TV

Amazon jaunākās pilotsērijas (19.08.2016)

Jau trešo gadu Amazon izplatītajiem seriāliem "jāvārdu" dod tieši skatītāji, nevis bargi vīri un bargas dāmas uzvalkos. Skatītājiem tiek piedāvātas jaunas pilotsērijas, pēc kuru noskatīšanās tie ir aicināti atstāt savus vērtējumus mājaslapā. Šoreiz kārta ir pienākusi trim jauniem komēdijseriāliem.

20.08.2016

Ja esat redzējuši “Pulp Fiction”, man noteikti nav jāskaidro, kas īsti ir tie piloti, ar kuriem tik cītīgi ņemas amerikāņu TV kanāli. Ja nu tomēr nezināt – piloti ir seriālu pirmās sērijas, kas reizē kalpo arī kā ieskats tajā, ko saņems kanāla vadītāji, ja attiecīgajam seriālam dos zaļos gaismu. Amazon šo īpašo rituālu ļoti interesantā veidā ir pagriezuši pa savam, jo jau trešo gadu Amazon izplatītajiem seriāliem “jāvārdu” dod tieši skatītāji, nevis bargi vīri un bargas dāmas uzvalkos. Tā nu ik pa laikam skatītājiem tiek piedāvātas dažādas jaunas pilotsērijas, pēc kuru noskatīšanās tie ir aicināti atstāt savus vērtējumus mājaslapā. Šoreiz kārta ir pienākusi trim jauniem komēdijseriāliem, par kuriem tad šajā rakstā esmu atstājis savas atsauksmes.

Diemžēl pagaidām Latvijas skatītāji jau atkal tiek atstumti malā, lai gan no otras puses – uz aptaujām (šeit) reģionālie ierobežojumi pagaidām neattiecas, tā ka skatieties paši…

The Tick

The Tick

Ērce (tieši tā, Ērce, nevis Tikšķis vai Tiks) noteikti nav viens no pazīstamākajiem supervaroņiem nedz Latvijā, nedz pat ASV. Šis tēls, kā jau visi, savas gaitas sāka komiksā, turpināja animācijas seriālā, bet pirms 15 gadiem beidza ar pavisam īsu seriālu. Laiks gāja uz priekšu, bet ar šo personāžu nekas jauns nenotika līdz pat šim brīdim, kad Ērces radītājs Bens Edlands noslēdza vienošanos ar straumēšanas servisu Amazon Prime, kurā, iespējams, tiks rādīts “The Tick” atsāknējums citādā un modernākā formātā nekā 2001. gadā.

Viena lieta, kas šo seriālu uzreiz atšķir no tā DC un Marvel potenciālajiem konkurentiem, ir tā skatupunkts. Tā vietā, lai vērotu Ērces supervaroņu gaitas, pilotsērija seko līdzi pavisam parastam vīrelim vārdā Artūrs, kurš dzīvo supervaroņu pilnā pasaulē un, pagātnes traumas vadīts, cenšas izsekot superļaundara Terora gaitām. Pavisam negaidīti viņa ceļi krustojas ar Ērci – milzīgu, zilā kostīmā tērptu dīvaini, kurš ir apveltīts ar pārcilvēcisku spēku un refleksiem. Tālākais jau ir skaidrs – abi kopīgiem spēkiem cīnīsies ar ļaunumu. Bet tas ir tikai mans minējums, jo sērijas negaidītais nobeigums liek uzdot neskaitāmus jautājumus.

Neskatoties uz pēdējā laika milzīgo supervaroņu seriālu pieplūdumu, “The Tick” varētu izrādīties pavisam svaigs žanra jaunpievedums, jo līdz šim tik savāda, smieklīga un reizē nopietna supervaroņu seriāla vēl nav bijis. Šeit ir gana intrigas, ko sagādā vēlme uzzināt vairāk par seriālā esošajiem varoņiem un ļaundariem, bet pats Ērce piedāvā paskatīties uz sevi un supervaroņiem caur satīras brillēm. Seriāla veidotājiem vēl būtu jāpiestrādā pie humora, kā arī nenāktu par ļaunu padarīt seriālu nedaudz vienkāršāk uztveramu, citādi pagaidām šķiet, ka bez papildus informācijas būs švaki.

Vēlme skatīties turpinājumu: Esmu ieinteresēts.

Jean-Claude Van Johnson

Jean-Claude Van Johnson

ŽKVD ir vīrs, nē, atvainojos, leģendārs vīrs, ar kuru nekādā gadījumā nav jāiepazīstina. ŽKVD nav arī gluži Čaks Noriss, bet viņa vārds vien jau runā pats par sevi. Kā nu ne, jo ne kurš katrs savos 50 gados joprojām spēj uztaisīt špagatu (vismaz pirms trim gadiem vēl varēja), kā arī kopā ar Staloni, Švarcenegeru un pārējiem asa sižeta filmu gigantiem kopīgiem spēkiem glābt pasauli no briesmām. Van Damme spēj arī paust godīgu kritiku pret sevi un savu karjeru, izmantojot dažādus ceturtās sienas laušanas paņēmienus, kā tas atklājās filmā “JCVD”.

