Šonedēļ, “Troņu spēles” iepazīstināja skatītājus ar jaunu Sarkano priesterieni, parādīja kā norisinās Dzelzs dzimušo rituāli un tas vēl nav viss. Tai skaitā, beidzot tika atklāts no kurienes un kā ir radušies Baltie gājēji. Par to visu un vēl vairāk, šajā apskatā.
SPOILER ALERT! Zemāk jūs sagaida spoileri, tādēļ vēlams pirms tam noskatīties pašu sēriju.
Pēc satricinošā nobeiguma ir grūti atgūties, tādēļ labāk sākt no sākuma, kurā Mazpirkstis piedāvāja Sansai savu armiju. No vienas puses, Mazpirkstis varēja stāties Boltonu pusē, par cik viņam acīmredzami interesē tikai vara, tomēr, lai vai kā, viņa sirds vienmēr ir bijusi Stārku pusē. Sansa sen vairs nav tik naiva, kā agrāk, tādēļ simboliski aizdzen Beilišu prom ar visu savu armiju. Kā žests, šī rīcība no Sansas puses bija diezgan iespaidīga, ņemot vērā, ka cīņā pret Boltoniem, viņai un Džonam būs vajadzīga visa palīdzība, ko vien var atrast. Labi, ka vismaz Mazpirskti atstāja dzīvu, lai gan, no otras puses, Sansas atraidījums viņam būs vēl sāpīgāks sods.
Sansa, protams, nevienam neatklāj to, ka ir noraidījusi Beiliša palīdzību, un ka tāda vispār ir tikusi piedāvāta. Sekas tam būtu bijušas milzīgas, jo no apkārtējo skatupunkta, ir muļķīgi noraidīt tik ievērojamu palīdzību, tikai lai ieriebtu kādam. No Sansas puses, tas tik vienkārši nemaz nav, jo viņai tā beigu beigās ir izvēle starp atriebību vai nu vienam, vai otram pāridarītājam. Lai nu kā, papildus karaspēks joprojām ir vajadzīgs, tādēļ Brienna tiek nosūtīta kārtējā misijā. Šoreiz, lai saņemtu Brindena Tallija lojalitāti. Maz ticams, ka šis plāns ritēs tik gludi, kā iecerēts, jo tikpat labi, Tallijs jau atrodas Remzija paspārnē. Par laimi, satraukties nevajadzētu, jo Briennai līdzās ir palīgi, tostarp arī Tormunds, kurš, visticamāk, misijai pieteicās brīvprātīgi.
Divas sērijas iepriekš, Arja kļuva par nevienu un pat atguva savu redzi. Tomēr, tagad izskatās, ka viņai sevi vēl būs jāpierāda, lai kļūtu par Daudzo Seju Dieva kalponi. Par spīti tam, ka Vaifa joprojām turpina neieredzēt Arju, Džeikens meitenei dod otru iespēju, piekodinot, ka trešās nebūs, tātad, likmes šeit ir milzīgas. Tāpat kā Arjai, arī man teātra izrādi bija nepatīkami skatīties, jo atmiņā joprojām ir palikuši patiesie notikumi no seriāla pirmās un otrās sezonas. Redzēsim, vai Arja pieļaus to pašu kļūdu, kuru viņa pieļāva iepriekšējā sezonā, jo meitene jau ir sākusi izrādīt žēlsirdību savai upurei. Ja tā padomā, šāda konfliktsituācija ir nedaudz muļķīga, jo Arjai nav citas izvēles kā nogalināt aktrisi. Citādāk, viņa, labākajā gadījumā, tiks patriekta no tempļa.
Tālāk, seriālā beidzot norisinājās Karaļstrīds, kurš kopumā radīja visai iespaidīgu priekšstatu par Dzelzs dzimušo tradīcijām. Vēl jāpiemin, ka Jaras argumenti, kādēļ viņai būtu jākļūst par karalieni, bija lieliski, jo pie velna tos, kuri domā, ka Dzelzs dzimušos nedrīkst vadīt sieviete! Arī Tiona atbalsts bija nemazāk iespaidīgs, jo skatoties no iedzīvotāju puses, viņš ir vienīgais Beilona dēls, bet tā vietā lai pats cīnītos par kroni, viņš to novēl savai māsai! Jurona pēkšņā ierašanās bija ļoti paredzama. Toties, kas mani pavisam pārsteidza, bija viņa plāns atdot kuģus Denijai. Ļoti iespaidīgs un traks plāns, bet tas vismaz satuvināja Dzelzs dzimušo nomaļo sižetu tuvāk lielajām septiņu karaļvalstu spēlēm. Tā kā visu cieņu Juronam par izdomu un drosmi.
