīstama kā izrāde, kuru bija iespējams noskatīties fesivāla “RojaL” laikā jūlija nogalē, bet nu šis savā ziņā eksperimentālais veikums nonāks arī līdz kino ekrāniem. Šajā, kā tā tiek dēvēta, filmizrādē aktieri Andris Keišs, Egons Dombrovskis un Jānis Skutelis pēta un izdzīvo iemīļotu padomju laikā tapušu filmu aizkulises, mēģinot saprast, kā šīs filmas laika gaitā kļuva tik iecienītas un tādas ir joprojām.

Uz ekrāniem pie mums: 06.11.2020. (kinoteātros)


Ma Rainey’s Black Bottom

Režisors: Džordžs K. Vulfs
Lomās: Viola Deivisa, Čadviks Bozmans, Glins Tērmens, Kolmans Domingo, Maikls Potss, Teilora Peidža

Vēl pavisam nesen mūs visus satrieca ziņas par traģisko un absolūti negaidīto aktiera Čadvika Bozmana nāvi. Aktiera noteikti ļoti pietrūks, bet drīzumā mums būs vēl vismaz viena iespēja izbaudīt viņa talantu filmā “Ma Rainey’s Black Bottom”. Tā būs balstīta uz Augusta Vilsona lugas ar tādu pašu nosaukumu un stāstīs par blūza dziedātāju Ma Reiniju, kura bija pazīstama kā “Mother of Blues”, un viņas mūzikas ieraksta sesiju Čikāgā 20. gadsimta 20. gados. Galvenajā lomā redzēsim Violu Deivisu, savukārt Bozmans atveidos trompetes spēlētāju Leviju, kurš kopā ar citiem piedalījās šajā ierakstā. Starp citu, viens no filmas producentiem ir Denzels Vašingtons, kuram ar Augusta Vilsona darbiem ir ievērojama pieredze – viņš pirms dažiem gadiem tieši kopā ar Deivisu ekranizēja citu Vilsona lugu “Fences” (kuras teātra uzvedumā abi bija piedalījušies vēl iepriekš). Turklāt Vašingtonam ar “Netflix” ir pamatīgi plāni vēl arī turpmākām Vilsona darbu ekranizācijām – kopumā ir plānots izveidot veselas 9 (!) filmas.

Uz ekrāniem pie mums: 18.12.2020. (“Netflix”)


Soul

Režisors: Pīts Dokters
Lomās: Džeimijs Fokss, Tīna Feja, Questlove, Filīša Rašada, Davīds Digss, Andžela Baseta, Greiems Nortons, Ričards Ajoade, Alise Braga

Izskatās, ka Pīts Dokters ir “Pixar” lielākais eksperts skatītāju aizkustināšanā līdz asarām (un šādu ekspertu “Pixar” studijā ir ne mazums) – viņa kontā jau ir “Monsters Inc.”, “Up” un “Inside Out”, un drīzumā šim sarakstiņam viņš pievienos arī “Soul”. Ja “Inside Out” parakņājās cilvēku prātos un emocijās, tad “Soul” nebaidīsies rakties vēl dziļāk un nopietnāk, šoreiz ķeroties klāt mūsu dvēseļu izpēti. Ja nu kādam vēl bija šaubas, ka “Pixar” animācijas filmas ir domātas visu vecumu skatītājiem, tad Doktera veikumi šo priekšstatu noteikti salauzīs. Gaidām sirdi plosošus un emocionālus pārdzīvojumus arī šeit – vismaz pirmās atsauksmes liecina, ka Dokters kārtējo reizi ir trāpījis simtniekā. Starp citu, mūsu platuma grādos filmu būs iespējams izbaudīt kino (ja, protams, kinoteātri decembrī būs vaļā).

Uz ekrāniem pie mums: 25.12.2020. (kinoteātros)


Sylvie’s Love

Režisors: Jūdžīns Ešs
Lomās: Tesa Tompsone, Namdi Asomuga, Adža Naomi Kinga, Eva Longorija, Lānss Rediks

Lai gan filma “Sylvie’s Love” idejiskā līmenī ir eksistējusi jau vismaz kopš 2014. gada, kad tika izziņots šis projekts, tā teju izskatās kā alternatīva “La La Land” (pat izmantotais fonts nosaukumā ir līdzīgs), šoreiz tikai ar vēl vairāk džezu un melnādainiem aktieriem galvenajās lomās. Filma stāstīs par diviem draugiem, kuri 1957. gada vasarā iepazīstas un iemīlas, taču abu ceļu pēc tam pašķiras – Silvija grib kļūt par TV producenti, savukārt Roberts ir saksofonists džeza kvartetā. Pēc vairākiem gadiem abi satiekas, un, lai gan dzīves apstākļi abiem ir krietni mainījušis, jūtas vienam pret otru patiesībā nekur nav pazudušas… “Sylvie’s Love” pirmizrādi piedzīvoja vēl šī gada Sandēnsas kino festivālā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Uncle Frank

Režisors: Alans Bols
Lomās: Pols Betanijs, Sofija Lilisa, Pīters Makdisi, Stīvs Zāns, Džūdija Grīra, Margo Martindeila, Stīvens Rūts, Luisa Smita

Alans Bols savas karjeras laikā ir sarakstījis tikai trīs filmas (ieskaitot “Uncle Frank”), bet, ja tava pirmā sarakstītā filma bija “American Beauty”, tad ir absolūti garantēts, ka taviem turpmākajiem darbiem ar interesi sekosim līdzi vēl ilgu, ilgu laiku. Bols, protams, aktīvi ir darbojies TV lauciņā – viņa kontā ir tādi labi zināmi seriāli kā “Six Feet Under” un “True Blood”, tāpēc saprotams, ka filmām tik daudz laika nav atlicis. Taču drīzumā būs klāt “Uncle Frank” – komēdijdrāma, kuras darbība norisinās 70. gados un kura stāstīs par kādu tīneidžeri, kura pamet mājas un dodas dzīvot pie sava mīļotā tēvoča Frenka Ņujorkā, kur viņa uzzina, ka tēvocis patiesībā ir gejs un to gadiem ilgi ir slēpis no savas ģimenes.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Wander Darkly

