Treileri

Treileru krātuve – 25. novembris

Laiks treilerim – šoreiz gan šis tas no "young adult" piedāvājuma, gan animācijas filmas, gan arī supervaroņi (jo kā gan bez tiem?)!

25.11.2020

Lai cik tas būtu neticami – šonedēļ treileros nav nevienas pašas Ziemassvētku filmas! Iespējams, ka tās jau ir izreklamētas iepriekš, bet tāpat pārsteidzoši. Toties ir dažādi citi labumi, tāpēc ķeramies tiem klāt.

Filmas

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

Režisors: Frenks Māršals

Par gaidāmo grupas “The Bee Gees” dokumentālo filmu jau nedaudz runājām iepriekš, kad iznāca filmas pirmais treileris, tāpēc garos paskaidrojumos šoreiz neieslīgsiem – tie, kas grupu zina un ir tās cienītāji, tad jau arī paši visu sapratīs. Svaigākajā treilerī tiek atrādīti ne tikai arhīva materiāli, bet arī mūslaiku mūziķi, kuri ir pieaicināti filmai padalīties ar saviem iespaidiem gan par grupu (Kriss Mārtins, Džastins Timberleiks), gan to, kā vispār ir sadarboties muzikālā apvienībā ar brāļiem (Noels Galagers, Niks Džonass).

Uz ekrāniem pie mums: tad jau redzēs (TJR)


The Boss Baby: Family Business

Režisors: Toms Makgrats
Lomās: Aleks Boldvins, Džeimss Mārsdens, Eimija Sedarisa, Eva Longorija, Džimijs Kimmels, Līsa Kudrova, Džefs Goldblums

Nākamgad uz ekrāniem ar jauniem terora darbiem atgriezīsies Bēbis Boss, kur, kā jau tas šādos sīkvelgadījumos parasti notiek, ir gaidāma ģimenes ekspansija, jauni bēbji bosi un citas ēverģēlības. Nav tā, ka pirmā filma bija ļoti apjūsmota, bet tā pamanījās nopelnīt vairāk nekā pusmiljardu ASV dolāru visā pasaulē, tā ka lielā ekrāna sīkvels bija neizbēgams (tikmēr “Netflix” ir pieejams jau četru sezonu garš seriāls par šo pašu tēmu, lielākoties gan ar pilnīgi citu aktieru sastāvu – jo Aleks Boldvins taču neies niekoties ar tādām lietām).

Uz ekrāniem pie mums: 26.03.2021. (kinoteātros)


Chaos Walking

Režisors: Dags Laimans
Lomās: Toms Holands, Deizija Ridlija, Madss Mikelsens, Demians Bičirs, Sintija Erivo, Niks Džonass, Deivids Ojelovo

“Chaos Walking” ar diezgan lielu pārliecību varam dēvēt par Holivudas rūpju bērnu – filma, kas ir balstīta uz neskaitāmu lasītāju iemīļotās Patrika Nesa “Chaos Walking” triloģijas pirmās grāmatas “The Knife of Never Letting Go”, tika uzfilmēta jau pirms veseliem trim gadiem, taču tā arī līdz šai baltai dienai nav piedzīvojusi pirmizrādi. Liktenīgais mirklis gan, šķiet, nu jau ir reāli sataustāms – oriģināli plānotā pirmizrāde 2019. gada 1. martā nenotika, jo vajadzēja pārfilmēt materiālu, taču nu mums tiek solīts, ka filma pie skatītājiem it kā nonāks 2021. gadā. Šāda kavēšanās nekādu lielo iedrošinājumu, protams, nesniedz, taču ir vērts atcerēties, ka režisors Dags Laimans visnotaļ haotiski (no pun intended) uzņēma arī “Edge of Tomorrow”, un mēs zinām, cik lieliski tas viss tomēr beidzās, tā ka cerību neatmetam!

Uz ekrāniem pie mums: TJR (kinoteātros)


Life in a Year

Režisors: Mitja Okorns
Lomās: Kāra Delevinja, Džeidens Smits, Nia Longa, Kuba Gudings juniors, RZA

Te, lūk, papildinājums filmu žanram, kas saucas “viens no piemīīgā pārīša ir slims ar nedziedināmu slimību, kas nozīmē, ka šai personai laiks šaisaulē ir limitēts”. Šoreiz to piedāvās slovēņu režisors Mitja Okorns, kurš savai debijai Holivudā ir atradis diezgan spēcīgu aizmuguri – viņa filmā redzēsim Kāru Delevinju (drīzumā mirstošās meitenes lomā) un Džeidenu Smitu, kurš atveidos meitenes puisi, kurš nolemj viņai atlikušā viena gada laikā sagādāt veselas dzīves vērtus piedzīvojumus. Savukārt pie producentu vārdiem atradīsiet Džeidena vecākus – Vilu Smitu un Džeidu Pinketu Smitu, tā ka nekāda niekošanās te nebūs.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Little Fish

