TV

“Game of Thrones” s06e04: “Book of the Stranger”

Jaunā “Troņu spēļu” sezona ir sākusi uzņemt apgriezienus. Beidzot satiekas ilgi neredzējušies personāži, sāk atmaksāties sižeta pavedieni, kas jau ilgu laiku ir karājušies gaisā, bet nobeigums pārsteidz nesagatavotu. Par to un vēl visu citu, kas ar “Troņu spēlēm” saistīts, šajā apskatā.

16.05.2016

Jaunā “Troņu spēļu” sezona ir sākusi uzņemt apgriezienus. Beidzot satiekas ilgi neredzējušies personāži, sāk atmaksāties sižeta pavedieni, kas jau ilgu laiku ir karājušies gaisā, bet nobeigums pārsteidz nesagatavotu. Par to un vēl visu citu, kas ar “Troņu spēlēm” saistīts, šajā apskatā.

SPOILER ALERT! Zemāk jūs sagaida spoileri, tādēļ ieteicams iepriekš noskatīties pašu sēriju.

Sērija iesākas ar notikumu, kuru mēs visi esam gaidījuši jau kopš pirmās sezonas! Cik zināms, visi Stārku bērni, līdz šim brīdim, ir noklīduši kur nu kurais, bet cerība, ka kāds no viņiem jebkad satiks viens otru, bija pazaudēta pilnībā. Te nu beidzot, Briennas pavadībā, Sansa iesoļo pa Melnās pils vārtiem un beidzot satiek savu pusbrāli Džonu! Atkalredzēšanās bija tik sirdi sildoša, cik nu tā vien varēja būt, un vēlāk abi gremdējās atmiņās par savu kopīgo pagātni Vinterfelā. Atmiņās nav vēlams uzkavēties pārāk ilgi (un Brens to noteikti zina vislabāk), tādēļ Sansa atklāj savu plānu, ka abiem kopā būtu tikai vēlams atgūt Vinterfelu no Remzija cietsirdīgajām rokām. Tas, ka Snovam tas ir jāizdara, jau sen bija skaidrs, tomēr redzēt ka Sansa ir veiksmīgi mantojusi mātes labākās īpašības, bija patiešām patīkami.

Būs daudz iespaidīgāk vērot, kā Sansa ar Džonu ieņem Vinterfelu, nekā tad ja Džons to darītu viens pats. Tomēr Snovu ir pārņēmusi tā pati kaite, kura ļoti bieži pārņem varoņus, kuri ir daudz pārcietuši. Proti, viņš vairs nevēlas cīnīties, pat par spīti Melisandras apstiprinājumam, ka tieši Snovs ir bijis pareģojumā solītais princis! Noteikti jāpiemin, ka Brienna beidzot atkal satiek Melisandru un atzīst, ka, no savas puses, piedošanu tuvākajā nākotnē viņa neredz. Šeit arī seko atsauce no senākiem seriāla notikumiem, kuros Melisandra izmantoja asins maģiju, lai noslepkavotu Renliju, kurš toreiz bija Briennas aizsardzībā. Neko daudz viņa tur nebūtu spējusi mainīt, tomēr sekas bruņiniecei par to bija diezgan pamatīgas, tai skaitā – goda un cieņas zaudēšana, kā arī izraidīšana no Augstā Dārza. Iespējams, un jau pat šajā sezonā, Briennas domas par Melisandru varētu mainīties, jo piedošana agri vai vēlu pienāk."Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Tālāk, seriālā beidzot atgriežas Mazpirkstis, un kur gan citur viņš vairs droši var spert savu kāju, ja ne Veilā? Šeit viņš lieliski pierāda savu varu, gandrīz vai pasludinot nāves sodu komandierim Roisam. Īstā vara gan pieder mazajam Robinam, kurš joprojām ir palicis par fiziski vāju valdnieku. Tomēr, Mazpirkstis viņu ir tik tāl apvārdojis, ka Beilišu var droši dēvēt par Veilas patieso karali. Līdz šim Vesterosas politikā Veila ir spēlējusi praktiski nekādu lomu (vismaz ne seriāla gaitā), taču tagad, Mazpirkstis gandrīz vai tiešā veidā pavēl Roisam savākt savu karaspēku, lai palīdzētu Snovam aizsargāt Sansu un pieveiktu Remzija karaspēku! Noskatoties visu sēriju, ir skaidrs, ka Džonam un Sansai patiešām noderēs Veilas palīdzība cīņā pret Remziju.

