Treileri

Treileru krātuve – 29. septembris

Ikdienas skrējienā nav laika izsekot līdzi visiem treileriem, kas tiek izlaisti ik dienas lielos apjomos? Tad šis iknedēļas jauno treileru apkopojums būs tieši laikā – par to, kas tad interesants mūs gaida tuvākajā un reizēm arī ne tik tuvākajā, bet tomēr pārskatāmajā nākotnē.

29.09.2020

Ikdienas skrējienā nav laika izsekot līdzi visiem treileriem, kas tiek izlaisti ik dienas lielos apjomos? Tad šis iknedēļas jauno treileru apkopojums būs tieši laikā – par to, kas tad interesants mūs gaida tuvākajā un reizēm arī ne tik tuvākajā, bet tomēr pārskatāmajā nākotnē.

Filmas

The Father

Režisors: Florians Zellers
Lomās: Entonijs Hopkinss, Olīvija Kolmane, Marks Getiss, Imodžena Pūtsa, Rufuss Sjūels, Olīvija Viljamsa

Lai gan tāpat kā kino kalendārs arī kino balvu sezona ir attiecīgi nonākusi pamatīgās jukās, palēnām tomēr sāk arī jau iezīmēties daži no favorītiem, kurus, ļoti iespējams, dzirdēsim piesauktus “Oskaru” kontekstā nākamgad (atgādinām, ka ceremonija ir pārcelta pāris mēnešus vēlāk no ierastajiem datumiem). Viens no tiem ir franču autora Floriana Zellera debija kino režijā “The Father”, kas stāsta par kādu kungu jau krietnos gados, kurš sāk zaudēt atmiņu un izpratni par apkārt notiekošo. Pirmās atsauksmes liecina, ka filma esot viens no labākajiem Entonija Hopkinsa sniegumiem viņa jau tā iespaidīgajā karjerā, bet Olīvija Kolmane atbildot ar to pašu. 

Uz ekrāniem pie mums: TJR (tad jau redzēs)


Judas and the Black Messiah

Režisors: Šaka Kings
Lomās: Daniels Kaluja, Lakīts Stenfīlds, Džesijs Plemonss, Dominika Fišbeka, Eštons Sanderss, Martins Šīns, Aldžijs Smits

Tāpat kā daudzu citu filmu, arī “Judas and the Black Messiah” iznākšana sākotnēji bija paredzēta vēl šogad vasarā, bet apstākļi ir tādi, kādi tie ir, tāpēc arī šis projekts ir pārcēlies uz nākamo gadu. Bet tas noteikti būs mūsu pacietības vērts – filma, kas ir balstīta uz patiesiem notikumiem, stāstīs par to, kā 60. gados ASV FIB savervēja Melno panteru locekli Viljamu O’Nīlu (Lakīts Stenfīlds), lai viņš palīdzētu tikt galā ar Melno panteru partijas vadītāju Fredu Hamptonu (Daniels Kaluja), kuru 1967. gadā FIB klasificēja kā radikālu apdraudējumu. Ja jau tagad māc interese par to, ar ko tas viss beidzās, varat tālāk palasīt vikipēdiju (nosaukums jau šo to saka priekšā), bet interesanti, ka sākotnējais filmas nosaukums bija “Jesus Was My Homeboy”. 

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Nest

Režisors: Šons Dērkins
Lomās: Džūda Lovs, Kerija Kūna, Anna Rīda, Maikls Kalkins

Pēc teju desmitgadi ilgas klusēšanas lielajā kino šogad beidzot atgriešanos ar tikai savu otro pilnmetrāžas filmu ir sarīkojis režisors Šons Dērkins, kurš sevi vairāk nekā spilgti pieteica 2011. gadā ar psiholoģisko trilleri “Martha Marcy May Marlene”. Gaidīšana gan, šķiet, būs bijusi tā vērta, jo Dērkina jaunā filma “Ligzda” (“The Nest”) sola pilnīgi citādus, bet tikpat intriģējošus un psiholoģiski trilleriskus pārdzīvojumus kā viņa pirmais veikums – šoreiz stāsta centrā ir kāda ģimene, kura pārvācas no ASV uz Angliju, kur jaunā dzīve nāk ar savām klapatām, kašķiem un krīzēm. Galvenajās lomās lielisks duets – Džūda Lovs un Kerija Kūna

Uz ekrāniem pie mums: 16.10.2020. (pirmizrāde festivālā “Baltijas pērle” jau 08.10.)