Režisors: Čads Hārtigans
Lomās: Olīvija Kuka, Džeks O’Konels, Rauls Kastiljo, Soko

Drīzumā mūs biezā slānī gaidīs dažnedažādas COVID-19 filmas un seriāli (par to nešaubāmies), bet nekur jau neizpaliks arī citi vīrusi! Tā, piemēram, filmas “Little Fish” centrā būs atmiņu degradējošs vīruss, kā rezultātā kādam pārim būs ārkārtīgi grūti saglabāt savas attiecības. Premise visnotaļ interesanta (un ne tik šaubīga kā “Songbird” COVID-23 ideja), turklāt galvenajās lomās ļoti simpātisks duets – Olīvija Kuka un Džeks O’Konels, kurus darbībā redzēt allaž ir interesanti.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Music

Režisore: Sia
Lomās: Keita Hadsone, Medija Zīglere, Leslijs Odoms juniors, Bens Švarcs, Džuljeta Luisa

2021. gadā kinematogrāfisku prieku saviem faniem ir nolēmusi sagādāt labi pazīstamā dziedātāja Sia, kura pati ir sarakstījusi, režisējusi un, protams, muzikāli pavadījusi filmu “Music”, kas stāstīs par kādu sievieti, kurai nākas uzņemties rūpes par viņas autistisko māsu. Tikko pēc treilera iznākšanas Sia gan jau dabūja tā kārtīgi norauties par to, ka meitenes, kurai piemīt autisms, lomai viņa ir izvēlējusies Mediju Zīgleri. Dejotāja un nu jau arī aktrise Zīglere jau sen ir bijusi redzama Sias dziesmu videoklipos, tajos parādoties kā sava veida Sias avatars, tāpēc fakts kā tāds, ka viņa būs filmā, diez vai kādu pārsteidz, taču tas, ka tieši šī loma netika uzticēta autistiskai aktrisei, ne vienam vien ir atstājis rūtguma piegaršu (turklāt Sias tvīti pēc treilera iznākšanas un kritikas saņemšanas situāciju nu nekādi nevērsa par labu).

Uz ekrānie pie mums: TJR


One Night in Miami

Režisore: Redžīna Kinga
Lomās: Kingslijs Bens-Adirs, Īlaijs Gorī, Aldiss Hodžs, Leslijs Odoms juniors, Lānss Rediks, Nikolete Robinsone, Bo Bridžess

Aktieru, kas pārkvalificējas arī par režisoriem, rindas drīzumā papildinās arī “oskarotā” un vienkārši lieliskā aktrise Redžīna Kinga, kuras pilnmetrāžas debijas filma “One Night in Miami” gaidāma jau pavisam drīz. Filma ir balstīta uz lugas ar tādu pašu nosaukumu, un tā stāsta par izdomātu tikšanos četru vīru – Malkolma X, Muhameda Ali, amerikāņu futbolista Džima Brauna un dziedātāja Sema Kuka – starpā 1964. gada februārī. “One Night in Miami” pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas kino festivālā, kur saņēma ļoti labas atsauksmes, kas liek domāt, ka mums ir jauns režijas talants, kuram pievērst uzmanību nākotnē (pagaidām filmai vairāk nekā respektabli 97% “svaiga” reitinga vietnē “Rotten Tomatos”).

Uz ekrāniem pie mums: 15.01.2021. (“Amazon Prime Video”)


Tom & Jerry

Režisors: Tims Storijs
Lomās: Hloja Greisa Moreca, Maikls Penja, Robs Dileinijs, Kolins Džosts, Kens Džongs

2021. gadā uz lielajiem ekrāniem atgriezīsies viens no neskaitāmu paaudžu iecienītākajiem kaitnieku duetiem – kaķis Toms un pele Džerijs, joprojām iestrēguši nebeidzamā… nu, kaķa un peles sāncensībā. Filma būs veidota kā animācijas un “live action” hibrīds (līdzīgi kā “Who Framed Roger Rabbit”, kas ir viens no spožākajiem piemēriem šādai pieejai, tā ka latiņa ir uzstādīta diezgan augstu), kas nozīmē, ka Toms un Džerijs varēs ļauties saviem piedzīvojumiem raksturigajai uzspēlētajai vardarbībai, bet filmas veidotāji tajā pašā laikā var arī pieaicināt kādu pazīstamu seju citās lomās, lai interesanti ir visiem. To, vai ar nostalģijas faktoru vien šoreiz pietiks, uzzināsim nākamgad.

