TV

“Horace and Pete” (pilotsērija)

Šis tik tiešām ir zelta laikmets televīzijā, jo mainās ne tikai saturs, bet arī tā izplatīšanas formāti. Mūsdienu komēdijas ģēnijs Louis C.K. ir spēris nākamo soli seriālu skatīšanās pieredzes evolūcijā un, nevienam negaidot, savā mājaslapā ir izlaidis pavisam jaunu, paša režisētu seriālu “Horace and Pete.”

08.02.2016

Šis tik tiešām ir zelta laikmets televīzijā, jo mainās ne tikai saturs, bet arī tā izplatīšanas formāti. Mūsdienu komēdijas ģēnijs Louis C.K. ir spēris nākamo soli seriālu skatīšanās pieredzes evolūcijā un, nevienam negaidot, savā mājaslapā ir izlaidis pavisam jaunu, paša režisētu seriālu “Horace and Pete.” Pirmās sērijas cena ir tikai pieci dolāri, nākamo var iegādāties par diviem dolāriem, bet visas pārējās tiks pārdotas par nieka trim dolāriem gabalā. Un, kas ir pats labākais, Luisam neinteresē, kurā valstī katrs lietotājs atrodas vai ko šī persona turpmāk grasās darīt ar lejupielādēto sēriju.

Bet kā ar pašu seriālu, jūs jautāsiet? Atbilde ir vienkārša – tas ir ģeniāls! Sākumā var šķist, ka šī būs komēdija, jo tai ir atbilstošs formāts un režisors. Bet patiesībā šī ir diezgan smaga ģimenes drāma, kura vairāk atgādina teātra izrādi nekā sēžam-komēdiju. Viss seriālā notiekošais norisinās vienā vietā, bārā Horace and Pete, kurš pieder Horasam un Pītam un kurā dzīvo Horass un Pīts. Un, kā izrādās, bāru jau simts gadus ir vadījuši vairāk Horasu un Pītu, nekā šajā rindkopā tie pieminēti, un viņi visi ir bijuši vai nu brāļi vai brālēni."Horace and Pete, Horass un Pīts"

Personāži sevi iepazīstina nesteidzoties, lai skatītājs pats iepazītos gan ar varoņiem, gan ar to savstarpējām attiecībām. Sākumā Horass ar Pītu uzkopj bāru, viņi smaida, uzdejo, un viss šķiet ideāli. Bet tiklīdz sāk parādīties jauni personāži, pamazām top skaidrs, ka viņu pasaule nemaz nav tik perfekta. Tieši otrādi – šī ģimene ir tik nepilnīga, ka tā kuru katru brīdi taisās sabrukt. Šķiet, ka vienīgais, kas šo ģimeni tur kopā, ir viņu bārs, un pat to nav iespējams savā starpā sadalīt.

Seriālam ļoti labi izdodas pasniegt drāmu kopā ar humoru. Joku šeit nav daudz, bet tie ir ļoti labi. Lielāks uzsvars tiek likts uz drāmu, kura spēj patiešām emocionāli spēcīgi iesist skatītājam. Tiek apspēlētas arī daudzas smagas un pretrunīgas tēmas. Vienalga, vai tas būtu Pīts, kurš cenšas tikt galā ar savu psihi, vai bāra apmeklētāji, kuri apspriež Donalda Trampa kandidatūru prezidenta amatam. Ar humoru vai bez, sērijas gaitā izskan arī dažādi viedokļi, kas uz brīdi liek aizdomāties. Arī dialogi ir ļoti labi uzrakstīti, liekot tiem izklausīties reālistiskiem, kā arī pasniedzot sarežģītas tēmas, par kurām cilvēki parasti izvairās runāt."Horace and Pete, Horass un Pīts"

Louis C.K. savos seriālos ir spējis savākt pārsteidzoši zināmus aktierus. Arī “Horace and Pete” nav nekāds izņēmums. Galveno lomu, protams, atveido pats Louis C.K., kā arī Steve Buscemi (“Fargo”, “Reservoir Dogs”), Edie Falco (“The Sopranos”, “Nurse Jackie”), Jessica Lange (“American Horror Story”) un daudzi citi. Saundtreku seriālam ir sarakstījis neviens cits kā Paul Simon, radot lielisku skaņdarbu “Horace and Pete”, kurš pastiprina seriāla melanholisko noskaņu.

Kopumā šis ir ļoti drosmīgs projekts, ņemot vērā ne tikai drūmo tematiku, bet arī tā īpašo formātu, kas, iespējams, laika gaitā spēs izmainīt seriālu skatīšanās pieredzi. Šī ir ļoti spēcīga ģimenes drāma, kas prot arī smīdināt un likt skatītājam aizdomāties par problēmām, kuras sagādā dzīve. Nobeigumā vēlētos iedrošināt šo seriālu godīgā ceļā iegādāties komiķa Louis C.K. mājaslapā, jo tik pārdrošs un evolucionārs projekts būtu jāatbalsta katram sevi cienošam skatītājam. 9,5/10