TV

“Game of Thrones” s06e07: “The Broken Man”

Cīņa par Vesterosas troni turpinās. Šoreiz notikumu gaita nedaudz piebremzēja, ļaujot personāžiem izpausties ar savu attīstību vien. Par spīti lēnajiem notikumiem, seriālā beidzot parādījās jau sen solītais britu aktieris - Īans Makšeins! Un viņš ir sagādājis kādu patīkamu pārsteigumu seriāla faniem.

06.06.2016

Cīņa par Vesterosas troni turpinās. Šoreiz notikumu gaita nedaudz piebremzēja, ļaujot personāžiem izpausties ar savu attīstību vien. Par spīti lēnajiem notikumiem, seriālā beidzot parādījās jau sen solītais britu aktieris – Īans Makšeins! Un viņš ir sagādājis kādu patīkamu pārsteigumu seriāla faniem.

Jāsāk ar galveno sērijas notikumu, un tā ir Sandora Klegeina jeb Nelieša atgriešanās! Daudzi fani ir pārhaipojušies par ilgi baumoto Cleganebowl, un Nelietis atgriežas jau pirms sērijas sākuma titriem. Slavenā personāža atgriešanos šis fakts padara vēl iespaidīgāku, ņemot vērā to, ka titri parasti ir tie, kas ievada katru sēriju. Vēl ir vērts pieminēt Īana Makšeina ilgi gaidīto (bet neilgo) debiju šajā seriālā. Aktieris jau labu laiku iepriekš bija izteicies, ka viņa noslēpumainais tēls seriālā atgriezīs personāžu, kurš jau labu laiku ir ticis uzskatīts par mirušu. Patiešām – pēdējoreiz Nelieti redzējām 4. sezonas beigās, kad Arja viņu atstāja vienu pašu likteņa varā.

Izrādās, ka viņu atrada un izārstēja Īana Makšeina tēlotais Brālis Rejs, un varētu pat teikt, ka Nelietis visu šo laiku ir pavadījis tādā kā sektā, būvējot koka namu, kas, visticamāk, varētu būt svētnīca vai kas tamlīdzīgs. Reja loma seriālā gan nedaudz lika vilties. Jā, viņš mums atgrieza Nelieti, bet visādi citādi neko daudz viņš seriālam nepienesa. Rejs gluži vienkārši ir vecs vīrs, kuram ir apnicis cīnīties (šoreiz ar cilvēkiem, ne dzīvi). Līdzīga situācija ir ar Nelieti, lai gan viņš joprojām vēlas izgāzt savas dusmas pret pasauli. Tā nu sērijas nobeigumā Brālība bez Karogiem viņam šādu iespēju arī piedāvā. Šāds varoņa ceļš ir ļoti pazīstams, un var pat nojaust, kāds būs Sandora liktenis, tomēr pastāv gandrīz 100% iespējamība, ka redzēsim ne tikai viņa viena vīra karu pret Brālību, bet arī divkauju ar pašu Beriku Donderionu!"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Pēc lielajiem notikumiem iepriekšējā sērijā Karaļa Piestātne atkal ir nedaudz piebremzējusi ar sižeta virzību. Tagad, kad Mārdžorija it kā ir pārgājusi Dieva pusē, viņai ir jārada pēcnācēji Tommenam, kā arī Dieva paspārnē jāpārvilina Oulena. Pirmais uzdevums šajā gadījumā šķiet daudz vienkāršāks, pat ņemot vērā to, ka Mārdžorija ir zaudējusi interesi par savu karali. Lai nu kā, viņa nodod savai vecmāmiņai zīmīti, uz kuras ir uzzīmēta Tairelu dzimtas roze. Šo norādi var uztvert divējādi. No vienas puses, pirmā doma, kas nāk prātā, – varbūt Mārdžorija tomēr nemaz nav apvārdota? Varbūt viņai visu šo laiku kaut kas ir bijis padomā? No otras puses, Oulena tik un tā dodas atpakaļ uz Augstajiem dārziem, un varbūt zīmīte bija vienkārši apliecinājums tam, ka Mārdžorija nav aizmirsusi par savu dzimtu.

