TV

15 foršākie seriāla “Brooklyn Nine-Nine” “cold opens”

Ja vēl neskatāties brīnišķīgo seriālu "Brooklyn Nine-Nine", tad pieļaujat smagu kļūdu, bet mēs nāksim talkā to labot. Lai tos, kas seriālu vēl neskatās, pārliecinātu tos darīt un tos, kas seriālu skatās, vienkārši iepriecinātu, atgādinot par foršiem momentiem, jūsu uzmanībai – 15 labākie seriāla "cold opens" jeb ainas sēriju sākumā pirms ievadtitriem!

10.01.2019

Labu un foršu “sitkomu” mūsdienās nav nemaz tik daudz, tāpēc nebija nekāds brīnums, ka brīdī, kad pagājušogad “Fox” paziņoja, ka neplāno turpināt seriāla “Brooklyn Nine-Nine” veidošanu, izcēlās pamatīga viedokļu un sašutuma vētra, kas norima tikai brīdī, kad kanāls NBC seriālu pārņema pie sevis, faniem ļaujot atviegloti uzelpot.

Un tracis patiešām nebija velts, jo “Brooklyn Nine-Nine” ir viens no lieliskākajiem un asprātīgākajiem seriāliem, kas šobrīd ir pieejams. Tas stāsta par kāda Bruklinas policijas iecirkņa darbu un sadzīvi, un seriāla visvērtīgākais un fantastiskākais elements noteikti ir sapulcinātais aktieru sastāvs, kas kopā veido lielisku un ļoti dažādu ansambli, kur katrs var atrast sev kādu favorītu (vai arī vienkārši pieņemt sirdī visus kā vislabākos).

Seriālu no sirds var ieteikt pat tiem, kuriem līdz šim ar Endiju Sembergu un viņa komēdijas stilu ir bijušas ne tās labākās attiecības – arī šeit viņš, protams, vaikstās un ākstās, bet viņa atveidotais Džeiks Peralta ir arī sirsnīgs cilvēks un lielisks detektīvs, kas ātri vien iekaro skatītāju simpātijas un ir salīdzinoši mazāk tracinošs kā citi Semberga tēli. Turklāt ārkārtīgi palīdz arī pārējie aktieri – Andrē Brauers (robotiskais iecirkņa kapteinis Holts), Melisa Fumero (uzcītīgā Eimija Santjago), Terijs Krūzs (seržants Terijs Džefordss, kurš mīl savu sievu, bērnus un jogurtu), Džo Lo Truglio (Džeika labākais draugs un gurmāns), Stefānija Beatrise (šķietami saltā Roza Diaza) un pārējie.

Tāpēc, lai tos, kas seriālu vēl neskatās (pirmās četras sezonas ir pieejamas “Netflix”), pārliecinātu to darīt un tos, kas seriālu skatās, vienkārši iepriecinātu, atgādinot par foršiem momentiem, jūsu uzmanībai – 15 labākie seriāla “cold opens” jeb ainas sēriju sākumā pirms ievadtitriem!

15. “Old School” – 1. sezonas 8. sērija

“Brooklyn Nine-Nine” ir pilns ar interesantiem un daudzpusīgiem indivīdiem, bet daudzi no seriāla vislieliskākajiem brīžiem ir situācijas, kurās visa vai lielākā komandas daļa darbojas kopīga mērķa vārdā – vai tas būtu noziedznieka tvarstīšana vai arī spiedīga vajadzība atbrīvoties no detektīva Skalija kurpēm “Hurt Locker” stilā.

14. “Beach House” – 2. sezonas 12. sērija

Ja jau seriāls ir par policijas detektīviem, ir svarīgi ik pa brīdim atgādināt, ka galvenie varoņi savu darbu pieprot labi – un tam ne vienmēr ir vajadzīgas baisas slepkavības vai zādzības. Reizēm savas detektīva prasmes Džeiks un viņa kolēģi var demonstrēt visparastākajās ikdienas situācijās – piemēram, secinot, ka kapteinis Holts savā kabinetā sēž bez biksēm, jo uz tām izlēja zupu.

