TV

“American Crime Story: The People v. O.J. Simpson” s01e01: “From the Ashes of Tragedy”

Slepkavību lietas dažkārt mēdz pārtapt īstās mocībās ne tikai izmeklētājiem, bet arī tiesnešiem, apsūdzētajiem un cietušajiem. Vēl sliktāk, ja apsūdzētais ir plaši zināma slavenība ar nevaldāmu raksturu, turklāt tumšādains laikā, kad minoritātes cieš no likumsargu visatļautības. Par to īsumā ir šī seriāla stāsts.

03.02.2016

Slepkavību lietas dažkārt mēdz pārtapt īstās mocībās ne tikai izmeklētājiem, bet arī tiesnešiem, apsūdzētajiem un cietušajiem. Vēl sliktāk, ja apsūdzētais ir plaši zināma slavenība ar nevaldāmu raksturu, turklāt tumšādains laikā, kad minoritātes cieš no likumsargu visatļautības. Par to īsumā ir šī seriāla stāsts. Precīzāk, šis stāsts izspēlēsies jau pirmajā sezonā, dodot zaļo gaismu pavisam jauniem noziegumu stāstiem. Gluži tāpat, kā tas jau notiek ar seriāla līdziniekiem – “American Horror Story” un “Fargo”. Un, jā, šis ir “American Horror Story” spin-off seriāls, turklāt balstīts uz patiesiem notikumiem. Stāsts ir par O.Dž. Simpsona slepkavības lietu, kura satricināja visu Ameriku deviņdesmito gadu vidū.

american-crime-story_0

Jau no paša sākuma mūs sagaida ievads notiekošajā situācijā – ir pagājuši divi gadi kopš tumšādaino ļaužu protestiem Čikāgā, kuri sākās policistu visatļautības dēļ. Situācija sabiedrībā, protams, ir kļuvusi saspringta, tādēļ izmeklētājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Pavisam negaidīti tiek atrasti O.Dž. Simpsona sievas un viņas drauga līķi. Atrasto pierādījumu dēļ Simpsons uzreiz tiek turēts aizdomās. Šeit arī sākas lielā kņada – izmeklētājiem nu ir jādomā, kā tikt galā ar šo situāciju, nenomelnojot sevi sabiedrības acīs vēl vairāk. Simpsons tikmēr visiem spēkiem cenšas glābt savu ādu, nolīgstot visai pretrunīgos advokātus – Šapīro un Kokranu.

Aktieru komanda šajā seriālā ir tikpat lieliska kā viņu tēlojums. Visvairāk, protams, izcēlās Cuba Gooding Jr., kurš savā lomā ir iejuties tik perfekti, ka pārējie aktieri knapi turas līdzi. Tas, protams, nenozīmē, ka pārējais aktieru ansamblis būtu slikts. Otru lielāko pārsteigumu sagādā John Travolta, kuram šī ir pirmā loma televīzijā kopš 1975. gada! Lieliski sevi parāda arī Bruce Greenwood, kurš ir pazīstams no jaunajām “Star Trek” filmām, David Schwimmer, kuru visi atceras kā “doktoru” Rosu no “Draugiem”, Sarah Paulson, kura iepriekš filmējās “American Horror Story” antoloģijā, kā arī daudzi citi vienreizēji aktieri.american-crime-story_1

Visas sērijas garumā virmo saspringta gaisotne, kura sastāv no sabiedrības uzliktā spiediena. Izmeklētāji rūpīgi meklē pierādījumus pret Simpsonu, kamēr advokāti cenšas darīt visu, lai OuDžejs izkultos no ķezas. Tam visam pa vidu pats aizdomās turamais, kurš kuru katru brīdi taisās uzsprāgt gluži kā pulvera muca. Skatītājam tā arī netiek atklāts, vai tiešām Simpsons bija vainīgs pie slepkavības. Pagaidām viņa apgalvojumi ir pretrunā ar izmeklētāju pierādījumiem. Tas seriālu padara vēl labāku, liekot skatītājam pašam padomāt, vai Simpsons ir vainīgs vai nav. Šī sērija ir lielisks starts seriālam, par kuru runās vēl daudzi. Saspringta atmosfēra, satriecoši aktieri, lielisks sižets un pats labākais – tas ir tikai sākums.

Vērtējums: 9/10