Tikmēr Merīnā, Tirions veicina pārrunas ar vergturiem, kurus Denijai labāk iepriekš nevajadzēja atstāt dzīvus. Tiriona septiņu gadu plāns ir patiešām labs, jo tas ļaus apturēt vergu tirdzniecību, bet reizē labumu gūs arī vergturi. Tātad visi beigās būs laimīgi. Diemžēl, šī ideja nav tik labskanīga pašu vergu ausīm, jo septiņi gadi ir patiešām milzīgs laika periods ļaudīm, kuru ikdiena ir īstas mocības. Tā kā, ļoti iespējams, ka pilsētā nemieri varētu kļūt tikai lielāki. Vēl arī jāņem vērā tas, ka vergturiem tik tiešām nav droši uzticēties, jo kas zina, kādas shēmas viņi slēpj aiz ādas. Un kas ir pats interesantākais, viņi apgalvo, ka nekad nav finansējuši Harpiju Dēlu izdarības. Tātad, problēmu skaits varētu būt nevis sarucis, bet tieši palielinājies. Galu galā, varbūt šo situāciju spēs atrisināt tikai un vienīgi Denija.

Par laimi, Dario un Džorass beidzot ir sasnieguši Dotrakiešu nometni. Daudz nedomādami, abi atstāj ieročus malā, lai censtos nemanīti iekļūt Dosh Khaleen templī un kopā ar Deniju, aizbēgtu prom. Diezgan liels uzsvars tiek likts uz Džorasa vecumu, sākot ar Dario aizvainojumiem un beidzot ar cīņu, kuras laikā Džorass gandrīz pazaudē savu dzīvību. Ironiskā kārtā, Dario viņu izglābj ar savu iecienīto dunci, kuru Džorass bija palūdzis atstāt ārpus nometnes. Tā kā Dario beidzot atklāj Džorasa slimību, pastāv iespēja, ka tas pats duncis agri vai vēlu tiks izmantots, lai piebeigtu Džorasu, kad Pelēkās Zvīņas viņu būs pārņēmušas pilnībā."Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Augstais Zvirbulis Karaļa Piestātnē apciemo Mārdžoriju un pastāsta viņai savu origin stāstu. Izrādās, ka ticību mantiskajām vērtībām viņš zaudēja brīdī, kad bagātības viņam esot bijis pārpilnam. Bet pie ticības Dievam, viņu esot novedusi atklāsme, ka visu bagātību viņš esot pelnījis tikai savam priekam. Tas, protams, ir tikai kārtējais Zvirbuļa centiens pārliecināt Mārdžoriju izsūdzēt savus grēkus, un viņa ir diezgan pārliecināta, ka padoties nedrīkst. Tomēr, Lorass vēlas, lai māsa dara pretējo. Nav šaubu, ka Lorasa mocības ir bijušas daudz trakākas, nekā Mārdžorijai. Drīz vien, Sērsija noskaidro, ka Mārdžorijai būs jāveic tas pats grēksūdzes gājiens, kuram Sērsija izgāja cauri iepriekšējā sezonā. Oulenai šāds gaidāmais notikums ir pilnībā izslēgts, bet Sērsijai tā ir lieliska izdevība beidzot atriebties Zvirbulim. Tātad, plāns ir izmantot Tairelu armiju, kurai teorētiski vajadzētu atspēkot Ticīgos Kaujiniekus. Tomēr, nedrīkst aizmirst, ka, visdrīzāk, šāda notikumu gaita ir bijusi Zvirbulim pa prātam.

