TV

“Better Call Saul” s02e01: “Switch”

"Better Call Saul" jaunā sezona ir klāt. Turklāt to jau tagad un turpmāk būs iespējams legāli noskatīties staumēšanas servisā Netflix - un tikai dienu vēlāk par amerikāņiem! Jaunās sērijas recenzija lasāma šajā rakstā.

17.02.2016

TV seriāli bieži vien piedzīvo tādu fenomenu, ka sākumā tie nespēj īsti atrast piezemēšanās vietu. Rezultātā, kad tā tiek atrasta un seriāls beidzot ir kļuvis labs, nav vairs neviena, kas to skatītos. Bieži vien šādā veidā tiek pazaudēti labi seriāli, pirms vēl tie pa īstam ir sākušies. Par laimi, šis diez vai būs tas gadījums, jo no “Breaking Bad” puses seriāls balstās uz milzīgu fanu bāzi, turklāt jaunākās sezonas sērijas ir iespējams vērot arī tepat Latvijā un darīt to pilnībā legāli straumēšanas servisā Netflix!"Better Call Saul, Labāk Zvaniet Solam"

Tagad vairāk par pašu seriālu. Lai gan šeit ir manāmas atšķirības no priekšgājēja “Breaking Bad”, dažas lietas ir palikušas nemainīgas. Piemēram, tendence notikumu gaitu turpināt turpat, kur tā palika iepriekš. Sols atsakās no sava jaunā darba piedāvājuma un kļūst pārliecināts, ka beidzot ir laiks pašam ņemt rokās savas dzīves grožus un atgriezties blēža gaitās. Viņš saprot, ka spēj paņemt daudz ko, tādēļ ir jāizmanto iespēja un jāgrābj ciet viss, ko vien var sagrābt. Protams, ir lietas, kuras nav iespējams tik viegli izkrāpt kā naudu (vismaz ne turpinot šādu dzīvesveidu), un viena no tām ir viņa sirdsdāma Kima. Ir lietas, kuras dzīvē ir svarīgākas par naudu, tādēļ Sols tomēr pieņem darba piedāvājumu un, gluži kā gaismas slēdzi sērijas beigās, ir izslēdzis un atkal ieslēdzis ceļu sevis meklējumos.

Daniela sižeta līnija bija ļoti intriģējoša. Jaunais narkodīleris nu ir kļuvis tik pašpārliecināts, ka pat ir gatavs viens pats bez Maika palīdzības veikt darījumus ar viltīgo un bīstamo Načo. Daniels, protams, nebūs nākamais Volters Vaits, jo tagad Načo zina viņa adresi un arī policistiem ir milzīgas aizdomas par īpatnējo vīreli, kura māja ir tikusi izpostīta tikai beisbola kartiņu dēļ. Nepaveicās arī biržas haizivij Kenam, kuru Sols ar savām ģeniālajām manierēm aptina ap pirkstu. Šī nebūs vienīgā Kena nelaime, jo, kā zināms, tuvā nākotnē viņa automašīnu uzspridzinās pagaidām nepazīstams vīrs vārdā Volters Vaits."Better Call Saul, Labāk Zvaniet Solam"

Aktierspēle visā sērijas garumā bija apbrīnojama. Īpašu uzslavu ir pelnījis Bob Odenkirk, kurš kopā ar pārējo sastāvu ļoti ticami nospēlēja reālistiskos seriāla personāžus. Arī atmosfēra paliek tikpat saulaina un idilliska kā iepriekš. Seriālā neizpaliek arī Džiliganismi, jo sīkumiem šeit ir liela nozīme. Telefons celofāna maisiņā, piecdesmit dolāru tekilas šoti un pat gaismas slēdzis sērijas beigās. Tam visam un vēl daudz kam citam bija liela nozīme stāsta gaitā, tagad un arī turpmāk. Bija jauki redzēt arī turpinājumu no Sola piedzīvojumiem melnbaltajā pasaulē. Nevēlēšanās saukt policiju un uz sienas iegravētie iniciāļi S.G. norāda uz to, ka tas, visticamāk, bija ieskats notikumos pēc Breaking Bad.

Tiem, kuri vēl ir palikuši “Better Call Saul” vilcienā, būs patīkami dzirdēt, ka kopš ieskriešanās seriāls nekur nav apstājies un ir palicis tikpat labs, kāds tas bija pirmās sezonas beigās. Un pat vēl labāks. Lieliski aktieri, ģeniāls sižets, patīkama atmosfēra, kā arī daudzi nozīmīgi sīkumi kopumā veidoja ļoti veiksmīgu startu seriāla jaunajai sezonai. Nav šaubu, ka tā tas arī turpināsies un mūs sagaida vēl daudzi citi patīkami pārsteigumi. Ja vel šaubāties, vai ir vērts skatīties, teikšu tikai vienu – labāk zvaniet Solam! Vai vismaz skatieties viņu, jo šeit vilties nav iespējams. 8,5/10