Supernova

Režisors: Harijs Makvīns
Lomās: Kolins Fērts, Stenlijs Tuči, Džeimss Draifuss, Pipa Heivuda, Sāra Vudvarda

Nē, runa, protams, nav par ikgadējo muzikālo izklaidi/vājprātu/lai kas tas arī būtu, kurā tiek izvēlēts Latvijas pārstāvis “Eirovīzijai”. Vienīgā līdzība, ko šeit varam saskatīt, ir tā, ka gan mūsmāju “Supernova”, gan gaidāmā filma “Supernova” liks asarām sarieties acīs – bet, ja muzikālās “Supernovas” gadījumā tas ir… nu, jūs jau zināt, kāpēc, tad filmas radītajam aizkustinājumam gan vajadzētu nākt no patiesi radītām emocijām un pārdzīvojumiem. Tā stāstīs par kādu pāri – Semu (Kolins Fērts) un Taskeru (Stenlijs Tuči) –, kuri kopā ir bijuši jau 20 gadus un nu dodas ceļojumā pa Angliju, lai pavadītu laiku kopā ar ģimeni un draugiem. Iemesls tam gan ir skumīgs – Taskeram ir diagnosticēts demences sindroms, kā rezultātā viņš ar laiku sāks aizmirst savus mīļotos. 

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Synchronic

Režisori: Džastins Bensons un Ārons Mūrheds
Lomās: Džeimijs Dornans, Entonijs Makijs

Ar dažādām, nenosakāmas izcelsmes substancēm nekādi joki nav – šī tēma jau nesen tika apspēleta “Netflix” straumēšanas platformā iznākušajā filmā “Project Power”, un nedaudz citādā, nopietnākā, bet neierastā veidā to aizskars arī Džastina Bensona un Ārona Mūrheda režisētā filma “Synchronic”. Filma stāstīs par diviem neatliekamās palīdzības mediķiem Ņūorleānā, kur jaunas un modīgas narkotikas ir izraisījušas vairāku cilvēku nāvi. Starp citu, filmas režisori nesen publiski aicināja skatītājus ASV neapmeklēt filmu kinoteātros – lēmums filmu izrādīt arī ierastajā veidā kino neesot bijis viņu rokās, un tā vietā abi aicina skatītājus labāk dot priekšroku “drive-in” tipa seansiem vai filmu skatīties mājās, kad tā būs pieejama arī straumēšanā.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Seriāli

The Good Lord Bird

Veidotāji: Ītans Hoks, Marks Ričards
Lomās: Ītans Hoks, Davīds Digss, Vaiats Rasels, Džošua Keilebs Džonsons

Ītans Hoks jau labu laiciņu ir bijis viens no interesantākajiem un īpatnējākajiem aktieriem Holivudā, kas nekautrējas iet pats savu ceļu un veikt neparastas izvēles savā filmogrāfijā. Kā viens no nākamajiem uzmanību piesaistošajiem projektiem būs miniseriāls “The Good Lord Bird”, kur Hoks piedalās ne tikai kā aktieris galvenajā lomā, bet arī kā seriāla veidotājs, producents un scenārija autors. Miniseriāls, kas ir balstīts uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu, stāstīs par Džonu Braunu – amerikāņu abolicionistu, kurš 1859. gadā organizēja uzbrukumu federālajai ieroču noliktavai Hārpersferijā ar mērķi sākt vergu atbrīvošanas kustību. Tiek uzskatīts, ka viņa organizētais reids bija viens no katalizatoriem vēlāk uzsāktajam ASV Pilsoņu karam.