Tāpat kā Sansai beidzot ir izdevies satikt savu brāli, tā Tions beidzot nokļūst atpakaļ pie savas māsas. Nav nekāds pārsteigums, ka diez ko labi viņš mājās netiek sagaidīts, jo kā nekā, Jara izniekoja ievērojamus līdzekļus, lai savu brāli izglābtu no Remzija (un mēs ļoti labi atceramies, kā tas viss beidzās). Ar atvainošanos ir par maz, tādēļ Tions piedāvā palīdzēt Jarai gūt uzvaru Karaļstrīdā. Lieki teikt, ka lai gan, iespējams, šis ir visnenozīmīgākais “Troņu spēļu” sižets šajā brīdī, tik un tā būs interesanti redzēt Karaļstrīda norisi. Un kas zina, varbūt pat Greidžoji sniegs palīdzīgu roku Džonam Snovam?

Atceroties trešo sezonu, Ouša izmantoja savu ķermeni, lai palīdzētu Brenam, Rikonam un pārējiem aizbēgt no Tiona ieņemtās Vinterfelas. Šoreiz viņa to pašu mēģina atkārtot, lai mēģinātu piebeigt Remziju. Laikam jau nav nekāds pārsteigums, ka meitene pati dabū nazi rīklē, jo ar Remziju šādi joki tik vienkārši neiet cauri. Tomēr, neliela cerības sajūta neizpalika, jo kurš gan nevēlētos redzēt, kā Remzijs beidzot ņem galu?"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Nu jau seriāls atkal apiet rinķi un atgriežas pie nakts sardzes. Tur Brienna ir pievērsusi īpašu uzmanību no Tormunda puses, bet Džons saņem diezgan nejauku vēsti no Remzija, ar lūgumu atgriezt atpakaļ Sansu, or else… Ar to tad Džonam arī pietiek, lai saņemtu sevi rokās un sāktu karaspēka vākšanu. Mežonīgo skaits nav nemaz tik ievērojams, kā iepriekš varēja likties, bet pārējie ziemeļu spēki faktiski jau ir Remzija kabatā. Atliek vien cerēt, ka ziemeļu dzimtas izrādīsies vairāk lojālas Stārkiem, nekā Boltoniem.

Pārmaiņas pēc, sērija beidzas pie Denijas, kura beidzot atgriež ticību savam tēlam, kārtējo reizi pārsteidzot ar savu iedzimto spēku. Jau satiekot savus bruņiniekus, viņa nevis dodas prom, kā to varēja gaidīt, bet gan lepni paziņo, ka viņai ir plāns. Izrādās, ka viņai ir bijis padomā pārņemt varu pār Dotrakiešiem, ar kuru palīdzību viņa beidzot varētu doties iekarot Vesterosu. Denija sadedzina visus Kāla pārstāvjus, un beigās vēl izsoļo laukā no degošā tempļa. Kaut kas ļoti līdzīgs bija redzams pirmās sezonas finālā, tomēr šeit tas izskatījās ne mazāk iespaidīgi. Kā nekā, visa Dotrakiešu tauta savā priekšā redz tikai savu jauno valdnieci. Šaubu vairs nav, ka Denijas nākamie soļi būs tikt galā ar Harpiju Dēliem un vergturiem, bet pēc tam, beidzot uzsākt ceļu Vesterosas virzienā! Tas viss pamazām ved uz nobeiguma pusi, tā kā visdrīzāk, Denija savu kāju Vesterosā spers jau nākošajā sezonā. Ja vien viss ritēs, kā plānots.

Pārsteidzoši, dramatiski un efektīvi. Šādi varētu aprakstīt šīs nedēļas “Troņu spēles.” Daudzi no sižeta pavedieniem ir sākuši nostāties savās vietās, citi lieliem soļiem virzās uz priekšu, bet atsauces uz pagātnes notikumiem paliek arvien vairāk un vairāk. Tas viss tikai apstiprina baumas, ka seriāls, pamazām, dodas finiša taisnē. Kopumā, sērija bija satriecoša, bet jaunā sezona neliek vilties. 9,5/10