Režisore: Tara Miela
Lomās: Sjenna Miller, Djego Luna, Beta Grānta, Eimija Karero, Torijs Kitlss, Vanesa Baiere

“Wander Darkly” ir vēl viena no Sandēnsas kino festivāla atceļojusi filma, šoreiz ar intriģējoši sapņainu un dramatisku piesitienu. Pēc tam, kad pāris Adriana (Sjenna Millere) un Mateo (Djego Luna) nonāk negadījumā, abi attopas sirreālās situācijās, izdzīvojot pārā kopīgos brīžus, atmiņas, mīlestību un arī traumas. Filma esot sagādājusi īpaši interesantu lomu Millerei, kura pēdējos gados ik pa brīdim uzpeld dažādās otrā plāna lomās trilleros un drāmās, bet pie tādas īstas teikšanas tiekot salīdzinoši retāk.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

The Crown

Veidotājs: Pīters Morgans
Lomās: Olīvija Kolmane, Tobiass Menzijs, Helēna Bonema Kārtere, Bens Danielss, Mariona Beilija, Erina Dohertija, Džošs O’Konors, Emeralda Fenela, Čārlzs Dēnss, Emma Korina, Džiliana Andersone

Ja trešā “The Crown” sezona galvenokārt mums ļāva pierast pie jaunā aktieru sastāva (atgādināsim, ka Pīters Morgans ir iecerējis kopumā sešas sezonas, ik pēc divām nomainot visus galvenos aktierus uz citiem, nākamās paaudzes pārstāvjiem), tad pēc šī ieskrējiena ceturtā sezona jau būs klāt ar jaunu munīciju. Šīs sezonas divas galvenās intrigas ir dāmu rokās – šosezon tiksim iepazīstināti ar lēdiju Diānu Spenseri, kura pārtaps par princesi Diānu (tiksim arī pie ilgi gaidītā leģendāro kāzu atainojuma ar visu tikpat leģendāro kleitu), kā arī “dzelzs lēdiju” Mārgaritu Tečeri (allaž lieliskā Džiliana Andersone). To, kas tieši notiks, visi jau vairāk vai mazāk zinām, tāpēc šeit, kā jau tas bijis no seriāla sākuma, galvenais būs izpildījums – un Morgans jau ir pierādījis, ka zina, ko dara. Gaidām šo sezonu un tad jau arī nākamās divas, kur pie teikšanas tiks Imelda Stontone, Džonatans Praiss, Leslija Manvila un Elizabete Debiki.

Uz ekrāniem pie mums: 15.11.2020. (“Netflix”)


The Mandalorian

Veidotājs: Džons Favro
Lomās: Pedro Paskāls, Džīna Karano, Džankarlo Esposito, Rosario Dosone, Keitija Sakofa

Kamēr vēl tikai gaidām “Disney+” parādīšanos Latvijā, viens no šīs straumēšanas platformas lielākajiem hitiem (droši vien jau, ka vislielākais) “The Mandalorian” drīzumā piedzīvos jau otro sezonu. Un, protams, līdzi, Pedro Paskāla (vai viņa kaskadiera) padusē pasists, būs arī “The Child”, kuru vislabāk gan zinam ar neoficiālo, interneta piešķirto apzīmējumu “Baby Yoda”. Bet, ja jūs satrauc tas, ka līdz brīdim, kad “Disney+” būs pieejams arī pie mums, viss šajā seriālā jau sen būs izspoilots GIFos un citur, tad velti – aktieris Džankarlo Esposito nesen intervijās pastāstīja, ka viss tā “pa riktīgo” tikai sākšot notikt 3. un 4. sezonā, tā ka visu vēl paspēsim.

Uz ekrāniem pie mums: TJR (jeb kad pie mums būs pieejams “Disney+”)


The Underground Railroad

Veidotājs: Berijs Dženkinss
Lomās: Tuso Mbedu, Čeiss V. Dilons, Ārons Pjērs, Džoels Edžertons, Deimons Herimens, Viljams Džeksons Hārpers, Ambera Greja, Lilija Reiba

Viens no absolūti gaidītākajiem topošajiem TV seriāliem ir Berija Dženkinsa veidotā ekranizācija ārkārtīgi populārajam romānam “The Underground Railroad”, ko sarakstīja Kolsons Vaitheds. Stāsts iedomājas alternatīvu realitāti, kurā tā dēvētais pazemes dzelzceļš (“Underground Railroad”), kas 19. gadsimtā bija slepenu ceļu un slēptuvju tīkls, kurā abolicionisti palīdzēja aizbēgušiem vergiem nonākt drošībā, šeit eksistē kā reāls dzelzceļš. Grāmata tika pie kaudzes apbalvojumu, tostarp Pulicera balvas, un tas bija tikai laika jautājums, kad tā tiktu ekranizēta. Tā pie skatītājiem nonāks seriāla formātā, un režijas krēslā būs sēdies pats Berijs Dženkinss (“Moonlight”, “If Beale Street Could Talk”), tā ka gaidām kaut ko fantastisku. Filmēšana tik tikko ir noslēgusies, tā ka līdz seriālam būs vēl nedaudz jāpaciešas – pagaidām konkrēta iznākšanas datuma vēl nav.

Uz ekrāniem pie mums: TJR (bet tas būs skatāms “Amazon Prime Video”)