Uz ekrāniem pie mums: TJR


Helstrom

Veidotājs: Pols Zbiževskis
Lomās: Toms Ostins, Sidnija Lemona, Elizabete Mārvela, Roberts Visdoms, Džūna Kerila

Kad 2019. gadā “Marvel Studios” nolēma savā pārziņā pārņemt arī pilnīgi visas “Marvel” TV lietas, pačibēja daži iesākti projekti, tostarp “Ghost Rider” seriāls ar Gabrielu Lunu galvenajā lomā, taču vienu no plānotajiem seriāliem tomēr vēl būs iespēja redzēt – “Helstrom”, kura centrā būs riebekļu mednieki Deimons un Ana Helstromi, brālis un māsa, kuru māte pati ir baisa sērijveida slepkava. Seriāls principā norisināsies mums lieliski pazīstamajā “Marvel Cinematic Universe”, taču tiešas sasaistes ar jau zināmajiem stāstiem tajā nebūs, par to gan nāksies apbēdināt. 

Uz ekrāniem pie mums: TJR


The Queen’s Gambit

Veidotāji: Skots Frenks, Alans Skots
Lomās: Anja Teilore-Džoja, Bils Kamps, Tomass Brodijs-Sangsters, Mariella Hellere

Lai gan varētu likties, ka šahs nav pati kinematogrāfiskākā spēle (kā nekā tā lielākoties sastāv no ilgas domāšanas), šī cīņa, kas nereti pārvēršas raksturu un apņēmības kaujā, tomēr var būt gana laba augsne interesantiem un aizraujošiem stāstiem. “Netflix” miniseriāls “The Queen’s Gambit”, kas ir balstīts uz grāmatas ar tādu pašu nosaukumu, stāstīs par kādu meiteni, kura ir apveltīta ar īpašām dotībām tieši šahā, un to, kā viņa cenšas sasniegt šaha lielmeistara titulu – ceļā gan diemžēl stāsies problēmas ar atkarību. Galvenajā lomā – šobrīd superduperaktuālā aktrise Anja Teilore-Džoja.

Uz ekrāniem pie mums: 23.10.2020. (“Netflix”)


The Right Stuff

Lomās: Džeiks Makdormans, Maikls Troters, Patriks Dž. Adamss, Džeimss Lafertijs, Ārons Steitons, Kolins O’Donahjū, Maika Stoks

Kosmosa tēma kino un jo īpaši TV seriālos pēdējā laikā rullē uz nebēdu – jau šobrīd vien dažādās straumēšanas platformās varat noskatīties tādus veikumus kā “Avenue 5”, “For All Mankind”, “Away”, “Space Force” un citus, kam drīzumā pievienosies vēl citi nosaukumi. Viens no tiem būs “Disney+” un “National Geographic” veidotais seriāls “The Right Stuff”, kas stāstīs par “The Mercury Seven” jeb pirmo ASV astronautu grupu, kas devās kosmosa plašajās ārēs. Starp citu, seriāls ir balstīts uz 1979. gadā iznākušās Toma Vulfa grāmatas ar tādu pašu nosaukumu, kas jau savulaik tika ekranizēta – 1983. gadā iznākušajā filmā “The Right Stuff”, kuru režisēja Filips Kaufmans

Uz ekrāniem pie mums: TJR (jeb – kad “Disney+” beidzot būs pieejams arī šeit)


Small Axe

Veidotājs: Stīvs Makvīns
Lomās: Letīcija Raita, Džons Bojega, Malači Kērbijs, Šons Pārkss, Alekss Dženingss, Džeks Laudens, Maikls Vords

Britu režisors Stīvs Makvīns (“Hunger”, “Shame”, “12 Years a Slave”) ir nākamais no kino smagsvariem, kas ir nolēmis izmēģināt roku mazāka izmēra ekrāniem radīta darba izveidē. Savam TV projektam Makvīns ir izvēlējies antoloģijas formātu – seriālu, kas sastāvēs no piecām sērijām (būtībā – filmām). “Small Axe” stāsti ir balstīti reālās pieredzēs, kam gājuši cauri Londonā dzīvojošā Vestindijas komūna, un antoloģijas darbība risināsies no 1969. gada līdz 1982. gadam. Makvīns pats režisēs visas piecas filmas, kā arī ir piedalījies scenāriju rakstīšanā, un atsauksmes pēc pirmo sēriju pirmizrādes Ņujorkas filmu festivālā liecina, ka Makvīnam atkal ir izdevies radīt ko īpašu un atmiņā paliekošu.