13. “The Overmining” – 4. sezonas 9. sērija

Viens no seriāla svarīgākajiem, amizantākajiem un sirsnīgākajiem aspektiem ir Džeika draudzība ar Čārlzu – kas gan nereti iebrauc arī viegli apšaubāmos ceļos. Taču Čārlzs, kurš kā tēls kāda cita aktiera rokās varētu ātri vien kļūt kaitinošs, Džo Lo Truglio izpildījumā ir un paliek simpātisks ar savu nesagraujamo entuziasmu un savdabīgo gaumi.

12. “M.E. Time” – 1. sezonas 4. sērija

Vēl viena centrālā ass, ap kuru griežas seriāls, ir Džeika attiecības ar viņa kolēģi Eimiju, kas no vieglas ķircināšanas sākumā laika gaitā, protams, ātri vien pārveršas tradicionālajā jautājumā “vai viņi saies kopā?”. Bet abu tandēms ir lielisks, gan risinot noziegumus kā pāriniekiem, gan kā vienkārša draudzība lielisku kolēģu starpā.

11. “The Tagger” – 1. sezonas 2. sērija

Seriāls sākas ar to, ka nosaukumā minētais Bruklinas policijas iecirknis tiek pie jauna kapteiņa, kas, protams, nozīmē, ka visiem ir jāpierod pie jaunās kārtības, ko ievieš Andrē Brauera fantastiski atveidotais kapteinis Holts. Holts katrā otrajā sērijā tiek salīdzināts ar robotu, bet aiz dzelžainās un šķietami neizteiksmīgās ārienes patiesībā slēpjas tikpat savdabīgs tēls, kādi ir visi pārējie. Viņa “rīvēšanās” ar Džeiku ir neatņemama seriāla sastāvdaļa.

10. “The Mattress” – 3. sezonas 7. sērija

Kā jau katrā sitkomā, arī “Brooklyn Nine-Nine” ir vajadzīgs pārītis tēlu, kas ir (vismaz šķietami) pilnīgi neaptēsti, un šeit šīs lomas lieliski izpilda gados salīdzinoši pavecāko detektīvu Hičkoka un Skalija pārinieku duets. Abi nepārprotami ir daļa no komandas, bet viņu apšaubāmās izvēles un darbības regulāri sagādā daudz prieka gan skatītājiem, gan pārējiem kolēģiem (kuriem gan prieku reizēm nomaina šaušalas).

9. 1. sezonas 9. sērija – “Sal’s Pizza”

Viens no spēcīgākajiem “Brooklyn Nine-Nine” elementiem ir visu tēlu nevainojami noslīpētās personības – katra ar savām īpatnībām, niķiem un stiķiem. Seriāls arī lieliski tās demonstrē, liekot tādiem brīžiem kā gadījumam, kad noplūst visa iecirkņa meklējumu vēstures internetā, perfekti ilustrēt tēlu atšķirības un to, kas viņus visus padara tik neaizmirstami simpātiskus. “How much fudge is in a calorie?” Vēl joprojām gaidām atbildi.

8. 2. sezonas 9. sērija – “The Road Trip”

Neiztrūkstoša daļa no policijas darba ir došanās izmeklēt lietu, maskējoties par kādu citu, iejūkot pūlī vai iefiltrējoties kādā organizācijā. Seriālam šādi brīži, protams, dod perfektas iespējas sarīkot kaut ko absurdu – Džeikam un Čārlzam padomā vienmēr ir neskaitāmi daudz tēlu, kuros iejusties, lai kāda arī būtu situācija.

