Treileri

Treileru krātuve – 27. oktobris

Šonedēļ treileros uzdarbojas aizņemtākais cilvēks Holivudā Raiens Mērfijs, mazā raganiņa Sabrina, jauna "Disney" animācijas filma un daudz kas cits!

27.10.2020

Ikdienas skrējienā nav laika izsekot līdzi visiem treileriem, kas tiek izlaisti ik dienas lielos apjomos? Tad šis iknedēļas jauno treileru apkopojums būs tieši laikā – par to, kas tad interesants mūs gaida tuvākajā un reizēm arī ne tik tuvākajā, bet tomēr pārskatāmajā nākotnē gan uz lielajiem, gan uz mazajiem ekrāniem.

Filmas

Audrey

Režisore: Helēna Kouna

Odrija Hepbērna ir aktrise, kuru nekautrējoties un ne mirkli nešauboties varam dēvēt par ikonu – kādu no viņas filmām būs redzējis ikviens, un, viņas vārdam izsakot, ikvienam arī uzreiz acu priekšā parādīsis viņas raksturīgais smalkais tēls. Dokumentālā filma “Audrey” ļaus iemīļoto aktrisi iepazīt no jauna un vēl tuvāk, pastāstot par viņas dzīvi un sasniegumiem un atklājot faktus, kurus, iespējams, līdz šim nebūsiet zinājuši. Filmā dalību ņēma Hepbērnai tuvi cilvēki – viņas dēls, mazmeita, draugi un kolēģi, tā ka par autentiskumu šoreiz uztraukties nevajadzētu.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Dolly Parton’s Christmas on the Square

Režisore: Debija Alena
Lomās: Dollija Pārtone, Kristīne Baranski, Trīts Viljamss, Dženifera Lūisa

Grūti pateikt, cik populāra mūsu platuma grādos ir leģendārā kantrī dziedātāja Dollija Pārtone, bet to, ka vismaz pāris viņas dziesmas arī pie mums būs dzirdējis ikviens, varam apgalvot diezgan droši. Ja arī pie mums ir kādi kvēlāki viņas fani, tad tiem “Netflix” kopā ar dziedātāju drīzumā sagādās patiesi lielisku Ziemassvētku dāvanu, jo viens no “Netflix” bezgalīgā svētku filmu klāsta piedāvājumiem būs muzikālais stāsts “Dolly Parton’s Christmas on the Square”. Par sižetu te diez vai ir vērts runāt, galvenais ir tas, ka filma piedāvās veselas 14 jaunas Dollijas Pārtones dziesmas.

Uz ekrāniem pie mums: 22.11.2020. (“Netflix”)


Dreamland

Režisors: Mailzs Džoriss-Peirafits
Lomās: Margo Robija, Treviss Fimmels, Garets Hedlunds, Kerija Kondona, Finns Kols, Lola Kirke

Nu jau pāris gadus aktrise Margo Robija ļoti aktīvi darbojas arī producēšanas lauciņā, pati attīstot projektus, kas viņai šķiet interesanti. Viens no tiem ir arī dramatiskais trilleris “Dreamland”, kas stāstīs par kādu jaunieti, kurš nejauši sastop banku aplaupītāju. Izklausās pēc diezgan klasiska stāsta, vai ne? Šeit gan āķis tāds, ka banku aplaupītāja ir dāma – ierastās dzimumu lomas šāda tipa stāstos ir apgrieztas otrādi. Nedaudz bažas gan rada fakts, ka filma pēc pirmizrādes pagājušā gada Tribekas filmu festivālā ir stāvējusi uz plaukta un krājusi putekļus vairāk nekā gadu (tā tika uzņemta nu jau šķietami tik tālajā 2017. gadā), bet, nu, redzēsim.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Embattled

Režisors: Niks Sarkisovs
Lomās: Stīvens Dorfs, Darens Manns, Kolins Makena, Elizabete Rīzere

Pirms nedēļas mums jau bija viens ieskats gaidāmā boksa drāmā, kura centrā bija divi brāļi. Šonedēļ varam ielūkoties citā cīņas sporta drāmā “Embattled”, kur konflikts risināsies tēva un dēla starpā. Dēls arī grib pievērsties sava tēva karjerai kā MMA cīkstonim, taču citās jomās (attiecībās ar savējiem) tēvu gluži kopēt negribētos. Vienā no galvenajām lomām – Stīvens Dorfs, kurš tieši pirms 10 gadiem piedzīvoja sava veida “comeback” Sofijas Kopolas filmā “Somewhere”, bet kopš tā laika tieši kino jomā neko tādu ļoti ievērojamu nav sadarījis (toties “True Detective” faniem viņš vēl būs pavisam svaigā atmiņā no seriāla 3. sezonas), tā ka redzēsim, vai šī filma kaut ko spēs darīt lietas labā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Last Vermeer