Uz ekrāniem pie mums: 20.11.2020. (“Amazon Prime Video”)


Truth Seekers

Veidotāji: Niks Frosts, Saimons Pegs, Džeimss Serafinovičs, Nets Sonderss
Lomās: Niks Frosts, Emma D’Ārsija, Samsons Kajo, Malkolms Makdauels, Saimons Pegs

Saimons Pegs un Niks Frosts ir neatvairāma kino un TV kombinācija (pilnai laimei vēl pietrūktu tikai Edgara Raita), un šī dueta fanus jau pavisam drīz iepriecinās jauns pārdabisku parādību komēdijseriāls “Amazon Prime Video” straumēšanas platformā. Seriāls stāstīs par paranormālu parādību izmeklētājiem, kuri ceļo pa Lielbritāniju, filmējot spokus un daloties par piedzīvoto savā tiešsaistes kanālā (bet protams). Taču laika gaitā komanda sāk saprast, ka baiso liettu sāk parādīties tik daudz, ka tas jau sāk kļūt pārāk aizdomīgi, un sāk rasties aizdomas par to, ka pasaulei patiesībā uzglūn baiss armagedons. 

Uz ekrāniem pie mums: 30.10.2020. (“Amazon Prime Video”)


Welcome to the Blumhouse

“Amazon Prime Video” sadarbībā ar nu jau leģendāro “Blumhouse” studiju jau drīzumā piedāvās neparastu projektu – būtībā antoloģijas seriālu, kas sastāvēs no veselām astoņām šausmu filmām, kuras visas vienos tēma par ģimeni, mīlestību un to, kā šīs abas lietas var būt gan kas pozitīvs, gan arī šaušalīgs. Pirmās četras filmas pie skatītājiem nonāks šogad oktobrī, savukārt otra puse tiks pietaupīta, lai varam pabaidīties arī nākamgad. 

Katrai filmai tad arī savs treileris!

The Lie

Režisore: Vīna Sada
Lomās: Mirele Enosa, Pīters Sarsgārds, Džoija Kinga

Kad kāda pusaudze atzīstas, ka impulsīvi nogalināja savu labāko draudzeni, viņas izmisušie vecāki cenšas apslēpt baisā nozieguma pēdas, kā rezultāta viņi iepinas dziļā melu biezoknī. 

Uz ekrāniem pie mums: 06.10.2020. (“Amazon Prime Video”)

Black Box

Režisors: Emanuels Osejs-Kufors juniors
Lomās: Mamodū Atijs, Filīša Rašada, Amanda Kristīna, Tosins Morohunfola, Čarmēna Bingva, Trojs Džeimss

Vientuļais tēvs, kurš autoavārijā zaudēja gan sievu, gan arī savas atmiņas, piekrīt eksperimentālai ārstnieciskai procedūrai, kas liek viņam apšaubīt to, kas viņš patiesībā ir. 

Uz ekrāniem pie mums: 06.10.2020. (“Amazon Prime Video”)

Evil Eye

Režisori: Elans Dasani, Radživs Dasani
Lomās: Sarita Čodhurija, Sunita Mani, Omārs Maskati, Bernards Vaits

Šķietami nevainojamas attiecības pārvēršas murgā, kad māte kļūst pārliecināta, ka viņas meitas jaunajam draugam ir baisa saistība ar pašas mātes pagātni. 

Uz ekrāniem pie mums: 13.10.2020. (“Amazon Prime Video”)

Nocturne

Režisore: Zū Kirke
Lomās: Sidnija Svīnija, Medisona Aizmena, Žaks Kolimons, Ivans Šovs

Prestižā mākslas akadēmijā kautrīga mūzikas studente sāk aizēnot savu panākumiem bagātāko un sabiedriskāko dvīņu māsu pēc tam, kad viņa atrod noslēpumainu pierakstu kladi, kas piederēja bojā gājušai studiju biedrenei. 

Uz ekrāniem pie mums: 13.10.2020. (“Amazon Prime Video”)