7. 4. sezonas 8. sērija – “Skyfire Cycle” (uzmanīgi – viegli spoileri dažām sižeta līnijām)

Lai gan seriālā gana daudz laika tiek pavadīts, risinot noziegumus, kas arī policistiem būtu jādara, vismaz tikpat daudz laika tiek atvēlēts arī varoņu privātās dzīves peripetijām un vienkāršām ākstībām, bez kurām arī nevienā darbā neiztikt. “Brooklyn Nine-Nine” arī nekautrējās izmantot savu aktieru prasmes tā saucamajā “physical comedy” – to bieži redzam gan Džeika, gan citu izpildījumā.

6. 2. sezonas 22. sērija – “The Chopper” (uzmanīgi – neliels spoileris)

Seriālā, kurā savdabīgu tēlu ir papilnam, izcelties ir jāmāk, un tas regulāri ir pa spēkam Čelsijai Pereti, kuras atveidotā Džīna ir ekscentriskuma kalngals. Džīna var neiet visiem pie sirds, bet pat lielākajiem skeptiķiem atradīsies kāds brīdis, kad viņas izgājieni liek smieties no sirds, it sevišķi viņas apsēstība ar telefonu (neaizmirsīsim arī viņas vēlmi inkorporēt emotikonas verbālajā runā – *miedziens ar aci*).

5. 1. sezonas 21. sērija – “Unsolvable”

Kapteinis Holts jau no pirmās sērijas ir bijis tēls, kurš uzstāj uz kārtību, uzcītīgu darbu un noteikumu ievērošanu, bet tikpat bieži seriāls arī atgādina, ka arī viņš ir apveltīts ar lielisku humora izjūtu un nekautrējas reizēm patroļļot savus padotos, it īpaši Džeiku, kurš regulāri viņu kacina. Andrē Brauera dzelžainā, bet ekspresīvā mīmika par visu liek smieties vēl skaļāk.

4. 1. sezonas 5. sērija – “The Vulture”

“Brooklyn Nine-Nine” reizēm liek smieties ne tikai skatītājiem otrpus ekrānam – ir arī gadījumi, kad paši aktieri knapi spēj savaldīties īpaši absurdās ainās. Sērijas “The Vulture” ap lielisku pārpratumu centrētais “cold open” lika no sirds smieties pašam Endijam Sembergam, un, tā kā šie smiekli atbilda arī Džeika reakcijai, tie tika atstāti pašā seriālā.

3. 2. sezonas 6. sērija – “Jake and Sophia”

Kapteiņa Holta robotīgums regulāri tiek apspēlēts seriālā visdažādākajās formās, tāpēc brīži, kad viņš pauž patiesi negaidītas emocijas un piedalās pārējo kolēģu bieži vien muļķīgajās spēlēs, sagādā īpaši daudz prieka. Kur vēl jūs būsiet dzirdējuši tik enerģisku un triumfālu “HOT DAMN!”?

2. 3. sezonas 10. sērija – “Yippie Kayak” (uzmanīgi – minimāls spoileris)

Eimija Santjago ir absolūta perfekcioniste, skolas laikā pelnīja visaugstākās atzīmes un ļoti alkst pēc kapteiņa Holta atzinības. Tāpēc katru sezonu ap Ziemassvētku laiku tiek apspēlēti viņas kārtējie centieni kaut kādā veidā iesmērēt Holtam Ziemassvētku dāvanu par spīti tam, ka viņš kategoriski ir pateicis, ka dāvanas nevēlas. 3. sezonā dāvanas pasniegšana beidzas ar īpaši trakiem rezultātiem.

1. 5. sezonas 17. sērija – “DFW”

Ja nu vispār ir kāds klips, kas var pārliecināt sākt skatīties šo lielisko komēdijseriālu, tad tas ir šis, kurā Džeiks aizdomās turētajiem liek dziedāt “Backstreet Boys” dziesmu “I Want It That Way”. Šeit redzam gan to, ka seriāla gaitā policijas darbs kā tāds netiek pamests novārtā, bet tajā pašā laikā nevaram no sirds nesmieties līdzi notiekošajām ākstībām. “Now number five!”