Režisors: Dens Frīdkins
Lomās: Gajs Pīrss, Klejs Bangs, Vikija Krīpsa, Rolands Mollers, Augusts Dīls

Lai gan pirmajā acu uzmetienā varētu likties, ka vēsturiskā drāma “The Last Vermeer” turpina stāstu, ko jau reiz iepazinām Džordža Klūnija filmā “The Monuments Men” – par to, kas kara laikā un pēc tā notika ar mākslas darbiem –, patiesībā šī filma ir par ko citu – par holandiešu viltnieku Hanu van Mēgerenu, kurš pamanījās izkrāpt miljoniem dolāru no nacistiem, pārdodot viņiem prasmīgus Vermēra gleznu viltojumus. Bonusā – fantastiska Gaja Pīrsa matu rota.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Life Ahead

Režisors: Edoardo Ponti
Lomās: Sofija Lorēna, Ibrahima Geje, Abrila Zamora, Renato Karpentjēri, Babaks Karimi

Leģendārā itāļu kino dīva Sofija Lorēna tādā kārtīgā pilnmetrāžas filmā (animācijas filmu balss lomas neskaitot) nav bijusi redzēta vairāk nekā desmitgadi, tāpēc viņas atgriešanās vien jau ir gana labs iemesls, lai ar interesi lūkotos gaidāmās “Netflix” filmas “The Life Ahead” virzienā. Tajā Lorēna atveidos holokaustu pārdzīvojušu dāmu, kura savā paspārnē pieņem 12 gadus vecu puiku no ielas – par spīti tam, ka viņš viņu bija apzadzis. Filma ir balstīta uz franču autora Romēna Garī romāna “Visa dzīve priekšā”, kas, starp citu, ir izdots arī latviešu valodā.

Uz ekrāniem pie mums: 13.11.2020. (“Netflix”)


News of the World

Režisors: Pols Grīngrāss
Lomās: Toms Henkss, Helēna Zengela, Maikls Kovīno, Elizabete Mārvela

Pirms pāris nedēļām guvām pirmo ieskatu gaidāmajā Pola Grīngrāsa un Toma Henksa kopdarbā “News of the World”, bet tagad ir klāt arī pilnais treileris. Interesanti, ka šī filma būs jauns eksperiments Grīngrāsam – esam pieraduši no viņa redzēt spraigus trillerus, smagas drāmas un abu krustojumus, bet tādā kārtīgā vēsturiskā vesternā Grīngrāss vēl savu roku līdz šim nav iemēģinājis. Zinot viņa prasmes, nekādām problēmām gan nevajadzētu būt, it sevišķi ja talkā ir nācis vienmēr lieliskais Henkss.

Uz ekrāniem pie mums: 05.02.2021. (kinoteātros)


The Prom

Režisors: Raiens Mērfijs
Lomās: Merila Strīpa, Džeimss Kordens, Nikola Kidmena, Kīgans-Maikls Kīss, Endrjū Ranelss, Džo Elena Pelmana, Kerija Vašingtone, Treisija Ulmane

Aizņemtākais cilvēks Holivudā Raiens Mērfijs dara visu, lai šo kroni neviens viņam nevarētu atņemt, turpinot būt tik aizņemts, cik nu tas cilvēcīgi vispār ir iespējams. Sāk jau nojukt skaits, ar cik projektiem viņš mūs šogad ir paspējis aplaimot, bet ar visu līdz šim redzēto vēl nekas nav beidzies – gada nogalē Mērfijs mūs vēl grasās iepriecināt ar mūzikla “The Prom” ekranizāciju. Sižets nav diez ko sarežģīts – tīnei neļauj doties uz viņas pašas izlaidumu, jo viņa grib ņemt līdzi savu draudzeni, tāpēc Brodvejas izrādes komanda, to padzirdot, nolemj, ka palīdzēt meitenei būs labs veids, kā pašiem uzspordzināt savas spalviņas (un palīdzēt iegūt publicitāti viņu ne visai veiksmīgajai izrādei), bet viss, protams, nenotiek tā, kā iecerēts. Aktieru sastāvu Mērfijs te ir novācis ne pa jokam – tā priekšgalā tādi smagsvari kā Merila Strīpa un Nikola Kidmena!