Uz ekrāniem: TJR (kinoteātros)


We Can Be Heroes

Režisors: Roberts Rodrigess
Lomās: Prijanka Čopra, Kristians Sleiters, Pedro Paskāls, Sungs Kangs, Boids Holbruks

Grūti iedomāties, vai uz pasaules tik tiešām bija kāds, kas no visas sirds būtu gaidīijs sīkvelu 2005. gadā iznākušajai Roberta Rodrigesa bērnu filmai “The Adventures of Sharkboy and Lavagirl”, bet te nu mēs esam – sīkvels būs, vai nu to gribam vai ne. Pilnīgi noteikti to grib pats Rodrigess, kurš jau sen ir režisors, kurš dara tikai un vienīgi to, ko viņam pašam sirds kāro, un viņu arī zinām kā filmu veidotāju, kuram jau sen ir paticis miksēt filmas pieaugušo auditorijām (“Sin City”, “El Mariachi”) ar niekiem bērniem. Diemžēl jau tagad ir zināms, ka sīkvelā neredzēsim oriģinālo Haizivjzēnu Teiloru Lautneru, kurš esot bijis “aizņemts” (ar ko?), tā ka – kāda jēga vispār?

Uz ekrāniem pie mums: 01.01.2021. (“Netflix”)


Wonder Woman 1984

Režisore: Petija Dženkinsa
Lomās: Gala Gadota, Kriss Pains, Kristena Viga, Pedro Paskāls, Robina Raita, Konija Nīlsena

Ilgi, ilgi “Wonder Woman 1984” vēl turējās globālajās kino kalendāros kā tāds pēdējais šī gada blokbāsteru bastions, līdz pat arī Brīnumsievietes aizsardzībai nācās piekāpties COVID-19 priekšā – pagājušonedēļ tika paziņots, ka filma ASV būs skatāma, jā, kinoteātros, kas būs tobrīd vaļā, bet tā vienlaikus tiks izrādīta “HBO Max” platformā (par to arī parunājām podkāstā). Tā kā pie mums šī straumēšanas platforma nav pieejama, tad mūsu platuma grādos filma tomēr būs skatāma kinoteātros – jautājums par to, kad tas notiks, pagaidām gan vēl paliek atklāts, jo tas būs atkarīgs no ierobežojumiem un līdz ar to arī kinoteātru kā tādu vispārējās pieejamības.

Uz ekrāniem pie mums: TJR (kinoteātros)


Zack Snyder’s Justice League

Režisors: Zaks Snaiders
Lomās: Bens Afleks, Gala Gadota, Henrijs Kavils, Ezra Millers, Džeisons Momoa, Rejs Fišers, Eimija Adamsa, Džeremijs Aironss, Ambera Hērda

Diez vai ir iespējams pateikt kaut ko tādu par gaidāmo Zaka Snaidera īsto “Justice League” versiju, kas jau nebūtu pateikts – tostarp mūsu pašu vidū. Atliek vien gaidīt, kad tad filma būs pabeigta un nonāks pie skatītājiem, kad arī noskaidrosim, vai viss haips būs bijis tā vērts. Tikmēr Snaiders, šķiet, viens pats uztur sociālo tīklu “Vero”, kur saviem sekotājiem piedāvāja arī melnbaltu treilera versiju, savukārt “HBO Max” kanālos skatāma krāsu versija, bet vismaz šoreiz to laikam “YouTube” neizdzēsīs ārā, jo treilerī dzirdamās dziesmas lietošanas atļaujas esot beidzot sakārtotas (sākotnēji nebija, kā rezultātā oriģinālais treileris no “YouTube” platformas bezceremoniāli tika aizvākts – gadās arī spožajiem un varenajiem!).

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

The Wilds

Lomās: Sofija Ali, Sāra Pidžena, Dženna Kloza, Erana Džeimsa, Reičela Grifitsa

Tiem, kam dzīvē joprojām pietrūkst seriāla “Lost” mistērijas (un arī frustrācijas, ko nu tur liegties), iespējams, pie sirds varētu iet drīzumā gaidāmais “Amazon Prime Video” oriģinālseriāls “The Wilds”, kam vismaz uzstādījuma līmenī velkamas dažas paralēles ar leģendāro (vai bēdīgi slaveno, atkarīgs, kā uz to skatāties) Deimona Lindelofa un Dž. Dž. Abramsa seriālu. “The Wilds” stāstīs par grupiņu meiteņu, kuras, kā, iespējams, jau uzminējāt, pēkšņi attopas uz vientuļas salas, atrautas no pārējās civilzācijas. Kā viņas tur nokļuva, kāpēc viņas tur nokļuva, un kā viņām ies, cenšoties sadzīvot vienai ar otru, uzzināsiet seriāla gaitā – nekāda nejaušība jau tā nebūs, ka viņas tur tā visas sagadījās…

Uz ekrāniem pie mums: 11.12.2020. (“Amazon Prime Video”)