Bet ar to viss vēl nav beidzies, jo ir noticis neticamais – ŽKVD filmējas galvenajā lomā seriālā “Jean-Claude Van Johnson”, kas varētu kalpot kā tiešs vai netiešs filmas “JCVD” turpinājums. Šis seriāls atklāj vienu no van Dammes vislielākajiem noslēpumiem – izrādās, ka viņš visu šo laiku patiesībā ir bijis algots slepenais aģents ar segvārdu Žans Klods van Džonsons, bet filmēšanos dažādos grāvējos viņš ir izmantojis kā aizsegu savam bīstamajam amatam. Pēdējos divus gadus Džonsons ir pavadījis pensijā un ir pamatīgi ierūsējis līdz brīdim, kad pēc nejaušas satikšanās ar senu mīlestību viņa sirds pavēl Džonsonam atsākt savu karjeru (gan kā algotnim, gan kā aktierim) un varbūt pat pie reizes sakārtot savu dzīvi.

Sižets noteikti neizklausās pirmā svaiguma, jo īpaši tad, ja tas ir balstīts uz Džonsona centieniem atgūt savas mīļotās Vanesas sirdi. Bet, ja paskatās uz šo sēriju kopumā, tad tas ir vien niecīgs sīkums, jo šis seriāls ir lielisks! Te ir viss, kam vien vajadzētu būt kārtīgā mūsdienu ŽKVD seriālā, – pats van Damme galvenajā lomā, kārtīgas asa sižeta ainas (ieskaitot arī ŽKVD atmuguriskos kāju triecienus un pat špagatu!) un, protams, to visu pavada ģeniāls humors, kas apsmej visu – no ŽKVD privātās dzīves līdz pat viņa filmām. Ja seriāla veidotāji spēs noturēt pilotsērijas lieliskumu, tad šis ātri vien kļūs par vienu no labākajiem TV seriāliem.

Vēlme skatīties turpinājumu: Dodiet man vēl!I Love Dick

I Love Dick

Lieliskā seriāla “Transparent” autore Džila Soloveja ir uzņēmusies neiedomājami sarežģītu uzdevumu – ekranizēt Krisas Krausas slaveno romānu “I Love Dick”. Ja “Transparent” pēta transpersonas dzīvi ģimenē, tad “I Love Dick” ir ieskats apspiestas filmu veidotājas dzīvē, kura tiek lūkota caur mīlas vēstulēm, kuras tiek adresētas, tieši tā, kādam vīram vārdā Diks. Un stāstniecība caur vēstulēm vēl nav pats interesantākais fakts, kas saistīts ar šo grāmatu, jo daļēji tā var tikt uzskatīta par biogrāfisku darbu, turklāt tajā darbojas arī daudzi reāli mākslinieki. Vēl interesanti, ka daudzi rakstnieki, mākslinieki un filozofi šo grāmatu joprojām turpina izmantot dažādām atsaucēm. Šis ir sarežģīts, kā arī ļoti slavēts darbs.

Kā jau minēju, stāsta centrā ir filmu veidotāja Krisa, kura ved savu vīru Silvīru uz Dika vadīto Marfas institūtu Teksasas štatā, kur Silvīram ir plānots piedalīties pasākumā, kura laikā dažādi mākslinieki paplašina savu redzesloku. Krisai drīz vien pēc tam ir plānots doties tālāk uz Venēcijas filmu festivālu, lai izrādītu savu jaunāko filmu. Diemžēl viņas plāni izjūk, tādēļ Krisai neatliek nekas cits, kā vien palikt Marfā. Tur viņu sagaida kaut kas tāds, ko viņa nav gaidījusi, – Diks, kurā viņa iemīlas no pirmā acu skatiena. Ņemot vērā trijotnes sarežģītās personības, izskatās, ka šis izbrauciens izvērtīsies visai interesants.

Ja runājam par izpildījumu, tad man ir grūti atrast vārdus, kuri nebūtu gaišās nokrāsas, jo šī pilotsērija ir vienkārši satriecoša un tā vairāk nekā attaisno uz sevi liktās cerības. Visvairāk jau acīs iekrīt neparastā atmosfēra, jo, lai gan darbība norisinās Teksasā, seriālam piemīt tāda kā eiropeiska gaisotne, liekot domāt, ka šī ir filma, kuru varētu izrādīt Kannās, nevis seriāls, kuru cilvēki skatīsies savos TV ekrānos. Turpinot par atmosfēru – brīžiem tā pat spēj radīt satraukumu, pateicoties neziņai par to, kā tēli varētu rīkoties attiecīgajās situācijās. Runājot par vēstulēm, tās tiek adaptētas diezgan unikālā veidā, bet, ja paskatās uz humoru, tad var secināt, ka ne visi to izbaudīs, jo humors šeit ir visai īpatnējs. Visādi citādi – šis ir ļoti unikāls un māksliniecisks seriāls, kuram noteikti ir jāpievērš uzmanība.

Vēlme skatīties turpinājumu: Nevaru vien sagaidīt nākamās sērijas!