Uz ekrāniem pie mums: 11.12.2020. (“Netflix”)


Raya and the Last Dragon

Režisori: Dons Hols, Karloss Lopezs Estrada
Lomās: Kellija Mērija Trana, Akvafina

“Disney” animācijas studija turpina darīt to, ko pieprot vislabāk, – veidot stāstus par apņēmīgām meitenēm/dāmām (atkarībā no vecuma), kuras visbiežāk nepakļaujas pārējo spiedienam un izvēlas iet savu ceļu. “Raya and the Last Dragon” no šīs formulas nekur tālu atkāpties negrasās – stāsta centrā būs kareive Raja, kura metīsies piedzīvojumā atrast pēdējo pūķi, lai ar tā palīdzību varētu sakaut ļaunos naidniekus. Veidojot filmas izdomāto valstību Kumandru, autori iedvesmu esot smēlušies dažādās Dienvidaustrumāzijas valstīs un kultūrās (Taizemē, Vjetnamā, Kambodžā un citur), tā ka mūs, visticamāk, gaida ļoti krāšņa un elpu aizraujoša dēka. Un kurš gan spēj turēties pretī pūķu burvībai?

Uz ekrāniem pie mums: 12.03.2021. (kinoteātros)


Run

Režisors: Anīšs Čagantijs
Lomās: Sāra Polsone, Kīra Alena, Pets Hīlijs, Sāra Sona

“Run” gadījumā, pirmkārt, jāuzsver, ka šī filma nebūtu jājauc ar neseno (un diezgan feino) HBO seriālu ar tieši tādu pašu nosaukumu – filma “Run” ir kas pilnīgi cits. Šis būs šausmu stāsts par kādu pārāk mīlošu māti, kuras meitai sāk likties, ka viņa, iespējams, tiek speciāli sazāļota. Glavenajā lomā – Sāra Polsone, kura ar šausmu žanru ir rotaļājusies jau iepriekš, galvenokārt jau minētā Raiena Mērfija kompānijā (viņa redzama gan vairākās “American Horror Story” sezonās, gan vēl pavisam svaigajā “Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” atvasinājumā “Ratched”). “Run” mūsu platuma grādos būs iespēja novērtēt kinoteātros – ja tie, protams, novembra nogalē vēl būs vaļā.

Uz ekrāniem pie mums: 20.11.2020. (kinoteātros)


Shawn Mendes: In Wonder

Režisors: Grānts Singers

Ja pagājušonedēļ svētki bija Brūsa Springstīna faniem (jauns albums un līdz ar to arī dokumentālā filma par tā tapšanu “Apple TV+” platformā), tad drīzumā “Netflix” iepriecinās jau citas paaudzes muzikālos cienītājus, piedāvājot dokumentālo filmu par kanādiešu dziedātāju Šonu Mendesu. “Netflix” līdz šim ar dokumentālajām filmām par mūziķiem ir gājis neslikti – pie viņiem ir skatāmi personīgi stāsti gan par Lady Gaga, gan Teilori Sviftu (viņas dokumentālā filma “Miss Americana” guva pat ļoti labas atsauksmes), bet Bejonses koncertfilma “Homecoming” kļuva par milzīgu hitu. Tā ka arī Šonam Mendesam ir visas iespējas pozītivi izcelties.

Uz ekrāniem pie mums: 23.11.2020. (“Netflix”)


Wander

Režisore: Eiprila Malena
Lomās: Ārons Ekhārts, Ketrīna Vinika, Hetere Greiema, Tomijs Lī Džonss

Reizēm gribas vienkārši, tā teikt, izslēgt smadzenes un paskatīties kādu trilleri, vai ne? Neko tādu pārāk sarežģītu, bet gana aizraujošu, lai nosistu pāris stundas laimīgā bezdarbībā. Izskatās, ka šajā kategorijā ideāli iederēsies krimināltrilleris “Wander”, kas stāstīs par kādu nestabilu privātdetekvību, kurš kļūst pārliecināts, ka slepkavības lieta, kuru viņš izmeklē, ir saistīta ar viņa paša meitas nāvi. Galvenajā lomā – Ārons Ekhārts, bet uz visiem nīgni glūnēs arī Tomijs Lī Džonss.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

Chilling Adventures of Sabrina

Lomās: Kīrnana Šipka, Ross Linčs, Lūcija Deivisa, Miranda Oto

Mazās raganiņas Sabrinas piedzīvojumi “Netflix” platformā aizgāja uz “urrā” – patumšais, bet joprojām tīņu auditorijām draudzīgais tonis lieliski piestāvēja maģiskajām izdarībām (un saistība ar megapopulāro “Riverdale” noteikti par ļaunu arī nenāca). Priekiem gan drīzumā pienāks beigas – seriāla ceturtā daļa (jeb otrās sezonas otrā daļa) būs arī seriāla noslēdzošā. Bet par beigām bēdāsimies tad, kad tās tik tiešām būs klāt, – pagaidām vēl ar nepacietību varam gaidīt astoņas sērijas, kurām tad tiks uzticēts uzlikt visus punktus uz “i” Sabrinas stāstā. Foršs veids, kā iezvanīt 2021. gadu, kurš, cerams, būs feināks nekā tas, kurā vēl šobrīd atrodamies.