Arī karaļa kronēšana bija diezgan iespaidīga, jo Dzelzs dzimušo tradīcijas paredz noslīcināt topošo karali, lai pēc tam viņš pieceltos un saņemtu kroni, jo – kas ir miris, dzīvos mūžīgi! Par spīti tradīcijām, vairākums tomēr izvēlas Jaras veselo saprātu un ar visiem n-tajiem Greidžoju kuģiem aizpeld prom. Nav daudz variantu, kur viņi varētu doties, tādēļ cerams, ka tas būs Melnās pils virzienā. Tāpat arī nav īsti skaidrs, cik vīru ir palicis Jurona pusē, bet viņa pavēle saveidot tūkstoš kuģu, man liek domāt, ka jauno karali šajā seriālā redzēsim pēdējo reizi.
Denijai nav ne mazākās nojausmas, ka viņas pielūdzēju pulks ir paplašinājies. Vispirms jātiek galā jau ar esošajiem. Tai skaitā Džorasu, kurš beidzot saņemas un atzīstas savai karalienei mīlestībā. Tikai žēl, ka šādi atklājumi vienmēr nāk pēdējā brīdī, jo Džorasa slimība turpina progresēt. Tas viss beidzot liek atmaigt karalienes sirdij, tādēļ viņa ir gatava piedot bijušā padomnieka nodevību. Ja Džorass atradīs sev zāles, viņa grēki tiks piedoti, lai gan alternatīvi, viņš arī varētu neatgriesties. Tā vietā, Denija sastaptu Pelēko Zvīņu pārņemto Džorasu, un tas būtu ļoti sāpīgi ne tikai viņai, bet arī skatītājiem.
Iespējams, Džorasa padomnieka lomu varētu aizstāt Tirions, kurš aktīvi cenšas uzturēt pilsētā tik tikko panākto mieru. Tādēļ, seriālā parādās jauna Sarkanā priesteriene, vārdā Kinvara, kura ir tikpat pārliecinoša un noslēpumaina, kā Melisandra. Varisa neticība atgādināja Sera Davosa agrāko nepatiku pret Melisandru, tikai šajā gadījumā, Variss ātri vien tiek pielikts pie vietas. Lai gan, viņa nepatiku pret burvjiem, visticamāk, radīja pagātnes notikumi, kuri tieši saistās ar viņa kastrāciju. Interesanti, ka pēc Kinvaras pareģojuma, pūķi sadedzinās visus neticīgos ļaudis. Tātad, Harpiju Dēli jau pavisam drīz dabūs trūkties, par cik Denija jau ir ceļā ar savu jauno armiju.
Visbeidzot, pārejam pie sērijas galvenajiem notikumiem, kuri risinājās tieši ap Brenu. Pirmkārt, beidzot tika atklāts Balto gājēju origin stāsts. Izrādās, ka tos radīja Meža Bērni, kuriem nācās sevi pasargāt no Pirmajiem cilvēkiem. Seriālā par Meža Bērniem nekas daudz līdz šim nebija zināms, tikai tas, ka viņi ir daudz senāki par cilvēkiem. Tā kā var secināt, ka Baltie gājēji ar laiku ir izgājuši no ierindas un kļuvuši patstāvīgi.
Nedaudz vēlāk, Brens kļūst jau par otro Stārku dzimtas locekli, kuram izdodas satikt Nakts karali un palikt dzīvam! Un knapi, pietam, jo drīz vien, Baltie gājēji atrod Brenu un sākas pilnīgs haoss. Iespaidīguma ziņā, šī aina tuvojās 5. sezonas 8. sērijas “Hardhome” nobeigumam, jo arī šeit netrūka pārsteidzošu un spriedzes pilnu momentu. Kā piemēram, Meža Bērnu iespaidīgās granātas, kā arī Mīras mestais drakonstikla šķēps, kurš veiksmīgi neitralizēja vienu no Baltajiem gājējiem, un daudzas, jo daudzas varonīgas upurēšanās, lai tikai Brens varētu izdzīvot.
Diemžēl, mira pilnīgi visi personāži, kuri vien varēja nomirt, tai skaitā pat kārtējais Stārku vilks, bet visskumjākā no visām, bija Hodora nāve. Viņa uzupurēšanās kalpoja arī kā lieliskas atvadas no šī personāža, jo mēs beidzot uzzinājām, kā no parasta staļļu zēna radās Hodors. “Iespaidīgi” būtu maigi teikts par šo sižeta pavērsienu, pietam, seriāla veidotājiem to pasniedza tieši GRRM. Tātad, šis pavērsiens bija izplānots jau kopš pašas pirmās grāmatas sarakstīšanas!
No sākuma, šī šķita salīdzinoši mierīga sērija, kas ierastajā ritmā turpināja daudzos sižeta pavedienus. Tomēr tuvojoties nobeigumam, seriāls teju uzgāja gaisā, kārtējo reizi pārsteidzot skatītājus un reizē salaužot viņu sirdis. Sērijas nobeigumu var droši likt vienā līmenī ar “Sarkanajām kāzām”, jo Hodors vienmēr ir bijis ja ne iemīļotākais fanu tēls, tad vismaz viens no. Bet viņa nāve bija reizē sirdi plosoša un šokējoša. Hold the door! 9,5/10