Vēl atklājās, ka, neskatoties uz māsas grēksūdzi, Sers Lorass joprojām atrodas ieslodzījumā un viņam pat draud iespēja tikt atstātam bez dzimtas mantojuma. Viņa seja gan labu laiku nav redzēta, tomēr nav šaubu, ka puisim labi neklājas (varbūt gatavojas savai “Iron Fist” lomai?). Arī Sērsijai viegli neiet. Ir patiešām grūti lūgt palīdzību cilvēkam, kuram iepriekš ir nodarīts kas slikts, bet Sērsija nu jau ir kaitējusi, šķiet, visai karaļvalstij. Tā nu viņa šobrīd jau ir palikusi pavisam bez papildspēkiem. Ja Karaļa Piestātnē drīzumā nenorisināsies kāds neparedzēts notikumu pavērsiens, Sērsiju sagaida pavisam, pavisam bēdīgs liktenis."Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Viens no Sērsijas lielākajiem papildspēkiem šobrīd cenšas atgūt Upteci no Melnzivs ķetnām. Diemžēl Džeimijam ar šo darbu īpaši labi neiet. Bija diezgan iespaidīgi redzēt, kā Džeimijs viens pats stājas pretī lielajiem pils vārtiem, tomēr ar pārrunām šoreiz bija par maz. Arī karš nav diez ko labs variants, jo tas varētu ievilkties vēl garāks nekā trešās sezonas Lanisteri vs. Stārki. Noteikti ir jābūt kādam risinājumam, un kas gan cits varētu šajā konfliktā iejaukties, ja ne Brienna? Viņas uzdevums ir savākt Melnzivs armiju, bet Džeimijs Melnzivim piedāvāja nekaitētam doties prom no pils. Ja šie divi fakti nav saistīti, tad es nezinu, kuri ir!

Visam tam pa vidu Džons un Sansa savai armijai mēģināja sakopot visas Stārkiem lojālās dzimtas. Rezultāti gan bija diezgan dažādi un interesanti, lai gan ne pārāk pārsteidzoši. Bija gana amizanti redzēt trijotni cīnāmies ar Mormontu dzimtas ņipro valdnieci, beigās iegūstot nieka sešdesmit divus kareivjus! Toties Milzis jau atkal nozaga šovu, jo, lai gan Mežonīgo vadonis šobrīd ir Tormunds, šķiet, ka Milzi tomēr klausa daudz vairāk ļaudis. Galu galā Stārku pusē ir salīdzinoši neliela armija, kura jau tā ir diezgan sadrumstalota, tādēļ Sansai nekas cits neatliek kā slepus nosūtīt ziņu kādai nezināmai personai. Nav jau nekāds noslēpums, ka adresāts šobrīd uzturas Veilas pilī. Kā arī jāņem vērā, ka, ja šim notikumu pavērsienam nebūs konkrētu seku, tad Sansas iepriekš pieņemtā savtīgā izvēle būs bijusi veltīga gan stāstam, gan arī pašai Sansai.

"Game Of Thrones, Troņu Spēles"

Visbeidzot par notikumiem austrumos. Tātad, pirmkārt, jau fakts, ka Dzelzs dzimušie tomēr dosies meklēt sadarbību ar pūķu karalieni. Ļoti iespaidīgi, bet droši vien būtu bijis patīkamāk, ja viņi dotos izpalīdzēt Stārkiem. Kā nekā, Tiona tēlam šāda notikumu gaita būtu bijusi daudz labvēlīgāka. Tā vietā viņš vienkārši saņem pavēli savākt sevi rokās. Redzēsim, vai ar to pietiks, lai Tions atrastu sevī to spēku, kas viņā agrāk mitinājās.

Nedaudz savāds liktenis sagaidīja Arjas tēlu. Viņai jau teju izdevās aizbēgt no Bravosas, kamēr vien viņu nepanāca Vaifa. Bija jau cerības uz cīņu starp abām meitenēm, bet tā vietā Arja ātri vien tiek sadurta un streipuļodama klaiņo pa Bravosas ielām. Ja varam ko mācīties no līdzīgiem stāstiem, Arju kāds paņems aprūpēt un centīsies izārstēt. Kā nekā, nākamās sērijas nosaukums, zīmīgi, ir “No One”. Varbūt pat uz meitenes tēlu tiks likts lielāks uzsvars.

Kopumā ļoti notikumiem bagāta, tomēr pārbāzta sērija, kurā nekas daudz nevirzījās uz priekšu. Neskatoties uz to, ka šim seriālam tas ir nevēlami (ņemot vērā nelielo sēriju skaitu sezonā), “The Broken Man” ļoti atgādināja filler sēriju, un bez Arjas sižeta līnijas to tā arī varētu nosaukt. Šoreiz sižeta virzība deva priekšroku personāžiem, nevis stāstam. Parasti tas var sniegt lielus uzlabojumus, tomēr šajā gadījumā bija pārāk daudz pazīstamu stāsta elementu, kas tikai pastiprina pieņēmumu, ka seriāls uz beigām ir sācis kļūt paredzams. Turklāt šobrīd tā ir tikai gumijas stiepšana, jo gaidāmā bastardu cīņa ir paredzēta tikai 9. sērijā (ja ticam sēriju nosaukumiem). Pagaidām būs vien jāpaciešas. 7/10