Uz ekrāniem pie mums: 31.12.2020. (“Netflix”)


Dash & Lily

Lomās: Midori Frānsisa, Ostins Abramss, Dante Brauns, Trojs Ivata

Ja ar “Netflix” piedāvāto Ziemassvētku filmu blāķi nav gana, tad piedāvājumā drīzumā būs arī seriāls – “Dash & Lily” –, kas astoņu sēriju garumā sekos līdzi divu draugu izdarībām, kuri viens otram met dažādus izaicinājumus. Seriāls būs balstīts uz “young adult” grāmatu sērijas “Dash & Lily’s Book of Dares”.

Uz ekrāniem pie mums: 10.11.2020. (“Netflix”)


The Flight Attendant

Lomās: Keilija Kuko, Mišela Gomeza, Mihils Huismans, Kolins Vudels, Rozija Pereza, Zoša Mameta, T. R. Naits

Pavisam nesen “Netflix” seriāls “Emily in Paris” pamanījās nokaitināt teju visus Parīzes iedzīvotājus, kuri uzskatīja, ka seriāls viņu dzimto pilsētu neataino tādu, kāda tā patiesībā ir. Izskatās, ka gaidāmais HBO seriāls “The Flight Attendant” varētu līdzīgus skandāla viļņus izraisīt stjuartu sabiedrībā, kuri noteikti uzstās, ka viņi, atšķirībā no seriāla galvenās varones, ne tikai nestājas gadījuma sakaros ar pasažieriem, bet arī tos… nenogalina. Jautājums, vai Keilijas Kuko atveidotā stjuarte patiesībā ir vainīga noziegumā, paliek atklāts – intriga atklāsies laika gaitā. Bet, kamēr ceļot pa īstam pa svešām valstīm šobrīd vēl nav ieteicams, varam vismaz paceļot virtuāli šādā veidā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Selena: The Series

Lomās: Kristiāna Serratosa, Rikardo Čavira, Seidija Lopesa, Gabriels Čavarria, Noemi Gonzalesa

Leģendārās dziedātājas Selēnas dzīve bija īsa, bet spilgta – viņa ir viena no visu laiku populārākajām Latīņamerikas dziedātājām, taču Selēnas karjera un dzīve aprāvās krietni par agru, vien 23 gadu vecumā (tas nav nekāds spoileris). Viņas dzīvesstāsts jau ir izstāstīts gan uz lielajiem, gan mazajiem ekrāniem (tostarp 1997. gada filmā “Selena” ar Dženiferu Lopesu galvenajā lomā), bet nu pie darba ķersies “Netflix”, piedāvājot viņas dzīvei izsekot līdzi divu sezonu garumā. Seriāla tapšanā savu roku būs pielikuši arī Selēnas ģimenes locekļi – viņas tēvs un māsa, tā ka šis būs “autorizēts” stāsts.

Uz ekrāniem pie mums: 04.12.2020. (“Netflix”)


Your Honor

Lomās: Braiens Krenstons, Hanters Dūhans, Maikls Stūlbargs, Karmena Edžogo, Houpa Deivisa, Margo Martindeila

Kopš “Breaking Bad” noslēguma Braiens Krenstons ir aktīvi darbojies gan kino, gan arī šad tad TV jomā, un izskatās, ka ar seriālu “Your Honor” viņš cer atkal izcelties ar “sulīgu” un grodu lomu mazajos ekrānos. Voltera Vaita baisos augstumus diez vai viņam kādreiz izdosies sasniegt atkārtoti, bet “Your Honor” izskatās gana intriģējoši, lai tam pievērstu uzmanību. Stāsts atgādina sava veida reversētu Roberta Daunija filmas “The Judge” versiju – šoreiz tikai tēvs ir tas, kurš steidz palīgā bērnam, kurš ir apsūdzēts par avārijas izraisīšanu un bēgšanu no notikuma vietas. Seriāla scenārija tapšanā savu roku būs pielicis (bēdīgi) slavenais Stīvens Mofats, un tas ir balstīts uz Izraēlā tapuša miniseriāla.

Uz ekrāniem pie mums: TJR